Dodaj do ulubionych

mam łubianke jagód

IP: 80.48.187.* 10.07.08, 17:23
no właśnie zakupiłam dzis i stwierdziłam, ze nie wiem co zrobic i
sie zbytnio nie naribic :)
moze jakies pomysły?
i jak dżemidło jakies na zime zrobic?
Obserwuj wątek
    • ba_nita Re: mam łubianke jagód 10.07.08, 18:52
      3 galaretki różnokolorowe (czerwona, zielona, żółta), 250 ml mleka, 250 ml
      jogurtu. 2 galaretki dajesz do podłużnego naczynia, kiedy stężeją kroisz w
      kostkę. Gotujesz mleko i rozpuszczasz w nim 3 galaretkę, mieszasz z jogurtem,
      kiedy przestygnie dodajesz owoce i galaretki w kostkach, przekładasz do formy i
      odstawiasz do stężenia. Finito. Roboty na 10 minut.
      • Gość: ania_m chrzanic te jagodki :) IP: *.pools.arcor-ip.net 10.07.08, 20:06
        znaczy nic do nich nie mam i nawet bardzo lubie, ale akurat nie mam.
        za to posiadalam na stanie jedna galaretke w proszku z polski o smaku czarnej
        porzeczki. jogurt mam zawsze.
        rozrobilam wg przepisu ba_nity z pol porcji wody i z dodatkiem jogurtu po
        ostygnieciu. wlalam lyzeczke wody rozanej i smakuje bosko.
        znaczy na razie jest jeszcze dosc plynne, ale patent b. fajny i gotowe bedzie na
        100% hitem. dzieki ba_nito!
        a odrobine wody rozanej (tylko tej prawdziwej, nie chemicznej) do wszelkich
        przetworow z czarnej porzeczki polecam wszystkim. wpadlam na to wachajac w body
        shopie perfumy cassis rose.
        u mnie mozna ja m.in dostac w aptece. jest robiona na zamowienie bez recepty. ja
        kupuje u hindusa, ale uwaznie czytam etykietki.
    • Gość: tenże Re: mam łubianke jagód IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.07.08, 19:14
      nie zawracaj sobie głowy jedzeniem na siłę,robieniem dżemów czy galaretek.
      Poczytaj to:

BORÓWKA CZARNA (czernica, czarna jagoda)
      Zawiera 7% garbników oraz niebieski barwnik antocyjanowy działający
      antybakteryjnie. Dzięki kombinacji tych dwóch składników czernice są jednym z
      najlepszych naturalnych środków antybiegunkowych. Barwnik wdziera się do wnętrza
      bakterii i hamuje jej rozwój. Garbniki natomiast wyściełają zaognioną
      powierzchnię błony śluzowej jelit, tworząc na niej cienką błonkę, w której
      nadwątlone bakterie zostają uwięzione. Następnie błona ta odrywa się i zostaje
      wydalona wraz z bakteriami.

Czarne jagody to jeden z najlepszych domowych specyfików jakie znam .W dodatku
      smaczny. Wypłucz,osusz(niech ociekną) nasyp do słoja warstwami: cukier-
      jagody(kilka warstw),na górze cukier, zawiąż czystą gęstą szmatką. Wstaw do
      spiżarni,do piwnicy lub do szafy.W razie biedy dwie trzy łyżki ze słoja
      załatwiają problemy u dziecka czy dorosłego. Jak sfermentują też nic się nie
      dzieje-działają identycznie.Cukru powinno być sporo.
    • Gość: A.E Re: mam łubianke jagód IP: *.bredband.comhem.se 10.07.08, 22:45
      Jesli masz szklany gasiorek to zrob prawdziwy sok.Na dno cukier potem dosc spora
      ilosc jagod i powtarzaj.Ostatnia warstwa musi byc cukier.Nakryj gaza i okrec
      gumka.Postaw na oknie gdzie jest najwiecej slonca.TYLKO PRZYPADKIEM NIE MYJ
      TYHCh JAGOD!!!!Raz na dwa,trzy dni obroc gasiorkiem.Za mniej wiecej 3-tygodnie
      jagody beda na gorze a na spodzie sok.Delikatnie przecedz.Wlej do czysciutkich
      butelek i szczelnie ja zamknij.Na jesienne i zimowe dni bedziesz miala prawdzwy
      sok bez zadnych konserwantow!Wspaniala rzecz.Przecedzone jagodki zalej wodka.Po
      tygodniu przecedz ponownie i bedziesz miala wspaniala naleweczke.Latwe to
      wszystko,zdrowe a i smaczne jak u babci.
    • k0m0r Re: mam łubianke jagód 11.07.08, 09:40
      Gość portalu: Anna napisał(a):

> no właśnie zakupiłam dzis i stwierdziłam, ze nie wiem co zrobic i
      > sie zbytnio nie naribic :)
      > moze jakies pomysły?
      > i jak dżemidło jakies na zime zrobic?

Z jagód to najlepsze muffinki, ale dłuższą chwilę postać w kuchni trzeba :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka