boulihacker Kiedyś będa na to szczepić... 26.11.07, 22:16 ...ale póki co zarazy memetyczne zbierają takie właśnie żniwo. Smutne. Odpowiedz Link Zgłoś
pradziad3 rozpacz 26.11.07, 22:35 islamistów winno się głodzić jak za Stalina dopóki sami z rozpaczy nie postanowią się zmienić żadnj pomocy humanitarnej żadnej wyrozumiałości dla "religijnych" zachowań tak, uważam, że jestem humanistą Odpowiedz Link Zgłoś
amenominokanoushi Re: rozpacz 26.11.07, 23:35 Patrząc na skrajności jakimi są dla Nas-"ludzi cywilizowanych" kary za taką przecież drobnostkę uważam ,że ludzie ci a szczególnie Europejczycy z Zachodu popadają w kolejną skrajność. Uważam za barbarzyństwo karę chłosty za nadanie tego czy innego imienia misiowi(dobry jest tu przykład imienia Jesus bardzo popularnego w krajach iberyjskich i Ameryki Łacińskiej). Z drugiej strony zakaz chociażby stawiania choinek w czasie świąt Bożego Narodzenia ( tak, Bożego Narodzenia a nie Gwiazdki, bo to pierwsze świętujemy) w miejscach publicznych by nie obrażać uczuć religijnych uważam za kompletny idiotyzm. Nazwać kogoś pedałem - nieeleganckie ale nie można za to wsadzać do więzienia. Czy dojdzie do tego, że kiedy dziecko powie "be" bo coś jest nie dobre to oskarżą je o obrazę uczuć owiec???!!. Nie można jednocześnie uważając się za obrońcę wolności twierdzić, że chłosta dla Angielki to zbrodnia i głosić,że nazywanie islamistów terrorystami to faszyzm, nazizm i w ogóle islamofobia. Trzeba przyjąć jakąś obiektywna miarę. Do cholery! Potrzeba w końcu ludzi odważnych, którzy nie będą bali się powiedzieć jakie naprawdę są nasze-europejskie wartości. Ale nie ludzi na forum tylko polityków i liderów. Można by za hasłami rewolucji francuskiej rzec "wolność, równość, braterstwo" tzn. otwarcie głośmy swoje poglądy, zwracajmy równocześnie uwagę na uczucie innych ale nie dajmy sobie pluć w twarz! Problem w relacjach miedzy Naszą a "ich" cywilizacją niestety nie jest tak łatwy do rozwiązania z prostej przyczyny: tu na forum ludzie mniej lub bardziej wykształceni rozmawiają, kłócą się a nawet obrażają ale nie przychodzi im do głowy zabić któregokolwiek z Formowiczów(mam nadzieję)bo po prostu wyznajemy pewne podstawowe wartości wtłoczone w nas w wyniku socjalizacji. Ludzie zamieszkujący Bliski Wschód, mieszkańcy Afryki to w większości prości ludzie bez umiejętności spojrzenia na świat szerzej niż poza słowa swego przywódcy religijnego bądź politycznego. Ci bardziej światli zauważyli, że poddańczą politykę Europy mogą wykorzystać do swoich celów. Reasumując, swoje poglądy mogę nazwać jako nieprzychylne islamowi ale muszę jednocześnie stwierdzić, że mniej sie dziwię ludziom grożącym Nam śmiercią za obrazę islamu niż niektórym europejczykom, którzy wyrzekają sie swoich wartości i tradycji by "nie obrazić niczyich uczuć"! Po prostu jest to przykre i obawiam sie o przyszłość naszą i następnych pokoleń. Odpowiedz Link Zgłoś
69.o Zgraja ciemniaków 26.11.07, 22:46 i bezmózgich debili. Już samych rodziców tych dzieci mi żal. Jeśli wiedzą, że muszą się potem obawiać o swoje dzieci, to powinni załatwić tę sprawę jakoś polubownie, po cichu z samą nauczycielką. Ale te matoły nie myślą, no i od razu z tym na policję. Kretyni. Odpowiedz Link Zgłoś
pocalujta_wujta Ciasnota umyslu rodzicow wyznawcow Islamu 26.11.07, 22:56 Kiedy wreszcie dotrze do umyslow grupy chorych i zaslepionych muzulmanow (nie wszyscy sa tacy rzecz jasna!) ze ludzie nie maja obrazliwych intencji a zeby zblizac sie do ich kultury (w tym takze ich wlasne dzieci!) to nalezy sie troche otworzyc na swiat. Wiocha zabita deskami gdzie dzieciaki wygladaja zza sztachet nie mogac sie zza nich wyrwac. W tej wsi znalazla sie dobra i pewnie naiwna kobiecina a teraz sfora rozwscieczonych psow bedzie sie na niej mscic za zwykly ludzki blad, ktory odebrano opatrznie. (z tym ze ja nie krytykuje opatrznie bo prawo do tego mam i jako ateiste guzik mnie obchodza fanatycy). Odpowiedz Link Zgłoś
przemyslavo Prawo jest prawem a Mahomet prorokiem.... 26.11.07, 23:18 1. Jeżeli kobieta uczy dzieci w kraju, w którym jest takie prawo, wie, co robi, i wie, co robić, prawda? 2. Przeciętny tradycyjny katolik też nie chciałby żeby misia nazywać Jezusem, nawet ludziom tego imienia nie dajemy, z tego co wiem... Odpowiedz Link Zgłoś
przemyslavo ps. 26.11.07, 23:22 3. Ale zgadzam się że nie biorą w Islamie pod uwagę tzw. miłosierdzia, ani człowieka chyba też nie. Odpowiedz Link Zgłoś
jankes775 Zastanów się trochę 27.11.07, 11:47 Co to za prawo, co zabrania jednostce wolnej wypowiedzi i samostanowienia? Co to za prawo, które represjonuje wszystkich inaczej myślących? Idąc dalej tokiem twego rozumowania, powinniśmy wybielić Stalina i Hitlera, a potępić ich ofiary, bo w końcu Stalin i Hitler stanowili prawo a ofiary je łamały. Poza tym jak Ci się nie podoba nazwanie maskotki imieniem Jezus, to możesz o tym głośno mówić, ale musisz zrozumieć, że inny ma prawo mieć w nosie co o tym myślisz. Jest tu na forum (ostatnio przycichł) taki troll o nazwie leonard3 (czy jakoś tak), który obraża ateistów. I mimo iż jego posty wywołują u mnie delikatnie mówiąc nie sam, to nie żądam prawa do kasowania i banowania jego postów. Każdy ma prawo wyrażać swe poglądy, Problem jest wtedy, gdy te poglądy są realizowane przez aparat przymusu i ograniczają one prawa innych. Odpowiedz Link Zgłoś