Dodaj do ulubionych

Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie zni...

07.11.05, 22:43
Bez przesady. Ruch ciężarowy w centrum na pewno zmalał znacznie! W tekście
nie ma wyliczeń i ja też ich nie znam, ale jeśli jadę autostradą i mijam np.
40 tirów od Sośnicy do Ostropy, to znaczy, że tych 40 tirów nie jedzie akurat
przez centrum, a kiedyś musiałyby. Oczywiście ludzie przy Konstytucji mają
problem, ale na pewno dużo mniejszy niż przed 28 października. Jest to nadal
ulica tranzytowa a nie deptak.
Obserwuj wątek
    • Gość: mk Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: *.one.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 07.11.05, 23:08
      sądząc po zdjęciu mieszkańcy bsą zadowoleni, ze ciężarówki jeżdżą po centrum.
    • Gość: Paulek Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: *.mpss.osi.pl 07.11.05, 23:11
      Nie am o czym mówić, codziennie jeżdżę Pszczyńską w okolicach 7:30 i około
      15:30 i ruch zmalał i to znacząco, a tirów jest naprawdę niewiele; jezeli
      mieszkańcy ulicy Konstytucji spodziewali się całkowitego zaniku ruchu tirów to
      mieli mylne wyobrażenia o tym, co i jak będzie po otwarcu autostrady;
      oczywiście problem pozostał, bo jestem pzrekonany, że jak tylko wprowadzone
      zostaną opłaty juz zaraz za zjazdem na pszczyńską jest pierwsze miesjce na
      budowę punktu pobioru opłat to problem przejazdu przez miasto powróci; sytuację
      może naprawdę uratowac obwodnica czyli wg dawnych projektów wewnętrzny "ring"
      wokół miasta;
      • Gość: zofia Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: *.konst.silesianet.pl 08.11.05, 00:09
        Czy jeden TIR na 10sek, zwlaszcza w nocy, to jest spadek ilosci Tirow? Byc moze
        jezdzilo ich przedtem 1/sek, ale chyba nie. Jak mozna takie bzdury pisac. Jezdzi
        Pszynska codziennie... Stan sobie kolo magistratu w dzien lub w nocy i policz
        to zobaczysz
        • Gość: jazg jeden tir na 20 minut, a nie 10 sekund IP: *.mpss.osi.pl 08.11.05, 12:07
          Jeździ jeden tir na 20 minut, a nie 10 sekund, nie pisz bzdur.
    • emerson Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z 07.11.05, 23:15
      Ostatnio kilka razy przechodziłem ul. Konstytucji w godzinach szczytu - jest
      kolosalna różnica! Kilka aut w kolejce do świateł, mało ciężarówek. Według mnie
      na pewno autostrada pomogła w "opróżnieniu" centrum.
      • Gość: roman Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: *.konst.silesianet.pl 08.11.05, 00:03
        Oczywiscie, ze A4 pomogla z oproznienia centrum, ale z aut osobowych. Dzieki
        temu Tiry maja wiekszy komfort jazdy, moga jechac szybciej. Wystarczy miec 1g
        oleju w glowie zeby to zrozumiec.
        • Gość: jazg A ty masz 0 g rozumu IP: *.mpss.osi.pl 08.11.05, 12:12
          Samochody osobowe nie zniknęły, ale zmniejszyła się bardzo poważnie liczba
          TIRów. Żaden TIR nie będzie się tłukł przez centrum, jeżeli może płynnie
          dojechać porządną drogą, za którą nie musi płacić, tyle potrafi zrozumieć
          każdy, kto ma 0,1 g rozumu, a ty najwyraćiej nie masz nawet tyle.
    • Gość: zofia Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: *.konst.silesianet.pl 07.11.05, 23:53
      Co do potworni durnie tu pisza! Ze jechal A4 i 40 tirow minal?! Niech mieszka tu
      w centrum, niech wejdzxie do mieszkan i przezyje trzesienie ziemi, to dopiewro
      wtedy bedzie wiedzial jak to jest na prawde. TIR-ow jest teraz znacznie wiecej w
      miescie niz bylo! Co za prymitywny narod!
      • Gość: Lz Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: 193.178.243.* 09.11.05, 11:47
        W Krużewnikach nie jeżdża TIRy i są wolne działki!
    • Gość: stach Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: *.konst.silesianet.pl 07.11.05, 23:56
      najwyrazniej widac, ze pracownicy magistratu cierpia na bezsennosc i siedza na
      forum.
    • Gość: gliwiczanin Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: *.konst.silesianet.pl 08.11.05, 00:00
      Czy jest do pomyslenia zeby wpuscic tiry pod Wawelem, albo w jakimkolwiek innym
      miejscu Starowki Krakowa czy innego miasta?! Zreszta, szkoda w ogole komentowac
      te posty. Wladze Gliwic w sposob swiadomy wprowadzaja nieustanne zagrozenie dla
      mieszkancow miasta. TIR-y wywoluja bowiem tak potezne wstrzasy, ze 100 letnie
      kamienice na pewno niebawem ulegla zawaleniu. Sprawe przejmie Prokurator
      Generalny Kraju.
      • sebastian64 masz jakiś problem? 08.11.05, 08:25
        W ciągu 15 minut wpisałeś się pod czterema różnymi nickami: gliwiczanin, stach,
        zofia i roman.
    • Gość: gliwiczanin Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: *.konst.silesianet.pl 08.11.05, 00:19
      Nieprawde mowi Marek Jarzebowski, ze TIR-y musza przejezdzac do Slaskiego
      Centrum Logistyki pzrez centrum Gliwic. Do w/w Centrum jest idealny zjazd z
      "betonowki" lub tez inna droga, wystarczy pol sek. pomyslec. Procz tego, czy do
      Slaskiego Centrum Logistyki jedzie codziennie w obie strony kilkaset TIR-ow ze
      wszystkich wojewodztw i z calej Europy?! Niech Pan Jarzebowski nie wprowadza
      ludzi w blad! Mozna sie tylko zastanawiac w jakim celu to robi rzecznik UM.
    • sos_niczka Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z 08.11.05, 02:30
      Moim skromnym zdaniem patrząc na ruch po Świętach ( bo swieta byly okresem
      specyficznym) to na prawde roznica jest kolosalna....Portowa jest
      przejzdna..mozna spokojnie wyjechac z DK w strone Jana Śliwki..przedtem czlowiek
      spedzal tam conajmniej 20 minut momentami.... odkorkowala sie tez jasnogorska
      czy jak jej tam wlasnie w strone jana śliwki. Ruch osobowy nie zmalal bo jak
      mial zmalec w sumie ( no poza tranzytem) skoro nie buduje sie prawie nowych ulic
      i wszytsko oparte jest na komunikacji stworzonej na ówczesny ruch przez Niemcow
      jeszcze... Ruch osobowy nie zmalal ale dzieki mniejszej ilosci TIRow wiecej aut
      moze przejechac na jednej zmianei swiatel.:> a ze ciezarowki jezdza dalej...
      Śwoc czyli centrum logistyczen no i na pewno lokalne dostawy. Widzialm ostatnio
      samochod z osobowymi nowymi autkami na rejestracji Tarnogorskiej..pewnie jechal
      z cla? Mysle ze faktycznie ustanowienie ograniczenia dla aut powyzej ilustam ton
      rozwiazalo by sytuacje a samochody ktore MUSZA przejechac prze maisto powinny
      miec specjalne zezwolenie.. Reasumujac: TIRow jest zdecydowanie mniej. Mozna
      powoli zaczac oddychac. A ze problemy wszystkie nei zniknely? No przeciez nie
      jezdzimy Z warynskiego na Kopernika autostrada..chociaz DK owszem ;)
    • Gość: Gosc Niekoniecznie IP: *.famur.com.pl 08.11.05, 07:41
      Te wszystkie tiry mogły wcześniej jeździć starą DK4 z Krakowa przez Olkusz i
      Bytom. Poza tym, ci ludzie tam mieszkają i chyba wiedzą najlepiej jak jest.
      • sos_niczka Re: Niekoniecznie 08.11.05, 09:29
        Ale my przeciez jako u żytkownicy dróg też tymi drogami jezdzimy i chyba widzimy
        ze nei stoimy w czyms w czym stalismy przed 28? moze to nei ejst obiecany cud
        ale moze nei przesadzajmy? JA nie twierdze ze tej pani nie trzesie sie dom bo
        tak samo trzesa i trzesly sie 25 lat temu domy na jagiellonskiej kiedy
        przemykaja tamtedy tramwaje....
        Co do protestow mieszkańcow...Nie wiem jak jest w tym przypadku ale kilka lat
        temu podczas przedłuzanai ul. Konarskiego najbardziej protestowali mieszkancy
        własnie tej ulicy. Ze zostal zabrany im spokoj .Ze sie eni zgadaja. Ze
        dotychczas mieli spokoj (slepa ulica) a teraz jaki ruch...Centrum miasto cos za
        cos. Co maj powiedziec ci co zyli na odludzi a teraz pod oknem niemalze przemyka
        im autostrada? Nigdy nie ebdzie tak ze wszyscy beda zadowoleni:> Taka mamy tez
        nature :>
      • Gość: gliwiczanin Re: Niekoniecznie IP: *.konst.silesianet.pl 08.11.05, 10:44
        To jest wlasnie zadziwiajace, ze w Gliwicach, miescie akademickim, tak wiele
        jest ludzi niemyslacych, zeby nie powiedziec bezmyslnych. Dla tych, ktorzy slabo
        kojarza proste fakty. Po uruchomeniu A4 ruch osobowy, sila rzeczy, zmalal. Z
        niewiadomych przyczyn natomiast nie zmalal ruch i ilosc TIR-ow. To, ze niektorzy
        widza odwrotnie, wynika ze zludnego wrazenia, wynikajacego wlasnie ze
        zmniejszenia sie ilosci aut osobowych, albo ze skrajnej zlosliwosci, zlej woli
        lub glupoty. Przez zmniejszenie ilosci aut osobowych rzeczywiscie korki sie
        zniknely i latwiej przejezdza sie przez miasto. Latwiej przejezdza sie takze
        TIR-om. One jada teraz po prostu szybciej, nie stoja w korkach, wiec
        przecietnemu Gliwiczaninowi, nie mieszkajacemu w centrum, wydaje sie, ze jest
        ich mniej. A jest ich po prostu wiecej. Na dodatek ich ilosc rosnie z dnia na
        dzien! Zrobilismy prosty pomiar, policzylismy te ilosc. Ku naszemu zaskoczeniu
        wyszla olbrzymia liczba ponad 2000 TIR-ow/dobe! Kto nie wierzy niech sam stanie
        na skrzyzowaniu Zwyciestwa i liczy. Takze w nocy. To daje 2000 poteznych
        wstrzasow na dobe zabytkowych kamienic, i trwa to calymi latami. To, ze TIR-y
        jada przez Gliwice, mimo A4, wynika m.in. z tego, ze omijaja w ten sposob
        "betonowke". Jadac np. z Bytomia dojezdzaja do Portowej, dalej przez miasto do
        A4 i dalej do Wroclawia. Z Wroclawia do Bytomia ta sama droga. Zamiast
        wypowiadac sie tu skrajnie nieodpowiedzialnie i denerwowac mieszkancow, ktorzy
        przezywaja horror, lepiej porozmawiac np. z obsluga okolicznych sklepow, np.
        Reserve. Zamiast gadac bzdury, wystarczy zrobic elementarny prosty obiektywny
        pomiar: policzyc samemu ilosc TIR-ow w centrum jadacych w obie strony. Zeby to
        jednak zrobic w miare poprawnie trzeba poswiecic troche czasu i liczyc TIR-y co
        najmniej godzine. 10 do 15 min nic nie daje. W kazdym razie wszelkie dyskusje
        zamilkna z chwila, gdy te wstrzasane co chwile kamienice zaczna sie walic. Nik
        nawet nie zrobil ekspertyzy stanu tych kamienic. One wybudowane zostaly ponad
        100 lat temu, gdy po Gliwicach jezdzily jeszcze furmanki. Nikt wowczas nie
        przewidywal, ze maja wytrzymywac tak potezne wstrzasy.
        • Gość: jazg Widzisz to, czego nie ma IP: *.mpss.osi.pl 08.11.05, 12:17
          Widzisz to, czego nie ma. A nie ma TIRów jadących tranzytem na Wrocław,
          ponieważ jadą autostradą. Przez centrum jadą TIRy zmierzające do Gliwic, ale
          tych jest o wiele mniej od liczby omijających obecnie Gliwica autostradą.
        • Gość: driver Re: do gliwiczanina IP: *.chello.pl 08.11.05, 23:13
          Człowieku, przestań się kompromitować. Wymyślasz jakieś bzdurne teorie na temat
          tego, kto jeździ a kto nie jeździ przez Gliwice. Obrażasz tych, tych którzy nie
          raczą się z Tobą zgadzać (nawiasem mówiąc jesteś jedyną, choć pod różnymi
          nickami marudą w gronie dyskutujących na ten temat). Jesteś odporny na wszelkie
          kontrargumenty.
          PS. Za udowodnienie że przez Gliwice jeździ teraz więcej tirów niż przed
          oddaniem A4, należy Ci się tytuł "Mister Absurdu". Ciekawe skąd się one wzięły i
          dlaczego napadły akurat na Gliwice ....
          • dezet A to ciekawe... 15.11.05, 17:39
            Gość portalu: driver napisał(a):
            >....
            ciach

            Patrząc na twój nick można przypuszczać, że jesteś kierowcą. Ba, może nawet
            kierowcą tira.
            Patrząc na twoje IP można z dużym prawdopodobieństwem sądzić, że nie mieszkasz
            bezpośrednio przy trasie przejazdu watahy uciążliwych tirów.
            Nie dziwi mnie przeto zaciekłość z jaką napadasz na 'gliwiczanina' :)

            Ja go rozumię i podzielam jego opinie,...bo sam odczuwam obawę, że w każdej
            chwili mogę się znaleźć pad gruzami budynku (>100-letniego) w którym mieszkam.

            Pomijam wpływ tirów na zdrowie moje i współlokatorów...
            • Gość: gliwiczanin Re: A to ciekawe... IP: *.konst.silesianet.pl 15.11.05, 17:50
              Jesli mozesz,to wyslij e-mail kontaktowy pod adres wyter@o2.pl
            • Gość: driver Re: Szanowny panie dezet IP: *.chello.pl 16.11.05, 15:42
              Szanowny panie dezet,
              Mam wrażenie, że nie zadałeś sobie trudu, by przeczytać i zrozumieć mój post.
              Zechcesz zauważyć, że nigdzie nie napisałem iż ruch tirów w Gliwicach nie
              stanowi zagrożenia dla stuletnich budynków.
              To, że część tirów (moim zdaniem znikoma w porównaniu do tego co było
              poprzednio) pozostała w mieście, nie wynika z oddania do użytku autostrady, ale
              z konieczności obsługi miasta (że tak będzie wiedzieli wszyscy, którzy znają
              choć trochę teorię i praktykę rozkładu ruchu na sieciach drogowych).
              Tymczasem „gliwiczanin” histeryzuje, jakoby teraz było jeszcze gorzej (cytuję:
              "Gliwiczaninowi, nie mieszkającemu w centrum, wydaje się, że jest ich mniej. A
              jest ich po prostu więcej. Na dodatek ich ilość rośnie z dnia na dzień!"),
              dodając do tego swoistą analizę ruchu. Jego analiza jest równie ciekawa jak
              wyczytany niegdyś w lokalnej prasie pomysł (nazwisko autora z litości pominę),
              że zamiast DTŚ można w Gliwicach wybudować linię kolejki wąskotorowej. Wystarczy
              rzut oka na mapę (jeśli nie pamięta się jak wygląda układ dróg w mieście,
              zwłaszcza jak przebiega dk 88), by wiedzieć iż twierdzenie gliwiczanina: „TIR-y
              (...) jadąc np. z Bytomia dojeżdżają do Portowej, dalej przez miasto do A4 i
              dalej do Wrocławia. Z Wrocławia do Bytomia ta sama droga.” jest absurdalne.
              Nawet gdyby przejeżdżały przez miasto ze średnią prędkością 100 km / godz., to i
              tak nie zyskają na czasie przejazdu. I dlatego nikt tak nie jeździ – kto nie
              wierzy niech sprawdzi na węźle Sośnica.
              PS. Jeżeli uważasz, że „napadłem na gliwiczanina”, to jak skomentujesz takie
              sformułowania (przeniesione wprost z jego postów): „w Gliwicach, mieście
              akademickim, tak wiele jest ludzi niemyślących, żeby nie powiedzieć
              bezmyślnych.” Albo: „To, że niektórzy widzą odwrotnie, wynika (...) ze skrajnej
              złośliwości, złej woli lub głupoty” czy „Zamiast gadać bzdury ... itd.”.
              • dezet Re: Wielce Szanowny Panie driver ;) 16.11.05, 22:52
                Gość portalu: driver napisał(a):

                > ...Mam wrażenie, że nie zadałeś sobie trudu, by przeczytać i zrozumieć mój post.

                Zgadzam się, że masz 'wrażenie'. Do przeczytania i zrozumienia Twego postu nie
                była konieczność zadawania sobie trudu. ;)
                Intencja postu jest przejrzysta...

                > Zechcesz zauważyć, że nigdzie nie napisałem iż ruch tirów w Gliwicach nie
                > stanowi zagrożenia dla stuletnich budynków.

                Zauważam - nie napisałeś (waham się w odn. do słowa 'nigdzie', bo nie znam ani
                Ciebie, ani ew. Twoich związków ze sprawą). Nie kapuję po co to zdanie: czyż
                taki zarzut Ci stawiałem?

                > To, że część tirów (moim zdaniem znikoma w porównaniu do tego co było
                > poprzednio) pozostała w mieście, nie wynika z oddania do użytku autostrady, ale
                > z konieczności obsługi miasta (że tak będzie wiedzieli wszyscy, którzy znają
                > choć trochę teorię i praktykę rozkładu ruchu na sieciach drogowych).

                'Znikoma' część pozostała w mieście? Z tą znikomością to przesada; owszem -
                można mieć takie subiektywne odczucie, sam się temu usiłuję poddać.
                'Konieczność obsługi miasta' ? Za pomocą wielotonowych tirów? Mogę się zgodzić,
                gdy do tej 'obsługi' zaliczysz samochody dostawcze, specjalistyczne (np.
                dźwigi), p-poż itp., ależ, naboga, nie *tiry przewożące tranzytem ciężkie
                ładunki* !.

                Pozostałą część Twego postu, w której starasz się wykazać 'histeryzowanie'
                "gliwiczanina", pominę bo ani nie znam 'teorii i praktyki rozkładu ruchu na
                sieciach drogowych', ani uważam, by miała ta część wywodu sens dla zrozumienia
                *istoty* dyskusji prowadzonej w wątku: Mieszkający przy przeklętej trasie nadal
                odczuwają szkodliwość tranzytu, mimo hołubionych przez wiele lat nadziei na
                zakończenie się horroru z chwilą oddania brakującego odcinka 'autostrady'.

                Pozdrawiam, życząc Ci wczucia się w sytuację strony przeciwnej :)
                • Gość: driver Re: Szanowny Panie dezet IP: *.chello.pl 17.11.05, 18:40
                  Szanowny Panie dezet
                  Uważasz, że moje poglądy są tak proste, że nie musisz sobie zadawać trudu by je
                  zrozumieć. Proszę jednak, abyś, jeśli już to czynisz, odnosił się nie do
                  wybranych fragmentów moich wypowiedzi, ale do całości.
                  Czytając Twoje posty mam wrażenie, że masz umysł ścisły, a nie humanistyczny.
                  Ponieważ uważam się za człowieka myślącego logicznie, dlatego wolę dyskutować o
                  faktach a nie o odczuciach. Choćby dlatego, że odczucia – moje, twoje,
                  gliwiczanina i innych uczestników tej dyskusji – można zweryfikować.
                  Nie wiem skąd wzięło się przekonanie, że z chwilą wybudowania A4 znikną z terenu
                  Gliwic wszystkie tiry. Pod takim stwierdzeniem nie podpisał by się żaden
                  fachowiec zajmujący się komunikacją, a i zapewne większość analityków mających
                  pojęcie o gospodarce Gliwic. Na poparcie tezy, że ruch tirów się zwiększył (taką
                  tezę postawił „gliwiczanin”), nie wystarczy podać ile ciężarówek przejeżdża
                  obecnie, ale należy zestawić to z wynikami analogicznych pomiarów dokonanych
                  przed 28 października.
                  Po drugie – sugerując, że po otwarciu autostrady nic się w Gliwicach nie
                  zmieniło (to zdanie akurat napisał red. Głogowski), nie można abstrahować od
                  natężenia ruchu na A4. Układ dróg na wschód od Kleszczowa jest taki, że wszyscy
                  korzystający obecnie z autostradowej obwodnicy Gliwic musieliby przejechać (i
                  wcześniej przejeżdżali) przez teren miasta. Logika wskazuje, że należy zmierzyć
                  nie tylko ruch przy magistracie, ale także na A4 i na dk 88 i porównać proporcje.
                  Dla rzeczywistego zdiagnozowania problemu tirów w mieście należałoby wykorzystać
                  policję i Inspekcję Transportu Drogowego – na podstawie wywiadów z kierowcami
                  ciężarówek można by ustalić prawdziwe przyczyny, które powodują, że jeżdżą oni
                  po mieście. Kolejnym krokiem powinno być wprowadzenie zakazów ruchu na tych
                  ulicach, po których tiry nie muszą jeździć.
    • Gość: miki Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: 195.94.208.* 08.11.05, 11:56
      Cudów sie nie ma co spodziewać - w końcu Gliwice są powaznym ośrodkiem
      gospodarczym i tranzyt zmalał tylko o te samochody, które podróżują szybciej
      między węzłami autostrady. Korek na Pszczyńskiej u wlotu do miasta skrócił się
      z kilku do pół kilometra... A dalej - rzeka płynie jak płynęła. Ale zawsze to
      coś.
      Za to dowaliło Katowicom - teraz więcej masa aut podróżujących z Krakowa na
      Wrocław i dalej z drogi olkuskiej zjeżdża ma autostradę, nie na Bytom i na
      odcinku między Murckowską a Mikołowską panuje Sajgon przez cały dzień.
    • Gość: Wojtek (w34) Jątrzeniem, jątrzeniem jątrzenie..... IP: *.tkpsa.pl 08.11.05, 13:55
      To przykład jak media potrafią jątrzyć byle coś napisać.

      Cytuje: "Nowa autostrada A4 miała być lekiem na całe zło. Tymczasem okazało
      się, że choć droga została otwarta, to w centrum Gliwic tirów nie ubyło" - to
      nie jest wypowiedź jakiegoś mieszkańca na podstawie jego subiektywnych odczuć.
      To wypowiedź dziennikarza poważnej gazety!

      Ostatnio coraz częście dziennikarzy GW wkładam do kategorii ludzi, którzy psują
      ten świat. Dzis do listy psucicieli dokladam redaktowa Tomasza Głogowskiego.

      W.
    • Gość: kowalski Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: *.crowley.pl 08.11.05, 13:55
      rzeczywiscie przejezdzaja od czasu do czasu jakies ciezarowki ale bez przesady
      to jest moze 1/20 tego co przed 28.10 - ten artykul to zenada!
    • makao10 Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z 08.11.05, 20:35
      oszukano mieszkańców wstyd włodarze miasta
    • Gość: cin Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: *.aiut.com.pl 09.11.05, 09:44
      Pracuje na Pszczynskiej, kolo Komagu. Ruch zmalal ogromnie - wczesniej korek
      byl staly, teraz rzeczywiscie staje sie tylko na swiatlach i to zwykle na 1
      zmiane. I to kolo 16.
    • betoniarz-zbrodniarz Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z 09.11.05, 10:00
      Typowe dla GW szukanie sensacji na siłę. Zmniejszenie ruchu jest wyraźne i nikt
      tego nie kwestionuje.
      • sss9 Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z 09.11.05, 10:03
        betoniarz-zbrodniarz napisał:

        > Typowe dla GW szukanie sensacji na siłę. Zmniejszenie ruchu jest wyraźne i nikt
        > tego nie kwestionuje.
        >
        nikt prócz nawiedzonego wielonickowca IP: *.konst.silesianet.pl :)))
      • Gość: gliwiczanin inny Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: *.gliwice.sdi.tpnet.pl 14.11.05, 16:21
        betoniarz-zbrodniarz napisał:

        > Typowe dla GW szukanie sensacji na siłę...

        Nie! To nie 'szukanie sensacji', ale słuszne działanie prasy.

        > Zmniejszenie ruchu jest wyraźne i nikt
        > tego nie kwestionuje.

        Twierdzenie nietrafne, bo kwestonujących jest już conajmniej dwóch na tym wątku ;)

        Hmm,... ATNM, w jakiej dzielnicy mieszkasz, lub...?
    • Gość: Pawel Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: *.matfiz.polsl.gliwice.pl 09.11.05, 10:58
      Pan Redaktor Tomasz Glogowski broni ludzi, chwala Mu za to. Jatrzy owszem,
      przeciwko zlu. A tam sytuacja rzeczywiscie jest dramatyczna. Na razie, na
      szczescie, nie tragiczna.
      Pawel
    • Gość: Mike Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.05, 22:03
      Malkontenci !
      a kto Was trzyma na siłe w centrum Gliwic np. na Konstytucji - wypowadźcie sie
      (chyba że jesteście tak zgnuśniali że tylko potraficie narzekać jak stetryczali
      emeryci)
      Jest tyle pięknych i cichych (jak na śląsk) miejsc poza centrum.
      Jakie zalety ma wogóle mieszkanie w samym centrum, co Wam rekompensuje te
      uciążliwości (podejrzewam że nic).
      Pozdrawiam
    • sos_niczka POLOWICZNIE ODWOLUJE SWOJE POPRZEDNIE STANOWISKO:> 09.11.05, 22:39
      korki na portowej - mniejsze.
      korki na pszczynskiej-mniejsze.
      generalnie- luzniej

      ALE:

      dzis faktycznie po 17 chcialam skrecic z w lewo przed panem pilsudskim...takie
      fajne miejsce gdzie skrecic mozna tylko wtedy kiedy na przejscie wtargna
      piesi... przed nosem przelecialy mi z 5 TIRow....


      Jest ich duzo duzo mniej niz przedtem .Korkow nie ma. Mozna w 5 minut wjechac do
      miasta a nei tkwic w 20-30 minutowym korku. Ale PRAWDA JEST ze te cholerne TIRy
      dalej sa i PRAWDA JEST ze jezdza teraz duzo, duzo szybciej....
    • Gość: gliwiczanin Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: *.konst.silesianet.pl 10.11.05, 10:57
      Na skrzyzowaniu ulic Zwyciestwa i Wyszynskiego zamontowana zostala kamera
      internetowa. Kazdy moze policzyc ile TIR-ow przejezdza tam na godzine.

      www.interia.pl
      czateria
      pokoj: gliwice
      • stasiek17 Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z 10.11.05, 11:03
        daj link do tej kamerki
        • Gość: gliwiczanin Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: *.konst.silesianet.pl 10.11.05, 11:27
          www.interia.pl
          wejsc do pokoju gliwice
          Kamerka jest pod nickiem trewor
          • Gość: gliwiczanin inny Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: *.gliwice.sdi.tpnet.pl 13.11.05, 20:12

            Gość portalu: gliwiczanin napisał(a):

            > www.interia.pl
            > wejsc do pokoju gliwice
            > Kamerka jest pod nickiem trewor

            Szukałem - nie znalazłem :(
            Nawet szedłem na jakieś jazgowisko małolatów, ale niczego poza bełkotem tam nie
            widzę.

            Znacznie prościej jest podawać linka, niż opis szukania: wygoda obustronna.
            • Gość: gliwiczanin Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: *.konst.silesianet.pl 14.11.05, 11:30
              Chyba nie mozna okreslic linka, bo to jest chat na interii, przynajmniej ja go
              nie widze. Ale nie rozumiem skad klopoty. Jeszcze raz:
              1. wchodzisz do interii poprzez www.interia.pl
              2. nastepnie klikasz na gorze zakladke Czateria
              3. w grupie "regionalne" wchodzisz do pokoju "Gliwice" ustalajac sobie dowolnego
              nicka
              4. w pokoju "Gliwice" szukasz uzykownika "trewor" i on ma wlasnie podlaczona kamerke
              Tirow przejezdza w obie strony ok 110-120/godz.
              • Gość: gliwiczanin inny Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: *.gliwice.sdi.tpnet.pl 14.11.05, 15:59
                Nooo! ... Teraz wreszcie znalazłem, a pomógł mi p.4. opisu. Thx :)

                Okazuje się, że kamerka jest w bliskim mi sąsiedztwie, a trewor z powodu tirów
                cierpi chyba podobnie...

                Wartałoby żądać postawienia zakazu przejazdu tirom, skoro są inne możliwości.
                • Gość: gliwiczanin Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: *.konst.silesianet.pl 15.11.05, 17:43
                  Wyslij e-mail kontaktowy pod adres wyter@o2.pl
                  • Gość: gliwiczanin inny OK, n/t IP: *.gliwice.sdi.tpnet.pl 15.11.05, 18:51
                    .
                    • Gość: gliwiczanin Re: OK, n/t IP: *.konst.silesianet.pl 05.12.05, 15:31
                      Czy moglbys jeszcze raz wyslac e-mail kontaktowy? Zgubilem adres. Dzieki.
                      w

                      • Gość: mieszkaniec inny Wysyłam n/t IP: *.gliwice.sdi.tpnet.pl 05.12.05, 21:29
                        .
    • Gość: pytajnik jejdom IP: *.dip0.t-ipconnect.de 16.11.05, 23:52
      "Bronimira Berezowska obserwuje tiry pędzące obok jej domu Fot. Grzegorz
      Celejewski / AG"

      czy to aby na pewno jej dom?...
    • Gość: mieszkanic Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: 83.18.211.* / *.internetdsl.tpnet.pl 17.11.05, 23:12
      Wypowiedzi ile to Tir-ow ubylo, jak to biedne Tiry mysza jezdzic przez Gliwice
      itp, sa po prostu ubolewnia godne. Jak mozna w ogole prowadzic tego typu
      dyskusje?! Tu chodzi o to, ze one bardzo powaznie zagrazaja zyciu ludzi!
      Przejezdzaja, w tej chwili w liczbie ok. 2000/dobe, obok kamienic, ktore
      wybudowane zostaly jak jeszcze po Gliwicach jezdzily furmanki. Wpuszczenie Tir-
      ow do Starowki jest po prostu zbrodnia. I o to tylko chodzi, nie o to, ze -jak
      probuje rzecznik UM zamydlic sprawe- jest halas w miescie. W miescie ma byc
      halas i nikomu on nie przeszkadza (chyba, ze ktos cale zycie mieszkal na wsi,
      to podnosi problem halasu), ale miasto, zwlaszcza stare, to nie autostrada dla
      Tir-ow. Czy jest do pomyslenia, zeby przez stary Krakow Tir-y jechaly?! Tam
      nawet osobowym samochodom nie mozna jezdzic. W innymch miastach jest podobnie.
      Ale w tych miastach rzadza wladze, ktorych jedynym celem jest dobro miasta i
      jego mieszkancow. Jesli zas chodzi o szczegoly. W ciagu dnia Tir-y przejezdzaja
      w liczbie ok. 120/godz (co zostalo udokumentowane). To oznacza, ze jeden Tir
      przejezdza przez Konstytucji co 30 sek. Skoro ponoc przed 28.10 bylo mniej Tir-
      ow, to co jaki czas przejezdzal jeden Tir? Co 5 sek? Calkiem mozliwe, ale to
      oznacza, ze wladze Gliwic dokonaly totalnej dewastacji miasta. Moze tego na
      pierwszy rzut oka nie widac, ale moze dojsc do tego, ze budynki lawinowo zaczno
      sie walic. Moze. Oby do tego nie doszlo. Miejmy nadzieje, ze Niemcy budowali
      jednak solidnie te 100 lat temu i wczesniej. Cala w tym nadzieja...
      • Gość: żółtek Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: *.gliwice.sdi.tpnet.pl 18.11.05, 18:16
        Gość portalu: mieszkanic napisał(a):
        > ...

        Ot, wreszcie istotę problemu wyłożono, miast jałowych polemik zwolenników status
        quo.

        > Moze tego na pierwszy rzut oka nie widac, ale moze dojsc do tego, ze budynki
        lawinowo zaczną.

        A dojść może... Niektóre bydynki posadowione na dawnych terenach
        podmokłych/bagnistych.
        Dlatego tak trzęsą się podczas przejazdu TIRów.


        > sie walic.
        • Gość: mieszkaniec Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: *.gim36.info / *.internetdsl.tpnet.pl 18.11.05, 21:36
          Po 28.10 tirow przejezdzalo przez centrum ok. 110/h. Z dnia na dzien liczba ta
          rosnie, a UM obiecuje, ze moze ich byc znacznie wiecej po zamknieciu zostanie DK88.
    • Gość: franek Niemcy dbaja o ludzi, w Gliwicach dbaja o Tir-y IP: *.gim36.info / *.internetdsl.tpnet.pl 19.11.05, 17:22
      "TIR-y z Europy Wsch. »bombami zegarowymi«"
      Mianem "bomb zegarowych na kołach" określił minister spraw wewnętrznych Nadrenii
      Północnej-Westfalii, Ingo Wolf, jeżdżące po niemieckich autostradach ciężarówki
      z Europy Środkowo-Wschodniej.
      Pojazdy z Polski, Litwy i innych krajów wschodnioeuropejskich nie powinny (w tym
      stanie) właściwie nigdy wjechać na niemieckie drogi - powiedział polityk
      niemieckiej FDP tygodnikowi "Der Spiegel". Informacja ukazała się w sobotę w
      internetowym wydaniu pisma.

      Podczas przeprowadzonej w ubiegłym tygodniu nocnej kontroli drogowej policja
      musiała wycofać z ruchu co trzecią z około 100 sprawdzonych ciężarówek z Europy
      Wschodniej - wyjaśnił minister. Policjanci wykryli połamane tarcze hamulcowe w
      załadowanych po dach TIR-ach.
      REKLAMA Czytaj dalej

      Wśród 138 defektów technicznych stwierdzono m.in. przerdzewiałe podwozia i łyse
      opony. Jednocześnie żadna ze skontrolowanych niemieckich ciężarówek nie miała
      poważniejszych braków technicznych - podkreślił minister.
    • Gość: mieszkaniec Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: *.mrp.txstate.edu 21.11.05, 15:08
      Ruch Tir-ow przez centrum ostatnio wzrosl. Mozna to zobaczyc na kamerce w
      inetrii w pokoju gliwice.
      • Gość: uberna Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: *.gliwice.sdi.tpnet.pl 21.11.05, 20:36
        hej,
        może była ale już nie ma :(
        będzie jutro, i o której?
    • Gość: facet Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: 5.5.* / *.proxycache.rima-tde.net 06.12.05, 02:10
      W ostanim numerze Miejskiego Serwisu Informacyjnego mozna przeczytac, ze 27 maja
      2004r UM zrobil pomiary natezenia ruchu tirow, liczac je przez godzine, i wyszlo
      210 tirow/godz, a teraz w listopadzie 2005r zrobiono podobne pomiary i wyszlo 99
      tirow/godzine. Na tej podstawie gazeta twierdzi, ze natezenie tirow spadlo. To
      jest na prawde dobre. Matematyka sie klania...
      • Gość: Wodnik prasowy Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: *.dip0.t-ipconnect.de 06.12.05, 17:01
        A godzina ma 60 min. Wiec ile TIR-ow pokonuje to skrzyzowanie w ciagu min?
        Czy jest to realne?
        • Gość: hania Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: *.proxy.shu.edu.tw / *.HINET-IP.hinet.net 07.12.05, 01:30
          wodnik, do szkoly z powrotem! Kto tam pracuje w tym UM, zgroza...
        • Gość: hania Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: *.proxy.shu.edu.tw / *.HINET-IP.hinet.net 07.12.05, 01:37
          wodnik, zle cie zrozumialam, sorry. 210 tirow/h to jest 3,5 tira/min, a wiec
          jeden tir co 17,4 sek. Tak, to jest realne. Z tym, ze ta informacja,
          zamieszczona w Informatorze Miejskim, jest nic nie warta zupelnie z innego powodu.
          • Gość: Wodnik prasowy Re: Po otwarciu autostrady z centrum Gliwic nie z IP: *.dip0.t-ipconnect.de 07.12.05, 07:51
            Dlaczego jest nic nie warta?
            Drugie pytanie : jaka jest odleglosc miedzy tirami przy tym natezeniu ruchu,
            zakladajac ze przez miasto jada one z przepisowa szybkoscia?


            >Narpierw myslimy potem piszemy, a nie odwrotnie<
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka