Dodaj do ulubionych

Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP?

09.07.04, 17:44
Dwa wymienione miasta będą zapewne w najbliszym czasie rywalizować o palmę
pierwzeństwa w przemysłowej części Górnego Śląska. Jakie atuty mają oba
miasta w tej rywalizacji?
Obserwuj wątek
    • slezan Odsetek ludzi z wyższym wykształceniem 09.07.04, 17:45
      Punkt dla Gliwic i 55000 post na forum.
    • slezan Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 09.07.04, 17:47
      Ośrodek administracji - w tym chorym państwie to ważne: punkt dla Katowic.
      • somepoint210 Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 09.07.04, 17:49
        Za okreslenie "chore panstwo" skazuje Cie na "infamie" towrzyska:)
        • slezan Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 09.07.04, 17:50
          Daj mi szansę! Zadaj jakąś pokutę, albo co.
          • somepoint210 Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 09.07.04, 17:52
            Jedyna pokuta jaka widze dla Ciebie, to start w najblizszych wyborach na
            prezydenta miasta.
            • slezan Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 09.07.04, 17:56
              Którego?
              • somepoint210 Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 09.07.04, 17:59
                Pozostawiam Ci wybor. Albo poczekam na wynik meczu Katowice-Gliwice.
    • slezan Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 09.07.04, 17:48
      Najłatwiej się orze na ugorze - "gorolskie" elity Gliwic łatwiej akceptują
      dziedzictwo kulturowe miasta i regionu niż pnioki z Katowic. Kolejny punkt dla
      Gliwic.
      • Gość: Aldona Pnioczyno Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.04, 17:52
        Trcohe idealizujesz, ale fakt, generanie "gorolskie" elity Gliwic na glowe bija
        Hanysow z Katowic.
    • slezan Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 09.07.04, 17:49
      Duży węzełkolejowy i bliskość (stosunkowa) lotniska - punkt dla Katowic.
      • bartoszcze Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 20.07.04, 11:49
        Ale po wybudowaniu projektowanych dróg (A1 na Siewierz) dostęp do lotniska się
        wyrówna.
        (I ja to mówię, katowiczanin!)
    • slezan Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 09.07.04, 17:49
      Większa różnorodność oferty edukacyjnej na poziomie akademickim - punkt dla
      Katowic.
    • slezan Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 09.07.04, 17:51
      Więcej obszarów pod inwestycje niezdegradowanych eksploatacją przemysłową -
      punkt dla Gliwic.
      • wilym Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 09.07.04, 17:54
        Port srodladowy - polaczenie z Odra i dalej z zachodnia Europa.
        Punkt dla Gliwic.
        • wilym Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 09.07.04, 17:55
          Katowice: ca. 350 tys mieszkancow
          Gliwice: 199. 300 mieszkancow
          Jesli chodzi o metropolitarnosc i plynace stad korzysci punkt dla Katowic.
          • slezan Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 09.07.04, 17:57
            Oferta kulturalna - filharmonia, teatr, NOSPRiTV, dwa multiplexy itd. - punkt
            dla Katowic.
          • slezan Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 09.07.04, 17:58
            Sport wyczynowy - I liga w piłce nożnej, hokeju na lodzie - punkt dla Katowic.
            • wilym Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 09.07.04, 18:03
              polityka wladz miejskich wzgledem NGOsow, centrum spotkan dla organizacji
              pozarzadowych - punkt dla Gliwic
            • carrramba Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 09.07.04, 18:03
              slezan napisał:

              > Sport wyczynowy - I liga w piłce nożnej, hokeju na lodzie - punkt dla Katowic.
              Zdecydowanie : Katowice!
              • wilym Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 09.07.04, 18:07
                Carrramba! Bo sie pogniewamy!;-)
                • carrramba Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 09.07.04, 18:40
                  wilym napisał:

                  > Carrramba! Bo sie pogniewamy!;-)
                  Dlaczego mamy się pogniewać ? Ja szczerze odpowiadam, sorry, nie było moim
                  zamiarem obrazić kogokolwiek, absolutnie.
                  To może mnie zapytaj, dlaczego tak myślę. Nie rozwijałem tematu, bo może tego
                  nie chcecie !
                  Pozdrawiam:)
                  • ballest Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 09.07.04, 19:45
                    Wezel kolejowy, punkt dla Katowic ???

                    Nie, bo Gliwice maja wieksza stacje rozrzadowa jak Katowice, tutaj punkt dla
                    Gliwic !

                    • slezan Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 09.07.04, 20:05
                      Pod względem kolei Gliwice w porównaniu z Katowicami to zadupie. O połowe mniej
                      połączeń.
                      • hierowski Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 12.07.04, 17:29
                        ciekawe byłoby porównanie przedwojennego Bytomia i Gliwic.
                        • aqua Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 13.07.04, 11:56
                          A mnie podobają się Gliwice, punkt dla Gliwic.
            • Gość: toms Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? IP: *.cidernet.pl / 80.48.249.* 13.07.04, 09:11
              a ja lubie oba miasta i Gliwice i Katowice. Miasta te nie powinny rywalizowac
              ale współpracować dla dobra całego Górnego ślaska. Panowie Frankiewicz i Uszok
              podejmijcie konkretna współprace bo przeciez władacie najwiekszymi miastami
              na Górnym Ślasku.
              • Gość: ballest Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? IP: *.lbo.de.add / 62.138.243.* 13.07.04, 09:27
                Gliwice maja wielkomiejski charakter, ta wielkomiejskosc czuje sie na kazdym
                kroku, Katowice to cos w rodzaju Rudy Slonskiej, zlepek Wsi , wlasciwie bez
                glebszej historii.
                --
                Slezan,

                Nie znam dzisiejszych polaczen PKP, wiem ale, ze kiedys Gliwice byla stacja
                docelowa wielu pociagow, nawet byl pociag Berlin - Gliwice, pozniej przedluzono
                go ale nie do Katowic, tylko do Krakowa.
                Jak teraz jest inaczej, to trzeba to jak najszybciej zmienic.

                Stacja rozrzadowa (dla pociagow towarowych) w Gliwicach nalezala do
                najwiekszych w Europie.

                --

                • slezan Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 13.07.04, 11:37
                  Nie znasz historii Katowic.Zlepkiem wsi sa w niewiększym stopniu niż Gliwice.
                  Gliwice nie maja szans być większym węzłem osobowym od Katowic, chyba że ktoś
                  zdemontuje tory i położy je gdzie indziej. W Katowicach krzyżuja się szlaki
                  wschód-zachód i północ-południe - taki kolejowy odpowiednik Autobahnkreuza,
                  który będzie w Gliwicach.
    • somepoint210 Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 13.07.04, 12:36
      W Gliwicach sa o niebo piekniejsze dziewczyny - punkt dla Gliwic:)
      • Gość: ballest Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? IP: *.lbo.de.add / 62.138.243.* 13.07.04, 13:00
        Slezan, sprawdz od kiedy Gliwice miastem sa a od kiedy Katowice, to wiesz
        wszystko.
        Gliwice juz kiedys mialy zostac stolica niemieckiego Slonska, wtedy z wiadomych
        wzgledow wygraly Opole.
        --
        Gliwice maja palmiarnie, punkt dla Gliwic !

        --

        pyrsk
        ballest

        • slezan Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 13.07.04, 15:51
          To w takim razie największą amrykańską metropolią jest Williamsburg, a Berlin
          to zadupie przy Trewirze.
      • hierowski Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 13.07.04, 15:12
        Coś w tym jest. Jeden mój znajomy Amerykaniec też to zauważył. Może to głupie
        ale będąc w markecie w Gliwicach a potem w Katowicach widać że jest różnica
        w "fizis" ludzi pchajacych wózki. Chociaż może mi się tylko wydaje ...
        • hierowski Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 13.07.04, 15:13
          sugerujesz ballest że jeśli pociąg jechał z Gliwic do Krakowa to nie
          zatrzymywał się na stacji w Katowicach ? Ciekawe ...
          • hierowski Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 13.07.04, 15:17
            ballest, wielkomiejskość widać po tym jak wygląda centrum w dni wolne od pracy.
            moje wrażenia są takie:

            Katowice - tratujące się tłumy na estakadzie, na 3-go maja, rynku, stawowej,
            Staromiejskiej;

            Gliwice - trochę osób w rejonie mostku i trochę w ogródkach na rynku (jak jest
            ciepło) a poza tym to wiatr wieje pustymi ulicami.
            • hierowski Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 13.07.04, 15:20
              lepsza biblioteka - Katowice
              • hierowski Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 13.07.04, 15:22
                Wiem że dla kilku osób to nieistotne ale komunikacja ze stolicą (gdzie zawsze
                jest coś do załatwienia) jest lepsza właśnie z Katowic.
                • ballest Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 13.07.04, 21:11
                  Caly Slask ma lepsza komunikacje ze Stolica w Berlinie, zreszta mysle, ze
                  dzisiaj jeszcze tez, tak naprawde, to nawet z Wroclawia nie ma Autostrady do
                  Warszawy i chyba nie bedzie, bo oczy Wroclawian zwrocone sa na Zachod.
                  Tak samo jest z Gliwicami, napewno lepsze jest polaczenie do Berlina jak do
                  Warszawy.

                  punkt dla GLYWIC !
        • hierowski Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 13.07.04, 16:20
          to powyżej było o dziewczynach.
    • Gość: lyberal Najwieksze potegi budowano w ciszy... IP: *.gliwice.sdi.tpnet.pl 13.07.04, 22:23
      ...skupmy sie wiec na razie na pracy...
    • Gość: Nu! Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.04, 00:42
      W Gliwicach humanista nie ma co robić.
      Młodzież o takich zainteresowaniach MUSI opuścić Gliwice
      za nauką, albo dojeżdżać śmierdzącymi pociągami do... Katowic.
      A potem po studiach... cóż.
      10 punktów dla.... ee Katowic.
    • slezan Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 14.07.04, 00:45
      Widzę, że na razie moje rodzinne miasto jest niezagrożone. Niby to powód do
      radości, ale z dyskusji wynika, że mamy do czynienia z rywalizacją słabeuszy.
      To skłania do zastanowienia nad przyszłością Gliwic, Katowic i całego Górnego
      Śląska.
      • Gość: Nu! Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.04, 02:38
        Niestety - pod względem edukacyjnym (humanistyka) Gliwice
        mają wielki, wielki minus.
        To jest bardzo przykre, że ci uczniowie, co to w liceach czytają książki,
        chodzą na te przeglądy teatralne, itp., w samych Gliwicach po ukończeniu
        szkoły nie mają czego szukać. W sensie takim choćby, że aby się
        dalej rozwijać - MUSZĄ wyjechać, bo UŚ to jednak nie jest dobra
        uczelnia.
        Mi się marzy takie marzenie ściętej głowy:
        Filologie orientalne - na przykład... Sinologia, indianistyka, arabistyka,
        japonistyka, italianistyka, iranistyka, a może i nawet afrykanistyka, może i
        turkologia... egiptologia? hyhyh - ŻARTY!
        Możemy liczyć najwyżej na "cośtam i cośtam" - finanse i marketing (przykład)
        • Gość: ballest Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? IP: *.lbo.de.add / 62.138.243.* 14.07.04, 07:07
          Tak wlasciwie jest w kazdym miescie uniwersyteckim, jak ktos cos w Marburgu
          studiuje, to on tam tylko studiuje, pracowac bedzie napewno gdzie indziej, tak
          samo jest w USA czy WB.
          Gliwice maja wielki plus, w Gliwicach moga absolvenci Politechniki takze prace
          znalezc, przeciez bylo kiedys pare instytutow w tym miescie ?
          Humanistyczne kierunki sa zaniedbane, ale to jest inna sprawa, mysle, ze to sie
          tez zmieni.

          ---

          Gliwice maja ale reprezentacyjna ulice, punkt dla Gliwic.

          --

          pyrsk
          ballest
          • Gość: Ramon Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? IP: *.kdvz.de / *.kdvz-hellweg-sauerland.de 14.07.04, 07:12
            Renoma miasta nie zalezy w pierwszej linji od obecnosci uniwersytetu.
            Luxemburg np.nie ma wogule uniwersytetu i jest jedna ze stolic Europy.
            • arnold7 Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 14.07.04, 14:43
              Odleglosc od Sosnowca - punkt dla Gliwic:)
              • ballest Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 14.07.04, 16:21
                Danke, Arnold

                blizej Berlina, Wiednia i Pragi, dali uot Warszawy

                punkt dla Glywic !
                • hierowski Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 14.07.04, 19:22
                  chyba Gliwice nie są bliżej berlina niz warszawy czy mi sie wydaje przez to
                  moje szowinistyczne zacietrzewienie :)?
                  • Gość: ballest Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? IP: *.lbo.de.add / 62.138.243.* 15.07.04, 07:07
                    Gliwice sa blizej Berlina jak Katowice a polaczenia komunikacyjne do Berlina sa
                    duzo lepsze jak do Warszawy.
                    Po tym fakcie poznac, historyczny rozwoj tego regionu i kto sie o ten rozwoj
                    staral.

                    --

                    pyrsk
                    ballest

                  • Gość: Ramon Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? IP: *.kdvz.de / *.kdvz-hellweg-sauerland.de 15.07.04, 07:33
                    Hallo Hierowski,
                    jeszcze raz pytom, co ty mousz za problym z tym zdaniym?
                    • hierowski Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 21.07.04, 16:17
                      Jakim konkretnie zdaniem?
                      • hierowski Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 21.07.04, 16:18
                        Chyba Panie ballest mi nie napiszesz, że do Berlina jest stąd 300 km ?
                        • ballest Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 21.07.04, 21:58
                          hierowski napisał:

                          > Chyba Panie ballest mi nie napiszesz, że do Berlina jest stąd 300 km ?

                          Masz racje, jest troche wiecej, ale do warszawy podroz jest dluzsza, a to
                          swiadczy o historii Regionu !
                          • ballest Fliegender Schlesier ! punkt dla Gliwic ! 21.07.04, 22:03
                            www.kurierbrzeski.com.pl/kb456/akt011.html
                            • slezan Re: Fliegender Schlesier ! punkt dla Gliwic ! 21.07.04, 22:09
                              Tak? A o której ma odjazd (czy raczej odlot) z dworca w Gliwicach?
                              • ballest Re: Fliegender Schlesier ! punkt dla Gliwic ! 21.07.04, 22:18
                                slezan napisał:

                                > Tak? A o której ma odjazd (czy raczej odlot) z dworca w Gliwicach?



                                Nie wiem, czy dzisiaj kursuje, jesli tak, to napewno nie z ta szybkoscia, czasy
                                sie na gorsze zmienily.

                                FAKTEM JEST, ze przez KATOWICE nie LECIAL !
                                • slezan Re: Fliegender Schlesier ! punkt dla Gliwic ! 21.07.04, 23:10
                                  No to z punktu dla Gliwic nici - co było, a nie jest....
                                  • ballest Re: Fliegender Schlesier ! punkt dla Gliwic ! 21.07.04, 23:27
                                    slezan napisał:

                                    > No to z punktu dla Gliwic nici - co było, a nie jest....

                                    Co bylo, moze sie znowu stac, jak sie to mowi, HISTORIA sie lubi POWTARZAC !
                                    Oczywiscie, nie mam na mysli, ze Katowice znowu do swoich wiejskich korzeni
                                    wroca, ale jak mowi moja mama, der Teufel schläft nie !
                                    ;-))))'
                                    • slezan Re: Fliegender Schlesier ! punkt dla Gliwic ! 21.07.04, 23:53
                                      Równie dobrze do wiejskich korzeni mogą wrócić Gliwice. Biorac pod uwagę stan
                                      trotuarów przy uliczkach koło Rynku jest to nawet bardzo prawdopdobne.
                                      • Gość: ballest Re: Fliegender Schlesier ! punkt dla Gliwic ! IP: *.lbo.de.add / 62.138.243.* 22.07.04, 07:24
                                        Katowice zyja dzisiaj ze swych Centralnych Administracji, jako stolica Slaska
                                        czy Dyrekcja DOKP itd.
                                        Sytuacja ta sie radykalnie zmienic moze, kiedy Stolica np. jakies historycznie
                                        do tego predysponowane miasto zostanie, np. Raciborz, Opava, Opole, Wroclaw,
                                        Bytom, czy GLIWICE!!!

                                        Gliwice , sa i byly miastem szkol i administracji przemyslowych i zwiazkowych.
                                        Jesli Katowice swoja "stolice" straca, wtedy wiekszosc dzisiaj tam
                                        zasiedzialych dyrekcji przeniesie swoje centrale do nowej stolicy a Katowice
                                        zostanie wsia, taka jaka kiedys byly.
                                        Zreszta wielkomiejkskiego charakteru, takiego jakie Gliwice do dzis maja,
                                        Katowice nigdy nie mialy i miec nie beda.
                                        Katowice, zostaly miastem, tylko przez Dyrekcje Kolei, a kolej dzisiaj to nie
                                        to samo co kiedys, czytaj przed wiekiem, czasy sie zmieniaja i Katowice
                                        przyszlosci raczej nie maja.
                                        ;-))))'

                                        --

                                        pyrsk
                                        ballest
                                        • slezan Re: Fliegender Schlesier ! punkt dla Gliwic ! 22.07.04, 09:05
                                          Berlin - grosse Grossstadt, Breslau - grosse Kleinstadt, Kattowitz - kleine
                                          Grossstadt. Taki erudyta jak Ty powinien znać to popularne na Górnym Śląsku ok.
                                          1900 r. powiedzenie.
                                          Nie słyszałem o planach przeniesienia uzrzędów z Katowic do Gliwic, a tym
                                          bardziej o przeprowadzce wyższych uczelni. Masz jakieś informacje na ten temat
                                          czy to rojenia stanowiące balsam na zakompleksioną duszę?
                                          • Gość: ballest Irak pozdrawia!! albo kto ma komplexy ?;-)) IP: *.lbo.de.add / 62.138.243.* 22.07.04, 09:14
                                            Slezan, co Cie tak uniosuo, boisz sie moich wizji???
                                            wiesz ze sie bardzo czesto sprawdzaja, pozyjemy, zobaczymy, na koncu Slazacy
                                            sami rostrzygna gdzie Stolice przeniosa, albo czy nadal beda przez jakas Wies
                                            reprezentowani z jakims lotniskiem z jednym pasem ladowania i startowania !

                                            --
                                            Pyrsk
                                            ballest
                                            • slezan Re: Irak pozdrawia!! albo kto ma komplexy ?;-)) 22.07.04, 09:31
                                              Masz na myśli Pyrzowice? Faktycznie wieś. A z wizjami uważaj. Środków
                                              halucynogennych nie można na dłuższą metę przyjmować bez szkody dla zdrowia.
                                              • Gość: ballest Re: Irak pozdrawia!! albo kto ma komplexy ?;-)) IP: *.lbo.de.add / 62.138.243.* 22.07.04, 09:47
                                                Halucynacji na razie nie mam, ale mam Wizje jesli o Slonsk chodzi,
                                                - jesli kiedys by do zjednoczenia regionu doszuou, to bedzie sie rozciagal
                                                od Ostravy do Hoyerswerdy, a wiec bedzie wiekszy, jak dzisiejszy chyba
                                                najwiekszy Region w Europie , Bawaria.
                                                Mozliwosci rozwoju sa wiec nieobliczalne, ale nie z takim lotniskiem.
                                                Nazywajac Pyrzowice, Katowicami, sami strzelili sobie Katowiczanie bramke
                                                samobojcza.

                                                :-)))))))))))))))))))))))'

                                                10 punktow mniej dla Katowic
                                                --

                                                pyrsk
                                                ballest
                                                • slezan Re: Irak pozdrawia!! albo kto ma komplexy ?;-)) 22.07.04, 11:10
                                                  A gdzie Gliwice mają swoje lotnisko? Nie masz chyba na myśli tego
                                                  porównywalnego z katowickim Muchowcem? Czy w tajemnicy powstaje jakiś obiekt
                                                  porównywalny z frankfurckim? Napisz coś na ten temat, proszę. CHciabym sie
                                                  dowiedzieć czegoś na temat modernizacji Gliwic, czegoś co rozwieje moje mylne
                                                  przecież wrażenie, że od 150 lat Katowice rozwijały się znacznie szybciej.

                                                  PS. Czy pytałeś może Łużyczan o opinię na temat włączenia Górnych Łużyc do
                                                  Śląska? Bo z tego co wiem aneksja ta odbyła się na podobnych zasadach jak
                                                  przyłączenie Zagłębia.
                                                  • wilym Gliwice-Katowice 22.07.04, 11:26
                                                    Zejdzcie na ziemie, watek sensowny, a jak zwykle konczy sie na pyskowkach i
                                                    wizjach.
                                                    Teoretycznie Gliwice maja wszystkie walory centrum logistycznego: jeden z
                                                    najwiekszych portow rzecznych, infrastrukture kolejowa, planowane inwestycje
                                                    drogowe, dojazd do lotniska w Pyrzowicach niewiele dluzszy niz z centrum
                                                    Katowic (tyle ze brak polaczen komunikacji pubmlicznej).
                                                    Slowem: nie robi sie dostatecznego uzytku z portu (choc dziala strefa
                                                    ekonomiczna), infrastruktura kolejowa pada (Gliwice nie maja juz nawet wlasnej
                                                    lokomotywowni!!!!!), zostaje wiara w transport kolowy i nowe galewie
                                                    gospodarki - tutaj gliwickq strefa chyba jednak wygrywa z potencjalem Katowic.
                                                  • slezan Re: Gliwice-Katowice 22.07.04, 11:34
                                                    Mteropolia nie musi być centrum produkcji. Bardziej kojarzy mi się np. z
                                                    centrum bankowości. I tu Katowice zdecydowanie wygrywają.
                                                    Port jest nie do wykorzystania w większym zakresie, a to ze względu na
                                                    dewastację całego szlaku wodnego Odry. Może w przyszłości ktoś sobie przypomni
                                                    o możliwościach, jakie są z nim związane.
                                                  • wilym Re: Gliwice-Katowice 22.07.04, 12:00
                                                    Do tego zmierzam.
                                                    Port, kolej itd. to bylo kiedys. Dzieki temu Gliwice mialy pozycje gospodarczgo
                                                    giganta w regionie. W tej chwili wszystko sie zmienia, przemysl i transport
                                                    jaki znalismy odchodzi do lamusa. W dziedzinie administracji Katowice bija
                                                    Gliwice (to drugie miasto nie ma takiego zaplecza), w dzedzinie bankowosci tez,
                                                    choc juz nie jesli chodzi o gospodarke.
                                                    Zgadzam sie, ze metropolia nie musi byc centrum produkcyjnym, inwestycje jednak
                                                    napedzaja koniunkture, a ta moze stanowic o obliczu miasta.
                                                    Katowice i Gliwice to niewatpliwie najlepiej rozwniete miasta GOPu, moim
                                                    wdaniem ich rozwoj jednak pojdzie w roznych kierunkach. Katowice bardziej w
                                                    strone administracji, a Gliwice (podobnie jak Bielsko) bardziej w kierunku
                                                    produkcji-miejmy nadzieje high-tech.
                                                  • wilym Re: Gliwice-Katowice - p.s. 22.07.04, 12:02
                                                    Byc moze waistnieje u nas cos na wzor modelu hiszpanskiego, albo wloskiego.
                                                    A wiec Katowice jako gornoslaski Rzym czy Madryd, a Gliwice w roli
                                                    gornoslaskiego Mediolanu lub Barcelony?
                                                  • slezan Re: Gliwice-Katowice - p.s. 22.07.04, 12:04
                                                    Jeszcze są Tychy.
                                                  • wilym Re: Gliwice-Katowice - p.s. 22.07.04, 12:14
                                                    czyli szansa na zdecentralizowany rozwoj
                                                  • Gość: ballest Re: Gliwice-Katowice - p.s. IP: *.lbo.de.add / 62.138.243.* 22.07.04, 13:17
                                                    pomnik Zietka w katowicach, punkt dla Glywic czy Kattowitz?

                                                    --

                                                    pyrsk
                                                    ballest
                                                  • slezan Re: Gliwice-Katowice - p.s. 22.07.04, 14:14
                                                    A jakie pomniki są w Gliwicach i jaki to ma wpływ na metropolitalny charakter
                                                    miasta?
                                                  • wilym Re: Gliwice-Katowice - p.s. 22.07.04, 14:52
                                                    Pomniki to taki temat zastepczy. Jak zaczyna brakowac konkretow to zawsze mozna
                                                    zejsc na monumenty;-)
                                                • bartoszcze Re: Irak pozdrawia!! albo kto ma komplexy ?;-)) 22.07.04, 21:54
                                                  To wszędzie na świecie lotniska są tuż za rogatkami?
                                                  Śmiem wątpić..
                                                  • slezan Re: Irak pozdrawia!! albo kto ma komplexy ?;-)) 22.07.04, 22:07
                                                    To do mnie?
                                                  • bartoszcze Re: Irak pozdrawia!! albo kto ma komplexy ?;-)) 22.07.04, 22:51
                                                    miało być do ballesta:
                                                    "Nazywajac Pyrzowice, Katowicami, sami strzelili sobie Katowiczanie bramke
                                                    samobojcza."
                                                    ale idzie sie zgubić w tym drzewku.
                                                    Trza cytować..


    • Gość: inga Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? IP: *.bater.net.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 22.07.04, 16:17
      a ja myśle że Zabrze - 13 suprmarketow -??????
      • ballest Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 22.07.04, 22:39
        Gość portalu: inga napisał(a):

        > a ja myśle że Zabrze - 13 suprmarketow -??????

        Mosz recht, gdzie dwoch se bije tam trzeci ...

        Zobrze to wiynkszou wiocha jak katowice,, przez to uone zasuozyuy na to miano !
        • slezan Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 22.07.04, 22:46
          Zwykle największe wsioki najwięcej mają do powiedzenia na temat co jest wsią.
          Ballest lubi Gliwice, bo do nich miał najbliżej.
          • ballest Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 22.07.04, 23:03
            slezan napisał:

            > Zwykle największe wsioki najwięcej mają do powiedzenia na temat co jest wsią.
            > Ballest lubi Gliwice, bo do nich miał najbliżej.

            Wcale nie chodzi o to co kto lubi, tylko kto na co zasluzyl, a Katowice
            przyszlo do Stolicy jak Maryja do dzieciatka i teraz podskakuja !:-)
            • slezan Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 23.07.04, 00:33
              Od Maryi to się heretyku odwal, bo Cię panie z wiadomego radia nawiedzą.
    • emerson Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 26.07.04, 20:29
      Katowice:
      Spodek
      Międzynarodowe Targi Katowickie
      Telewizja
      Z bólem - ale 3 punkty dla Katowic...
      pzdr. Emerson
    • man_x Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 26.07.04, 23:52
      sąsiedztwo z Tychami - punkt dla Katowic
      ;-)))
      • Gość: ballest Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? IP: *.lbo.de.add / 62.138.243.* 27.07.04, 07:18
        Spodek ??? ! - ha,ha, 3 punkty dla Glywic !
        Tychy, sasiedztwo ?????
        Gliwice, sasiedztwo z Plawniowicami, punkt dla glywic.

        --

        pyrsk

        ballest
        • slezan Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP? 27.07.04, 10:56
          Ballest, ta dyskusja Cię przerasta. Inni wpisuja tu swoje propozycje, mniej lub
          bardziej przemyślane. Dyskusja przebiega w miłej kulturalnej atmosferze. Widzę,
          że nie potrafisz tego docenić. Szukasz zaczepki, w prymitywny sposób
          prowokujesz. Z tym poziomem możesz gadać z gorolem7 na temat przewagi
          Frankfurtu nad Darmstadtem.
          • Gość: ballest Etykieta to nie inteligencja ! IP: *.lbo.de.add / 62.138.243.* 27.07.04, 13:20
            Slezan, to wlasnie Ty piszesz jak gorol, zamiast argumentow tylko zaczepki,
            zreszta nie pierwszy raz to robisz, na temat Iraku tez tak pisales , ale do tej
            dyskusji nigdy nie dorosniesz, bo brakowalo i brakuje Tobie dalekowzrocznosci,
            bo jak bys ja mial to bys powyzszego postu nie napisal.
            Wiesz o tym, ze dla mnie dobra retoryka jest tylko tarcza niewiedzy, tak bylo w
            szkole i tak jest dalej na Forum.
            Nie wiem, gdzie w moim poscie zaczepka byla, ta wyczulem w Twoim niedojrzalem
            poscie.

            Tylko zobacz na jaki post odpowiedzialem a wiesz wszystko.

            --

            pyrsk
            ballest
            • Gość: ballest Etykieta Slezana , albo kto jest wsiokiem ? IP: *.lbo.de.add / 62.138.243.* 27.07.04, 13:31
              Przepraszam
              NIEDOJRZALYCH POSTACH !

              --

              Pytrsk
              ballest
              • slezan Re: Etykieta Slezana , albo kto jest wsiokiem ? 27.07.04, 14:08
                Pogrążasz się, ballest. Mało kto chce tu już Tobą gadać i wcale się temu nie
                dziwię. Ten wątek udowodnił, że jesteś po prostu osobą niedojrzałą. Zero
                merytorycznych argumentów, co wyszło przy dyskusji o kolei, w której zostałeś
                ośmieszony (te pociągi z Gliwic na wschód, omijające Katowice były naprawdę
                niezłe). Zamiast tego paplanina o wsiach i inne bzdety.
                • Gość: ballest Etykieta Slezana , albo kto jest wsiokiem ? IP: *.lbo.de.add / 62.138.243.* 27.07.04, 14:39
                  Slezan!!!

                  Przeczytaj sobie dokladnie, co skreslajes, juz caly czas nie piszesz na temat,
                  tylko na temat ballesta?
                  Jesli czlowieowi brak rzeczowych argumentow, to zaczyna obrazac, tak bylo jest
                  i bedzie.#
                  Twoje osobiste zagrywki jak w ponizszych postach sa nie na miejscu , jesli
                  Tobie nikt na to uwagi nie zwrocil, to ja to zrobie, bo wiem , ze mlody jestes
                  i nie wszystko stracone
                  Forum jest do wymiany pogladow a nie PRYMITYWNYCH wycieczek osobistych.

                  Na temat kolei dalej uwazam, ze Gliwice maja wieksza stacje rozrzadowa jak
                  Katowice,

                  To sa Twoje wpisy na temat Watku
                  Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP?:

                  """Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP?
                  slezan 22.07.2004 22:46 odpowiedz na list


                  Zwykle największe wsioki najwięcej mają do powiedzenia na temat co jest wsią.
                  Ballest lubi Gliwice, bo do nich miał najbliżej.

                  • Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP?
                  slezan 23.07.2004 00:33 odpowiedz na list


                  Od Maryi to się heretyku odwal, bo Cię panie z wiadomego radia nawiedzą.


                  • Re: Gliwice kontra Katowice - kto pierwszy w GOP?
                  slezan 27.07.2004 10:56 odpowiedz na list


                  Ballest, ta dyskusja Cię przerasta. Inni wpisuja tu swoje propozycje, mniej lub
                  bardziej przemyślane. Dyskusja przebiega w miłej kulturalnej atmosferze. Widzę,
                  że nie potrafisz tego docenić. Szukasz zaczepki, w prymitywny sposób
                  prowokujesz. Z tym poziomem możesz gadać z gorolem7 na temat przewagi
                  Frankfurtu nad Darmstadtem. »""""
                  -------------------------------
                  Co to ma z tematem wspolnego ???


                  --

                  pyrsk
                  ballest
                  • slezan Re: Etykieta Slezana , albo kto jest wsiokiem ? 27.07.04, 15:10
                    Ballest, obrażasz inteligencję gości tego forum. Każdy może rozwinąć wątek i
                    przeczytać Twoje posty, w których pełno wycieczek pod adresem Katowic. Wiem, że
                    nie zrozumiałeś o co chodzi, bo już stary jesteś. Tłumaczę: nie chodzi o to, by
                    obrazić mieszkańców któregoś z miast, ale o to, by porównać ich dzisiejsze
                    atuty. Rozumiem, że nie jesteś do tego zdolny, o czym świadczy Twój wpis na
                    temat Spodka (zdaniem naszego dalekowzrocznego ballesta lepiej nie mieć hali
                    widowiskowo-sportowej niż ją mieć). Dlatego rozważniej wybieraj wątki, w
                    których się wypowiadasz.
                    • ballest Re: Etykieta Slezana , albo kto jest wsiokiem ? 27.07.04, 16:28
                      Spodek jest brzydki i dlatego nie jest Plusem, tylko minusem, to cos w rodzaju
                      Banku Handlowego na Rynku Wroclawskim!

                      "nie zrozumiałeś o co chodzi, bo już stary jesteś."
                      Niepoprawbny jestes, wlasciwie musialbym napisac "glupi" albo "nieprzytomny"
                      zapomnij ale te ostatnie slowa, bo nie nie pozwala mi moja etykieta osobista.

                      A jak Ty zrozumiales o co chodzi, to dlaczego znowu obrazasz?
                      Kultura osobista , to dla niektorych , pozniej urodzonych slowo obce!
                      Zapamietaj to sobie dobrze, co teraz napisze:

                      "NIGDY NIE SADZI SIE LUDZI PO ICH WIEKU
                      TYLKO ZAWSZE PO ICH UCZYNKACH "
                      • emerson Re: Etykieta Slezana , albo kto jest wsiokiem ? 27.07.04, 16:39
                        ballest napisała:

                        > Spodek jest brzydki i dlatego nie jest Plusem, tylko minusem, to cos w
                        rodzaju
                        > Banku Handlowego na Rynku Wroclawskim!
                        Brzydki czy ładny to kwestia gustu - ale Gliwice takiej hali widowiskowo-
                        sportowej nie posiadają. A w Spodku odbywają się czasem jedyne w kraju koncerty
                        gromadzące sporą publiczność.
                        Emerson
                        • ballest Re: Etykieta Slezana , albo kto jest wsiokiem ? 27.07.04, 17:35
                          emerson napisał:

                          > ballest napisała:
                          >
                          > > Spodek jest brzydki i dlatego nie jest Plusem, tylko minusem, to cos w
                          > rodzaju
                          > > Banku Handlowego na Rynku Wroclawskim!
                          > Brzydki czy ładny to kwestia gustu - ale Gliwice takiej hali widowiskowo-
                          > sportowej nie posiadają. A w Spodku odbywają się czasem jedyne w kraju
                          koncerty
                          >
                          > gromadzące sporą publiczność.
                          > Emerson


                          Fajnie Emerson, punkt dla Ciebie, jesli tylko o uzytek chodzi, tu ale moze byc
                          kiedys punkt dla Gliwic, bo moga ladniejsza wybudowac!
                      • slezan Re: Etykieta Slezana , albo kto jest wsiokiem ? 27.07.04, 19:34
                        ballest napisała:

                        > "nie zrozumiałeś o co chodzi, bo już stary jesteś."
                        > Niepoprawbny jestes, wlasciwie musialbym napisac "glupi" albo "nieprzytomny"
                        > zapomnij ale te ostatnie slowa, bo nie nie pozwala mi moja etykieta osobista.
                        >
                        > A jak Ty zrozumiales o co chodzi, to dlaczego znowu obrazasz?
                        > Kultura osobista , to dla niektorych , pozniej urodzonych slowo obce!
                        > Zapamietaj to sobie dobrze, co teraz napisze:
                        >
                        > "NIGDY NIE SADZI SIE LUDZI PO ICH WIEKU
                        > TYLKO ZAWSZE PO ICH UCZYNKACH "

                        Ballest jakiś czas wcześniej:

                        "Twoje osobiste zagrywki jak w ponizszych postach sa nie na miejscu , jesli
                        Tobie nikt na to uwagi nie zwrocil, to ja to zrobie, bo wiem , ze mlody jestes
                        i nie wszystko stracone"


                        Moralność Kalego czy jakoś tak?
                  • wilym Re: Etykieta Slezana , albo kto jest wsiokiem ? 27.07.04, 16:07
                    Gość portalu: ballest napisał(a):


                    > Na temat kolei dalej uwazam, ze Gliwice maja wieksza stacje rozrzadowa jak
                    > Katowice,
                    Dwa pytania:
                    1. Na czym opierasz swoja teze?
                    2. Zalozmy, ze masz racje: jaka z tego korzysc dla Gliwic?
                    • ballest Re: Etykieta Slezana , albo kto jest wsiokiem ? 27.07.04, 17:49
                      wilym napisał:

                      > Gość portalu: ballest napisał(a):
                      >
                      >
                      > > Na temat kolei dalej uwazam, ze Gliwice maja wieksza stacje rozrzadowa ja
                      > k
                      > > Katowice,
                      > Dwa pytania:
                      > 1. Na czym opierasz swoja teze?
                      > 2. Zalozmy, ze masz racje: jaka z tego korzysc dla Gliwic?

                      1.To nie jest teza, to jest fakt, bo przeciez grup odstawczych Gliwice ma duzo
                      wiecej jak Katowice, dlatego tez Gliwice sa stacja docelowa wielu pociagow
                      towarowych.
                      2.Juz dzisiaj Gliwice korzystaja z tego faktu (miejsca pracy) ale patrzac z
                      ekologicznego punktu na sytuacje Europy i z brakiem ropy w przyszlosci czytaj
                      podrozeniem paliwa, jestem pewien, ze w przyszlosci mozemy liczyc na
                      regeneracje , czyli odrodzenie kolei, nie tylko poprzez pociagi z samochodami
                      osobowymi (tkzw. Autozugi), z czego Gliwice BIORAC POD UWAGE ich polozenie
                      geograficzne najwiecej skorzystaja, ale takze na przewoz towarow szynami i
                      woda.

                      --
                      pyrsk
                      Ballest
                      • hierowski Re: Etykieta Slezana , albo kto jest wsiokiem ? 27.07.04, 18:14
                        Wiecie co, ale jak przeczytałem ten post to prawie oplułem monitor ze śmiechu :)

                        > Na temat kolei dalej uwazam, ze Gliwice maja wieksza stacje rozrzadowa jak
                        > Katowice,

                        ps. Panie ballest to z w końcu jaką drogą trzeba jechać z Gliwic żeby było z
                        nich bliżej do Berlina niż do Warszawy?
                        • ballest Re: Etykieta Slezana , albo kto jest wsiokiem ? 27.07.04, 21:22
                          Hierowski tak naprawde, co Ty rozumiesz pod pojeciem stacja rozrzadowa???
                          Widze, ze pojecia nie masz, bo co to ma z Berlinem, czy Warszawa do czynienia?
                          Odpowiedz prosze, albo szukaj SAHARY!
                          • Gość: ria Re: Etykieta Slezana , albo kto jest wsiokiem ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.04, 22:36
                            czas na relaks - podaje seteczkę ;)
                            • ballest Ria, przebacz mu ! 27.07.04, 22:49
                              Co znaczy seteczke, uwazam, ze nie wie co pisze, zreszta nie tylko on !!!
                          • hierowski Re: Etykieta Slezana , albo kto jest wsiokiem ? 28.07.04, 11:49
                            stacja rozrządu to rzeczywiście dla mnie probem bo ja czegoś takiego w
                            Gliwicach w życiu nie widziałem. To jak z tą drogą do berlina?
                            • Gość: ballest Re: Etykieta Slezana , albo kto jest wsiokiem ? IP: *.lbo.de.add / 62.138.243.* 28.07.04, 13:21
                              Wiedzialem, ze nie masz pojecia o czym skreslasz.
                              Gliwice maja takze stacje Containerowa, tej Katowice tez nie ma!

                              --

                              pyrsk
                              ballest
                              • wilym Re: Etykieta Slezana , albo kto jest wsiokiem ? 28.07.04, 13:45
                                Stacja kontenerowa obsluguje w zasadzie strefe. Stacja towarowa przestala de
                                facto istniec kilka lat temu, tory zarosly trawa, a wagony tam stojace
                                ruscieja. Juz predzej pojdzie tamtedy jakas trasa szybkiego ruchu niz znowu
                                zacznie sie ruch pociagow.
                                Nie wierzysz? To przejdz sie mostem na Zabrskiej.
                                Gliwice jako wezel kolejowy to juz przeszlosc, tu juz nawet nie ma
                                lokomotywowni, kiedys jednej z wiekszych w regionie.
                                • Gość: ballest Re: Etykieta Slezana , albo kto jest wsiokiem ? IP: *.lbo.de.add / 62.138.243.* 28.07.04, 14:29
                                  ZNLE juz nie istnieje???

                                  od kiedy?
                                  ---
                                  A gdzie skladaja pociagi towarowe ?

                                  --

                                  pyrsk
                                  ballest
                                  • wilym Re: Etykieta Slezana , albo kto jest wsiokiem ? 28.07.04, 14:42
                                    ZNLE to nie lokomotywownia!!!
                              • meg_s Re: Etykieta Slezana , albo kto jest wsiokiem ? 28.07.04, 15:28
                                Gość portalu: ballest napisał(a):

                                > Wiedzialem, ze nie masz pojecia o czym skreslasz.
                                > Gliwice maja takze stacje Containerowa, tej Katowice tez nie ma!

                                Wilym napisał:
                                > Stacja kontenerowa obsluguje w zasadzie strefe. Stacja towarowa przestala de
                                > facto istniec kilka lat temu, tory zarosly trawa, a wagony tam stojace
                                > ruscieja. Juz predzej pojdzie tamtedy jakas trasa szybkiego ruchu niz znowu
                                > zacznie sie ruch pociagow.
                                > Nie wierzysz? To przejdz sie mostem na Zabrskiej.
                                > Gliwice jako wezel kolejowy to juz przeszlosc, tu juz nawet nie ma
                                > lokomotywowni, kiedys jednej z wiekszych w regionie.

                                Ballest napisał :
                                > ZNLE juz nie istnieje???
                                > od kiedy?
                                ---
                                > A gdzie skladaja pociagi towarowe ?

                                Wilym napisał:
                                > ZNLE to nie lokomotywownia!!!


                                no to jak Balleście ? masz pojęcie o czym skreślasz ?
                                • Gość: ria Re: punkt dla Gliwic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.04, 21:07
                                  jeśli mogę dołożyć Gliwicom, to chetnie dam 1 pkt za kolejność alfabetyczną,
                                  ponieważ Gliwice zawsze będą przed Katowicami :)
                                  • ballest Re: punkt dla Gliwic 28.07.04, 21:20
                                    Brawo RIA,
                                    Hi Meg i Wilym !!!
                                    Co do ZNLE, to jest to ZAKLAD NAPRAWCZY LOKOMOTYW ELEKTRYCZNYCH a wiec
                                    Lokomotywownia,Jesli wy na mysli PAROWOZOWNIE macie, to prosze napiszcie ?
                                    Ja zawsze myslalem, ze Parowozowni juz od dawna nie ma !
                                    • Gość: oberschlesier Re: punkt dla SLAZAKOW IP: *.dip.t-dialin.net 28.07.04, 21:23
                                      Slazacy to jak choragiewki zawsze tam sie obracaja gdzie wiatr wieje.
                                      Ja jestem kundlem europejskim i w mojej krwi plynie krew roznej narodowosci.
                                      Takze i Slaska. Powiem Wam wszystkim, ze problem tkwi w tym, iz Slazacy sami
                                      nie wiedza co maja ze soba poczac. Podczas zaborow wojowali z niemcami, a gdy
                                      byli juz w Polsce, to chcieli do Niemiec. Ludziska zdecydujcie sie wreszcie....
                                      Pozdrawiam
                                      • ballest Do Meg! 28.07.04, 21:37
                                        "no to jak Balleście ? masz pojęcie o czym skreślasz ?"

                                        Cos mi sie wydaje, ze ja pojecie mam , ale inni co tu mondruja, do tego w
                                        Gliwicach mieszkaja a pojecia o nich nie maja, TAKA JEST PRAWDA!
                                        • meg_s Re: Do Ballesta 28.07.04, 21:49
                                          ballest napisała:

                                          > "no to jak Balleście ? masz pojęcie o czym skreślasz ?"
                                          >
                                          > Cos mi sie wydaje, ze ja pojecie mam , ale inni co tu mondruja, do tego w
                                          > Gliwicach mieszkaja a pojecia o nich nie maja, TAKA JEST PRAWDA!

                                          przeczytaj Balleście uważnie to co napisał Emerson - jeśli chodzi o kolej, to
                                          on naprawdę wie co mówi (i pisze)


                                    • emerson Re: punkt dla Gliwic 28.07.04, 21:46
                                      ballest napisał:

                                      > Co do ZNLE, to jest to ZAKLAD NAPRAWCZY LOKOMOTYW ELEKTRYCZNYCH a wiec
                                      > Lokomotywownia,Jesli wy na mysli PAROWOZOWNIE macie, to prosze napiszcie ?
                                      > Ja zawsze myslalem, ze Parowozowni juz od dawna nie ma !
                                      Trochę pomieszałeś :-) Prawidłowo rozwinąłeś skrót ZNLE, ale to nie jest
                                      równoważne z lokomotywownią! Obecnie w Gliwicach istnieje niewielki Zakład
                                      Taboru (czyli jakby lokomotywownia, tyle że pod inną nazwą).
                                      Do niedawna istniał jeszcze ZNTK (Zakład Naprawczy Taboru Kolejowego) ale teraz
                                      jest zdaje się w upadłości.
                                      pzdr. Emerson
                                      • ballest Re: punkt dla Gliwic 28.07.04, 22:59
                                        Wlasnie ZNTK nazywano parowozownia, a ZNLE to Lokomotywownia.
                                        Tak bylo w latach 70'
                                        Pracowalem w wielu zakladach gliwickich, bo po kazdej "Absadze" oddawalem
                                        wypowiedzenie, jako bezrobotny oddawalem nowe podanie na wyjazd staly i
                                        zmienialem zaklad pracy.
                                        Z roku na rok zarabialem wiecej, na koncu pracowalem w Zjednoczeniu i bylem
                                        czestym gosciem w ministerstwie !!!
                                        - zdobylem przez te zmiany pracy niemozliwe doswiadczenie, ktore mi na
                                        zachodzie bardzo pomoglo.
                                        Nie ma wiec nic zlego co by na dobrze nie wyszlo.
                                        • wilym Re: punkt dla Gliwic 29.07.04, 09:42
                                          ballest, traktujmy sie powaznie, to ze ludzie na betonowe mowia autostrada nie
                                          znaczy, ze tak jest.
                                          Nie wiem dokladnie jak to bylo z ZNTK, ale np. ZNLE nie byl zakladem kolejowym,
                                          a jedynie swiadczacym uslugi kolei.
                                          Lokomotywownia natomiast byla oficjalna struktura (jednostka organizacyjna) w
                                          ramach PKP.
                                          • Gość: ballest Re: punkt dla Gliwic IP: *.lbo.de.add / 62.138.243.* 29.07.04, 12:59
                                            Masz racje, to byl zaklad swiadczacy uslugi dla PKP, ale wszyscy pracownicy
                                            dostawali te same ulgi i uslugi jak Kolejarze, nawet placa byla oparta na
                                            grupach kolejowych.

                                            --

                                            pyrsk
                                            ballest
                              • hierowski Re: Etykieta Slezana , albo kto jest wsiokiem ? 29.07.04, 10:45
                                Tak, ta stacja kontenerowa to mój nieustanny kompleks wobec mieszkańców Gliwic.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka