wscieklyuklad
02.01.19, 20:23
Gdzieśtamgdzieśtam na najbardziej niszowym forum GW łkają nad mową nienawiści.
Że jak wyśmiewasz czyjeś fizyczne niedoskonałości toś nienawistnik (tuman oczywiście nie kuma treści zamieszczanych słów).
Ale, ale!
Co gorsza - nie czytając niczego poza netowymi wpisami, nie oglądając telewizji tuman nie wie oczywiście co się dzieje w niekumatego tumana obejściu. A dzieje sie oj dzieje!
Już nie mowa nienawiści, ale walec nienawiści tam gości:
Niemcy: "Polował na cudzoziemców" w sylwestra. Jest nakaz aresztowania
Wydano nakaz aresztowania 50-letniego mężczyzny, który w sylwestrowy wieczór w Zagłębiu Ruhry taranował samochodem przechodniów, powodując obrażenia u ośmiu osób - poinformowała w środę prokuratura. Policja przypuszcza, że incydent miał podłoże ksenofobiczne.
Wszystkie ofiary mają - jak pisze agencja dpa - "zagraniczne korzenie". Śledczy przypuszczają, że sprawcą powodowała prawdopodobnie nienawiść do obcych, choć - przynajmniej na razie - nie stwierdzono, by miał on powiązania ze skrajną prawicą. Aresztowano go pod zarzutem wielokrotnego usiłowania zabójstwa.
Policja podejrzewa, że sprawca "polował swym samochodem na cudzoziemców". W internecie pojawiły się nagrania wideo, na których widać, jak mężczyzna za kierownicą srebrnego kombi rozgląda się, po czym wjeżdża w ludzi uczestniczących w sylwestrowej zabawie, najpierw w Bottropie, a następnie w Essen.
Obrażenia u ośmiu osób
Jego ofiary to syryjska rodzina, Afganka z czteroletnim synkiem, 10-letnia Syryjka i 34-letni Niemiec pochodzenia tureckiego.
W Bottropie 46-letnia Syryjka odniosła obrażenia zagrażające życiu. Przeszła operację i w środę jej stan był już stabilny - poinformowała policja.
Śledztwo i podejrzenia
Śledztwo ma m.in. ustalić, czy sprawca działał spontanicznie, czy też zamach na cudzoziemców zaplanował z wyprzedzeniem. Na razie - jak powiedziała w środę rzeczniczka policji w Muenster - nic nie wskazuje, by było to zaplanowane działanie. Trzeba też będzie ustalić, czy sprawca jest zdrowy psychicznie. Śledczy podejrzewają u niego schizofrenię.
Tygodnik "Der Spiegel" poinformował w wydaniu online, że mężczyzna powiedział na przesłuchaniu, iż cudzoziemcy stanowią dla Niemiec problem, który on chce rozwiązać. Według informacji "Spiegla", co najmniej raz był on leczony w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.
Czytaj więcej na fakty.interia.pl/swiat/news-niemcy-polowal-na-cudzoziemcow-w-sylwestra-jest-nakaz-areszt,nId,2762487#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Ojtamojtam od razu ksenofobiczne!
Po prostu mieli zły kolor skóry, byli niewłaściwie ubrani i nosili nieadekwatny do kanonu "nawistnika" zarost.
Biedne te nasze forumowe debile.
Wklejają samooskarżenie bez cienia auytorefleksji.