Dodaj do ulubionych

PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belgijskiej >

29.05.09, 13:21
Nie wiem, jak Pani Belgijska sobie poradzi i z garderobą, i z podwórkiem (to prezent od firmy) > na dobry początek >

KWOKA

https://www.blogi.szkolazklasa.pl/privefiles/blog-2792/kwoka.jpg


Proszę pana, pewna kwoka
Traktowała świat z wysoka
I mówiła z przekonaniem:
"Grunt to dobre wychowanie!"
Zaprosiła raz więc gości,
By nauczyć ich grzeczności.
Pierwszy osioł wszedł, lecz przy tym
W progu garnek stłukł kopytem.
Kwoka wielki krzyk podniosła:
"Widział kto takiego osła?!"
Przyszła krowa. Tuż za progiem
Zbiła szybę lewym rogiem.
Kwoka gniewna i surowa
Zawołała: "A to krowa!"
Przyszła świnia prosto z błota.
Kwoka złości się i miota:
"Co też pani tu wyczynia?
Tak nabłocić! A to świnia!"
Przyszedł baran. Chciał na grzędzie
Siąść cichutko w drugim rzędzie,
Grzęda pękła. Kwoka wściekła
Coś o łbie baranim rzekła
I dodała: "Próżne słowa,
Takich nikt już nie wychowa,
Trudno... Wszyscy się wynoście!"
No i poszli sobie goście.
Czy ta kwoka, proszę pana,
Była dobrze wychowana?

Jan Brzechwa
Obserwuj wątek
    • belgijska Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 29.05.09, 14:09

      Uomatko a ja musze wyjsc na swiat! Po powrocie postawie sobie kurnik i wejde na
      najwyzsza grzede (ze wstydu, za takie wychowanie .... ;)
      • who.is.who Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 29.05.09, 23:04
        Dobrze, że na grzędę, a nie do kącika ;-)
        • tojajurek Alternatywą są Kaczki :) 29.05.09, 23:39
          Po podwórku chodzą kaczki,
          Wszystkie bose nieboraczki,
          A w dodatku nieodziane,
          To są rzeczy niesłychane!

          Choć serdaczek, choć kubraczek
          Mógłby znaleźć się dla kaczek,
          A na nogi - jakieś kapce,
          A na głowy choć po czapce,

          Bo to zima akurat,
          Chwycił mróz i śnieg już spadł.

          Poszły kaczki do krawcowej:
          "Chcemy mieć kubraczki nowe,
          Zimno wszystkim nam szalenie,
          Pani przyjmie zamówienie.

          Lecz uwzględnić pani raczy,
          Że to ma być fason kaczy.
          Tu zakładka, a tu szlaczek,
          To jest coś w sam raz dla kaczek,

          Krój warszawski, bądź co bądź,
          Zechce pani miarę zdjąć."

          Potem kaczki na Królewskiej
          Odszukały zakład szewski
          I już pierwsza kaczka kwacze:
          "Pan nam zrobi kapce kacze,

          Takie małe, zgrabne kapce,
          By na małej kaczej łapce
          Należycie się trzymały
          I na sprzączki zapinały."

          Odrzekł szewc, bo nie był leń:
          "Zrobię kapce w jeden dzień."

          Już nazajutrz poszły kaczki
          Do krawcowej po kubraczki
          I po kapce na Królewską,
          Ale wpadły w pasję szewską:

          Szewc zażądał pięć tysięcy,
          A krawcowa jeszcze więcej.
          "Bez pieniędzy, drogie panie,
          Dzisiaj nic się nie dostanie.

          Zapytajcie zresztą dam,
          One to potwierdzą wam."

          Kaczki kwaczą i tłumaczą:
          "Pieniądz nie jest rzeczą kaczą,
          Żadna z nas się nie bogaci,
          Nam za jajka nikt nie płaci."

          Ale na to szewc z krawcową
          Powtórzyli słowo w słowo
          To co przedtem: "Drogie panie,
          Darmo nic się nie dostanie."

          Z tej przyczyny kaczy ród
          Jest ubrany tak jak wprzód,
          A tu zima akurat,
          Chwycił mróz i śnieg już spadł.
          • who.is.who Przyda się też Kogut (prezydencki) ;-))) 29.05.09, 23:44
            Calvin Coolidge, trzydziesty prezydent USA, zwiedzał kiedyś wraz z żoną fermę drobiu. W pewnym momencie pani prezydentowa pyta:
            - Czy to dobrze, że na 25 kur przypada tylko jeden kogut?
            - Ależ proszę pani - odparł pracownik fermy - to jest najwłaściwsza proporcja. Wszyscy są szczęśliwi.
            - O, ten kogut potrafi 25 razy z rzędu... - zamyśliła się pani Coolidge. - Czy byłby pan łaskaw powtórzyć to panu prezydentowi?
            Kiedy wiadomość dotarła do prezydenta, ten odrzekł:
            - To ciekawe, ale proszę pana, czy ten kogut zawsze z tą samą kurą?
            - Ależ skądże, za każdym razem z inną.
            - Czy byłby pan łaskaw powtórzyć to pani Coolidge...
          • belgijska Nie ma alternatywy!!! ;) 29.05.09, 23:50

            Widziales kurze lapki? Prosto od dinozaurow! - Kaczki maja lapki palmiaste,
            platfusowate - wiadomo, nawet do wojska nie wzieli, a fuj! ;))

            I takie nieeleganckie - ze skapstwa ... ;(((

            "Po podwórku chodzą kaczki,
            Wszystkie bose nieboraczki,
            A w dodatku nieodziane,
            To są rzeczy niesłychane!

            Choć serdaczek, choć kubraczek
            Mógłby znaleźć się dla kaczek,
            A na nogi - jakieś kapce,
            A na głowy choć po czapce,

            Bo to zima akurat,
            Chwycił mróz i śnieg już spadł.

            Poszły kaczki do krawcowej:
            "Chcemy mieć kubraczki nowe,
            Zimno wszystkim nam szalenie,
            Pani przyjmie zamówienie.

            Lecz uwzględnić pani raczy,
            Że to ma być fason kaczy.
            Tu zakładka, a tu szlaczek,
            To jest coś w sam raz dla kaczek,

            Krój warszawski, bądź co bądź,
            Zechce pani miarę zdjąć."

            Potem kaczki na Królewskiej
            Odszukały zakład szewski
            I już pierwsza kaczka kwacze:
            "Pan nam zrobi kapce kacze,

            Takie małe, zgrabne kapce,
            By na małej kaczej łapce
            Należycie się trzymały
            I na sprzączki zapinały."

            Odrzekł szewc, bo nie był leń:
            "Zrobię kapce w jeden dzień."

            Już nazajutrz poszły kaczki
            Do krawcowej po kubraczki
            I po kapce na Królewską,
            Ale wpadły w pasję szewską:

            Szewc zażądał pięć tysięcy,
            A krawcowa jeszcze więcej.
            "Bez pieniędzy, drogie panie,
            Dzisiaj nic się nie dostanie.

            Zapytajcie zręsztą dam,
            One to potwierdzą wam."

            Kaczki kwaczą i tłumaczą:
            "Pieniądz nie jest rzeczą kaczą,
            Żadna z nas się nie bogaci,
            Nam za jajka nikt nie płaci."

            Ale na to szewc z krawcową
            Powtórzyli słowo w słowo
            To co przedtem: "Drogie panie,
            Darmo nic się nie dostanie."

            Z tej przyczyny kaczy ród
            Jest ubrany tak jak wprzód,

            A tu zima akurat,
            Chwycił mróz i śnieg już spadł.""
        • belgijska Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 29.05.09, 23:42

          who.is.who napisał:

          > Dobrze, że na grzędę, a nie do kącika ;-)


          A Pan, przepraszam za wscibstwo:

          upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/31/Zodiaque_Amiens_01.jpg
          ;)))
          • who.is.who Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 29.05.09, 23:46
            belgijska napisała:

            >
            > who.is.who napisał:
            >
            > > Dobrze, że na grzędę, a nie do kącika ;-)
            >
            >
            > A Pan, przepraszam za wscibstwo:
            >
            > upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/31/Zodiaque_Amiens_01.jpg
            > ;)))
            >

            Nie, ale zawsze mogę być ;-)))
            • belgijska Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 30.05.09, 00:01
              who.is.who napisał:


              > Nie, ale zawsze mogę być ;-)))

              A nie moze Pan raz byc mna? ;))) Po chinsku! ;))
              • belgijska Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 30.05.09, 00:02
                belgijska napisała:

                > who.is.who napisał:
                >
                >
                > > Nie, ale zawsze mogę być ;-)))
                >
                > A nie moze Pan raz byc mna? ;))) Po chinsku! ;))
                >

                O! Taki!:

                www.chine-nouvelle.com/jdd/public/documents/zodiac/coq.jpg
                • who.is.who Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 30.05.09, 00:10
                  Po chińsku Pani jest Kogutem? ;-)
                  Muszę sprawdzić, kim ja jestem po chińsku ;-)
                  Żeby Pani nie była stratna ;-)
                  • belgijska Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 30.05.09, 00:13
                    who.is.who napisał:

                    > Po chińsku Pani jest Kogutem? ;-)

                    Wyszlo mi, ze ja jestem ognistym kogutem po chinsku! ;)))

                    > Muszę sprawdzić, kim ja jestem po chińsku ;-)
                    > Żeby Pani nie była stratna ;-)

                    Stratna nie bede - teraz nawet Malpy modne! ;)))
                    • who.is.who Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 30.05.09, 00:19
                      Ma Pani dualistyczną naturę - twierdzi Pani uparcie, że jest pani kwoką, a się okazuje, że wręcz przeciwnie! ;-)
                      Mnie wyszedł KRÓLIK ;-)
                      Zamienia się Pani?
                      U moich znajomych króliki mieszkają z kurami i kogutem ;-)

                      P/S. Poproszę o taki ładny obrazek królika z serii koguta :-)
                      • belgijska Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 30.05.09, 00:27
                        who.is.who napisał:

                        > Ma Pani dualistyczną naturę - twierdzi Pani uparcie, że jest pani kwoką, a się
                        > okazuje, że wręcz przeciwnie! ;-)

                        Mam - bo, prosze Pana w innym horoskopie jestem dualistyczna i przeciwzwrotna! ;))

                        > Mnie wyszedł KRÓLIK ;-)

                        ;))

                        Nie mowi sie krolik a krol ;))

                        > Zamienia się Pani?
                        > U moich znajomych króliki mieszkają z kurami i kogutem ;-)

                        Moga! To wszystko i tak nalezy do basse-cour ;))
                        >
                        > P/S. Poproszę o taki ładny obrazek królika z serii koguta :-)

                        www.chine-nouvelle.com/jdd/public/documents/zodiac/lapin.jpg
                        ;))
                        • who.is.who Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 30.05.09, 00:41
                          belgijska napisała:
                          >
                          > Mam - bo, prosze Pana w innym horoskopie jestem dualistyczna i przeciwzwrotna!
                          > ;))

                          No to no to no to - good! ;-)

                          > Nie mowi sie krolik a krol ;))

                          Lew, do usług ;-)

                          upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/62/Zodiaque_Amiens_05.jpg/720px-Zodiaque_Amiens_05.jpg
                          > Moga! To wszystko i tak nalezy do basse-cour ;))

                          I see ;-)

                          Dziękuję! ;-)

                          https://www.chine-nouvelle.com/jdd/public/documents/zodiac/lapin.jpghttps://www.chine-nouvelle.com/jdd/public/documents/zodiac/coq.jpg
                          • belgijska Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 30.05.09, 01:03
                            who.is.who napisał:


                            > > Nie mowi sie krolik a krol ;))
                            >
                            > Lew, do usług ;-)

                            Czulam pismo nosem - to ci sami Compagnons du Devoir ;)))


                            > https://www.chine-nouvelle.com/jdd/public/documents/zodiac/lapin.jpg[
                            > img]http://www.chine-nouvelle.com/jdd/public/documents/zodiac/coq.jpg[/img]

                            Pan widzial, jak ten krol sie na Pana patrzy? ;)))

                            www.youtube.com/watch?v=X6lXZBT749w
                            :))
                            • who.is.who Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 30.05.09, 01:12
                              belgijska napisała:

                              >
                              > Czulam pismo nosem - to ci sami Compagnons du Devoir ;)))
                              >
                              >
                              > > https://www.chine-nouvelle.com/jdd/public/documents/zodiac/lapin.jpghttps://www.chine-nouvelle.com/jdd/public/documents/zodiac/coq.jpg

                              > Pan widzial, jak ten krol sie na Pana patrzy? ;)))
                              >
                              > www.youtube.com/watch?v=X6lXZBT749w
                              > :))

                              Problem w tym, że nie lubię dużej kompanii ;-(
                              Chyba ze Pani też do niej dołączy. Wtedy

                              www.youtube.com/watch?v=voaTZ0Y8kBk
                              i przetrwam ;-)
                              • belgijska Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 30.05.09, 01:52
                                who.is.who napisał:


                                > Problem w tym, że nie lubię dużej kompanii ;-(

                                A kto lubi? :))

                                > Chyba ze Pani też do niej dołączy. Wtedy
                                >
                                > www.youtube.com/watch?v=voaTZ0Y8kBk
                                > i przetrwam ;-)

                                Eee - widac, ze twarda z Pana sztuka ;))
                                • who.is.who Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 30.05.09, 02:00
                                  belgijska napisała:

                                  > A kto lubi? :))

                                  Pewnie są i tacy ;-)
                                  Czytała Pani "Watership down" Richarda Adamsa?

                                  > Eee - widac, ze twarda z Pana sztuka ;))

                                  Zależy ;-)
                                  • belgijska Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 30.05.09, 02:09
                                    who.is.who napisał:

                                    > Pewnie są i tacy ;-)

                                    Hmmm.... ;)

                                    > Czytała Pani "Watership down" Richarda Adamsa?

                                    Tego?

                                    www.amazon.fr/garennes-Watership-Down-Richard-Adams/dp/2080686917
                                    Nie ale jesli bede miala kiedy, na pewno przeczytam :)

                                    > > Eee - widac, ze twarda z Pana sztuka ;))
                                    >
                                    > Zależy ;-)

                                    No pewnie! Przeciez, podobno, "wszystko jest wzgledne" ;))
                                    • who.is.who Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 30.05.09, 02:15
                                      belgijska napisała:
                                      >
                                      > Hmmm.... ;)
                                      >
                                      > Tego?
                                      >
                                      > www.amazon.fr/garennes-Watership-Down-Richard-Adams/dp/2080686917
                                      > Nie ale jesli bede miala kiedy, na pewno przeczytam :)

                                      Tego. Czytałem to tak dawno, że nie wiem, czy teraz podobałoby mi się tak samo ;-)
                                      >
                                      > No pewnie! Przeciez, podobno, "wszystko jest wzgledne" ;))
                                      >
                                      Ja tylko tak łagodnie "wyglądam" => w Pani towarzystwie ;-)
                                      • belgijska Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 30.05.09, 16:48
                                        who.is.who napisał:


                                        > Tego. Czytałem to tak dawno, że nie wiem, czy teraz podobałoby mi się tak samo
                                        > ;-)

                                        Na pewno! ;)))


                                        > Ja tylko tak łagodnie "wyglądam" => w Pani towarzystwie ;-)

                                        To sie nazywa fachowo "changer la casquette" ;)) Widzi Pan jak w TEJ Panu
                                        twarzowo? ;))
                                        • who.is.who Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 30.05.09, 17:07
                                          belgijska napisała:

                                          > To sie nazywa fachowo "changer la casquette" ;)) Widzi Pan jak w TEJ Panu
                                          > twarzowo? ;))

                                          Zależy, przez jakie okulary patrzę albo przez jakiego koloru szkła kontaktowe ;-)
              • who.is.who Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 30.05.09, 00:08
                belgijska napisała:

                > A nie moze Pan raz byc mna? ;)))

                To znaczy? Zamiana? Ja - Pani znak, Pani - mój? ;-)

                > Po chinsku! ;))

                ??? ;-)
                • belgijska Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 30.05.09, 00:21
                  who.is.who napisał:

                  > To znaczy? Zamiana? Ja - Pani znak, Pani - mój? ;-)

                  Jak mi sie spodoba, to dlacazego nie? ;))

                  >
                  > > Po chinsku! ;))
                  >
                  > ??? ;-)

                  Prosze - Pan naklada i nie gada! Przepraszam, nie pieje! ;))

                  imworld.aufeminin.com/dossiers/D20081024/9-182344_L.jpg
                  • who.is.who Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 30.05.09, 00:26
                    KRÓLIK - wyjaśniłem w poprzednim poście ;-)
                    Nie, nie włożę tego. Mogę być baranem, kogutem, królikiem, łososiem, ale TEGO nie założę na głowę! ;-)
                    Co to w ogóle jest, proszę Pani? ;-)
                    • belgijska Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 30.05.09, 00:30
                      who.is.who napisał:

                      > KRÓLIK - wyjaśniłem w poprzednim poście ;-)
                      > Nie, nie włożę tego. Mogę być baranem, kogutem, królikiem, łososiem, ale TEGO n
                      > ie założę na głowę! ;-)
                      > Co to w ogóle jest, proszę Pani? ;-)

                      To jest fajka, prosze Pana - "w desen" pieds-de-poule (kurza stopka) ;)) Czysty
                      tweed ;)

                      A ten? ;

                      i10.twenga.com/1/tp/66/84/3312448444704616684.png
                      • who.is.who Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 30.05.09, 00:47
                        belgijska napisała:

                        > To jest fajka, prosze Pana - "w desen" pieds-de-poule (kurza stopka) ;)) Czysty tweed ;)
                        >
                        > A ten? ;
                        >
                        > i10.twenga.com/1/tp/66/84/3312448444704616684.png

                        Jak trzeba, to trudno, nie może być coś takiego:

                        www.hippoland.com.pl/files/upload_pl/items_file1_801_medium.jpg ?

                        Beże i zielenie też pasują ;-)

                        Styl wiejski, very british ;-)
                        • belgijska Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 30.05.09, 00:55
                          who.is.who napisał:


                          > Jak trzeba, to trudno, nie może być coś takiego:
                          >
                          > www.hippoland.com.pl/files/upload_pl/items_file1_801_medium.jpg
                          ?

                          Juz wyciagalam z garderoby ale Pan sie ociagal:

                          www.boutique.bellechasse.fr/boutique/images_produits/casquette_PDP_1.jpg

                          > Beże i zielenie też pasują ;-)
                          >
                          > Styl wiejski, very british ;-)

                          I na polowanie, "jak znalazl" ;)

                          Co Pan mysli o Prince de Galle?:)

                          membres.lycos.fr/vernaye/costumes/images/prince_de_galles.jpg
                          Bedzie z Pana Kogut jak z pudeleczka... , zobaczy Pan ... ;))
                          • who.is.who Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 30.05.09, 01:04
                            belgijska napisała:

                            >
                            > Juz wyciagalam z garderoby ale Pan sie ociagal:
                            >
                            > www.boutique.bellechasse.fr/boutique/images_produits/casquette_PDP_1.jpg

                            Ja się ociągałem? Miękki cały jest? ;-)

                            > I na polowanie, "jak znalazl" ;)

                            Nie poluję jako ja ;-)
                            >
                            > Co Pan mysli o Prince de Galle?:)

                            Dobrze raczej ;-)

                            > Bedzie z Pana Kogut jak z pudeleczka... , zobaczy Pan ... ;))
                            >

                            Yhm, widzę! Znowu w Pani rękach, zdany na łaskę i nie ;-)
                            • belgijska Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 30.05.09, 01:24
                              who.is.who napisał:


                              > Ja się ociągałem? Miękki cały jest? ;-)

                              Pan chyba cos sobie w miedzyczasie pociagnal! ;)) Tweed? Pewno, ze miekki - no,
                              troche apretury musi miec, bo by sie wyciagal i rozciagal ;))

                              > Nie poluję jako ja ;-)

                              Szkoda - z flinta bylo by Panu do figury a i na lisy uwazac trzeba przy kurach! ;)

                              > > Co Pan mysli o Prince de Galle?:)
                              >
                              > Dobrze raczej ;-)

                              Komplecik, czy tylko gora? ;)))

                              > > Bedzie z Pana Kogut jak z pudeleczka... , zobaczy Pan ... ;))
                              > >
                              >
                              > Yhm, widzę! Znowu w Pani rękach, zdany na łaskę i nie ;-)

                              Prosze spoczac i sie rozprezyc - widze, ze sie Pan stroszy a zupelnie
                              niepotrzebnie - cool ;))) Niech sie Pan nie oglada na indora... ;)

                              www.dallans.com/chairs2/130pow_a.jpg
                              • who.is.who Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 30.05.09, 01:33
                                belgijska napisała:

                                > Pan chyba cos sobie w miedzyczasie pociagnal! ;))

                                Tak, papierosa ;-)

                                > Tweed? Pewno, ze miekki - no,
                                > troche apretury musi miec, bo by sie wyciagal i rozciagal ;))

                                Pani się zna na takich czapkach? ;-)

                                > Szkoda - z flinta bylo by Panu do figury a i na lisy uwazac trzeba przy kurach! ;)

                                Nosić dla szpanu można, strzelać - nie. Z lisami się dogadam.

                                > Komplecik, czy tylko gora? ;)))

                                Zacznijmy od góry ;-)

                                > Prosze spoczac i sie rozprezyc - widze, ze sie Pan stroszy a zupelnie
                                > niepotrzebnie - cool ;))) Niech sie Pan nie oglada na indora... ;)

                                Merci za siedzisko ;-) Indor mnie nie obchodzi. Niech się pilnuje. Czasem bywa tak, że ścigany zaczyna tropić ścigającego.
                                Mnie to nie bawi, ale jak mus, to mus ;-)
                                • belgijska Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 30.05.09, 01:59
                                  who.is.who napisał:

                                  > Tak, papierosa ;-)

                                  Carmena? ;)

                                  Do takiej czapki trzeba sie bedzie przerzucic na fajke - bez skojarzen! ;);)


                                  > Pani się zna na takich czapkach? ;-)

                                  Od dziecka! ;)))


                                  > Nosić dla szpanu można, strzelać - nie. Z lisami się dogadam.

                                  Lis, lisowi pelisy nie ten tego... ;)))

                                  > Zacznijmy od góry ;-)

                                  Kroimy? ;)



                                  > Merci za siedzisko ;-) Indor mnie nie obchodzi. Niech się pilnuje. Czasem bywa
                                  > tak, że ścigany zaczyna tropić ścigającego.

                                  To sie nawet jakos nazywa ... kto pod kim... eee - pozno juz i wsystko mi sie
                                  miesza w jodelke ;))


                                  > Mnie to nie bawi, ale jak mus, to mus ;-)

                                  Jak mus, to tylko czekoladowy ;)
                                  • who.is.who Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 30.05.09, 02:07
                                    belgijska napisała:
                                    >
                                    > Carmena? ;)

                                    Playersa.

                                    > Do takiej czapki trzeba sie bedzie przerzucic na fajke - bez skojarzen! ;);)

                                    Paliłem kiedyś fajkę (bez skojarzeń ;-) i czasem popalam ;-)

                                    > Od dziecka! ;)))

                                    Jak tak, to zdaję się ZNOWU na Panią ;-)
                                    >
                                    > Lis, lisowi pelisy nie ten tego... ;)))

                                    Lis też człowiek ;-)

                                    > Kroimy? ;)

                                    Jestem do dyspozycji ;-) Chce mnie Pani skroić - proszę bardzo ;-) Chodzi o numery kart? ;-)

                                    > To sie nawet jakos nazywa ... kto pod kim... eee - pozno juz i wsystko mi sie
                                    > miesza w jodelke ;))

                                    Jodełka w jakich kolorach? Pod kolor Pani oczu? ;-)
                                    >
                                    > Jak mus, to tylko czekoladowy ;)

                                    Oddaję Pani, jeśli pani lubi - nie jadam ;-)
                                    • belgijska Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 30.05.09, 02:23
                                      who.is.who napisał:

                                      > Playersa.

                                      Takiego??? Mitycznego??? O kurcze! ;))

                                      > Paliłem kiedyś fajkę (bez skojarzeń ;-) i czasem popalam ;-)

                                      Ostatnio palilam chiche ... czy nargile - jak Pan woli ... :)

                                      > Jak tak, to zdaję się ZNOWU na Panią ;-)

                                      W razie co, zapytam szwagierke ;)))

                                      > Lis też człowiek ;-)

                                      Czlowiek, czlowiekowi lisem??? ;)))

                                      > Jestem do dyspozycji ;-) Chce mnie Pani skroić - proszę bardzo ;-) Chodzi o num
                                      > ery kart? ;-)

                                      Znaczonymi Pan gra? Ja w ogole - tylko w szachy (aaa, kiedys, dawno, w
                                      "Chinczyka") ;))

                                      > Jodełka w jakich kolorach? Pod kolor Pani oczu? ;-)

                                      Zalezy od szkiel kontaktowych ;))

                                      > Oddaję Pani, jeśli pani lubi - nie jadam ;-)

                                      Na mus - nigdy nie mowie nie ;)

                                      Dobranoc :)
                                      • who.is.who Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 30.05.09, 02:32
                                        belgijska napisała:
                                        >
                                        > Takiego??? Mitycznego??? O kurcze! ;))

                                        Dlaczego "mitycznego"? :-)

                                        > Ostatnio palilam chiche ... czy nargile - jak Pan woli ... :)

                                        Nigdy nie próbowałem ;-)

                                        > W razie co, zapytam szwagierke ;)))
                                        > Czlowiek, czlowiekowi lisem??? ;)))
                                        >
                                        Czasem lepiej, niż człowiek człowiekowi człowiekiem ;-)

                                        > Znaczonymi Pan gra?

                                        No wie Pani! ;-)

                                        > Ja w ogole - tylko w szachy (aaa, kiedys, dawno, w "Chinczyka") ;))

                                        Mieliśmy grać w kości.

                                        > Zalezy od szkiel kontaktowych ;))

                                        Byłem pewny, że coś Pani wykombinuje ;-)

                                        > Na mus - nigdy nie mowie nie ;)
                                        >
                                        > Dobranoc :)

                                        Na dobranoc:

                                        www.youtube.com/watch?v=3gYpLGxAetg&hl=pl
                                        Dobranoc.

                                        P/S. Bardzo Pani dziękuję.
                                        • who.is.who Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 30.05.09, 16:11
                                          Ad.(only!) do tematu "eyes" ;)

                                          www.youtube.com/watch?v=ou52UO22_BY
                                          > P/S. Bardzo Pani dziękuję.

                                          www.youtube.com/watch?v=gpteigo3YVg
    • jola.iza1 Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 29.05.09, 23:55
      ave.duce napisała:

      > Nie wiem, jak Pani Belgijska sobie poradzi i z garderobą, i z podwórkiem (to pr
      > ezent od firmy) > na dobry początek >
      Modnie z garderobą:)

      https://trinixy.ru/pics3/20080924/chicken_01.jpg
      W sprawie podwórka czas rozwiać nieporozumienia?
      Курица- это не птица
      Od dawien dawna wiadomo, żeTo to Kurczak :)
      A są kwoki niczym lwy, tygrysy i inne pantery, takie kwoki Polki :)
      https://img-fotki.yandex.ru/get/3313/kuraaltai.0/0_539c_d0650b53_L

      Nie chciało mi się, zmniejszać zdjęć, sorki :)

      • belgijska Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 30.05.09, 00:15

        Jolu, czy moge Ci zaproponowac "kurza stopke" prosto od Coco? ;))
    • belgijska KOGUT ;)) 30.05.09, 01:30

      fotograf.turkcebilgi.com/d/81752-3/Picasso+Le+coq_+29-March+1938_+77_5+x+54+cm_+Pastel_+Mr+_amp_+Mr.jpg
      • who.is.who Re: KOGUT ;)) 30.05.09, 01:36
        ;-)))

        www.flowgo.com/funny/6193_monday-blues.html
    • belgijska KWOKA MINIATUROWA Z ANTWERPII ;)) 30.05.09, 01:41

      Brodata ;))

      www.elevage-volaille-limal.be/photos/poules/poule_naine_barbue_anvers_2.jpg
      • who.is.who Re: KWOKA MINIATUROWA Z ANTWERPII ;)) 30.05.09, 01:45
        belgijska napisała:

        > Brodata ;))
        >
        > www.elevage-volaille-limal.be/photos/poules/poule_naine_barbue_anvers_2.jpg

        Wilgefortis wśród kwok! ;-)

        pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99ta_Wilgefortis
        • belgijska Re: KWOKA MINIATUROWA Z ANTWERPII ;)) 30.05.09, 02:11
          who.is.who napisał:


          > Wilgefortis wśród kwok! ;-)
          >
          > pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99ta_Wilgefortis

          Nie wiedzialam - trzeba sie zaczac zegnac - dobranoc ;)))
          • who.is.who Re: KWOKA MINIATUROWA Z ANTWERPII ;)) 30.05.09, 02:17
            Wreszcie Pani się ode mnie czegoś nowego dowiedziała! ;-)))

            Dobranoc.
            • belgijska Re: KWOKA MINIATUROWA Z ANTWERPII ;)) 30.05.09, 02:35
              who.is.who napisał:

              > Wreszcie Pani się ode mnie czegoś nowego dowiedziała! ;-)))

              ABSOLUTNA nieprawda - nie mam powolania do *umartwien, poswiecen i biczow" -
              nawet wodnych ;)))

              Fatalny material na swieta - chyba, ze 'z musu' ;))

              > Dobranoc.

              Dobranoc ;)
              • who.is.who Re: KWOKA MINIATUROWA Z ANTWERPII ;)) 30.05.09, 02:38
                1. Tylko do fajek ;-)
                2. Fatalny, bo bez brody ;-)

                Dobranoc.
      • who.is.who Re: Kurka rosyjska 30.05.09, 09:08
        www.momes.net/contes/poule/poule3.gif
        P/S. Sam nie wiem, ale => do wieczora, kiedy kury idą spać? Yes? ;-)
        • dziwka_marchewka Re: Kurk dwie: braka i cesara 30.05.09, 10:56
          who.is.who napisał:

          > www.momes.net/contes/poule/poule3.gif
          > P/S. Sam nie wiem, ale => do wieczora, kiedy kury idą spać? Yes? ;-)

          Dzisiaj wieczór mam już zajęty, buuu... Napisz na priv., jakoś się dogadamy.

          Dla Belgijskiej - wygląda mi na znająca się - mam braka:

          imagecache.allposters.com/images/pic/LE-PDA/335_4704417_b~Poule-Posters.jpg
          Rzadko bywam, masz jeszcze to CESARa:
          i1.ebayimg.com/07/i/000/a3/12/4366_1.JPG
          Byłaś u logopedy? Nie zaniedbuj, żeby nie spelenić do końca życia.
          • who.is.who Re: Kurk dwie: braka i cesara 30.05.09, 16:24
            Dziękuję bardzo, ale nie skorzystam, albowiem

            www.youtube.com/watch?v=LM2CzAActpQ
            Powodzenia! :-)
            • dziwka_marchewka Re: Kurk dwie: braka i cesara 30.05.09, 18:51
              Jak uważasz. Dzisiaj muzycznie. Może zmienisz zdanie?

              www.youtube.com/watch?v=eQG50g1wRfQ&feature=related
              • who.is.who Re: Kurk dwie: braka i cesara 30.05.09, 20:19
                Na pewno nie & jeszcze raz dziękuję ;-)

                EOT :-)))
            • belgijska Re: Kurk dwie: braka i cesara 30.05.09, 19:34
              Jak to CO? Nothing but .... ;)))

              www.youtube.com/watch?v=V0CG4eN8SUQ&feature=related
              • who.is.who Re: Kurk dwie: braka i cesara 30.05.09, 20:04
                belgijska napisała:

                > Jak to CO? Nothing but .... ;)))
                >
                > www.youtube.com/watch?v=V0CG4eN8SUQ&feature=related

                Bon soir Madame! :-)))
                Umie Pani udzielać pierwszej pomocy? ;-) Zanim przyjedzie https://images38.fotosik.pl/130/7e15a1302b5300b6.gif ?!
                • belgijska Re: Kurk dwie: braka i cesara 30.05.09, 20:38
                  who.is.who napisał:

                  > Bon soir Madame! :-)))
                  > Umie Pani udzielać pierwszej pomocy? ;-) Zanim przyjedzie https://images38.
> fotosik.pl/130/7e15a1302b5300b6.gif ?!

                  Bon soir! ;)

                  Po prawdzie, czy umiem? Wpadam w panike (na ulamek sekundy) ale umiem! ;)))
                  • who.is.who Re: Kurk dwie: braka i cesara 30.05.09, 20:42
                    AAAAAAAA....... RAAATTTTTTTTTTTUUUUUUUUUUUUNKUUUUUUUUUUUUU !!!!!!!! ;-)
        • who.is.who Re: Kurka rosyjska 30.05.09, 16:11
          www.youtube.com/watch?v=pBDshBhjOcE&feature=related
          I'm still :-)
        • who.is.who Kura (dziwna jakaś) ;-) 01.06.09, 02:03
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=89075&w=95540406&a=95632309 ;-)))
    • who.is.who Re: PODWÓRKO dla kwok i koguta ;-) 30.05.09, 01:51
      www.funner.pl/link/5211/piejo-kury-piejo-grzegorz-z-ciechowa/
    • belgijska Bajki;) 30.05.09, 02:49
      Pana Jana z Fontanny

      w oryginale, bo troche pozno na szukanie przekladu ;)

      La Poule aux oeufs d'or

      L'avarice perd tout en voulant tout gagner.
      Je ne veux, pour le témoigner,
      Que celui dont la Poule, à ce que dit la Fable,
      Pondait tous les jours un oeuf d'or.
      Il crut que dans son corps elle avait un trésor.
      Il la tua, l'ouvrit, et la trouva semblable
      A celles dont les oeufs ne lui rapportaient rien,
      S'étant lui-même ôté le plus beau de son bien.
      Belle leçon pour les gens chiches :
      Pendant ces derniers temps, combien en a-t-on vus
      Qui du soir au matin sont pauvres devenus
      Pour vouloir trop tôt être riches ?
      • who.is.who Re: Bajki;) przekład ;-) 30.05.09, 08:49
        The Hen With The Golden Eggs

        How avarice loses all,
        By striving all to gain,
        I need no witness call
        But him whose thrifty hen,
        As by the fable we are told,
        Laid every day an egg of gold.
        "She has a treasure in her body,"
        Bethinks the avaricious noddy.
        He kills and opens—vexed to find
        All things like hens of common kind.
        Thus spoiled the source of all his riches,
        To misers he a lesson teaches.
        In these last changes of the moon,
        How often does one see
        Men made as poor as he
        By force of getting rich too soon!
      • who.is.who Re: Bajki;) 30.05.09, 09:08
        Prezent od Stójkowego i kogo tam sobie jeszcze Pani życzy ;-)

        www.russie.net/france/images/faberge_poule.jpg
    • who.is.who Re: PODWÓRKO dla kwok > KURA ZR ;-) 30.05.09, 23:09
      www.youtube.com/watch?v=JF7PY8uZZr8
    • ave.duce Re: PODWÓRKO dla kwok > Jajko 31.05.09, 14:21
      Było sobie raz jajko mądrzejsze od kury.

      Kura wyłazi ze skóry.

      Prosi, błaga, namawia: - Bądź głupsze!

      Lecz co można poradzić, kiedy się kto uprze?



      Kura martwi się bardzo i nad jajkiem gdacze,

      A ono powiada, że jest kacze.



      Kura prosi serdecznie i szczerze:

      - Nie trzęś się, bo będziesz nieświeże.

      A ono właśnie się trzęsie

      I mówi, że jest gęsie.



      Kura do niego zwraca się z nauką,

      Że jajka łatwo się tłuką,

      A ono powiada, że to bajka,

      Bo w wapnie trzyma się jajka.



      Kura czule namawia: - Chodź, to cię wysiedzę.

      A ono ucieka za miedzę,

      Kładzie się na grządkę pustą

      I oświadcza, że będzie kapustą.



      Kura powiada: - Nie chodź na ulicę,

      Bo zrobią z ciebie jajecznicę.

      A jajko na to najbezczelniej:

      - Na ulicy nie ma patelni.



      Kura mówi: - Ostrożnie! To gorąca woda!

      A jajko na to: - Zimna woda. - Szkoda!

      Wskoczyło do ukropu z miną bardzo hardą

      I ugotowało się na twardo.


      Jan Brzechwa


      ps. to jest wiersz z dedykacją dla Gat ;)))

      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=89075&w=93943231&a=93943231
      :p
      • who.is.who Re: PODWÓRKO dla kwok > Jajko Patriotyczne ;-) 31.05.09, 17:01
        https://images37.fotosik.pl/131/cb16f62d638b1c8e.jpg
        • who.is.who Re: PODWÓRKO dla kwok > Jajka paradne ;-) 31.05.09, 22:41
          https://images44.fotosik.pl/83/a95a953c6423d209.jpg
    • belgijska Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 31.05.09, 14:51

      www.philibert-leon-couturier.com/tableau/2011.jpg
      Tera_Kota.

      Nie tluc! ;))
      • ave.duce Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 31.05.09, 15:02
        www.holda.pl/photos_dane/oferty/mlotek-stolarski_2.jpg ;)))

        :p
        • belgijska Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 31.05.09, 15:12

          www.realme.fr/images/Image/Instrumentation/marteau-reflexes-babinski.jpg
          Posmyramy??? ;)))

          pl.wikipedia.org/wiki/Objaw_Babi%C5%84skiego
          • ave.duce Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 31.05.09, 15:15
            belgijska napisała:

            > Posmyramy??? ;)))

            Ciebie? Ok, ale później jakoś, bo goście z pizzy wracają ;)
            Nara! :)))

            :p
          • ave.duce Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 31.05.09, 15:17
            BURZ idzie jak chorera, Pani B. w panice! ;)
            Grom z jasnego nieba mnie trafi i będzie spokój ;)

            :p
            • ave.duce Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 01.06.09, 08:26
              Nie trafił :(((

              :p
    • ave.duce Re: PODWÓRKO dla kwok > NIESPODZIANKA ;))) 01.06.09, 19:22
      Już miałam zjeżdżać, ale postanowiłam przyprowadzić na podwórko >>>

      images47.fotosik.pl/136/19efae4ce27f9e89med.jpg by Ave ;)

      Się zrobi za ciasno, to się wyprowadzi i gUd! ;)))

      :p
    • who.is.who Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 02.06.09, 02:28
      Mogą być przydatne:

      www.biblioteka.faunaflora.com.pl/ ;-)

      To na dodatek, gdyby zaczęły się ucieczki:

      dowcipnastrona.republika.pl/dlaczegokuraprzekroczylaulice.htm
      ;-)
    • ave.duce Re: PODWÓRKO dla kwok > Kura 02.06.09, 12:32
      domestica ;)

      images42.fotosik.pl/88/1cb79136cc019fc0.jpg
      :p
    • ave.duce Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 06.06.09, 16:18
      Ale tu bałagan! Kury ostrzą pazury, kogut zniknięty, tylko siąść i płakać
      gorzkie żale > daremny trud... ;)

      :p
      • who.is.who Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 06.06.09, 21:28
        Kto znikniety?! Jaki znikniety?!
        Jestem na delegacji, na ziarenka zarabiam i robaczki, w kurniku sie zamelduje na
        dobre za 1,5 doby. Szykuje sie do drogi. Nie wiem, czy mam po co i do czego
        wracac, oglednie mowiac :-(
        • belgijska Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 06.06.09, 21:33
          who.is.who napisał:

          > Kto znikniety?! Jaki znikniety?!
          > Jestem na delegacji, na ziarenka zarabiam i robaczki, w kurniku sie zamelduje n
          > a
          > dobre za 1,5 doby. Szykuje sie do drogi. Nie wiem, czy mam po co i do czego
          > wracac, oglednie mowiac :-(

          Jak to? Co to?

          www.youtube.com/watch?v=1pireUuRxe8&feature=related
          :))))
          • who.is.who Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 06.06.09, 22:18
            VERY BON SOIR Madame Belgijska! :-)))

            Sam wybralbym

            www.youtube.com/watch?v=ssB33YfXAA4&feature=related ;-)))
            • who.is.who Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 07.06.09, 00:36
              https://static.playmobile.pl/blog/972/294985.4.jpg ;-)))

              i39.tinypic.com/330wz6e.jpg
    • ave.duce Re: PODWÓRKO dla kwok > Hodowca drobiu, pan H. ;) 07.06.09, 20:28
      www.youtube.com/watch?v=TqheY4zZ-go
      :p
    • who.is.who Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 18.06.09, 03:49
      Merci. Merci beaucoup.

      https://img.nocowanie.pl/files/photos_all/5/e/5/b/301423.jpg

      z Kazimierza n/Wisla ;-)
    • who.is.who Znajdzie się miejsce? ;-) 22.06.09, 23:58
      https://www.animaatjes.de/smilies_minies/smiley1/113.gif
      • belgijska Re: Znajdzie się miejsce? ;-) 23.06.09, 00:09
        who.is.who napisał:

        > https://www.animaatjes.de/smilies_minies/smiley1/113.gif

        Toz to siedmiu kurzych krasnoludkow!! ;)) Pewnie, ze sie znajdzie! ;)
        • who.is.who Re: Znajdzie się miejsce? ;-) 23.06.09, 00:14
          Szukają królewny, a ona śpi ;-)
          • ave.duce Re: Znajdzie się miejsce? ;-) 23.06.09, 09:23
            Gdzież to ona tak śpi, Panie Ktosiu? Ktoś ją uratuje czy nie? ;)

            Czy TEJ królewny coś nie łączy z : tbn2.google.com/images?q=tbn:gtiupraEXlvFoM:http://www.prezydent.pl/x.image?id=500019&version=maxi ;)))

            :p
    • nietoperz_dworski Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 16.07.09, 01:38
      www.dziennik.pl/files/archive/00191/FR_759275_43987346_191328l.jpg
      • carmen.dung Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 16.07.09, 17:27
        www.care2.com/greenliving/make-your-own-bat-box.html
        • jola.iza1 Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 16.07.09, 17:44
          I tego się trzymajmy :)
        • nietoperz_dworski Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 16.07.09, 23:13
          Po co mam robic nietoperza, jak nim jestem? ;-)
          • carmen.dung Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 16.07.09, 23:32
            Batting cheetah?;)
            • nietoperz_dworski Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 16.07.09, 23:41
              carmen.dung napisał:

              > Batting cheetah?;)

              Tak moze by bylo, ale teraz jest tylko nietoperz_dworski.
              So long!
    • nietoperz_dworski Re: PODWÓRKO dla kwok > subwłasność Pani Belg 25.08.09, 01:17
      www.tennisinfos.com/logos/Club193/club/chronic%20logo%201%20Ecriture%20Blanche%20Fond%20Noir%20low%20res.jpg
    • blind_as_a_bat Gallus gallus domesticus 06.11.09, 01:19
      https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0d/Kura_jedwabista_(silkie)_22.jpg/250px-Kura_jedwabista_(silkie)_22.jpg

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka