Dodaj do ulubionych

I love this game

09.01.08, 17:42
Użytkownicy Bloxa! Pamiętajcie o tym, że jesteście użytkownikami serwisu
Agory- Bloxa. Użytkownicy żadnej innej platformy blogowej nie mogą tak o sobie
powiedzieć. Przemyślcie to!
Tu dane przybliżone dane z maja 2007 tyczące ilości blogów w serwisie:

Onet. blog.pl: 1,6 mln blogów
MyLog.pl: 350 tys.
bloog.pl (Wirtualna Polska): 278 tys.
blog.Interia.pl: 179 tys.
Blox.pl (Agora, wydawca „Gazety Wyborczej”wink: 135 tys

Źródło:
www.mediapolis.com.pl/2007/05/30/10-rodzajow-blogow
Ols podał dane na blogu "blox", ale ja tam zerknąłem po raz pierwszy, więc
może wielu nie widziało:
blox.blox.pl/2008/01/Na-zyczenie-garsc-statystyk.html
Na pewno wielu z Was zerka w statystyki, tylko nikt się nie przyzna. Więc z
danych, które przedstawił Ols, wynika, że Blox to II statystyczna liga (wiem,
wiem, że trochę demagogii w tym). Ale pomyślcie: czy lepiej być 10-tą drużyną
w tabeli drugiej ligi czy pierwszą w lidze III-ciej? Photobloga ma zupełnie
inny charakter. Można powiedzieć, że gra w inną grę niż "blogowanie".
Obserwuj wątek
    • t-800 Re: I love this game 09.01.08, 18:25
      Co by nie powiedzieć o Agorze, to Blox to jeden z niewielu poważnych
      serwisów blogowych. Sporo jest tu wartościwych blogów. Reszta
      (serwisów blogowych) przypomina śmietnik. Funkcjonalność też kuleje -
      czy ktoś czyta komentarze pod wpisami na blogach Onetu, bo ja nie
      mam siły klikać?).
      • proces7 Re: I love this game 09.01.08, 22:27
        W sumie to ja zaczynałem blogowaqnie na swojej stronie, ale to było zbyt pracochłonne i nie znam się na tym. Znajomych z czata czy forum zachęcałem do Bloxa, ze względu na login i łączność z forum. Ale ja zawsze dywersyfikuję portfel, stąd założyłem blog w WordPress, ale coś tam dłubię w Blox też.
        Co tu dużo ukrywać, boję się cenzury, a niestety, w Agorze dotknęła mnie jej ciężka i karząca dłoń.
        Choć ostatnio admini WordPressu wywalili z rankingu jakiegoś Licealistę, a prowadził długi czas. Więc też nie jest różowo. Ciekaw jestem czy WordPress wywaliłby Kominka z rankingu? No wiecie, rozumiecie, donosy zazdrosnych itd.
        zjeb/ by Ols/
        • t-800 Re: I love this game 09.01.08, 23:07
          Fakt, cenzura na Blox jest bezdyskusyjna. Ale nigdzie nie jest
          różowo. Google też (tak jak u nas Agora) współpracuje z reżimami
          (np. Google z chińskim, Agora z polskim). Poza tym słyszałem, że
          Google w Stanach nie indeksowała (nie indeksuje?) "prawicowych"
          blogów. Jeszcze jakiegoś gościa ponoć wywalili z RSS w serwisie
          news.google.com (też "prawicowy").

Rozwiązaniem jest (wbrew pozorom wcale nie takim najlepszym; i nie
          chodzi tutaj bynajmniej o koszty) jest prowadzenie bloga na własnym
          serwerze.
          • ols Re: I love this game 09.01.08, 23:20
            t-800 napisał:

> Fakt, cenzura na Blox jest bezdyskusyjna
            Chciałoby się powiedzieć D..A, ale mi nie wypada. Proces7 odnosił się tu do swoich skomplikowanych przejść z forum, nie wkładaj mu w usta swoich obsesji.

> Google też (tak jak u nas Agora) współpracuje z reżimami
            > (np. Google z chińskim, Agora z polskim).
            Tak, Agora współpracuje z polskim reżimem prawnym. W Polsce nie jest to przestępstwo a obowiązek. Jeśli miałeś na myśli jakieś inne znaczenie swoich słów, to pozostaje mi się tylko popukać w głowę wink

> Rozwiązaniem jest (wbrew pozorom wcale nie takim najlepszym; i nie
            > chodzi tutaj bynajmniej o koszty) jest prowadzenie bloga na
            > własnym serwerze.
            Można też dogadać się z autorami RedWatch, oni zdaje się mają nieźle obcykaną listę serwerów, które są poza zasięgiem polskiego reżimu prawnego.
            • proces7 Re: I love this game 09.01.08, 23:34
              Tak, w rzeczy samej, chodziło mi o forum. Byłoby to niesprawiedliwe, gdybym tego
              nie wyjaśnił. Jeden raz pyłem świadkiem, kiedy zamknięto blog i pisał o tym
              Gdańszczanin, ale Ols gęsto się wtedy tłumaczył. I zrozumiałem to tak, że NIC
              nie mógł zrobić i było mu przykro, i że chciałby.
              Z forum to jest tak, że ja najzwyczajniej pytam. Ja nie wiem co można wycinać, a
              czego nie należy. Ilekroć widzę kasowanie listów, zawsze mam wątpliwości. Nigdy
              nie mam pewności.
              Z mojej perspektywy Agora jest liberalna, może najbardziej ze wszystkich
              platform blogowych, a eksperymentowałem na forach różne rzeczy, może na
              pograniczu. Poza jedną, bolesną wpadką (moją albo Firmy) nie mam Agorze nic do
              zarzucenia.
    • ols Re: I love this game 09.01.08, 20:16
      Dane o ilości blogów, które podajesz są interesujące, lecz zupełnie bezwartościowe. Większość blogów kończy swój żywot tuż po narodzinach, albo po jednej notce a serwisy blogowe po wsze czasy dopisują takie blogi do swojego licznika. Kiedyś nawet wpis na swoim blogu o tym zjawisku popełniłem (tam duuużo statystyk jest): ujeb.pl/20767/
    • visegrad Re: I love this game 10.01.08, 08:46
      > Onet. blog.pl: 1,6 mln blogów
      > MyLog.pl: 350 tys.
      > bloog.pl (Wirtualna Polska): 278 tys.
      > blog.Interia.pl: 179 tys.
      > Blox.pl (Agora, wydawca „Gazety Wyborczej”wink: 135 tys

kiedyś faktycznie była taka teoria, że ilość przechodzi w jakość, ale po 70 latach od implementacji stwierdzono, że nie jest w pełni kompatybilna z rzeczywistością
      • proces7 Re: I love this game 10.01.08, 10:56
        Pisałem wyraźnie o "statystycznej lidze". Nie wypowiadam się w kwestii jakości,
        bo to kwestia subiektywnej perspektywy.
        Rozumiem argument tych, którzy twierdzą, że jakość, w tym wypadku bloga, nie
        jest skorelowana dodatnio z częstością jego odwiedzania. Mogę przyjąć tezę, że w
        ogóle nie jest skorelowana. Ale nikt nie wykazał, że jest skorelowana ujemnie.
        W blogu poważnym elementem jakości jest też pomysł, skoro ktoś potrafił tak
        "ustawić" "Nagie Znane", że wiedzie w rankingu, to znaczy, że miał oryginalny
        sposób na to.
        • debergerac Re: I love this game 10.01.08, 15:05
          "Nagie znane" to nie jest specjalnie oryginalny pomysł. Wszystko co będzie miało
          w tytule słowa związane z najstarszą ludzką pasją i zostanie zindeksowane,
          dostaje na dzień dobry sporą porcję wejść. Dziwiłem się swego czasu na ten temat
          u siebie na blogu zatytułowawszy wpis "Znane nago". Po statystykach googla widzę
          do teraz, że tytuł "Znane nago" działa lepiej niż jakiekolwiek inne praktyki
          pozycjonujące w szukarkach.

Można by temu zjawisku nadać nazwę "SExO" wink
          • proces7 Re: I love this game 10.01.08, 15:16
            Nie mam bladego pojęcia jak to dalej będzie się kręcić. Należy oczekiwać, że
            takowych blogów będzie przybywać. Nie mam pojęcia czy wejścia wtedy się rozłożą
            i blogi takie spadną w klasyfikacjach. Czy raczej skomasują się, zajmując
            czołowe lokaty w tabelach.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka