Dodaj do ulubionych

Podpowiedzcie

20.11.07, 13:50
Mamy właśnie w przygotowaniu kilka zmian:
A) tytuły wpisów będą linkować do strony notki
B) w title strony pojawi się nazwa aktualnie wybranej kategorii
C) dodanie nazwy aktualnej kategorii ponad wpisami
D) lista ostatnich notek będzie się publikowała też na stronie notki
E) tytuł bloga / tytuły notek w znacznikach <h>

I teraz 3 kwestie:
- Chcielibyście to mieć jako opcje do wyboru czy po prostu to włączyć? Wydaje nam się, że C i E powinny być opcjonalne.
- Jakie <h> (<h1/2/3/etc> proponujecie dobrać, żeby jak najmniej popsuć istniejące szablony?
- Co w ogóle o tym sądzicie?
Obserwuj wątek
    • sgk Re: Podpowiedzcie 20.11.07, 14:06
      Jak dla mnie fajne zmiany, choć mogą wymagać trochę prac z szablonami. Więc może
      lepiej jako opcje (przez 2-3 miesiące) a potem włączyć na stałe?

      A) bardzo dobrze, ale na początek jako opcja
      B) to kosmetyka, nie dotyczy szablonu, można włączać
      C) lepiej jednak pod wpisami, tak jak jest teraz - albo zrobić jako zawsze
      opcjonalne
      D) fajnie, choć właśnie miałem opublikować skrypt, który to robi wink Planujecie
      zrobić to samo z zakładkami - oszczędziłbym trochę swojego wolnego czasu? A może
      jest w planach zmiana zakładek na listę <ul>?
      E) Tytuł bloga: h1, Tytuły notek: h2 - najpierw jako opcja bo tu z szablonami
      trzeba mocno popracować.
    • kasica_k Re: Podpowiedzcie 20.11.07, 16:05
      ols napisał:
      > C) dodanie nazwy aktualnej kategorii ponad wpisami

      A po co takie coś w ogóle? smile Nie widzę potrzeby. Tylko opcjonalnie.

      Po co tytuł notki ma linkować do strony z komentami - też nie wiem, ale może są
      jakieś superważne powody takiego rozwiązania, których
      ja jednakowoż nie znam. Mam nadzieję, że to nie znaczy, że zniknie spod notki
      link "Skomentuj" (już sobie wyobrażam wkurzonych czytelnków, którzy nie mogą
      skomentować notki).

      Co do pozostałych zmian - nie znam się na tym, ale jeśli rozjedzie
      mi się przez to świeżo pozmieniany szablon, to nie będę szczęśliwa suspicious
    • vierablu Re: Podpowiedzcie 20.11.07, 16:17
      > A) tytuły wpisów będą linkować do strony notki

      hurra!!!

      > B) w title strony pojawi się nazwa aktualnie wybranej kategorii

      Opcja, bo nie wiem, po co to.

      > C) dodanie nazwy aktualnej kategorii ponad wpisami

      Opcja, bo nie wiem, po co to.

      > D) lista ostatnich notek będzie się publikowała też na stronie notki

      To znaczy, jak to bedzie wygladalo? Macie gdzies jakis przyklad? Wolalabym to
      opcjonalnie.

      > E) tytuł bloga / tytuły notek w znacznikach <h>

      Nie rozumiem, o co chodzi i co to zmieni.
    • mpieck Po co? Po SEO. 20.11.07, 16:38
      Jakby ktoś chciał wiedzieć do czego nam te zmiany potrzebne smile
    • s.z.y.m.o.n Re: Podpowiedzcie 20.11.07, 16:45
      A) Opcja bo szablony się posypią jak nic - wiem bo używam mojego skryptu także
      jako skryptu użytkownika i widzę efekt na co dzień wink
      B) Niby ok, ale nie jestem pewny jak to wpłynie na wyniki wyszukiwarek (raczej
      minimalnie w dół).
      C) Jedynie jako opcja (jeżeli przy każdym wpisie to lepiej pod)
      D) Już dawno sugerowałem, że nadaje się ona TYLKO na strony notek. Większość
      osób ma te 10 wpisów na głównej. Proponowałbym jako opcję umieszczenie jej tylko
      na stronie notek wink
      E) Tytuł bloga raczej nie - on jest już w znaczniku title. Pozostałe chyba
      lepiej od h2. Jeżeli zachowacie klasy, to nie powinno być źle.

      Co do nowych elementów, to lepiej aby było można je włączyć opcjonalnie.
      Włączenie automatyczne zaowocuje lawiną skarg, a tak każdy sobie kiedy chce
      szablon dostosuje lub nowy pobierze.
      Może warto zrobić szerszą listę poprawek i pierw przetestować je na grupie
      blogerów? Brakuje tu przecież kilku często podnoszonych na forum
      funkcjonalności, np:
      - obrazki (i filmy?) w RSSach;
      - możliwość zdefiniowania znaczników meta dla google, feedburnera itp (mniej
      istotne, ale przydatne)

      Co z wstawkami dla BlogFroga? Trochę dziwi, że gdzie indziej userzy mają to
      ułatwione, a tu nie (pomijam skrypty).

      Jak już tak ostro zmieniacie, to może, jak sugeruje eskey, dajcie elementy
      wąskiej szpalty w postaci listy smile
      Moim zdaniem ideałem byłoby móc zdecydować o każdym elemencie wąskiej szpalty,
      czy i gdzie ma się pojawić. Przy tych modyfikacjach warto by się zastanowić, czy
      robicie jedną rzecz, czy hurtem (wiem - więcej roboty), ale to może się opłacić.

      --
      Pozdrawiam
      s.z.y.m.o.n
      • mpieck Re: Podpowiedzcie 20.11.07, 17:06
        Co do pkt. a) to zmieniłem wszystkie defaultowe szablony i żaden się
        przez to nie posypał. Nie należy się przywiązywać do opcjonalności
        opcji, bo w przyszłości będziemy chcieli to włączyć na stałe, więc
        po okresie przejściowym opcje znikną. Z drugiej strony, jak wszystko
        będzie opcją, to przecież nikt na istenijącyym blogu tego nie
        włączy, bo wygląd się może zmienić i wtedy trzeba wykonać pracę, a
        wtedy to już nie fajne. A chcemy żeby ta zmiana zaistniała, inaczej
        nie ma sensu.
        • s.z.y.m.o.n Re: Podpowiedzcie 20.11.07, 17:45
          > Co do pkt. a) to zmieniłem wszystkie defaultowe szablony
          > i żaden się przez to nie posypał.

          Chyba nie zakładasz, że jeśli nie sypią się domyślne szalony, to nie wpłynie to
          na resztę, bo to byłoby przecież śmieszne. Posypie się mniej lub bardziej cała
          masa szablonów.

          > Z drugiej strony, jak wszystko będzie opcją, to przecież nikt
          > na istniejącym blogu tego nie włączy, bo wygląd się może
          > zmienić i wtedy trzeba wykonać pracę, a wtedy to już nie fajne.
          > A chcemy żeby ta zmiana zaistniała, inaczej nie ma sensu.

          Nigdzie nie twierdziłem, że zmiany takie jak linki w tytułach, czy tytuły jako
          nagłówki h1 lub h2 mają być wieczną opcją. Zdaję sobie sprawę jak bardzo
          przeraża niektórych myśl o konieczności zmiany i właśnie dlatego niezbędne jest
          ułatwienie im tego procesu.

          Trzeba dać czas na poprawki tym którzy rozpropagują zmiany i autorom szablonów.
          Większa liczba dostosowanych szablonów ułatwi zmiany na pozostałych blogach.
          Dodatkowo będzie można przygotować łopatologiczne instrukcje na BloxWiki dla
          reszty blogerów.

          Nie zmienia to faktu iż:
          B) Nie bardzo widzę sens, ale jestem otwarty na argumenty za.
          C) Z biedy można ukryć, ale nie wszystkim musi się podobać.
          D) Jeżeli ktoś włącza na głównej, to może być domyślnie i na stronie notki. Na
          szablon nie powinno (ale może) wpłynąć destrukcyjnie.

          Piszesz, że zmieniałeś domyślne szablony, to może byłaby możliwość podlinkowania
          jednego z nich. Może to być wersja statyczna z uwzględnionymi zmianami, tak aby
          wszyscy mogli zobaczyć jak to miałoby wyglądać (rozumiem, że nie będzie to
          wersja finalna).
      • kasica_k Re: Podpowiedzcie 21.11.07, 00:55
        s.z.y.m.o.n napisał:

        > Co do nowych elementów, to lepiej aby było można je włączyć opcjonalnie.
        > Włączenie automatyczne zaowocuje lawiną skarg, a tak każdy sobie kiedy chce
        > szablon dostosuje lub nowy pobierze.
        > Może warto zrobić szerszą listę poprawek i pierw przetestować je na grupie
        > blogerów?

        Popieram z całej siły!
        Mało jest gorszych rzeczy w życiu blogera niż obudzić się rano
        i zobaczyć swój wypieszczony szablon w postaci sieczki wink zwłaszcza
        jak się nie jest s.z.y.m.o.n.em i nie potrafi się w ciągu 10 minut
        doprowadzić go do stanu używalności.
    • sofanes Re: Podpowiedzcie 20.11.07, 20:48
      Ja wiem, ze nie do konca na temat, ale nikt mi wtedy nie
      odpowiedzial, to moze odpowie teraz - a zrobicie kiedys, zeby np.
      mozna bylo wyswietlac archiwum w sposob "zaczarowany" poprzez wybor
      takiej opcji? (Tzn. chodzi o to, by jesli archiwum wyswietla sie w
      postaci listy miesiecy, mozna bylo je przewijac).

      To by bylo chyba bardziej przydatne (patrze sobie subiektywnie, no
      ale jak mam patrzec inaczej?) niz przeniesienie nazwy kategorii z
      dolu na gore notki...

      A, i moze ktos wyjasni nam, szarym ignorantom, o co chodzi z tym h1
      i h2 ???
      • s.z.y.m.o.n Re: Podpowiedzcie 20.11.07, 23:09
        > A, i moze ktos wyjasni nam, szarym ignorantom, o co chodzi z tym h1
        > i h2 ???

        h1 i h2 (h3 .. h6) to tagi HTML oznaczające nagłówki tekstu. Podobnie jak w
        edytorach tekstu służą one do wyróżniania tytułów/nagłówków części tekstu.
        Wyszukiwarki takie jak Google oceniają wyżej stronę jeśli szukane słowo znajduje
        się właśnie w znaczniku hn (gdzie n liczba od 1 do 6).
        Właśnie poprawa wyników w wyszukiwarkach jest celem tej zmiany, gdyż obecnie
        tytuły notek znajdują się w elementach div.
        • sofanes Re: Podpowiedzcie 21.11.07, 00:18
          Ha. Dzieki. Troche sie rozjasnilo...
    • eela Re: Podpowiedzcie 21.11.07, 00:49
      a) włączyć
      b, c, d, e) opcja

      ad b) obecnie wybrana nazwa kategorii jest widoczna jako inny kolor, więc chyba jest to zbyteczne
      ad d) 10 ostatnich notek jest już jako opcja, raczej nie ma konieczności powtarzania
      • mpieck Re: Podpowiedzcie 21.11.07, 09:27
        Jak już napisałem to nie są zmiany, żeby było ładniej, tylko pod
        wyszukiwarki.
    • kreatywni Re: Podpowiedzcie 22.11.07, 08:31
      Zmiany super. Teraz to już się doczekać nie mogę.
      • mpieck Re: Podpowiedzcie 22.11.07, 12:04
        I takich uwag oczekujemy, hehe wink
    • kominek Re: Podpowiedzcie 23.11.07, 21:12
      ols napisał:

      > Mamy właśnie w przygotowaniu kilka zmian:
      > A) tytuły wpisów będą linkować do strony notki

      Dobry pomysł. U mnie się to sprawdza.

      > B) w title strony pojawi się nazwa aktualnie wybranej kategorii

      Wprowadzić jako opcję. Ja na ten przykład nie chcę pokazywać kategoriismile

      > C) dodanie nazwy aktualnej kategorii ponad wpisami

      j.w.

      > D) lista ostatnich notek będzie się publikowała też na stronie
      > notki

      To się sprawdzi w przypadku blogów z kilkoma komentarzami pod notką.
      Tam, gdzie komentarzy jest kilkadziesiąt lub kilkaset zniechęci do komentowania,
      bo bardzo irytujące będzie szukanie między komentarzami a listą notek pola do
      wpisania komentarza.

      Nie tylko blogi same w sobie, a komentarze pod nimi budują blogową społeczność,
      czego sam jest najlepszym przykładem.
      Uważam, że kolejne zmiany na blox.pl powinny iść w kierunku rozwoju
      komentowania, choć wiem - z poprzednich dyskusji na forum - że wymagałoby to
      ogromnej pracy.
      Ta praca jest jednak warta świeczki.

      > - Co w ogóle o tym sądzicie?

      Zmiany zawsze mile widziane, zwłaszcza jeśli nie są narzucane.
      Miło, że te zbliżające są poddawane dyskusji.
      Szkoda, że podobnie nie było w przypadku prac nad nowym wyglądem wizytówek,
      który uważam za pierwszą i jak dotąd jedyną zmianę wprowadzoną na blox.pl, która
      się nie sprawdza.
      Większość użytkowników klikając w czyjegoś nicka szuka tego, co można było
      znaleźć wcześniej - fotki oraz krótkiego info.
      Teraz tego nie ma, mamy w zamian bardzo dobry pomysł z listą blogów danego
      profilu, ciekawy pomysł z komentarzami i na tym koniec. Ja do teraz nie wiem jak
      wejść na profil z foto danej osoby, choć pewnie zbyt szybko się zniechęciłem.
      • tierralatina Re: Podpowiedzcie 28.11.07, 10:47
        kominek napisał:


        > > D) lista ostatnich notek będzie się publikowała też na stronie
        > > notki
        >
        > To się sprawdzi w przypadku blogów z kilkoma komentarzami pod notką.
        > Tam, gdzie komentarzy jest kilkadziesiąt lub kilkaset zniechęci do komentowania
        > ,
        > bo bardzo irytujące będzie szukanie między komentarzami a listą notek pola do
        > wpisania komentarza.


        Jesli dobrze rozumiem lista ta pojawiac sie bedzie w tym samym miejscu, co na
        stronie glownej. Czyli w bocznej szpalcie. To raczej nie powinno przeszkodzic w
        zadnym kometowaniu...
        T.
    • hrabina_feu Re: Podpowiedzcie 25.11.07, 01:26
      Po co komu C? Ja bardzo prosze to wszystko opcjonalnie. Szczegolnie D, bo reszty
      na razie nie rozumiem.
      I zrobcie cos plis, by mozna bylo spokojnie w weekend zmieniac elementy w
      szablonach, za duzo uzytkownikow i serwer Wam sie buntuje.
      --
    • t-800 Re: Podpowiedzcie 26.11.07, 18:52
      Ja sądzę, że większość czytających nie wie, o co chodzi.
      • t-800 Re: Podpowiedzcie 26.11.07, 18:53
        Gwoli ścisłości - to nie jest uwaga do osób, które wpisały się w tym wątku, bo
        one akurat rozumieją, o czy mowa.
    • taisha_te Re: Podpowiedzcie 28.11.07, 12:22
      A) włączyć
      B) włączyć
      C) opcja
      D) opcja
      E) opcja
      te opcje jak czytam jeśli nawet będą, to tylko przez jakiś czas, to dobrze, znaczy dacie szansę szablonistom na dostosowanie szablonów.
      Poza tym nie mam nic przeciwko zmianom, na razie, bo jak zobaczę kilkadziesiąt posypanych szablonów do poprawki, to lekko nie będzie, ale cóż, trzeba iść z postępem wink
      Moglibyście dać jakiegoś linka, żeby każdy mógł zobaczyć jak to będzie wyglądało, bo nie każdy wie o co chodzi, a nieznane przeraża. Szczerze mówiąc też wolałabym najpierw zobaczyć na własne oczy a nie tylko sobie wyobrażać.
    • stl Re: Podpowiedzcie 28.11.07, 19:46
      A) Jak najbardziej.
      B) Wolałbym aby na stronie z notką w title pojawiła się na końcu nazwa bloga.
      C) Opcja.
      D) Wszystko jedno.
      E) Koniecznie i to jak najszybciej.

      I coś ode mnie - dodajcie proszę opcję ustalania favicony (tak tak, można
      spokojnie wkleić deklarację w polu na HTML, ale nie każdy lubi brudzić sobie
      kod). A o tagi dla notek i integracji z Blogfrog nie będę Was już nudził wink

      Przy okazji chciałbym zgłosić błąd - dodałem do notki trackbacki, zapisałem ją
      jako szkic, a następnie kliknąłem na przycisk publikuj na liście wpisów, w
      efekcie ping nie został wysłany na wskazane adresy.
      • sgk Re: Podpowiedzcie 28.11.07, 21:50
        stl napisał:

        > Przy okazji chciałbym zgłosić błąd - dodałem do notki trackbacki,
        > zapisałem ją jako szkic, a następnie kliknąłem na przycisk publikuj na liście
        wpisów,
        >w efekcie ping nie został wysłany na wskazane adresy.

        Potwierdzam istnienie tego buga. Ja obchodzę go w ten sposób, że publikuje notkę
        z trybu jej edycji, wtedy trackbacki są wysyłane.
        • finetka68 Re: Podpowiedzcie 30.11.07, 16:34

          >>>w przygotowaniu kilka zmian:
          >>>A) tytuły wpisów będą linkować do strony notki
          >>>B) w title strony pojawi się nazwa aktualnie wybranej kategorii
          >>>C) dodanie nazwy aktualnej kategorii ponad wpisami

          3 powyższe nie wydają mi się potrzebne

          >>>D) lista ostatnich notek będzie się publikowała też na stronie
          notki
          niezłe, wystarczy w szablonie dopisać opis ostatnich notek w nowym
          miejscu bez ruszania starego zapisu - na początek jako opcja

          E) tytuł bloga / tytuły notek w znacznikach <h>
          może być, ale nie wydaje mi się konieczne

          I teraz 3 kwestie:
          - Chcielibyście to mieć jako opcje do wyboru czy po prostu to
          włączyć? Wydaje nam się, że C i E powinny być opcjonalne.
          - Jakie <h> (<h1/2/3/etc> proponujecie dobrać, żeby jak najmniej
          popsuć istniejące szablony?
          - Co w ogóle o tym sądzicie?

    • au.lait Re: Podpowiedzcie 02.12.07, 14:17
      No, fajnie, fajnie, szkoda tylko, że na bloxie dalej nie ma tego podstawowego,
      jak dla mnie w każdym razie, udogodnienia redaktorskiego: wejście w edycję notki
      bezpośrednio z jej strony, a nie przez "pisz bloga" oraz opcji "nowy post",
      widocznej na głównej stronie bloga albo w panelu użytkownika.

      Funkcjonalność, szybkość pisania oraz wprowadzania zmian w notkach przede
      wszystkim, a nie jakieś zabawy w ustawienia kategorii.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka