Dodaj do ulubionych

krzyk w nocy

04.07.08, 14:47
Witam, moja 5-cio m-czna córka budzi się z przeraźliwym krzykiem w nocy po ok
godzinie od momentu zaśnięcia (zasypia sama w łóżeczku ze smoczkiem). Nie
pomaga wtedy nawet smoczek ani przystawienie do piersi, tylko noszenie na
rękach. Krzyk trwa ok kilku minut. Czasami zdarza się to też w ciągu dziennej
drzemki. Co może być przyczyną takiego zachowania i jak mogę jej pomóc?
Obserwuj wątek
    • gosiek289 Re: krzyk w nocy 04.07.08, 15:01
      1. a może to kolka ??? mój synek miał kolkę właśnie w nocy - a kolkę miał z
      alergii na mleko - jak przestałam jeść to co mu szkodzi to minęło ( u nas
      alergenem było mleko i wszystkie owoce)
      no i oczywiście masaże brzuszka
      • m_ceglowska Re: krzyk w nocy 04.07.08, 15:16
        Dziękuję za podpowiedź, ale to raczej nie są kolki bo nie zauważyłam by mała się
        napinała przy płaczu (jak to robiła kiedy miała kolki).
        Pozdrawiam
        • betty-226 Re: krzyk w nocy 04.07.08, 15:39

          Podczas snu dziecko 'przetwarza dane' z okresu aktywności. Być może odreagowuje w ten sposób.
          Od dawna małej się to zdarza? Poza tym wszystko ok?
          • m_ceglowska Re: krzyk w nocy 04.07.08, 16:32
            Witam, tak oprócz tego mała jest pogodna i wszystko jest ok.A zaczęło się to
            jakieś 2 tyg. temu. Ale faktycznie teraz w ciągu dnia jest bardziej aktywna i
            ciekawa wszystkiego :)
            Dziękuję za odpowiedź
            • aaapsik2 Re: krzyk w nocy 04.07.08, 17:45
              w tym wieku dziecko jest już bardziej ruchliwe
              wiele zaczyna rozumieć
              świat często jest przerażający
              jeszcze częściej fascynujący

              a do tego właśnie zaczyna śnić
              często małe przebudzenie jest bardzo frustrujące bo dziecko nie wie co się
              dzieje,nie rozumie tego i dlatego często płacze po wybudzenie z płytkiej fazy snu.
    • koral777 Re: krzyk w nocy 04.07.08, 16:07
      moja tak miała pomiędzy roczkiem a 2 latkami, bardzo często gdy
      zasnęła wczesniej niż zwykle np o 19.00 to dokładnie po godzinie był
      płacz i tulenie noszenie i dopiero się uspokajała. Przeszło nawet
      nie zauważyłm kiedy. zaznaczam ze nie płakała co dzień ale zawsze
      gdy zasnęła wczesniej. Np gdy miaął więcej drzemek w ciągu dnia
      zasypiała o 22-23 w nocyu po godzinie nigdy nie budziła się z
      płaczem.
      • womania Re: krzyk w nocy 04.07.08, 18:56
        moja tez sie budzi do dzis, prawie regularnie, ok pol godziny do
        godziny po zasnieciu. co prawda na dopojenie, ale tez z marudzeniem.
        czasem nagle po prostu sie podnosi i kontynuuje gaworzenie jakby
        zasnela wpol zdania :)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka