Dodaj do ulubionych

sab simplex czy espumisan??

17.08.11, 11:42
Mają ten sam skład, ale w sab simplex jest znacznie więcej dwutlenku krzemu od symetykonu. Który jest lepszy? Podobno sab simplex jest lepszy, ale sęk w tym, że nie jest dostępny w Polsce i trzeba go sprowadzać.
Obserwuj wątek
    • dzidziunia_1 Re: sab simplex czy espumisan?? 17.08.11, 14:36
      U nas działało zamienne stosowanie leków, gdy podawaliśmy jeden to jego działanie stawało się słabsze-stwierdzaliśmy to po tym, że maluszek zaczynał się bardziej prężyć, płakać. Zaczęliśmy stosoawć po 4-7 dni jeden a potem zmiana i było OK. Stosowaliśmy Sab Simplex, Espumisan, Infacol. Dla mnie wszystkie skuteczne, złagodziły dolegliwości kolkowe jednakże nie zlikwidowały ich. Kolki trwały od 10 dnia życia do ok 3 miesiąca. Dolegliwości zniknęły nagle, z dnia na dzień :)
    • czarna_12 Re: sab simplex czy espumisan?? 18.08.11, 17:06
      powiem Ci tak przerobiłam chyba z 8 rodzaji preparatów na kolkę łącznie z sab simplex, i nasz polski bobotic ma tylko ciut mniej simeticonu niz sab simplex a dawkowanie dla dziecka wg polskich a niemieckich norm jest zupełnie inne w Niemczech stosuje się do każdego karmienia i wiekszą ilośc niz w Polsce, więc zakup bobotic bo to prawie to samo ale nie spodziewaj się że super pomoże bo niestety tylko trochę:(
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka