Dodaj do ulubionych

dobry sposob na ziemniaki, ktore zostaly

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.03, 14:08
wrzucic na patelnie zabki czosnku i posiekana natke. Na to plastry
ziemniakow ugotowanych, podsmazyc. Przechodza super czoskiem i natka.
Obserwuj wątek
    • Gość: Aga* Re: dobry sposob na ziemniaki, ktore zostaly IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.03, 14:53
      ...albo przesmażyć plastry ziemniaków z dużą ilościa papryki (w proszku) i
      kminku, a później posypać tartym żółtym serem; mozna też zzdobić zapiekankę lub
      sałatkę ziemniaczaną np. taką: ziemniaki, trochę wędzonego poczku w kostkę,
      poszrpane liście sałaty, sól, pipeprz, oregano, oliwa z oliwek i odrobina octu
      winnego lub cytryny - no rozmarzyłam się :)
    • quba Re: dobry sposob na ziemniaki, ktore zostaly 05.11.03, 11:41
      kluski slaskie !!!
      • jottka kluska 05.11.03, 11:43
        śląska to jest takie cuś z dziurką? a ona sie różni czymś od kopytek?
        • Gość: kaska Re: kluska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.03, 19:10
          rozni. Slaskie sa takie lekko gumowate. B dobre zreszta.........
        • brunosch Re: kluska 07.11.03, 13:07
          I ciasto się różni składem i ksluski między sobą (kształtem)
          Kłuski śląskie (guminklejzy) robi się z ziemniaków, mąki pszennej i kartoflanki
          + jajko, a kopytka tylko z kartoflanki. I są to tzw "święte kluski", bo
          zmielone ziemniaki układasz w kółko, robisz na tym krzyż i w miejsce 1/4
          sypiesz kartoflanki + jajko. Święte są mniej gumiste, a gumiste są mniej
          święte ;)))
    • hania55 Re: dobry sposob na ziemniaki, ktore zostaly 05.11.03, 22:20
      Odsmażyć na boczku, kiełbasie, cebulce. Dodać listek laurowy, pieprz. Oj,
      jakie to dobre :-)
      • Gość: senin Re: dobry sposob na ziemniaki, ktore zostaly IP: *.193.220.203.acc01-lord-gla.comindico.com.au 06.11.03, 08:09
        podsmazyc cebule, dodac curry, wrzucic ziemniaki, podpiec "do skorupki" dodac
        sok z cytryny.

        wersja wykwintna - dodac zielona posiekana koledre

        wersja wzbogacona - przed dodaniem ziemniakow, podsazyc (we wspomnianej
        mieszance curry) zielony groszek lub fasolke. W sezonie dodac szpinak, lub
        inne liscise (brokuly tez moga byc) po dodaniu ziemniakow oczywiscie...


        i wydrukowac imponujaca etykietke "Bombay potaetos"
    • alluette Re: dobry sposob na ziemniaki, ktore zostaly 06.11.03, 08:48
      Takich ziemniaków zawsze mi za mało ;-) najbardziej lubię placki ziemniaczane:
      ziemniaki przepuścić przez maszynkę do mielenia mięsa (ewentualnie dokładnie
      ubić tłuczkiem), dodać do nich jajko, mąkę i odrobinę soli. Smażyć na mocno
      rozgrzanym oleju do zrumienienia - pycha z sosem z mięsa wołowego, z sosem
      grzybowym, pomidorowym itp.
      Drugi sposób - dodać do ciasta na pizzę - zupełnie inaczej smakuje wtedy spód!

      pozdr.
      a
    • Gość: moboj Re: dobry sposob na ziemniaki, ktore zostaly IP: *.magma / 192.168.21.* 07.11.03, 13:41
      kluski śląskie robię bez jajka tak jak to robią babki ze śląskiego odłamu mojej
      rodzinki. makłowicz w programie ze śląskimi potrawami robił kluski śląskie bez
      jajka.
      • brunosch Re: dobry sposob na ziemniaki, ktore zostaly 07.11.03, 13:52
        Ale za to jak w Warszawie robił pyzy, to wrzucił dwa, a potem dosypywał wór
        mąki, bo mu się rozlazło. A mówiłem: nie bierz dwóch! ;)))
    • Gość: kaska Re: dobry sposob na ziemniaki, ktore zostaly IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.03, 14:08
      no i moskol, o ktorym ostatnio pisalam...To tez super danie z pozostalych
      ziemniorow.
    • Gość: pyrciarz Re: dobry sposob na ziemniaki, ktore zostaly IP: *.proxy.aol.com 08.11.03, 08:01
      Bez tłuszczu?...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka