Dodaj do ulubionych

Potrzebuję porady (modowej)

21.09.09, 17:45
Otóż kupiłam sobie długi sweter a la sukienka - można nosić na dwa sposoby, ja
chciałabym wykorzystywać ten sweter/tunikę jako sukienkę mini. A więc sukienka
jest wełniana, fioletowa (żywy, nasycony odcień fioletu), dopasowana do ciała
i z dekoltem w serek. Buty noszę czarne. I teraz moje pytanie - jaki kolor
rajstop ubrałybyście do tej sukienki i czarnych butów? Od razu mówię że szare
wyglądają jakoś...dziwnie, w każdym razie coś mi nie pasi w takim połączeniu.
Więc jakie? Spróbować czarne? (kojarzy mi się pogrzebowo, ale jeszcze nie
mierzyłam jej w zestawieniu z czarnymi). Co do tych rajstop, to wolałabym
grubsze, od 40 den wzwyż, więc nie proponujcie cieniutkich, transparentnych :)

ps. ja wiem, że istnieje Forum Moda, ale ja naprawdę wolę zapytać tutaj - ze
względu na przyjaźniejszą atmosferę :)))
Obserwuj wątek
    • yaga7 Re: Potrzebuję porady (modowej) 21.09.09, 18:00
      Ja osobiście widzę do tego tylko czarny kolor.
      No ale ja jestem nieobiektywna - 90% ciuchów mam czarnych ;)
    • bear80 Re: Potrzebuję porady (modowej) 21.09.09, 18:20
      A może coś wzorzystego, jeżeli takie lubisz :-)
      Gatta wypuściła teraz w kolekcji jesiennej dużo zestawów czerni z fioletem -
      może coś wybierzesz. www.gatta.pl/PL/Collection/GattaCollant/Default.aspx
      • moniach_1 Re: Potrzebuję porady (modowej) 21.09.09, 18:35
        Jak dla mnie czarne buty są czymś tak klasycznym, że wprowadzenie do stroju
        jeszcze jednego koloru nie zrobi wrażenia pstrokacizny. Ja bym dała rajstopy
        zielone (właściwie dowolny odcień, jakiś jaskrawy będzie wesoły i rzucający się
        w oczy, a stonowany będzie bardziej elegancki i właśnie mniej dający po oczach,
        co wolisz) albo musztardowo żółte. I dobrałabym dodatki do koloru rajstop, żeby
        ta czerń butów stała się takim "brakiem koloru", a nie trzecim kolorem stroju.
        Jeszcze mi przyszły do głowy białe rajstopy, ale wtedy cały zestaw byłby
        strasznie zimny kolorystycznie, nie każdemu będzie to pasować
    • martvica Re: Potrzebuję porady (modowej) 21.09.09, 18:29
      Na forum moda polecono by Ci pewnie czerwone albo żółte, a ja... Hmm, oliwkowe,
      różowe albo butelkowa zieleń? Trudno coś dobrać nie widząc odcienia ;) Znajdź
      papierek, nitkę albo inny drobiazg w odcieniu swetra i noś go ze sobą na zakupy,
      bardzo się przydaje.
    • kasia_grubasia Re: Potrzebuję porady (modowej) 21.09.09, 18:41
      Czarny będzie pasować, ale nie tylko. Mnie się podoba połączenie fioletu z
      czerwienią w chłodnym odcieniu. A np. fioletowe ażurowe zakolanówki zakładane w
      zimniejsze dni na czarne rajstopy?
    • daslicht Re: Potrzebuję porady (modowej) 21.09.09, 18:43
      Czarne. Chyba że jesteś chudopatykonoga ui nie chcesz dodatkowego wyciągnięcia, wtedy sobie "połam" nogi zielonym, czerwonym lub wściekłym różem :)
    • czerwona_pomadka Re: Potrzebuję porady (modowej) 21.09.09, 19:06
      Dzięki, dziewczyny. Przejdę się po sklepach, poszukam czegoś ciekawego
      wzorzystego - tak jak radzicie, bo jakoś nie wpadłam na pomysł ubrania
      wzorzystych rajstop do tego. lubię minimalizm, ale sukienka jest bardzo prosta,
      buty również klasyczne, więc te wzory na rajstopach chyba nie zrobią żadnego
      "przesytu", jakiego nie lubię. Czarne grubsze akurat gdzieś mam więc jutro
      przymierzę je do tej sukienki :) nóg nie mam patyczkowatych, więc może
      faktycznie będzie to wyglądać nieźle. podoba mi się też propozycja z ciemną
      zielenią... nawet bardzo :)
      • jul-kaa Re: Potrzebuję porady (modowej) 21.09.09, 21:46
        Rajstopy można założyć (ew. włożyć), a nie ubrać.
        Dla mnie poprawność językowa na LB i SO jest bardzo ważna, mam nadzieję, że dla
        Was też :)

        A rajstopy może jednolite w jakimś zdecydowanym kolorze. Może
        zielone-szmaragdowe? Moja mama nosiła kiedyś takie zestawienia i wyglądało to
        bardzo fajnie.
    • sbarazzina Re: Potrzebuję porady (modowej) 21.09.09, 19:08
      Fioletowe - podobny odcień do sukienki ale np ton jaśniejsze albo ciemniejsze.
      Różowe :) Odcieni jest wiele, ale stawiam na jakiś ciemny. Może fuksja.
      Czerwone
      I jednak szare. Mam takie jedne szare wpadające w zimny fiolet albo niebieski,
      ciężko określić odcień, ale pasują idealnie do mojej fioletowej spódnicy.

      Radzę wziąć sukienkę ze sobą i wybrać się do Calzedonii :)
      • czerwona_pomadka Re: Potrzebuję porady (modowej) 21.09.09, 19:43
        Szare? To muszę chyba pokombinować z odcieniami tej szarości... mam jedne szare,
        nie za ciemne, ale też nie za jasne, i moim zdaniem nie pasują :( więc może
        spróbuję jakiś ciemniejszy odcień szarości.
        • sbarazzina Re: Potrzebuję porady (modowej) 21.09.09, 19:56
          Szary ma mnóstwo odcieni. Myślę, że na pewno coś będzie pasować.
          Szukałabym takiego szarego wpadającego w fiolet. A może grafit?
    • czerwona_pomadka a jakie wzory nie skracają nóg? 21.09.09, 19:47
      właśnie, jakie wzory na rajstopach nie skracają nóg? skoro już tak mnie
      nakręciłyście na wzory... :)
      nie jestem wysoka, 165 cm, i nie chciałabym żeby wzory na rajstopach
      przytłoczyły mnie i moją sylwetkę, no i przede wszystkim nie chciałabym żeby
      skracały mi optycznie nogi. Więc pewnie drobniejsze wzory, ale jakie konkretnie?
      Ja się zupełnie nie znam, nie wiem co skraca, co wydłuża, co powiększa, etc... ;)
      • sbarazzina Re: a jakie wzory nie skracają nóg? 21.09.09, 19:53
        Wydłużają wzory podłużne :) Czyli paski, prążki, jodełka wszystkie raczej raczej
        wąskie. Może pepitka.
      • turzyca Re: a jakie wzory nie skracają nóg? 22.09.09, 11:49
        Drobny azur, taki jakby szydelkowy, ulozony w pionie.
      • zooba Re: a jakie wzory nie skracają nóg? 22.09.09, 12:50
        Moim zdaniem najlepsze byłyby z pojedynczym wzorkiem na boku od zewnętrznej
        strony oczywiście (ok, wszyscy to wiedzą, tak mi się wymskło) - mam 156 cm i
        hopla na punkcie nieskracania optycznego sylwetki - rzadko który wzorek
        rajstopowy nie robi tego efektu. czyli: mały wzorek i z boku.
    • livada OT - skąd się bierze taką sukienkę? 21.09.09, 20:03
      Bo ja mam właśnie fazę na coś takiego, i żeby w składzie nie widniało 100% akryl...
      • czerwona_pomadka Re: OT - skąd się bierze taką sukienkę? 21.09.09, 20:40
        u mnie widnieje 88% akryl, 10% poliamid, 2% elastan ;)
        takie sweterki/mini sukienki są w tally weijl, w camaieu też widziałam, w tamtym
        roku były w H&M...może w tym też będzie coś tego typu.
    • tfu.tfu i brąz 23.09.09, 20:03
      i oczywiście grafit też :) i czerwień i zielony-butelkowy i...
      jak sie ma jazdę to mozna pomarańcz i turkus :P ja nabyłam pomarańczowe rajstopy
      w przypływie natchnienia i kocham je miłością wielką ;) nie mogę się doczekach
      prawdziwych chłodów, żeby znów założyć :D
      • moniach_1 Re: i brąz 23.09.09, 23:42
        fioletowy sweter, brązowe rajstopy, a pod spód ametystowy pour moi opium :)
        • siamese67 Re: i brąz 24.09.09, 00:26
          Ale to zależy od odcienia tego fioletu..
          Do ciepłego, takiego bliżej śliwkowo-ametystowego to tak, pod warunkiem, że brąz jest w kolorze baaardzo gorzkiej czekolady. Inaczej mi się gryzie.
        • czerwona_pomadka ja Cię moniach zabiję :] 24.09.09, 17:23
          ale mi dostrzeliłaś teraz, opium za mną intensywnie chodzi od ponad miesiąca, a
          ja nie mam przecież pieniędzy na kolejny stanik ! :p
          • moniach_1 Re: ja Cię moniach zabiję :] 25.09.09, 00:28
            To widzę, że trafiłam w dziesiątkę :D Nie zabijaj, już będę grzeczna :D
    • literka102 Re: Potrzebuję porady (modowej) 24.09.09, 01:14
      Czarne rajstopy(getry) - czarne korale(oficjale)albo bardzo żywy odcień
      ciemnego(ciemniejszego niż sukienka)fioletu, torebka cieniowana - taki "figiel
      barw" - od czerni po fiolet, albo odwrotnie.
      Rajstopy w kolorze skóry(ciemny brąz) - mocny makijaż, czarna torebka(jak
      buty)korale , bransoletka, kolczyki , paznokcie i makijaż - w ciemnej zieleni,
      ciemnym fiolecie, albo bordo.
    • maith Re: Potrzebuję porady (modowej) 24.09.09, 15:21
      Jeśli kolor sukienki jest żywy i nasycony, to z czarnymi rajstopami
      nijak pogrzebowo nie będzie. Szczególnie z takimi już kryjącymi,
      jakie wkrótce zacznie się nosić.
      Jeśli chcesz, żeby było radośniej, to faktycznie możesz pomyśleć o
      jakimś czarno-fioletowym, czy choćby czarnobiałym wzorku.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka