Dodaj do ulubionych

Jaką farbą? I czym?

13.01.20, 13:07
Mam takie miejsce, gdzie na razie musi stać parę pudeł i jedyne, które tam pasują, są z burego kartonu i z wielkim logo firmy. No nie jest to ładny widok.
Testowo pomalowałam jedno pudło zwykłą białą plakatówką ze szkolnego zestawu Astry, paciając gąbką do naczyń i efekt mnie zadawala. Mogłoby być lepiej ale jest dość dobrze.

Ale nie pomaluję całego rzędu w ten sposób, bo na jedno pudło zużyłam prawie pół słoiczka, zostanę z czterema niekompletnymi zestawami plakatówek.

I teraz pytanie do bardziej oblatanych: skąd wziąć dość tanią farbę o podobnym lub lepszym kryciu w jednym tylko kolorze? Czy istnieje lepsza technika niż gąbka? Bo ta kuchenna chłonęła dużo farby, a zmoczona wprawdzie mniej chłonęła, ale efekt był gorszy.
Obserwuj wątek
  • 100krotna Re: Jaką farbą? I czym? 13.01.20, 13:53
   Farba akrylowa dla artystów, w dużym słoiczku, 200ml to koszt od około 25-30 zł. Ewentualnie emulsja, taka jak do malowania ścian, za pół litra około 20-30 zł. Malować małym gąbkowym wałkiem.
    • 100krotna Re: Jaką farbą? I czym? 13.01.20, 17:56
     Sam mini wałek i kuwetka z plastikowego talerza też wystarczy, ale zestaw, który można znaleźć wyszukując "wałek gąbkowy z kuwetą" będzie chyba najwygodniejszy w użyciu, taki na 10 cm może być.
     Czy on jest do lakieru, to nie wiem, nie byłam nigdy w baumarkecie. Do malowania można zatrudnić dzieci w wieku 4-10 lat, zazwyczaj bardzo to lubią, a farby akrylowe nie śmierdzą chyba bardziej niż plakatówki. Tylko jeżeli będziesz chciała akryle, to warto zwrócić uwagę, że czasami występują w wersjach opaque i transparent. Jak poczekasz do jutrzejszego wieczora, to wyciągnę swój zestaw i sprawdzę, czy biała kryje wystarczająco, mam jakiś podstawowy, tani zestaw. Może coś ładnego zmaluję? ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka