Dodaj do ulubionych

RAMMSTEIN 27. listopada 2009 w Spodku!

27.06.09, 02:24
Bilet już mam, więc mogę spokojnie zakładać wątek. A poza tym i tak
pada i sezon ogórkowy blablabla... ^^

Wiem o paru forumkach co też idą. Ktoś jeszcze się wybiera na ten
wspaniały zespół?

Założe na ten koncert moje buty na koturnach 20 cm. Postanowiłam
spojrzeć panom z zespołu prosto w oczy ^^ no i nikt mi zasłaniać nie
będzie
Obserwuj wątek
    • yaga7 Re: RAMMSTEIN 27. listopada 2009 w Spodku! 27.06.09, 10:30
      My idziemy z większą ekipą.

      To będzie mój trzeci Rammstein :D
      • daslicht Re: RAMMSTEIN 27. listopada 2009 w Spodku! 27.06.09, 16:49
        Mój drugi. Cieszę się, że tym razem bedzie miejscówka, bo idzie się
        zarżnąć jak jedziesz z Trójmiasta :)
        • yaga7 Re: RAMMSTEIN 27. listopada 2009 w Spodku! 27.06.09, 22:24
          O to na pewno.

          Ja na szczęście Katowice mam prawie rzut beretem, bo jednak z Kraka to blisko
          jest, nawet pociągiem.
    • ederlezi1981 Rammstein? hmmm.... 27.06.09, 22:15
      może, nie, żeby jakos tak bardzo, ale ostatnio ewoluuję w stronę cięższych brzmień (ale raczej gotyk)
    • bebe.lapin Bilety 11.07.09, 21:15
      Nie orientujecie sie, czy moizna je jescze gdzies dostac? Dopieor teraz moge je
      kupic, a obawiam sie, ze moze byc juz za pozno..
      Potrzebuje 2.
      • yaga7 Eventim? 11.07.09, 21:26
        A patrzyłaś na stronie eventimu?
        • bebe.lapin W eventimie niet :( 11.07.09, 21:52
          Dlatego pytam, moze ktos cos teges tajemnymi kanalami z x reki...Albo cos ...
          • yaga7 Re: W eventimie niet :( 12.07.09, 10:02
            Uuu, to kiepsko widzę.

            Ale podejrzewam, że przed koncertem pojawi się trochę biletów na allegro.
            Ewentualnie możesz przedzwonic do Spodka / organizatora i się zapytać, czy w
            dniu koncertu będą w kasie Spodka bilety - ale wtedy jeżeli w ogóle będą, to na
            płytę.
            Czasem organizator zostawia część biletów do sprzedaży zaraz przed koncertem.
            • bebe.lapin Re: W eventimie niet :( 12.07.09, 11:33
              Dzieki za wiadomosc, choc malo pocieszajaca. Rzeczywiscie, zadzwonie do nich, na
              allegro tez liczylam, na razie jeszcze nie ma; no i pytanie, ile procent wiecej
              beda kosztowac :/

              Nie wiem, to moze rozejrze sie, czy nie ma jeszcze biletow na koncerty gdzies w
              Niemczech lub Francji, moze byc wieksze prawdopodobienstwo dostania sie.

              Aha - "na plyte" czyli ..? Nie bywam zwykle na takich koncertach, wiec sie nie
              znam...
              • yaga7 Re: W eventimie niet :( 12.07.09, 12:19
                Na płytę czyli na miejsca stojące pod sceną.
                W Spodku są jeszcze sektory czyli miejsca siedzące.

                Ponoć - bo gdzieś coś czytałam - w Niemczech bilety też się rozeszły jak świeże
                bułeczki.

                Na allegro podejrzewam, że będą dopiero przed koncertem, bo wtedy będzie szansa
                na największy zysk - no tak to działa ;)

                Powodzenia w szukaniu - trzymam kciuki! :)
                • pierwszalitera Re: W eventimie niet :( 12.07.09, 13:33
                  yaga7 napisała:

                  > Ponoć - bo gdzieś coś czytałam - w Niemczech bilety też się rozeszły jak świeże
                  > bułeczki.
                  >
                  > Na allegro podejrzewam, że będą dopiero przed koncertem, bo wtedy będzie szansa
                  > na największy zysk - no tak to działa ;)

                  W Niemczech można bilety kupić na stronie www.rammstein.de/Tour.html
                  Bilety nie są jednak wysyłane za granicę i istnieje ograniczenie liczbowe, tzn. dwie karty na kupca. Dla fanów istnieje możliwość zakupu 4 biletów, ale wtedy 3 i 4 karta wystawiana jest na konkretne nazwisko i imię, i przy wejściu należy mieć przy sobie dowód tożsamości. Chodzi właśnie o to, by choć trochę ograniczyć czarny handel. W Niemczech jest sporo koncertów, w samym Berlinie są 4. Bilety kosztują pomiędzy 67-77 euro w zależności od kategorii i miejsca koncertu. Czy są jeszcze dostępne nie wiem, bo na ticket shop trzeba się zalogować.
                  Sama się zastanawiałam, ale te dwa koncerty w moim pobliżu pewnie są już wyprzedane.
                  • bebe.lapin Re: W eventimie niet :( 12.07.09, 14:08
                    We Francji mozna dostac jeszcze do Paryza i do Lyonu, ale sama nie wiem, trudno
                    powioedzec, gdzie bede za pol roku, co najwyzej Paryz chyba, bo z Niemiec czy z
                    Polski latwiej dojechac (z siora chcialysmy isc, a ona jest teraz w
                    Dojczlandzie). Kurcze, nigdy mi nie wychodzi dotarcie na fajne koncerty..
                    A na Woodstock to juz sie chyba 10 rok wybieram, moze m isie uda, choc w tym
                    czasie to juz sie ladnie zestarzalam i nie bedzie to samo..
                    • kuraiko Re: W eventimie niet :( 13.07.09, 04:09
                      za stara na taplanie się w błocie? xD ja też nie byłam jeszcze na
                      Woodstocku i może kiedyś w końcu się wybiorę ;) oficjalnie mam 20
                      lat, a w tym wieku chyba jeszcze wypada się potaplać w błocku
                      tudzież pić tanie wino xD
                      • bebe.lapin Re: W eventimie niet :( 13.07.09, 18:04
                        no mi blizej 30 niz 20..stara juz jestem, spac w nocy musze i takie tam ;p, ale
                        moze to przezyje ;)
                        na razie odmladzam sie przez umieszczenie nagiego torsu Roberta Pattinsona na
                        pulpicie, a co-tez mam prawo ;p
    • kuraiko Re: RAMMSTEIN 27. listopada 2009 w Spodku! 12.07.09, 20:47
      podobno bilety były skandalicznie drogie :/ ciekawe czemu tak
      pojechali z cenami ;/
      • yaga7 Re: RAMMSTEIN 27. listopada 2009 w Spodku! 12.07.09, 21:40
        Skandalicznie to może nie, drogie tak.

        Natomiast gorsze świństwo zrobili, bo podwyższyli cenę biletów, nie pisząc o tym
        nigdzie.
        Gdy była sprzedaż tylko przez net, bilety na płytę kosztowały 187, a od dnia
        sprzedazy również w Empikach, cena poszła do 209 za te same bilety. Więc ludzie,
        którzy nie mogli kupić przez net i czekali na sprzedaż w Empikach, musieli
        zapłacić więcej i to jest na pewno nie fair.
    • mmm-mm Re: RAMMSTEIN 27. listopada 2009 w Spodku! 13.07.09, 03:15
      Ja nie do konca w temacie, ale przez przypadek znalazlam wyjasnienie waszego
      okreslenia "rammsteinowska krolewna sniezka". Myslalam ze nazwa wywodzi sie z
      tego, ze rammstein slynie bardziej z ostrzejszego brzmienia niz popu i ta
      krolewna tez taka "ostrzejsza" mialaby byc. Ostatnio mnie naszlo na sluchanie
      jego piosenek, bo jeszcze chyba w poczatkach gimnazjum mialam z nimi stycznosc
      i mi sie podobaly (ale nie widzialam teledyskow, brak internetu) i zobaczylam
      wlasnie teledysk do "Sonne" i "acha, o to chodzilo" :) A jego piosenki podobaja
      mi sie teraz jeszcze bardziej bez wzgledu na teledyski.
    • drzazga1 Re: RAMMSTEIN 27. listopada 2009 w Spodku! 23.07.09, 02:32
      Przyjmij wyrazy szczerej zawisci.

      Juz pokwiczalam sobie rozpaczliwie widzac reklame tego koncertu w
      polskiej tivi:(((, wywolujac szczere zdziwienie wsrod
      wspollokatorow - chyba nie wygladam na kogos, kto chociazby kojarzy
      nazwe takich;) zespolow.
      A kwiczalam, bo w zaden sposob w listopadzie do Polski nie dam rady
      przyleciec:(((
    • morgen_stern Re: RAMMSTEIN 27. listopada 2009 w Spodku! 27.07.09, 11:19
      To będzie mój piąty Rammstein :) Bilet już czeka w szufladzie, do zobaczenia :)
      • victoria1985 Re: RAMMSTEIN 27. listopada 2009 w Spodku! 24.08.09, 11:46
        Z tymi biletami to jest tak że specjalnie wypuszczają małymi partiami żeby było
        ich mało . Taka psychologiczna zagrywka :) Na modonne biletów też szybko nie
        było bo niby wyprzedali a przed samym koncertem można je było nabyć na allegro ,
        livenacion itp
        i sami się w ten sposób udupili zostając z dużą ilością niesprzedanych biletów.
        Ja nabyłam bilety za 140zł :) na madonnę(cena nominalna 220).
        Z metallica w Chorzowie było tak samo swoje bilety kupiłam na tydzień przed
        koncertem .
        ---
        81/110/118
    • dagbe Pytanie do bywalczyń koncertów Rammstein. 24.08.09, 10:30
      Witajcie,
      czy te koncerty nadają się dla 16-letniego młodzieńca? Młody mnie naciągnął na
      bilety. Jedziemy we trójkę: Młody, jego kumpel i ja.
      Sama muzyka jest dla mnie super, koncerty oglądane na YT też.
      Jednak mama kumpla dotarła do nagrania z koncertu w Niemczech, na którym to
      grupa zachowywała się obscenicznie. I teraz wspomniana mama ma wątpliwości, czy
      dziecko na takie widoki narażać.
      Czy faktycznie te koncerty są naładowane wulgarnym seksem?

      Pozdrawiam,
      Dagmara
      • yaga7 Re: Pytanie do bywalczyń koncertów Rammstein. 24.08.09, 10:53
        Kwestia definicji wulgarnego seksu ;)))
        I kwestia tego, czy dla owego 16-letniego młodzieńca to też będzie wulgarny seks
        ;)))

        Ja mogę powiedzieć tylko tyle, że polskie koncerty raczej nie różnią się od
        niemieckich, cała dana trasa koncertowa jest taka sama. Byłam na dwóch
        koncertach w Polsce, widziałam DVD koncertowe i wg mnie to było to samo.
        Nie wiem, kiedy zaczyna się obecna trasa, ale jak się zacznie, na pewno pojawią
        się na YT jakieś urywki z koncertów, które już się odbyły i wtedy można
        zobaczyć, czy to nam odpowiada czy nie.
      • daslicht Re: Pytanie do bywalczyń koncertów Rammstein. 24.08.09, 11:33
        A to pewnie widziała koncertowe "Bück dich" ^^ i podejrzewam, że
        młody też widział, kilka razy.

        Rammstein ma to do siebie, że używa mocnych treści. To metalowy
        zespół, nie jakieś blond cizie. Teksty i nastrój utworów wszyscy
        znacie, nie oczekujcie więc że Till wyskoczy w różowym wdzianku i
        wykona układ choreograficzny z resztą grupy. Choć w sumie im
        wszystko może do głowy strzelić :)))))

        Grupa szykuje nową płytę, więc pewnie wymysliła nowe oprawy
        piosenek, mozliwe że "Bück dich" pojawi się w innej wersji lub w
        ogóle. Nie ma co zabraniać, nie obejrzy na żywo to obejrzy na tubce
        z jeszcze większym zainteresowaniem. A w ogóle zazdroszczę młodemu
        klimatycznej mamy ^^
        • dagbe Re: Pytanie do bywalczyń koncertów Rammstein. 24.08.09, 12:35
          Tak, widziałam koncertowe wykonanie "Buck dich".
          No cóż... Wiem, że nie jest to zespół piosenki dziecięcej. I zdaję sobie sprawę,
          ze nie takie rzeczy można w internecie znaleźć.
          Pojedziemy na ten koncert, Młodemu bardzo zależy.

          Dziękuję za pomoc.
          Pozdrawiam,
          Dagmara
          • morgen_stern Re: Pytanie do bywalczyń koncertów Rammstein. 25.08.09, 11:53
            Swoją drogą to nie zapomnę, jak mi szczęka opadła, kiedy zobaczyłam TO "Buck
            dich" w Katowicach :)
            • daslicht Re: Pytanie do bywalczyń koncertów Rammstein. 25.08.09, 12:50
              No co chcesz, scena zgodna z treścią utworu ^^
              A może teraz zmienią "Bück dich" na "Rein raus"? ^^
              • morgen_stern Re: Pytanie do bywalczyń koncertów Rammstein. 25.08.09, 12:55
                Ooooo, chętnie, to jeden z moich ulubionych utworów :)
    • ederlezi1981 teledysk do "Pussy" 26.09.09, 17:35
      Nie chcę zakładać kolejnego wątku, a jakos do muzycznego nie mogę się dokopać- w ramach pobytu u rodziny nadrabaim zaległośći w oglądaniu teledysków i innych rzeczy na youtube (modem mam :/).
      Obejrzałam wersję pełną i nie wiem. Teledysk byłby świetny, ale BEZ tej dosłowności- konkretnie mam na mysli genitalia męski i damskie w pełnej krasie w akcji.
      • yaga7 Re: teledysk do "Pussy" 26.09.09, 17:42
        Ja się zastanawiam, co będzie na koncercie ;))
      • psuj-ka Re: teledysk do "Pussy" 26.09.09, 17:52
        Żałuję, że obejrzałam ten teledysk w pełnej wersji. Obrzydziło mi to Rammsteina. Lubię ich za starocie typu Nebel, Sehnsucht czy Adios... dobrze, że bilety są dla mnie zdecydowanie za drogie i nawet nie planowałam wybrania się na ich koncert ;)
      • daslicht Re: teledysk do "Pussy" 26.09.09, 23:50
        Oni śpiewają po angielsku! Masakraaa! Wstyd i hańba, zdrada stanu! AAAAAAAAAA! ;((((((((
        • psuj-ka Re: teledysk do "Pussy" 27.09.09, 00:03
          Tak, to kolejny element dobijający :/ brzmi to tragicznie...
        • ederlezi1981 po angielsku ;-) 27.09.09, 11:42
          E, to mi akurat nie przeszkadza, zdanie "you have a pussy/I have a dick/so we have a problem/let's do it quick" brzmi dla mnie, z tym akcntem, przeuroczo. I te niemieckie flagi łopoczące w tle...
          • daslicht Re: po angielsku ;-) 27.09.09, 14:54
            A ja miałam nadzieję, że po tych porażkach jakimi były angielskie wersje "Engel" i "Du hast" panowie dadzą sobie spokój z tym językiem, z wyjątkiem takich małych fragmentów typu "Amerika" gdzie to było po prostu dopasowane o treści.

            Till ma głos stworzony do języka niemieckiego, sama muzyka R+ też najlepiej brzmi z językiem niemieckim - bo ten język jest piękny, a zwłaszcza w oprawie industri, nie znajdziesz lepszego. R+ robi sobie jaja ze wszystkiego, ale angielski w temacie porno, które przecież słynie z JA JA JA! to porażka. Ych :/

            Słyszałam jeszcze dwa utwory z nowej płyty i hmmm... mama nadzieje ze to jakieś wersje beta, bo tak to strach się bać :(
      • kuraiko Re: teledysk do "Pussy" 23.10.09, 19:46
        kobiecych to w pełnej krasie nie pokazali, a męskie... to chyba nie były ich
        własne, prawda? xD
        rozwalił mnie klawiszowiec :D
    • daslicht Rammstein ist für alle da :) 23.10.09, 01:48
      Noooo... bo 12. marca znów będą w Polsce i te, którym się nie udało załapać na listopad, będą mogły zobaczyć koncert :)

      www.eventim.pl/portal/pl/muzyka/hard_heavy/rammstein/59127/

      Haaaa! A 1. koncert już za miesiąc! ^^
      • bebe.lapin Re: Rammstein ist für alle da :) 23.10.09, 10:05
        Ach Daslicht, aniele dobrej nowiny!

        Bo ja sie budzetowo nie wyrobie jednak na grudzien, choc bilety mozna dostac na
        e-bay'u tutaj :(
      • kuraiko Re: Rammstein ist für alle da :) 23.10.09, 19:44
        ... jeśli tylko będą miały 200 zeta na bilet i zdążą go kupić :((((((
    • kindafunny Album Liebe ist für alle da 23.10.09, 19:47
      no i jak Wam się podoba nowy album?
      szczerze powiem, że dopiero po czwartym przesłuchaniu mi się spodobał, wcześniej byłam zdania, że dno, muł i wielkie rozczarowanie.
      Teraz natomiast chodzę po ulicy z płaczącym Rekinem na ustach :)
      Nie jest to album wybitny, zdecydowanie nie, ale dobry. Poza Pussy, którego znieść nie mogę - bardziej mi się teledysk podoba niż piosenka ;P
      Utwór o Frizlu wymiata.

      Natomiast - nie wiem czy potwierdzicie moje spostrzeżenia - tekściarsko jest gorzej, niż zazwyczaj... już Rosenrot nie zachwycało pod tym względem, teraz jest moim zdaniem podobnie. Gdzie takie teksty jak Sehnsucht? Eifersucht? Rein raus! Albo choćby Los! Na R. był świetny moim zdaniem Spring, a na LIFAD...? Zabawy słowne w "Ich tu dir weh, tut mir nicht leid, das tut dir gut" - do tego typu tekstów już jesteśmy przyzwyczajeni, musiałoby naprawdę wymiatać, żebym słuchała z otwartymi ustami.
      Pozytywnie się wyróżnia Haifisch, no ale to przeróbka, a tego halten w zwrotkach można mieć dość.

      Generalnie - jako fanka - zgadzam się na ten album, zinternalizowałam go, choć trochę mi zajęło ;)
      • yaga7 Re: Album Liebe ist für alle da 26.10.09, 11:57
        Jeszcze całego nie przesłuchałam.
        Wymiękłam na francuskim kawałku. No ja nie mogę :(

        Na razie stwierdzam, że średnio mi pasi, to już Lacrimosa na koncertach była
        mocniejsza niż te kawałki Rammsteina :(

        Ale wiem, że koncert na pewno będzie rewelka, nie może być inny.
        • kindafunny Re: Album Liebe ist für alle da 27.10.09, 09:59
          A wiesz, że to francuskie, to cytat z piosenki Edith Piaf? :)
          • yaga7 Re: Album Liebe ist für alle da 27.10.09, 10:07
            Wiem, wiem ;)
      • daslicht Re: Album Liebe ist für alle da 09.12.09, 01:07
        A my mamy z koleżanką okolicznościowo-nowopłytową zabawę polegającą na wymyślaniu durnych wierszyków zaczynających się od "ich mach' die Augen zu...". Czasem takie perwersje, że i Tiló by się ucieszył :)))))

        A moi sąsiedzi muszą słuchać jak to wyśpiewuję, nie wiem czy się cieszą :)))))
    • yaga7 Było całkiem, całkiem 28.11.09, 09:08
      Podejrzewam, że osobom, które na Rammsteinie były po raz pierwszy i do tego
      lubią nową płytę, koncert podobał się bardzo.
      Mnie ciut mniej, wolę starszy materiał i jednak koncerty 2001/2004 były - dla
      mnie oczywiście - muzycznie znacznie, znacznie lepsze.
      Natomiast w porównaniu z poprzednimi koncertami na pewno było więcej efektów.
      Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Combichrist jako support. Jakoś nie miałam
      okazji ich wcześniej słyszeć i już wiem, że to błąd, bo grają świetnie.

      Ale oczywiście jak znów przyjadą do Polski za parę lat, na pewno się wybiorę :)
      • daslicht Re: Było całkiem, całkiem 29.11.09, 01:30
        Też póki co wolę starszy materiał, może dlatego, że nowej płyty jeszcze dobrze nie poznałam.
        Combichrist miałam okazję wcześniej słyszeć i trochę zła byłam, że jakieś umcyk umcyk dali na support, ale nie wypadli aż tak źle i aż tak umcykowato.

        Rammsteinowa scenografia cudna *_*

        A "mam dwa metry, dwa i pół" w butach na koturnie bardzo się przydało. Widziałam absolutnie wszystko :) Effuniakowy stanik też się świetnie spisał :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka