Gość: kaska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.03, 14:08 wrzucic na patelnie zabki czosnku i posiekana natke. Na to plastry ziemniakow ugotowanych, podsmazyc. Przechodza super czoskiem i natka. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Aga* Re: dobry sposob na ziemniaki, ktore zostaly IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.03, 14:53 ...albo przesmażyć plastry ziemniaków z dużą ilościa papryki (w proszku) i kminku, a później posypać tartym żółtym serem; mozna też zzdobić zapiekankę lub sałatkę ziemniaczaną np. taką: ziemniaki, trochę wędzonego poczku w kostkę, poszrpane liście sałaty, sól, pipeprz, oregano, oliwa z oliwek i odrobina octu winnego lub cytryny - no rozmarzyłam się :) Odpowiedz Link Zgłoś
quba Re: dobry sposob na ziemniaki, ktore zostaly 05.11.03, 11:41 kluski slaskie !!! Odpowiedz Link Zgłoś
jottka kluska 05.11.03, 11:43 śląska to jest takie cuś z dziurką? a ona sie różni czymś od kopytek? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kaska Re: kluska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.03, 19:10 rozni. Slaskie sa takie lekko gumowate. B dobre zreszta......... Odpowiedz Link Zgłoś
brunosch Re: kluska 07.11.03, 13:07 I ciasto się różni składem i ksluski między sobą (kształtem) Kłuski śląskie (guminklejzy) robi się z ziemniaków, mąki pszennej i kartoflanki + jajko, a kopytka tylko z kartoflanki. I są to tzw "święte kluski", bo zmielone ziemniaki układasz w kółko, robisz na tym krzyż i w miejsce 1/4 sypiesz kartoflanki + jajko. Święte są mniej gumiste, a gumiste są mniej święte ;))) Odpowiedz Link Zgłoś
hania55 Re: dobry sposob na ziemniaki, ktore zostaly 05.11.03, 22:20 Odsmażyć na boczku, kiełbasie, cebulce. Dodać listek laurowy, pieprz. Oj, jakie to dobre :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: senin Re: dobry sposob na ziemniaki, ktore zostaly IP: *.193.220.203.acc01-lord-gla.comindico.com.au 06.11.03, 08:09 podsmazyc cebule, dodac curry, wrzucic ziemniaki, podpiec "do skorupki" dodac sok z cytryny. wersja wykwintna - dodac zielona posiekana koledre wersja wzbogacona - przed dodaniem ziemniakow, podsazyc (we wspomnianej mieszance curry) zielony groszek lub fasolke. W sezonie dodac szpinak, lub inne liscise (brokuly tez moga byc) po dodaniu ziemniakow oczywiscie... i wydrukowac imponujaca etykietke "Bombay potaetos" Odpowiedz Link Zgłoś
alluette Re: dobry sposob na ziemniaki, ktore zostaly 06.11.03, 08:48 Takich ziemniaków zawsze mi za mało ;-) najbardziej lubię placki ziemniaczane: ziemniaki przepuścić przez maszynkę do mielenia mięsa (ewentualnie dokładnie ubić tłuczkiem), dodać do nich jajko, mąkę i odrobinę soli. Smażyć na mocno rozgrzanym oleju do zrumienienia - pycha z sosem z mięsa wołowego, z sosem grzybowym, pomidorowym itp. Drugi sposób - dodać do ciasta na pizzę - zupełnie inaczej smakuje wtedy spód! pozdr. a Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: moboj Re: dobry sposob na ziemniaki, ktore zostaly IP: *.magma / 192.168.21.* 07.11.03, 13:41 kluski śląskie robię bez jajka tak jak to robią babki ze śląskiego odłamu mojej rodzinki. makłowicz w programie ze śląskimi potrawami robił kluski śląskie bez jajka. Odpowiedz Link Zgłoś
brunosch Re: dobry sposob na ziemniaki, ktore zostaly 07.11.03, 13:52 Ale za to jak w Warszawie robił pyzy, to wrzucił dwa, a potem dosypywał wór mąki, bo mu się rozlazło. A mówiłem: nie bierz dwóch! ;))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kaska Re: dobry sposob na ziemniaki, ktore zostaly IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.03, 14:08 no i moskol, o ktorym ostatnio pisalam...To tez super danie z pozostalych ziemniorow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pyrciarz Re: dobry sposob na ziemniaki, ktore zostaly IP: *.proxy.aol.com 08.11.03, 08:01 Bez tłuszczu?... Odpowiedz Link Zgłoś