Dodaj do ulubionych

Mają nas za idiotów

04.08.20, 10:15
https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/117074902_1380848558778756_8868560150271355048_o.jpg?_nc_cat=1&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=NjzXJeNjXN4AX_kMhfV&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&_nc_tp=7&oh=0448819430c3712f20c8d633a7cdfb57&oe=5F4F6D49

"To, że Mateusz Morawiecki jest kłamcą jakich mało wiedzieliśmy od dawna. Jednak ostatnimi czasy, jego bezczelność w robieniu z Polaków idiotów przekracza już wszelkie granice.

"Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii i to jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się jego bać."
Tak Pan Premier mówił do nas na początku lipca, gdy reelekcja Andrzeja Dudy wisiała na włosku.


Tymczasem, w sobotę odnotowaliśmy rekord zakażeń - aż 658 jednego dnia.

Ostentacyjne lekceważenie pandemii przez władze publiczne doprowadziło do sytuacji, gdzie zwykli Polacy w zasadzie zapomnieli już o istnieniu COVID-19.
Dopiero po tym rekordzie, Morawiecki zaczął mówić pod nosem: "kryzys gospodarczy dopiero się rozpoczyna. Koronawirus się jeszcze nie skończył."


A przecież codziennie umierają wśród nas ludzie. Jeśli nie wygasimy zakażeń do jesieni, znajdziemy się w sytuacji połączonych epidemii koronawirusa oraz grypy. Wówczas, do przychodni będą zgłaszać się dziesiątki tysięcy ludzi z grypopodobnymi objawami, wśród których część stanowić będą chorzy na COVID.

Punkty pomocy medycznej na nowo staną się ogniskami zakażeń, a nasz niedofinansowany system ochrony zdrowia znajdzie się na krawędzi załamania. Ciekawe, na co zdadzą się wówczas maseczki załatwione u instruktora narciarstwa, albo wirtualne respiratory Szumowskiego.

Myślicie, że ich to obchodzi? To źle myślicie.

PiS interesuje tylko zwycięstwo w wyborach. A przecież dopiero co wygrali. Chcieli by seniorzy poszli tłumnie do wyborów - osiągnęli swój cel. Teraz mają wolne na najbliższe 3 lata.

Oni wygrali, a Polska przegrywa. Każdego dnia coraz bardziej."
Obserwuj wątek
    • sorel.lina Re: Mają nas za idiotów 04.08.20, 12:25
     Dziś nowy rekord zakażeń - 680. Najwięcej od początku pandemii.
     ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     [u]Premier zmienił zdanie w sprawie epidemii.[i] "Chodziło o zwycięstwo Andrzeja Dudy za wszelką cenę" [/i][/u]

     Premier Mateusz Morawiecki tuż przez wyborami prezydenckimi przekonywał, że "koronawirus jest w odwrocie".
     Redakcja "Faktów" TVN postanowiła porozmawiać na ten temat z senatorem Koalicji Obywatelskiej Arturem Duninem, który w poniedziałek poinformował, że jest zakażony koronawirusem. Zdaniem polityka słowa wypowiedziane przez premiera były "kłamstwem" i "czystą polityką".

     - Dla tych ludzi cel uświęca środki. Chodziło tylko o wygranie wyborów prezydenckich - stwierdził senator Dunin.
     Jednocześnie senator zwrócił uwagę, że najważniejsza powinna być kwestia bezpieczeństwa obywateli.
     - Oczywiście nie ma co straszyć ludzi, ale powinniśmy powtarzać: bezpieczeństwo, bezpieczeństwo - dodał polityk.

     Pokłosie słów premiera.

     Dla zakażonych i dla lekarzy od miesięcy walczących z epidemią koronawirus nie jest i nigdy nie był w odwrocie. Wbrew temu, co w kampanii ogłosił premier.

     - On (koronawirus - przyp. red.) jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się go bać. Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca - apelował na wiecach szef rządu.
     Premier podczas spotkania wyborcami podkreślał również, że sytuacja epidemiczna w kraju "jest opanowana".
     - Nie ma się już czego bać. Latem wirusy grypy i ten koronawirus są słabsze - mówił 30 czerwca Morawiecki.
     Od tych wypowiedzi premiera Morawieckiego minął miesiąc i kilka dni. W tym czasie w Polsce został odnotowany rekord w dobowej liczbie zakażeń koronawirusem. Z podawanych przez Ministerstwo Zdrowia danych z ostatniego tygodnia wynika jednoznacznie, że ani pandemia nie jest opanowana, ani liczba zachorowań w Polsce nie maleje.

     Zmiana zdania.

     Po wyborach prezydenckich premier zmienił zdanie. "Koronawirus się jeszcze nie skończył" - powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" Morawiecki.
     Pytany o drugą falę wirusa w Polsce, stwierdził, że może ona nadejść. "Epidemiolodzy ostrzegają, że to bardzo prawdopodobne. Nie będzie łatwo" - podkreślił szef rządu.

     - Przez poluzowanie (obostrzeń - przyp.) i przez nieodpowiedzialne słowa kluczowych polityków w państwie efektem jest wzrost zachorowań - ocenia dr Tomasz Karauda, lekarz z oddziału chorób płuc Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. N. Barlickiego w Łodzi.

     "Chodziło o zwycięstwo Andrzeja Dudy za wszelką cenę."

     Radykalną zmianę stanowiska premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie epidemii COVID-19 próbował w poniedziałek wytłumaczyć rzecznik rządu Piotr Mueller mówiąc, że na przełomie czerwca i lipca była "dużo, dużo mniejsza liczba zachorowań". - Winnych można szukać w wielu miejscach. My przechodzimy do działań - dodał.

     - Chodziło o zwycięstwo Andrzeja Dudy za wszelką cenę. Za cenę rozprzestrzeniania się koronawirusa, za cenę kolejnej fali - ocenia prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz.
     • wscieklyuklad Re: Mają nas za idiotów 04.08.20, 13:04
      Wprawdzie post o CO-Z-VIDZIE ale wklejam tu, jako kontynuację.

      Jakiś decyzyjny świr wydał zezwolenie na odwiedziny w Uckich DPS-ach.
      Szykuje mi się nieoczekiwany (i pełnopłatny) urlop!
      Wczoraj ci, którzy tak chętnie oddali swych bliskich pod opiekę innych rzucili się oczywiście nie po to oddalić tęsknotę rozłąki, lecz by popsioczyć nad fatalna jakością opieki nad porzuconymi na łaskę i niełaskę obcych tym biedakom osób.
      Praktyka uczy, że masowość sprzyja pandemii.
      Zatem mniej więcej na początku przyszłego tygodnia będziecie nas oglądać w tv!
      Pytanie ile z tych najczęściej nie zdających sobie sprawy z niczego pensjonariuszy (otępienie starcze, poudarowe) przypłaci życiem decyzję bandyty i psychopatów, którzy na jej podstawie pomknęli by sprzedać im SARS.
      Umieranie w pełni nieświadomości jest przecież jednak tragedią.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka