Dodaj do ulubionych

Przedszkola w Ząbkach

27.11.13, 15:51
Witam, będę wdzięczna za opinie o przedszkolach Mały Kopernik, Zozole, Bezpieczny przedszkolak i może jeszcze są jakieś w pobliżu ul. Powstańców, których nie znam (wiem, ze jest jeszcze Jas i Małgosia,ale to mnie nie interesuje i Smyk,który podobno jest świetny,ale trudno sie dostać)
Przede wszystkim interesuja mnie opinie o przedszkolu Zozole, wiem,ze działa dopiero od września,ale może ktoś posyłają tam dziecko i moze coś już powiedzieć?
Szukam przedszkola dla córci.Byłam w środku i ogólnie mi się podoba,ładne sale,bardzo miła pani dyrektor, kadra, ale nie podoba mi sie np. to ze tylko w grupie 2 latków sa dwie panie,a w pozostałych grupach jest tylko jedna pani, nie ma nikogo do pomocy,bo jak powiedziała pani dyrektor dzieci w tym wieku są już na tyle samodzielne,ze to wystarczy-mnie sie jednak wydaje ze na grupe 15 dzieci(tyle ma być maksymalnie w grupie)w prywatnym przedszkolu powinny być 2 panie w grupie. Proszę o opinie,pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • agne.zzz Re: Przedszkola w Ząbkach 28.11.13, 13:54
      słyszałam tylko o przedszkolu Smyk że jest bardzo dobre
      moje chodzi do przedszkola Przystań Elfów i jestem bardzo zadowolona zresztą dziecko też je uwielbia ale niestety jest daleko od Powstańców
      • zu6 Re: Przedszkola w Ząbkach 28.11.13, 18:20
        Dziękuję za odpowiedź, o Smyku wiem, że ma świetne opinie i zapisałam tam córcie na przyszły rok,ale jesteśmy 20 na liście rezerwowej, więc nie sądzę, żebyśmy miały szansę się dostać...A o Przystani Elfów słyszałam,ale rzeczywiscie daleko-zalęzy mi,żeby było w miarę blisko domu.
        Proszę o dalsze opinie...
    • cynka8 Re: Przedszkola w Ząbkach 29.11.13, 15:13
      Witam,
      mój syn chodzi do Bezpiecznego przedszkolaka. Jestem raczej zadowolona, Młody chodzi chętnie, lubi Panie, przedszkole też jest stosunkowo 'młode' bo działa jakieś 1,5 roku. Sale i wyposażenie w porządku. Jedzenie też. Najbradziej jestem zadowolona z zajęć edukacynych - dużo się uczą, rysują, malują, śpiewają itd. Co jakiś czas organizowane są teatrzyki, byli też w teatrze Małego Widza w Warszawie [kto chciał].
      Jedyny minus, choć dla mnie duży, to póki co fatalny plac zabaw, a praktycznie jego brak. Miał być zrobiony na wiosnę, ale chyba coś nie wyszło, pomimo, że rodzice często się dopytywali itd. Tzn. miejsce jest, ładne, duże, ogrodzone, ale brakuje zabawek i ładnego podłoża. Przedszkole ma też takie małe patio, z trawą, gdzie dzieci mogłyby się bawić [tak zresztą było obiecywane], ale też jest niezagospodarowane. Więc tutaj minus. Bo plac zabaw to jednak ważna sprawa.
      Rodzice będą jeszcze interweniować w tej sprawie, no ale już zima idzie więc i tak teraz nic nie zrobią. Liczę, że na wiosnę wywiążą się z obietnic. Od tego uzależniam m.in. przyszły rok mojego syna w przedszkolu, i zapisanie drugiego dziecka. Nie ukrywam, że też jestem ciekawa opinii o Zozozlach, bo mam go najbliżej. No i mają ładny plac zabaw. Muszę jeszcze sale zobaczyć, bo we wrzesniu sie nie wyrobili :)
      • zu6 Re: Przedszkola w Ząbkach 29.11.13, 17:00
        Dziękuję za odpowiedź, w "Bezpiecznym Przedszkolaku"jeszcze nie byłam w środku,ale też się wybieram,żeby je obejrzeć,z tym,że rzeczywiście plac zabaw jest bardzo ważny. Z opisu podoba mi sie jeszcze przedszkole Mały Krokodyl,ale ono jest na Piłsudskiego,a to już trochę dalej niestety, no i jest najdroższe w okolicy bo czesne to 1050zł.
        cynka8,a ile Pań przypada na grupę (i jak liczna jest grupa)w Bezpiecznym Przedszkolaku?
        • cynka8 Re: Przedszkola w Ząbkach 01.12.13, 21:00
          O Małym krokodylu kiedyś słyszałam, ale ceny trochę wysokie. Teraz np. w Zozozlach do konca roku czesne jest jakos 699zł, pewnie robią promocje aby więcej osób zapisało dzieci... ale do rzeczy- nie wiem dokładnie ile dzieci jest w poszczególnych grupach w Bezpiecznym przedszkolaku, ale chyba najliczniejsza jest grupa 3-latków, a w 4-latkach jest jakoś 15-cioro. A pań na grupę wydaje mi się, że dwie, ale nie dam sobie ręki uciąć. Bo rano to zawsze jest dużo Pań, ale jak przychodzę popołudniu i jest mniej dzieci - nawet kilkoro to też są dwie. Nie wiem, jak w maluszkach, bo są w innej części, ale na pewno są dwie, ale nie wiem, na jak liczną grupę.
          Jakbyś była w Bezpiecznym na oglądaniu, to możesz się dopytać o ten nieszczęsny plac zabaw - i podziel się tym, co Pani Dyrektor mówi. Można zwrócić uwagę, że w porównaniu z innymi przedszkolami to ten plac wypada marniutko :) jestem bardzo ciekawa... ;)
          • zu6 Re: Przedszkola w Ząbkach 01.12.13, 22:33
            W Zozolach pytałam o czesne i powiedzieli mi, że będzie wyższe, ale nie dużo, pani dyrektor mówiłą, że to ustala właściciel więc ona nie wie,ale podobno twierdzili, że to nie bedzie jakaś drastyczna podwyżka,ale zobaczymy... Nie wiem jak jest gdzie indziej,ale wydaje mi się ze próbują tam sporo wcisnąć dodatowych zajęć(oczywiście też dodatkowo płatnych), które wydaje mi się, że w innych przedszkolach są już w cenie czesnego,np. zajecia plastyczne, ale i tak to przedszkole zrobiło na mnie dobre wrażenie np. w porównaniu z tym przedszkolem Małego Kopernika-tam niby wszystko jest ładnie jak nas oprowadzali do niczego konkretnego nie można sie przyczepić,ale coś mi jednak nie pasowało i co najważniejsze w Zozolach podobało się mojej córeczce, a w tym Koperniku zupełnie nie. No i jest bardzo blisko nas:)Więc chyba wiecej plusów niż minusów,
            Jeśli pojawię się w Bezpiecznym przedszkolaku to na pewno zapytam o plac zabaw,szczególnie, ze to dla mnie też jest bardzo ważne.

Proszę o dalsze opinie-szczególnie jeśli ktoś wie coś o Zozolach...
      • nazir_brooklyn Re: Przedszkola w Ząbkach 02.12.13, 08:52
        Zdarzyła się kradzież niestety na ogrodzonym placu zabaw, po drugiej stronie ulicy, a co do patio, jest to teren wspólnoty mieszkaniowej bloku i tam napewno nie będzie żadnej części zabawowej dla przedszkola.
        • cynka8 Re: Przedszkola w Ząbkach 02.12.13, 16:13
          oj, ja wiem o kradzieży, została ukradziona jedna zabawa, jedna z wszystkich trzech, a dokładniej taki plastikowy domek/sklepik, szkoda bo dzieciaki lubiły się tam bawić. Biorąc pod uwagę [niestety] polskie realia, nie ma się co dziwić, że ktoś ukradł - będzie jak znalazł do przydomowego ogródka. Bo gdyby zabawki były wkopane w ziemię, to nikt by ich tak hop-siup nie zabrał. Zresztą konstrukcja z huśtawką stojąca na placu też nie jest należycie wkopana bo jak się dzieci bawią to jedna podpora 'fruwa' w powietrzu.
          A co do patio, to ja nie wiem jaki jest jej stan prawny/własności, ale dyrektorka przedszkola jeszcze na wiosnę zapewniała, że będą tam dzieci się bawić, chociażby siedzieć przy stolikach i jeść, bądź rysować. Miał też tam być taki warzywniak dla dzieci, żeby niby uprawiały roślinki. Właśnie na tym patio, to możnaby wstawić taki zabawki, jak ten nieszczęsny ukradziony domek, a na dużym placu zrobić konstrukcję z prawdziwego zdarzenia, zrobić dużą piaskownicę, choć w części zadaszoną, bo w lecie to tam jest patelnia i przede wszystkim zrobić podłoże - trawę, taki miękki chodnik, czy coś w tym rodzaju. Oj pomysłów jest wiele, tylko, żeby ktoś chciał słuchać [i to nie tylko takie pomysły, które wymagają dużych nakładów finansowych]...
          • zu6 Re: Przedszkola w Ząbkach 02.12.13, 16:56
            Hmm szczerze mówiąc to trochę po tych wpisach się zniechęciłam do tego przedszkola-już sam fakt, z przedszkole nie działa od tego września-tylko od 1,5 roku i do tej pory nie został rozwiązany problem placu zabaw...a jeszcze jeśli to co juz jest na placu zabaw nie spełnia norm bezpieczeństwa,bo rozumiem, że jesli podpora "fruwa" to raczej nie jest to bezpieczny,to chyba już w ogóle świadczy źle przedszkolu-jeszcze zobacze,ale raczej zrezygnuję z wizyty w tym przedszkolu...
            Ale moze wypowie sie ktoś jeszcze z innych przedszkoli??będę wdzięczna:)
            • agness_paz Re: Przedszkola w Ząbkach 02.12.13, 20:23
              Moje dziecko chodzi do Małego Kopernika i BAARDZOOO... jesteśmy zadowoleni. Synek ma 2,5 roku, więc jest w najmłodszej grupie. Chętnie idzie rano do przedszkola, w domu z radością opowiada co robiła/mówiła "ciocia". Sama czuję sympatię do pań przedszkolanek :) Poza tym dzieciaki mają mnóstwo przeróżnych zajęć, no i podoba mi się umieszczanie przez przedszkole zdjęć dzieciaków na stronie facebooka przedszkola. Czasem mogę zobaczyć co danego dnia moje dziecko robiło...

Kuchnia też jest na miejscu i to akurat przeważyło w moim przypadku o wyborze Małego Kopernika nad Bezpiecznym Przedszkolakiem, gdzie jedzenie jest dowożone przez catering.

Przedszkole jak dla mnie jest b. fajne, a minusem jest tylko to, że znajduje się przy ulicy i sale mieszczą się na piętrze i trzeba pokonywać schody, po których jednak wchodzi się w miarę "lekko". Plac zabaw jest dość dobrze zagospodarowany, wyłożony cały miękką matą, jest trampolina.

Ogólnie POZYTYW!!! mam nadzieję, że moja opinia się nie zmieni co najmniej w ciągu 2 kolejnych lat :)
                • zu6 Re: Przedszkola w Ząbkach 03.12.13, 07:34
                  O Krasnalu słyszałam rózne opinie,ale ostatnio słyszałam dobre od pani,która tam pracowala,zastanawialam sie nad nim,ale to jednak jest kawalek ode mnie,a ja bede odbierac cócie, przynajmniej na razie, bez samochodu,wiec to dosc wazne,aby bylo blisko.

Co do Małego Kopernika- gdy weszłam na strone facebookowa to bardzo mi sie podobala,wyglada na to ze dzieci robia tam fajne rzeczy i ze jedza naprawde dobre posilki, ale jak poszlam to jakos nie zrobilo na mnie dobrego wrazenia-moze tak trafilam akurat,ale oprowadzala mnie pani,ktora nie potrafila za duzo powiedziec o przedszkolu,jak weszlysmy do jednej sali to akurat jakis chlopiec siedzial zaplakany na tzw. karnym krzeselku z daleka od innych dzieci i jakos tak mialam ochote juz stamtad wyjsc,zreszta moja corcia tez... panie mowily ze w grudniu ma byc dzien otwarty wiec pewnie jeszcze raz pojdziemy,ale mam mieszane uczucia, poza tym jakos nie przekonuje mnie tak duza ilosc zajec i ten chiński-wiem ze te wszystkie zajecia sa w formie zabawy,ale wydaje mi sie ze to troche za duzo dla takich maluszków...ale może po prostu sie troche uprzedziłam,pojde jeszcze raz i zobacze
                  dziękuje za opinie:)
                  • easya5 Re: Przedszkola w Ząbkach 20.05.15, 19:52
                    Moja córka chodzi tam już 2 lata i ja osobiście polecam. Dziecko na pewno będzie czuło się w tym przedszkolu dobrze i czegoś się nauczy. Prócz dobrego poziomu, fajna i miła atmosfera.
                  • adjd Re: Przedszkola w Ząbkach 09.07.15, 14:10
                    Moja starsza córka (6-lat) w tym roku skończyła to Przedszkole, natomiast młodsza (3,5 lat) chodziła przez rok (po wakacjach będzie niestety w innym przedszkolu, w Warszawie, ponieważ przeprowadzamy się). Przedszkole oceniam jako absolutnie wspaniałe. Kameralny charakter, przemiłe, otwarte panie, oddane dzieciom. Moje córki już bardzo tęsknią za swoimi "ciociami".
                • zu6 Re: Przedszkola w Ząbkach 04.12.13, 08:33
                  Nie wiem o , które przedszkole pytasz-o Małego Kopernika? Mnie powiedzieli tam, ze grupy będą do 15 dzieci i, że w każdej grupie są 2 panie-to duży plus w porównaniu z Zozole
                  ehh, kiedyś (jak my bylismy mali)człowiek był szczęśliwy jak dziecko zostało przyjete do przedszkola nieważne jakiego,a teraz jest taki wybór,że nie można sie zdecydować...
                  Nie wiem kiedy bedzie dzien otwarty-maja mi dać znać mailowo
                  • agness_paz Re: Przedszkola w Ząbkach 04.12.13, 17:28
                    W Małym Koperniku są 2 Panie na grupę.

A jeśli chodzi o te zajęcia dodatkowe to nie wszystkie są naraz, więc ich ilość np. mnie wcale nie przeraża, bo np. niektóre warsztaty są tylko 1 raz w m-cu, niektóre zajęcia co 2, 3 dni. A chyba dobrze jak dzieci cały czas coś robią...A płatne zajęcia dodatkowe są dobrowolne, więc jak ktoś nie chce nie musi zapisywać na nie dzieciaczka.

A karny kącik...dla mnie ok, uważam, że to dobre rozwiązanie, bo sama sadzam w domu synka na tzw. "karnym jeżyku" jeśli coś złego zrobi - jakoś po oglądaniu kiedyś Super Niani Doroty Zawadzkiej spodobała mi się ta metoda wychowawcza i w przypadku mojego synka działa :)
                    • zu6 Re: Przedszkola w Ząbkach 04.12.13, 18:20
                      W moim odczuciu dobrze jeśli dzieci mają twórcze,kreatywne zajęcia,ale wcale nie jest dobrze jeśli cały czas mają jakieś zajęcia, natomiast z tego co piszesz zajęcia tu są dobrze rozplanowane i rozłożone. Co do karnego jeżyka ja nie jestem zwolenniczką tej metody,ale nie uważam też, że jej stosowanie robi jakąś straszną krzywdę dziecku, natomiast ani na mnie ani na moje dziecko jakoś nie wpłynął pozytywnie widok płączącego dziecka siedzącego gdzieś w kąciku.

Zresztą tak jak pisałam, nie mówię, ze to przedszkole nie jest dobre, po prostu nie zrobiło na mnie tak dobrego wrażenia na żywo jak na zdjęciach i jak przedszkole Zozol- natomiast doceniam jego plusy i wcale go jeszcze nie skreślam:)
                      agness_paz ,mam prośbę gdybyś w najblizszym czasie miała jakieś nowe spostrzeżenia a propo przedszkola to napisz jeszcze. Być mozę tak trudno mi się zdecydować na przedszkole dla córci dlatego, że sama jestem pedagogiem i od lat pracuje z dziećmi i widziałam bardzo różne przedszkola...

I cały czas mam prośbę o opinie o przedszkolu Zozole:)
                        • stahokamien Re: Przedszkola w Ząbkach 06.12.13, 18:48
                          Moje dziecko chodzi tam już rok i jestem bardzo zadowolona, ciocie są cały czas te same, jest z nimi bardzo dobry kontakt. Moje dziecko wraca bardzo szczęśliwe, odkąd poszło do przedszkola lepiej je, nauczyło się być samodzielne, śpiewa i tańczy. Mają spory plac zabaw. Są 3 grupy dzieci. Najliczniejsza jest ta grupa wiekowa od 1-2lat ale opiekują się tą grupą dwie panie. Jest też pani, która gotuje i przygotowuje dzieciom posiłki, więc dzieci naprawdę mogą czuć się jak w domu.
                          • 5-agata Re: Przedszkola w Ząbkach 06.12.13, 20:07
                            Mój synek też chodzi do Chatki Kubusia Puchatka i jestem również zadowolona.
                            Czesne mają 750zł także przystępnie, świeżo gotowane obiadki jak się wchodzi to pachnie smacznie. Ostatnio są dodatkowe zajęcia Rytmika z logopedią, korekcyjna i terapia z pieskiem ( dogoterapia ) dodatkowo płatne ale wychodzi za 14 zajęć godzinnych 40 zł ( jak ktoś chce ). Ciocie miłe i naprawdę kochają dzieci bo ciągle je noszą i przytulają szczególnie maluchy - słodki widok bo nie często to się zdarza. Właścicielka też super kobitka dużo mówi ale jest szczera.
                            Bardzo sobie chwalę współpracę. Zdarza się że mój synek nie chce wracać do domu bo tak mu się podoba zabawa w przedszkolu. Zabawek mają sporo, duża sala zabaw i duży plac zabaw. Polecam.
              • peysti Re: Przedszkola w Ząbkach 14.04.15, 10:45
                Moja córka chodzi do Małego Kopernika, jest zadowolona i chce długo zostawać. Dzieci mają ciekawe zajęcia no i przedszkole ma swoją kuchnie, a jedzonko jest pyszne i zdrowe.
          • mamaprzedszkolaka2015 Re: Przedszkola w Ząbkach 13.05.15, 21:20
            Zdecydowanie odradzam "Bezpiecznego Przedszkolaka". Jedno z droższych przedszkoli w Ząbkach a i tak trzeba płacić dodatkowe składki: 2x w roku 50 zł na przybory szkolne, za wszystkie wycieczki i zajęcia dodatkowe. Zrobienie placu zabaw Pani dyrektor obiecywała przez dwa lata, a to co zrobiono jest nader skromne. Kupiono ławeczki i pawilon, ktoś myślał, że 4 i 5 latki grzecznie usiądą i będą grały w karty?W przedszkolu jest pełno piachu, od wejścia czuć nieprzyjemny zapach z brudnej toalety. W ubiegłym roku urwała się umywalka a upadając na dziecko "na szczęście" tylko złamała dziewczynce paluszek. Pani dyrektor bardzo się starała aby sprawa nie została nagłośniona. Przedszkole prowadzone jest przez telefon, P. dyrektor ma tyle zajęć, że nie ma czasu na rozwiązywanie problemów w przedszkolu więc "zamiata je pod dywan". Atmosfera i warunki pracy nie są najlepsze więc panie pracują po kilka miesięcy i odchodzą. Problemy kadrowe powodują, że dzieci nie są pod należytą opieką a zajęcia z psychologiem nie odbywają się w takiej ilości godzin aby można nazwać to terapią. Przedszkole chętnie przyjmuje dzieci z problemami gdyż na takie dziecko jest większa dotacja z Urzędu Miasta ale takie dzieci potrzebują większej uwagi. Zostawione same sobie biją inne dzieci i przejmują dziwne zachowania. Pani dyrektor z rozbrajającą ignorancją nie przyjmuje żadnej krytyki, obiecuje różne rzeczy i nigdy nie dotrzymuje słowa. Przez 12 miesięcy płaci takie samo czesne a od czerwca do końca września nie ma zajęć dodatkowych, w przedszkolu jest ciągły chaos organizacyjny. Jeśli ktoś się jednak zdecyduje na to przedszkole to proszę pamiętać, że zawsze można negocjować czesne szczególnie gdy ma się dziecko z problemami. O wysokości dotacji z Urzędu Miasta można się dowiedzieć dzwoniąc tam.
    • szkola-welldone Re: Przedszkola w Ząbkach 06.12.13, 22:02
      Polecam Zozole!!!!! Pracuje w przedszkolach ucząc angielskiego w Ząbkach już 5 lat i muszę powiedzieć ,że jako pracownik czuję się tam bezpiecznie i doceniona. W miłej atmosferze przyjemniej się pracuje a przecież zadowolony pracownik to efektywny pracownik- wszystko przekłada się na dzieci. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania proszę pisać chętnie odpowiem.

A teraz trochę o mnie...

Jestem młodą, wykształconą, doświadczoną i energiczną lektorką. Zapraszam również do mojej nowo otwartej szkoły w Ząbkach na ul.Wiosennej 5/18 lub w godzinach porannych do 14 na ul. Powstańców 70A(w budynku przedszkola ZOZOLE)

-małe grupy 2-5os.
      -dzieci od lat 3, młodzież, dorośli
      -nauka poprzez zabawę, odgrywanie ról, teatr
      -nasze nauczanie wychodzi poza ramy podręcznika. Bogate doświadczenie w nauczaniu oraz duża baza materiałów językowych urozmaicają zajęcia.

Zapisy: tel.609-121-678, welldone.zapisy@gmail.com

Zapraszamy na naszą stronę szkola-welldone.pl/
      • megi2511 Re: Przedszkola w Ząbkach 30.12.13, 14:12
        Byłam dziś w zozolach i podoba mi się :) co prawda zakochana jestem w smyku, ale jesteśmy 20 na liście rezerwowych, więc raczej muszę odpuścić oczekiwanie na smyka i zacząć na poważnie szukać czegoś innego. Przedszkole nowe, ładnie urządzone, Pani dyrektor przemiła, mówiła, że w grupie 3 latków będzie max. 15 dzieci i jeden wychowawca i jedna pomoc ale z tego co zrozumiałam to na stałe więc tak jakby w grupie były 2 panie, trochę nie odpowiada mi rytm dnia, ale do tego możemy sie troszkę przestawić. O krasnalu nie wiem co myśleć, zastanawia mnie fakt, że choć przedszkole działa juz jakiś czas to zawsze są tam miejsca, od kiedy się chce można zacząć w dowolnej grupie wiekowej- to chyba znaczy, że mało chętnych....i z czegoś to pewnie wynika. W Koperniku nie byłam, ale pewnie też sie przejdę, chociaż jak przeczytałam o karnym krzesełku i zapłakanym dziecku to nijak się to ma do moich metod wychowania i nie chciałabym, żeby tak traktowane było moje dziecko.
        • zu6 Re: Przedszkola w Ząbkach 31.12.13, 21:56
          Mnie w Zozolach wyraźnie pani dyrektor powiedziała, ze na grupe 3 latków przypada jedna pani,ale moze coś sie zmieniło...oby:) My również jesli nie dostaniemy sie do Smyka (jestesmy 19 na liscie rezerwowej,wiec szanse są marne) to prawdopodobnie zdecydujemy sie na Zozole. Z przedszkoli, w których byłyśmy i o których słyszałam sprawia najlepsze wrażenie - niestety zawsze będzie jakieś ale...ale jednocześnie Zozole wydaje mi się przedszkolem przyjaznym dzieciom, a to + bezpieczeństwo jest dla mnie najważniejsze. A o Pani od angielskiego czytałam na innych forach same pochlebne opinie:)
          megi2511 to bardzo prawdopodobne, że nasze dzieciaczki spotkają się w przedszkolu we wrześniu:)
        • easya5 Re: Przedszkola w Ząbkach 31.12.13, 22:29
          Wydaje mi się, że w każdym przedszkolu oprócz Smyka i przedszkoli państwowych są miejsca. Bynajmniej rok temu jak szukałam to były. Zatem moim zdaniem nie jest to miernik jakości. Tak samo można by napisać, że duże obłożenie mają również przedszkola prywatne, które są najtańsze bo często jest to dla rodziców pierwsze kryterium i nota bene tam może nie być miejsc, co nie idzie w parze z jakością i warunkami. Nie bronię tutaj Krasnala, do którego uczęszcza moje dziecko, bo każdy rodzic sam wybiera przez pryzmat własnych odczuć, ale uważam, że krzywdzące jest pisanie, że jak są wolne miejsca to coś jest nie halo. Zawsze będą również na topie przedszkola przy Powstańców bo tam siłą rzeczy mieszka najwięcej osób i mają do przedszkoli na Powstańców po prostu blisko, a konkurencja jest spora. Jest wiele za i przeciw, najlepiej chyba jest odwiedzić każde potencjalne przedszkole i poczuć na własnej skórze, że akurat to będzie dla mojego dziecka w porządku. Czytanie opinii na forum nie jest miarodajne, bo zdarza się, że rodzice wylewają żółć, a i byli pracownicy czasem również. Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru dla swojego malucha :D
          • zu6 Re: Przedszkola w Ząbkach 08.01.14, 17:58
            Oczywiście najważniejsze są włąsne odczucia na temat przedszkola-i na pewno głównie należy kierować się własną intuicją i sprawdzeniem przedszkola naocznie, ale nie zgadzam się, że nie należy sie sugerować opiniami na forach. W przypadku Krasnala(ja nie biore go pod uwage, bo jest troche za daleko i gdybym brała pod uwage taką odległowsc to raczej myślałabym o Małym krokodylu)słyszałam zarówno sporo negatywnych rzeczy jak i dużo pozytywnych tak jak Wasze wpisy oraz pozytywną opinie byłej pracownicy, więc tu trudno byłoby pewnie wyciagnąc mi wnioski na podstawie opinii na forach, ale są przedszkola o których dajmy na to na 40 opinii 30 jest złych-no cóż, ja nie mam ochoty już odwiedzić takiego przedszkola bo nie bede eksperymentować na swoim dziecku i sprawdzać czy przypadkiem nie są to błędne oskarżenia..

Gdyby jeszcze zajrzał tu ktoś kogo dziecko chodzi do Zozoli to mam wielką prośbę o opinie. Czekam w styczniu na telefon ze Smyka i jeśli sie nie dostaniemy to chciałabym w styczniu/lutym sie zdecydować na jakieś przedszkole i na razie zdecydowanie wygrywa Zozole, ale jednak wciąż mam troche wątpliwości...
            • martutita Re: Przedszkola w Ząbkach 08.01.14, 19:55
              Nie wiem czemu tak bardzo zachwycacie sie tym Smykiem. Osobiście znam kilka osób które wypisaly dzieci bo kilka rzeczy było nie fajne.
              Monitoring to fikcja od 3 lat opowiadają ze zaraz będzie działał. Dzieci nie chodzą na spacery do lasu i nawet w ciepłe i ładne dni siedzą w sali, jeśli paniom nie chce sie wychodzić.
              Wydaje mi sie ze teraz, kiedy jest taki wybór przedszkoli można znaleźć coś lepszego.
              Nie jestem związana z żadnym przedszkolem bo moje dziecko juz chodzi do szkoły.
              • zu.87 Re: Przedszkola w Ząbkach 08.01.14, 20:44
                martutita a możesz napisać jakie konkretnie rzeczy były niefajne w Smyku, ze twoi znajomi zabierali stamtąd dzieci?Co do monitoringu wiem tyle co powiedziała mi pani dyrektor przedszkola-a twierdziła,że cały czas ten monitoring tam jest.
                Myślę, zę to nic dziwnego, że bierzemy pod uwage to przedszkole,ponieważ w większości spotkałam sie z bardzo dobrymi opiniami-po za tym jest jedynym prywatnym przedszkolem w Ząbkach, w którym nie ma miejsc na rok do przodu,więc logicznie myśląc wysnułam wnioski, że o czymś to świadczy, ale chetnie dowiem sie co tam jest nie tak,bo oczywiscie mozliwe, że przedszkole "jedzie na opinii",a pogorszyło się i będę bardzo wdzięczna za rozwinięcie Twojej opinii:)
                • martutita Re: Przedszkola w Ząbkach 08.01.14, 21:01
                  Ja osobiście nie miałam tam dziecka więc szczegółów nie znam. Z tego co wiem to dużo zależy od tego na jaka Panią sie trafi. Kolezanka narzekała na brak informacji w stylu: co dziecko jadlo, jak sie zachowywało itp. Mało spacerów i ten monitoring który ponoć nigdy nie działał.
                  Kiedyś to było jedyne duże przedszkole na Powstańców i pewnie dlatego takie popularne.
                  Jak dla mnie przereklamowane, ponieważ nowe placówki oferują młodsza i bardziej zaangażowana kadrę oraz ciekawsze zajecia.
                  Wiadomo ze tyle ile ludzi tyle będzie opinii a dla młodej mamy wybór przedszkola to strasznie ważna sprawa, dlatego radzę kierować sie zdrowym rozsądkiem i intuicja. Nie warto wybierać przedszkola ze względu na ilośc chętnych bo każdemu zależy na czymś innym.
                  • zu.87 Re: Przedszkola w Ząbkach 08.01.14, 21:17
                    Dziękuję za odpowiedź:)Wezmę to pod uwagę,chociaż pewnie i tak sie tam nie dostaniemy i nie będzie problemu;) To prawda wybór przedszkola to bardzo ważna sprawa, ale myślałam szczerze mówiąc , że łatwiej będzie mi się zdecydować...
                  • esira Re: Przedszkola w Ząbkach 08.01.14, 22:09
                    Moje dziecko od września jest w Smyku. Monitoring działa, fakt ze nie zawsze, ale działa. i wlasnie dzięki kamerkom wiem ze dzieci na plac zabaw wychodzą regularnie.
                    wiem tez czy dziecko jadlo, spalo i jak się zachowywalo (często trzeba o to dopytać, ale nie czepiajmy się). zajec jest dużo i sa zróżnicowane. widze jak maly się rozwija. i jak chętnie tam chodzi. sa 3 panie na grupę a maly zapytany która najbardziej lubi jednym tchem wymienia wszystkie 3...
                    Prosba, nie wypisujcie na forum opinii typu wiem bo ktoś kiedyś powiedział ze ktoś inny mu powiedział...bo często poważnie mijaja się z prawda....
                    • easya5 Re: Przedszkola w Ząbkach 08.01.14, 22:24
                      Dlatego też pisałam, że nie warto brać sobie do serca, opinii z forum, bo czasami się zdarza, że jedna osoba piszę z wielu nicków i ciężko to obiektywnie ocenić. Ja widzę przedszkole SMYK z okna mieszkania i dementuję fakt, że dzieci rzadko wychodzą na spacery. Często, a nawet i dzisiaj, dzieciaki wręcz spacerują pod moim oknem.
                      • megi2511 Re: Przedszkola w Ząbkach 09.01.14, 08:11
                        zu6 właśnie dostałam maila od Pani Dyrektor z zozoli i zobacz co napisała :
                        ''Maksymalnie w grupie możemy przyjąć 15 dzieci w każdej grupie mamy po dwie Panie z wykształceniem Pedagogicznym" więc chyba coś sie zmieniło. Ja zastanawiam sie nad majem, żeby zminimalizować choroby (mam nadzieję, że na wiosne/lato będzie ich mniej niż na jesieni) i żeby wcześniej się zaadoptować, może będzie łatwiej niż we wrześniu gdzie przyjdą nowe maluchy którym bedzie ciężko rozstać się z rodzicami i będzie dużo płaczu :) tak to sobie wymyśliłam póki co :)
                        W smyku jestem za Tobą na liście, ale już nie liczę na przyjęcie, no chyba, że jakimś cudem utworzą dwie grupy zamiast jednej, ale na to chyba nie mają miejsca.
                        Więc do zobaczenia we wrześniu :)
                        • zu6 Re: Przedszkola w Ząbkach 09.01.14, 08:56
                          megi2511 dzięki-jeśli są dwie panie w grupie to właściwie chyba też jestem zdecydowana-pod koniec stycznia wybiorę się do Zozoli raz jeszcze i jeśli znów zrobią na nas tak dobre wrażenie jak za pierwszym razem to chyba się zapiszemy:) To co piszesz o maju ma oczywiście sens, ja zastanawiałam sie czy wcześniej nie spróbować np. na te dwie godziny dziennie,ale chyba jednak zdecydujemy sie na wrzesień, bo my prawdopodobnie wyjedziemy na wakacje juz w czerwcu,potem też kilka tygodni nas nie bedzie,wiec bałabym się, że ta adaptacja nie bardzo by nam wtedy wyszła...
                          A czy Ty mieszkasz gdzieś w okolicy Powstańców?Może nasze dzieci poznałaby się wcześniej niż dopiero w przedszkolu? My mieszkamy w Ząbkach dopiero od sierpnia i mamy tu kilkoro znajomych,ale brakuje nam tu jeszcze znajomych w wieku mojej córci;) W tej chwili dopadło nas jakieś choróbsko wiec siedzimy w domu, ale tak to chętnie umówiłybyśmy sie kiedyś np. na spacer czy do sali zabaw:)pozdrawiam
                              • monia8320 Re: Przedszkola w Ząbkach 16.01.14, 15:22
                                moje dziecko chodzi do przedszkola ZOZOLE od samego początku, jesteśmy bardzo zadowoleni, wychowawczynie są super, pani dyrektor także, Dzieci mają dużo zajęci plastycznych, muzycznych, język angielski i wiele innych. Codziennie chodzi na spacery a w ciepłe dni dużo czasy spędzają na placu zabaw. Moje dziecko jest tam najedzone, bezpieczne i szczęśliwe. Mogę dużo pisać plusów o tym przedszkolu ale najważniejsze jest że jak przyjdę po moje dziecko to wcale nie chce wychodzić z niego :) czasami wychodzimy z płaczem (a myślałam że będzie na odwrót), więc z czystym sumieniem mogę go polecić każdemu. Wiadomo każdy jest inny i ma inne wymagania, nikogo do końca się nie zadowoli ale jak na takie przedszkole za taką cenę to naprawdę warto.
                                • zu.87 Re: Przedszkola w Ząbkach 16.01.14, 16:39
                                  monia8320 utwierdziłaś mnie tylko w wyborze przedszkola:)Jutro jestem umówiona w Zozolach, żeby zapisać moją córeczkę i mam nadzieję, że będziemy równie zadowoleni z wyboru co Wy:)

megi2511 wysłałam Ci wiadomość na maila gazetowego:)
                                  • agness_paz Re: Przedszkola w Ząbkach 17.01.14, 09:05
                                    Mój synek jest w Małym Koperniku, ale z ciekawości śledzę opinie na tym wątku :) Przed chwilą też weszłam z czystej ciekawości na stronę Zozoli i tak mnie zastanowiła pora obiadowa w Programie Dnia a mianowicie 12:00-12:30 z czego wynika, że w tych godzinach serwowany jest cały obiad, tzn. zupka + II danie. Gwarantuję, że dziecko nie zje dwóch posiłków w tak krótkim czasie, no chyba, że jest serwowany obiad niepełny czyli albo zupka albo drugie danie. Tego nie wiem. Zazwyczaj w większości przedszkoli obiad jest dzielony, tzn. zupka wcześniej (np. ok. 12), a drugie danie po co najmniej 1-1,5 godz. Proszę dopytać o tą kwestię (może da się coś zmienić), dla mnie osobiście jest to istotne i myślę, że dla większości mam również. Na pewno na + w Zozolach jest to, że kuchnia jest na miejscu, tak jak i w Małym Koperniku, bo np. Bezpieczny Przedszkolak na Krasickiego ma catering. O i widzę, na stronie Bezp. Przedszkolaka, że też obiad serwowany jest o jednej godzinie - myślę, że wynika to też z wygody pracowników, ale dziecko na pewno będzie bardziej najedzone kiedy otrzyma obiadek w odstępach czasowych...Pozdrawiam :)
                                    • monia8320 Re: Przedszkola w Ząbkach 17.01.14, 13:23
                                      tak dzieci maja naraz dwa obiadki, byłam na takim jednym obiadku, porcje są odpowiednie i jedzą najpierw zupkę a drugie danie to zależy ile zjedzą tej zupy, dajmy na to jak moja córka bardziej lubi zupy niż drugie ale patrząc na inne dzieci też je zjada, bo w domu to muszę się naskakać aby je zjadło ( z zupami nie mam problemu). Z jednej strony też bym wolała żeby obiad był podawany w odstępach. Jakoś nie rozmawiałam na ten temat, ale w tedy pewnie by nie było kiedy zjeść podwieczorka ( owoce, budynie itp),od razu po obiedzie jest drzemka i jak wstana to podwieczorek. A tak a propos to czasami moja córka prosi o dokładkę :) i na wadzę też widzę że tyje więc jest ok
                                      • zu.87 Re: Przedszkola w Ząbkach 17.01.14, 15:52
                                        Ja dziś podpisałam umowę w Zozolach i nadal samo przedszkole jak i pani dyrektor i panie wychowawczynie zrobiły na mnie jak najlepsze wrażenie, a co najważniejsze byłyśmy tam ok. godziny i moja córcia nie chciała stamtąd wyjść i nie może się doczekać gdy znów tam pójdziemy. Moja córeczka to niejadek dlatego rozmawiałam z panią dyrektor o jedzeniu i podoba mi sie, ze nie wciskają dzieciom jedzenia na siłę ,ale jednocześnie dzieci nie chodzą głodne-starają się je zachęcić do jedzenia np. prosząc takie dziecko o pomoc w trakcie przygotowywania posiłków-uważam, ze to bardzo dobre podejście. Mają też zbliżone do moich poglądy na sprawy wychowawcze,a to również dla mnie bardzo ważne w jaki sposób traktowane jest moje dziecko. Zobaczymy jak to będzie, ale czuję, że to dobry wybór:)
    • anua1982 Re: Przedszkola w Ząbkach 30.01.14, 08:41
      Polecam Krasnal Na szwolezerow. Chodzi tam moja córka i syn i sa bardzo zadowoleni ja tez. Panie są bardzo opiekuńcze i przez 3 lata nie miałam żadnych zastrzeżeń. Smyk jest przereklamowany.
        • easya5 Re: Przedszkola w Ząbkach 04.02.14, 19:58
          Chyba nie należy pisać, jeśli się nie wie dokładnie a tylko "chyba". Poza tym są to przedszkola prywatne więc każdy może wybrać jakie mu się podoba w czasie jaki uważa za stosowny. Ja nie widzę w KRASNALU na Szwoleżerów nic niepokojącego, wręcz przeciwnie. Ciocie są bardzo kompetentne, opiekuńcze i życzliwe, dziecko wiele się nauczy w tym przedszkolu. I z całą odpowiedzialnością polecam to przedszkole.
        • beata615 Re: Przedszkola w Ząbkach 11.02.14, 13:47
          mój synek chodzi do Małego Kopernika i jestem bardzo zadowolona! angielski helen doron jest super - mały gada i śpiewa po angielsku :) byłam w szoku jak zaśpiewał piosenkę po chińsku! inne warsztaty też są świetne :) kuchnia na miejscu i bardzo często można zobaczyć na facebooku co dzisiaj jedzą i ogólnie dużo zdjęć wrzucają :) ogólnie jestem mega zadowolona z tego przedszkola i będę wszystkim polecać!
          • kosarabanda Re: Przedszkola w Ząbkach 12.03.14, 23:07
            Ostatnio odwiedziłam Oliviera w Ząbkach. Bardzo czysto, jasne kolorowe sale. Dużo zabawek.ładny , duży plac zabaw.Weszłam bez umówienia się, akurat trwały zajęcia angielskiego w maluszkach. Bardzo fajnie brały udział, zadowolone, uśmiechnięte. Ogólnie świetne wrażenie. I okazuje się, że i cena wbrew krążącym plotkom bardzo przystępna, zawierająca wszystkie zajęcia i atrakcje. Polecam.

Magda
            • aurora37 Re: Przedszkola w Ząbkach 14.03.14, 10:45
              Szukam dobrego przedszkola w Ząbkach, ponieważ aktualnie się przeprowadzamy, dlatego ostatnio przejrzałam kilka ofert przedszkoli. Weszłam na stronę www Zozoli i oni podają, że jest to najlepsze niepubliczne przedszkole w Ząbkach działające około pół roku. Nauczona doświadczeniem przy poszukiwaniu przedszkola dla starszej córki, którą zapisałam nie do przedszkola, tylko do ludzi, którzy prowadzili działalność gospodarczą (o czym oczywiście nie miałam pojęcia), postanowiłam sprawdzić kilka przedszkoli Ząbkowskich. I co się okazało, nie mogłam znaleźć wpisu przedszkola Zozole na stronie kuratorium, dlatego też zadzwoniłam do kuratorium i okazało się, że w ogóle nie znają takiego przedszkola i nie mają żadnych dokumentów itp. Pani z którą rozmawiałam, sugerowała, że widocznie prowadzą działalność gospodarczą „opieka and dziećmi” i w takiej sytuacji absolutnie nie powinni się posługiwać nazwą przedszkole niepubliczne, ponieważ nie są pod nadzorem zarówno kuratorium, jak również pozostałych instytucji. Rodzicom radzę – to sprawdzać, ponieważ moja córka nie mogła nawet otrzymać zaświadczenia o ukończeniu zerówki. Radzę sprawdzać te kwestie, żeby uniknąć w przyszłości jakichkolwiek problemów. A swoją drogą to dziwne, że rodzice nawet nie są o takich ważnych kwestiach informowani, a jeśli nie o takich, to o czym jeszcze?
              • otylka6 Re: Przedszkola w Ząbkach 01.04.14, 16:08
                Jeśli ktoś szuka dobrego przedszkola w Ząbkach to polecam Oliviera. Moje dziecko tam chodzi 3 lata. Sale są duże, przestronne, bardzo kolorowe i ładnie urządzone. Łazienki przy każdej sali, co jest dużym plusem ze względu na bezpieczeństwo i wygodę dzieci. Plac zabaw również duży, tak urozmaicony, że dzieci nie mogą się nudzić. Zaletą Oliviera jest również to, że dzieci mogą zmieniać sale na różne aktywności, a nie muszą tak jak w innych przedszkolach jeść, spać, uczyć się i bawić przez cały dzień w jednej sali. Jest tam czyściutko, panie bardzo miłe, jedzonko z własnej kuchni. Dzieci często nie chcą wychodzić z przedszkola. Moje jest zachwycone. Program jest bardzo bogaty, w każdym miesiącu jest mnóstwo różnych atrakcji. Angielski super. Naprawdę szczerze polecam przedszkole Olivier.
                • malutka.k Re: Przedszkola w Ząbkach 02.04.14, 08:59
                  Sale w Olivierze są malutkie, tak samo jak plac zabaw, duża jest tylko ogólna sala na parterze. Plac zabaw jest fatalny, malutki i aż szkoda patrzeć na stłoczone maluchy. Jedyny plus to taki, że żeby się pobawić jakąś zabawką, dziecko musi się szybko nauczyć walczyć o swoje i rozpychać łokciami.
                  • agutka81 Re: Przedszkola w Ząbkach 02.04.14, 14:08
                    Nie zgodzę się z tą opinią. Obejrzawszy większość przedszkoli w Ząbkach wybrałam Olivera. Plac zabaw jest naprawdę śliczny i duży. Jest tak wiele ciekawych i kolorowych zabawek. Nie mogę powiedzieć, że jakiekolwiek inne przedszkole w Ząbkach ma większy plac zabaw. Salami byłam zachwycona, kolorowe, ładne mebelki i mnóstwo zabawek. Oprócz dużej sali na parterze jest jeszcze ogromna sala na wyższej kondygnacji chyba 60m 2 (prawdopodobnie Pani jej nie oglądała). Pozostałe sale też są duże i wysokie. Wybrałam to przedszkole z polecenia, ponieważ działa wiele lat i wiele moich znajomych posyła lub posyłało tam swoje dzieci. Jest sprawdzone i solidne. Oczywiście muszę nadmienić, że dodatkowo przed zapisaniem dziecka, zatrzymałam przed przedszkolem kilku rodziców odbierających dzieci i naprawdę wypowiadali się bardzo pozytywnie o Oliverze.
                    • yeti203040 Re: Przedszkola w Ząbkach i ich Markieting ... 02.04.14, 15:44
                      Zaczyna się...
                      Właściciele przedszkoli będą pisać same pozytywy i wychwalać (co już jest naprawdę maksymalnie widoczne na tym forum),
                      zaś konkurencja będzie wystawiała konkurencji negatywy.

Trudno. Najlepiej przekonać się samemu. - spis przedszkoli (wszystkich - tych sprawdzonych i działających od lat oraz tych nowych) : www.zabki.pl/index.php?option=18&action=articles_show&art_id=10&menu_id=89&page=2
            • elisabe Re: Przedszkola w Ząbkach 21.03.14, 10:43
              Jak to weszłaś bez umówienia? Do przedszkola nie mozna sobie po prostu wejsc z ulicy i łazic po salach. Ktoś Cie oprowadzał, czy tak sama krązylas?
              A o cenach przedszkoli sie plotkuje? Cena chyba nie jest tają informacją.
    • przedszkole-zozole2013 Re: Przedszkola w Ząbkach 14.03.14, 20:13
      Witam Serdecznie
      Pragnę sprostować informacje na temat naszego przedszkola. Jesteśmy Niepublicznym Przedszkolem Angielsko - Hiszpańskim Zozole z wpisem do ewidencji, który można sprawdzić w Urzędzie Gminy wydział oświaty oraz osobiście w naszej placówce.
      W przedszkolu mamy 15 osobowe grupy i w każdej grupie są dwie wychowawczynie. W grupie najstarszej jest jedna wychowawczyni, którą wspieram osobiście(:
      Pozdrawiam i zapraszam zainteresowanych bezpośrednio do nas wyjaśnimy wszelkie wątpliwości...
      • nika2014 Re: Przedszkola w Ząbkach 15.03.14, 16:20
        Witam
        Zapisałam mojego synka do zozoli zanim to zrobiłam na rozmowie z panią dyrektor sprawdzałam dokumentację potwierdzającą wpis do ewidencji, statut, programy itp. spędziłyśmy godzinę na rozmowie znam się na prawie i przepisach zapewniam, że wszystko jest w porządku ale zawsze warto sprawdzać. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przedszkola i pań tam pracujących synek jest zachwycony, dziękujemy ostrożna mama....
        • radosnasosenka Re: Przedszkola w Ząbkach 15.03.14, 19:17
          Moi drodzy,
          to wszystko wynika z tego , że przedszkola stały się dla niektórych "możliwością stworzenia dobrego biznesu"
          Proszę mi wierzyć, że rynek niedługo zwryfikuje wszystko. (Chociaż zawsze znajdzie się kilka osób, które nabiorą się na proste chwyty marketingowe - promocje i inne bajery...) A tworzenie megapozytywnych postów na forum internetowym pod różnymi nickami można pozostawić bez komentarza.

Niektórzy mogą nie mieć pojęcia na temat prowadzenia działalności edukacyjnej, ponieważ wcześniej zajmowali się "czymś innym"... Owszem, można zatrudnić jakieś osoby do pracy, ale... - jest bardzo dużo tego "ale"...
          Wykaz przedszkoli publicznych i niepublicznych znajdziecie na stronie urzędowej Miasta Ząbki: www.zabki.pl/index.php?option=18&action=articles_show&art_id=10&menu_id=89&page=2
          • kasandra299 Re: Przedszkola w Ząbkach 16.03.14, 09:43
            A czy ktoś może napisać, kiedy to przedszkole - tak właściwie zostało zarejestrowane?

Zastanawia mnie fakt, że właściciele na stronie www podają, że to najlepsze przedszkole w Ząbkach. Wydaje mi się, że musi trochę czasu upłynąć, żebyśmy my rodzice mogli je tak wysoko ocenić.
            Czasem "odrobina skromności nie zaszkodzi".
              • mayk-ell Re: Przedszkola w Ząbkach 22.07.14, 14:55
                Oczywiście każdy może pisać, że ma najlepsze przedszkole, a i tak zweryfikują to dzieci i rodzice. W przypadku Zozoli jak i we wszystkich żłobkach/przedszkolach są plusy i minusy. Dużym plusem jest sama placówka (nowa, dobrze wyposażona, wkrótce z własną kuchnią, w miarę czystą - widać to po ubrankach dzieci, zarejestrowana, z placem zabaw). Niestety minusy też są: spora ilość dzieciaków wyklucza indywidualne podejście do Twojego dziecka :(, większa ryzyko zachorowań, brak informacji od Pań jakie postępy robi Twoje dziecko i co się nim działo w ciągu dnia - zazwyczaj tekst "wszystko w porządku", a jak padnie konkretne pytanie to przeważnie słyszę "Pani, która się opiekowała dzieckiem już nie ma, proszę zapytać jutro rano". Jak pytasz rano to Pani ma już 12 dzieciaków lub więcej na głowie i nie ma czasu z Tobą porozmawiać, a Ty walczysz z czasem, żeby zdarzyć do pracy! Pani Dyrektor też nie wiele będzie wiedziała o Twoim dziecku, bo ma papierkową robotę, a oprócz tego sama ma swoje dziecko w przedszkolu. Nie ma idealnych żłobków. Należy się interesować tym co robi placówka i zaglądać w każdy kąt oraz patrzeć uważnie na zachowanie dziecka, a następnie przekazywać swoje uwagi. Opinia po przebyciu kliku żłobków w Ząbkach, na szczęście niedługo koniec :))

> > Zastanawia mnie fakt, że właściciele na stronie www podają, że to najleps
                > ze prz
                > > edszkole w Ząbkach
                >
                > Właściciele wszystkich przedszkoli mogą tak napisac :)
    • 5monia100 Re: Przedszkola w Ząbkach 11.11.14, 18:45
      Witam do tej pory byłam zadowolona z przedszkola zozole dziecko chętnie chodziło do przedszkola dużo opowiadało o pani Anecie w domu byliśmy bardzo zadowoleni z tej pani, ale właśnie bezpodstawnie została zwolniona bardzo dobra nauczycielka, gdzie najbardziej ucierpiały dzieci. Do rozmowy( osobistej nie doszło. )i wyjaśnień dlaczego została zwolniona z właścicielami p. Mariuszem i p. Klaudią , przez tel. dowiedziałam się że pani Aneta nie dogadywała sie z pania właścicielką, a co mnie to obchodzi jest super pedagogiem dziecko jest z nia szczęśliwe dużo o niej pozytywnego usłyszałam od córki, ale i sama wiem że jest kompetentna, nie zbywa słowem że wszystko ok. zawsze miała chwilę żeby o dziecku opowiedziec, moje dziecko to nie królik doswiadczalny!!! .Grupą zajmuje teraz się starsza znerwicowana pani która podejrzewam dorabia do niskiej emerytury ale dobrego wrazenia nie robi, córka się żali że nie chce tam chodzic bo pani krzyczy i pyta ciągle kiedy ciocia Anetka wróci.Pani Aneto gdzie Pani podejmie pracę to my pójdziemy za panią. Będziemy w kontakcie
      • monia8320 Re: Przedszkola w Ząbkach 04.02.15, 08:43
        Witam, moje dziecko tez chodzi do przedszkola ZOZOLAND. Na początku było super, dopóki nie odszedł pan Artur. Dla obecnych właścicieli to tylko biznes jak sami podkreślają, robią umowy tylko pod siebie a z nami rodzicami się nie przejmują. Kuchnia miała być i z tego co wiem szybko nie powstanie!!! Dzieci muszą chodzić po salach co dla mnie jest nie normalne a ciocie już tym zmęczone. Grupy są łączone bo właścicielom nie mogą zatrudnić pań, ponieważ żadna im nie odpowiada. Oj dużo by tu pisać. Jak na razie najważniejsze jest że ciocie są super i dziecko zadowolone, żeby nie ciocie to nie wiadomo jak by to dalej było.Ciocie zapewniają im bezpieczeństwo.Jak tylko znajdę przedszkole a nie biznes to od razu zabieram dziecko.
        • megi2511 Re: Przedszkola w Ząbkach 04.02.15, 12:45
          zgadzam się z Tobą Monia,
          gdyby nie ciocie które moje dziecko uwielbia, też już nie byłoby nas w zozolach, podejście właścicieli doprowadzi do tego, że będą mieli pustki jak w co poniektórych ząbkowskich przedszkolach. A zwolnienie dyrektorki to jak dla mnie strzał w kolano, to ona łagodziła większośc sporów na lini rodzic- właściciel. Tylko wychowawczynie (nie wszyskie oczywiście) są atutem tego miejsca bo na pewno nie 100 dzieci na tak małej powierzchni, nie brak obiecywanej kuchni, nie nowe choć popsute juz zabawki itp
        • karla1977 Re: Przedszkola w Ząbkach 14.02.15, 23:42
          ja tez zabieram niedlugo mam juz podpisana umowe z innym przedszkolem. W moim odczuciu Zozoland oferuje coraz nizszy standard. Miala byc kuchnia - nie ma, 2 jezyki - jest jeden, miala byc przestrzen dla dzieci - jest scisk. Zabawki - malo i popsute, czasem zwyczajnie smutno mi zostawiac tam dziecko bo wiem ze nie za bardzo ma czym sie tam bawic. Stolikow do rysowania nie ma w kazdej sali, z tego co wiem w jedne sali nie ma toalety :S bo powstala z podzielenia sali audytoryjnej na dwie mniejsze.... Tak, panie wychowawczynie sa calkiem w porzadku choc szczerze mowiac mego zachwytu nie wzbudzaja i mam pare uwag ale nie bede sie dzielic nimi teraz poniewaz latwo by mnie wtedy zidentyfikowac. Moze akurat moje dziecko jest w innej grupie niz osob piszacych wczesniej i to dlatego? Nikt nigdy nie przypomnial o wymianie szczoteczki do zebow, przyniesieniu pasty - dziwi mnie to mocno. O to co dziecko robilo w ciagu dnia trzeba dopytywac, a i to nie zawsze sie ta informacje otrzyma. W zlobku dostawalam mala karteczke z krotka informacja - wiec wiem ze mozna inaczej. Ogolnie na poczatku dobrze sie zapowiadalo i liczylam na ze bedzie to elitarne, moze nawet drozsze przedszkole, ale za to majace ciekawa oferte. Jedno wielkie rozczarowanie i wielki minus. Na szczescie juz niedlugo tam zagrzejemy miejsce, szkoda tylko ze musze zafundowac dziecku kolejna "rewolucje" w zyciu.
          • zu.87 Re: Przedszkola w Ząbkach 01.04.15, 10:34
            My tak jak większość rodziców z naszej grupy i sąsiednich zabraliśmy już córkę Zozolandu i prznieślimy do Akademii odkrywcy-wybór był prosty ponieważ tam przeszły ciocie z Zozolandu,a tylko one nas tam jeszcze trzymały. O nowym przedszkolu jeszcze nic nie mogę powiedzieć, ale ponieważ córka jest w grupie ze swoją ulubioną ciocią i sporą częścią dzieci z poprzedniej grupy,do tego przeszła fantastyczna ciocia od angielskiego oraz Panie od zajęć dodatkowych, więc mam nadzieję, że ta zmiana wyjdzie nam na dobre. Właściciele Zozolandu nie mają pojęcia o prowadzeniu przedszkola-w moim odczuciu nie szanują ani kadry, ani rodziców dzieci tam uczęszczających. Teraz nagle próbują ratować wizerunek, wrzucając do sieci mnóstwo zdjeć i twierdząc, ze orgaznizują dzieciom niesamowite atrakcje-tylko przez osttani rok nie było żadnych atrakcji,a te teraz tak szeroko reklamowane też pozostawiają wiele do życzenia-na dzień kobiet był wielki plakat,ze dzieci będą miały niewiadomo jakie niespodzianki-jedyną niespodzianką było to, ze dzieci dostały zwykłe wafle i smarowały je nutellą ze słoika i jadły...Miał być dzień kota-widziałam na zdjeciach,ze w końcu był,ale nie tego dnia, którego miał być-na początku marca-opisywano to jako niesamowitą atrakcje i poproszono rodziców o przebranie tego dnia dzieci w kotki itp. dzieci poszły do przedszkola nastawione na spotkanie z prawdziwymi kotami i...nic, okaząło sie, że nic nie było, a pani właścicielka gdy rodzice pytali czemu i czemu nikt nie zawiadomił rodziców, bo przecież dzieci się nastawiły-odpowiedziała z kwaśną miną:odwołane....chyba nie trzeba komentarza.Posłaąłm córkę do Zozolandu/Zozoli bo przedszkole było kameralne, wspaniałe wychowawczynie-wydawało mi się, ze przedskzole jest nastawione na dzieci,ale szybko z rodzinnej atmosfery zrobiłą się nerwowa, do tego nagle się okazało,ze grup będzie dużo więcej i tylko ciocie były świetne,ale jak widać im też obecni własciciele dali się we znaki skoro wszystkie najlepsze ciocie odeszły...Oczywiscie to moje subiektywne odczucia,a;le ja zdecydowanie odradzam Zozoland.
            • katrem Re: Przedszkola w Ząbkach 14.05.15, 09:38
              Mój synek od stycznia br. uczęszcza do Zozolandu, trafiliśmy tam w trakcie zmian i małego zamieszania, ale w tej chwili wszystko się unormowało. Mam wrażenie, że z miesiąca na miesiąc jest coraz lepiej. Jest nowa fajna, bardzo zaangażowana i dostępna pani dyrektor, rodzice na bieżąco informowani są o różnych wydarzeniach, dużo się dzieje. Kadra również zaangażowana, ciocie miłe i pomocne, moje dziecko bardzo chętnie chodzi do tego przedszkola, usamodzielniło się, poza tym nie ma problemu z posiłkami (wszystko je). Szczerze polecam!

Na stronie przedszkola ukazała się niedawno informacja o przekształcaniu tej placówki w przedszkole publiczne, co też na pewno ucieszy mieszkańców tej części Ząbek.
              • college1 Re: Przedszkola w Ząbkach 06.08.15, 11:03
                Zapraszamy wszystkie dzieci do nowego Publicznego Przedszkola American Kids College w Ząbkach. Przedszkole znajduje się przy ul. Piłsudskiego 152 w nowym budynku.
                Przedszkole duże, 10 - oddziałowe, bardzo przestronne, jasne sale. Kładziemy nacisk na edukację w zakresie języka angielskiego oraz na wychowanie dzieci w duchu wartości etycznych, chrześcijańskich i moralnych.
                Przedszkole rusza od 1 września! Dokumenty można składać do 14 sierpnia w godz. 10-18 w sekretariacie placówki.
                Nasze przedszkole to przedszkole z misją ! Przyjdź i się przekonaj !!!
                Serdecznie zapraszamy !!!
    • malyodkrywca2 Re: Przedszkola w Ząbkach 11.11.14, 20:11
      Witam
      Miałam się nie wypowiadać, mój syn mówi bardzo pozytywnie o przedszkolu o ciociach, jednak po ostatnich wydarzeniach związanych z decyzjami o zwolnieniu świetnego pedagoga a w zamian na zastępstwo za młodą energiczną nauczycielkę dano nam emerytkę, która pewnie nie ponosi żadnej odpowiedzialności za nasze dzieci?
      Świadomość jakie podejście do dzieci mają właściciele P.Klaudia p Mariusz?dają wiele do życzenia jestem zrozpaczona ich decyzją, a jej wygląd daje dużo do myślenia?
      Drodzy Państwo zróbmy coś bo tu chodzi o nasze dzieci, mam nadzieję, że Pani, która pracowała z naszymi dziećmi wróci ale czy zechce z kimś takim pracować, przykro mi, że takim ludziom bez kwalifikacji pozwala się otwierać przedszkola i eksperymentować na naszych dzieciach zwalniając personel z dnia na dzień.
      • krisz2011 Re: Przedszkola w Ząbkach 03.02.15, 15:38
        Moj syn rowniez chodzi do przedszkola Zozoland (to aktualna nazwa), i ma rownie pozytywne zdanie o swoich ciociach. Ja jako mama podzielam opinie swojego syna o ciociach ale jezeli chodzi o ostatnie miesiące to w przedszkolu nie jest już tak fajnie jak na początku było, na szczęście dzieci dzięki super ciociom tego nie odczuły jeszcze. Zero zaangazowania wlascicieli, wręcz przeciwnie, snująca się po przedszkolu włascicielka itd. O kuchni w przedszkolu mysle, ze mozna zapomniec - nie ma tam niestety miejsca na nią. Ponad 100 przyjętych dzieci na takim metrazu zrobiło swoje, zaduch, brak stolików dla dzieci w salach, malo zabawek ... Gdyby nie ciocie pewnie nie byloby juz nas tam... a jezeli chodzi o tę strszą Panią dorabiajacą do emerytury, o ktorej pisano wczesniej to mialam takie samo zdanie, wręcz wyrobilam je sobie na podstawie wlasnych obserwacji podczas odbierania dziecka ... cyt. mojego dziecka : ta pani bardzo ściska moję rączki mamo, to boli.. koniec cytatu. Pozostawię to bez komentarza.
        • surdut123 Re: Przedszkola w Ząbkach 03.02.15, 19:33
          Moje dziecko chodzi do Małego Kopernika i muszę niestety stwierdzić, że i to przedszkole strasznie obniżyło swój poziom w porównaniu z tym co było na początku. Mam wrażenie, że odkąd właścicielka otworzyła drugą placówkę to już w tym momencie zrobiła się to po prostu tzw. maszynka do zarabiania pieniędzy... Dużym plusem jest na pewno wyżywienie i to chyba tyle jeśli chodzi o plusy.
          • gosia-mama78 Re: Przedszkola w Ząbkach 03.02.15, 21:32
            Moje dziecko również chodzi do Małego Kopernika i jestem BARDZO zadowolona. Przenieśliśmy je z innej placówki i dopiero teraz wiemy, co to prawdziwe przedszkole. Nie mogę powiedzieć złego słowa na to miejsce, a wręcz przeciwnie - same superlatywy! "Maszynka do zarabiania pieniędzy" - skąd takie wnioski? Czy na pewno mówimy o tym samym przedszkolu?!
    • mkozdran Re: Przedszkola w Ząbkach 21.11.14, 15:32
      Mamy od półtora roku córkę w Olivierze.
      Jesteśmy bardzo zadowoleni. Oczywiście zdarzają się jakieś niedociągnięcia albo nieporozumienia ale otwartość Pani Dyrektor i opiekunek jest na prawdę na najwyższym poziomie.
      • katogo_1 Re: Przedszkola w Ząbkach 21.11.14, 23:23
        Moje dziecko chodziło do Małego Kopernika i było bardzo zadowolone. Co dzień przeżywało coś nowego i ciekawego. Dla mnie ważne było to, że mogłam spokojnie wrócić do pracy, bo Panie które tam pracują to cudowne nauczycielki. Czułam się wspierana w wychowaniu mojego dziecka. Panie chwaliły ale mówiły także co danego dnia było nie tak. Moje dziecko spędzało tam miło czas i wiele się nauczyło. Chodzimy teraz do państwowej placówki i gdyby nie koszty, to nigdy nie zrezygnowałabym z tego przedszkola. Mówię tak nie tylko z punktu widzenia rodzica, ale sama pracowałam w kilku prywatnych przedszkolach i wiem jak to wygląda od "środka". Uważam, że to naprawdę dobre przedszkole. Jedyny minus każdego prywatnego przedszkola, to niestety częste zmiany kadrowe, ale na to nie mają już niestety wpływu rodzice.
      • aga_6 Re: Przedszkola w Ząbkach 16.06.15, 22:47
        Witam! Mam jak najlepsze zdanie na temat przedszkola SMYK w Ząbkach. Uczęszczała do niego moja starsza córka. Miała do niego chodzić także moja młodsza córka, jednak wyprowadzamy się z Ząbek. W związku z tym mam do odstąpienia miejsce w tym przedszkolu dla 3-latka (rocznik 2012) na rok szkolny 2015/2016. Gdyby ktoś był zainteresowany, proszę o kontakt na adres malinowska.1@tlen.pl
    • college1 Re: Przedszkola w Ząbkach 06.08.15, 11:31
      Zapraszamy wszystkie dzieci do nowego Publicznego Przedszkola American Kids College w Ząbkach. Przedszkole znajduje się przy ul. Piłsudskiego 152 w nowym budynku.
      Przedszkole duże, 10 - oddziałowe, bardzo przestronne, jasne sale. Kładziemy nacisk na edukację w zakresie języka angielskiego oraz na wychowanie dzieci w duchu wartości etycznych, chrześcijańskich i moralnych.
      Przedszkole rusza od 1 września! Dokumenty można składać do 14 sierpnia w godz. 10-18 w sekretariacie placówki.
      Nasze przedszkole to przedszkole z misją ! Przyjdź i się przekonaj !!!
      Serdecznie zapraszamy !!!
      • paulina1528 Re: Przedszkola w Ząbkach 16.09.15, 13:13
        Publiczne Przedszkole American Kids College GoWork.pl Andrzej Kosieradzki informuje o ostatnich wolnych miejscach.

Rekrutacja nadal trwa.
        Wnioski są dostępne na stronie internetowej bądź w sekretariacie przedszkola.
        Liczy się kolejność zgłoszeń. Przyjmujemy dzieci urodzone w latach 2010, 2011, 2012 i 2013 r.

Będąc przedszkolem amerykańskim bardzo intensywnie prowadzimy zajęcia z nauki języka angielskiego. Przez najbliższe 6 tygodni mamy gości z różnych zakątków świata którzy opowiadają o swojej kulturze oraz pod nadzorem nauczycieli z języka angielskiego prowadzą zajęcia. W najbliższych tygodniach mamy gości z Armenii, Maroko czy Indii.

Przyjdź lu zadzwoń i dowiedz się więcej
        Osoba do kontaktu Paulina Świętochowska nr. tel. 792998761
    • ewelinakk1 Re: Przedszkola w Ząbkach 28.09.15, 13:29
      Moje dziecko od września chodzi do nowego przedszkola publicznego american kids i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona. Córka bardzo dobrze się tutaj czuje , szybko zaaklimatyzowała się w przedszkolu i chętnie do niego chodzi. Mało tego, nie mogłam nigdy zainteresować jej czymś dłużej niż 5min natomiast teraz uczęszcza tutaj na zajęcia z angielskiego z których bardzo dużo wynosi i chętnie w nich uczestniczy :) Bardzo gorąco polecam to przedszkole !!
    • kasia4108 Re: Przedszkola w Ząbkach 28.09.15, 23:10
      odradzam przedszkole "Bezpieczny Przedszkolak", ciągła zmiana kadry, delikatnie mówiąc śmierdzące toalety, rażąco małe porcje jedzenia, tona piasku w przedszkolu, nowa kadra bez jakichkolwiek kwalifikacji , ludzie z łapanki
    • kasia4108 Re: Przedszkola w Ząbkach 28.09.15, 23:12
      do tego niebezpieczny plac zabaw z ruszającymi się elementami (już ktoś słusznie to poruszył w poprzednim wątku), biznes robiony na niepelnosprawnych dzieciach ktorymi zajmuja sie panie bez studiow, szkoda dzieci naprawde..... wypisalam corke po 3 miesiacach i to byla najlepsza decyzja
    • zuzulka15 Re: Przedszkola w Ząbkach 30.09.15, 18:39
      Odniosę się do w/w opinii o Bezpiecznym Przedszkolaku:

"ciągła zmiana kadry" - nie ciągła, akurat na początku września nastąpiła zmiana nie wynikająca z winy przedszkola. Z resztą zmiana mi się osobiście bardzo podoba. Odświeżyła to przedszkole przy okazji, bo nowe ciocie wprowadziły odpowiednie zmiany na ich korzyść (m.in. skuteczne metody wykonywania poszczególnych czynności - przez zabawę, piosenkę, czego wcześniej nie było). Mam to szczęście, że obserwuję ich codziennie jak są na placu zabaw i złego słowa nie mogę powiedzieć.

"delikatnie mówiąc śmierdzące toalety" - to nie śmierdzące toalety tylko bezzapachowe mydło taki dziwny zapach wydaje. Mój syn często ma w tym "zapachu" ręce. Używają po prostu najzdrowszych mydeł, bez zbędnych barwników i aromatów. Ale odświeżacz stoi i tak.

" rażąco małe porcje jedzenia" - nie sądzę. Moje dziecko przybiera na wadze rewelacyjnie mimo 3 centyla... Małe porcje wynikają z tego, żeby nie marnowało się jedzenie. Dwa dania od razu na obiad - jakby były duuże to drugiego nikt by nie tknął a jak jest potrzeba to może dziecko dostać dokładkę. Mój syn jada czasem dokładki ;)

" tona piasku w przedszkolu" - w lako to było normalne, w szatni. Dzieci się przebierają iw butach mają mnóstwo piachu. Mój syn ostatnio i w kapturze nosił. Wszystko z placu zabaw. Ale tak jest tylko przy powrotach i jak odbierane są dzieci, bo np. ja często zakładając synowi buty musiałam najpierw wysypać piasek do kosza. Może po prostu niektórzy rodzice sypią na podłogę...? A ciocia Ula śmiga z miotłami przy okazji spokoju w szatni. No i wiadomo, piach się nosi! A są tam dzieci! Dzieci potrafią wiele :)

"nowa kadra bez jakichkolwiek kwalifikacji" - a skąd ta wiedza? Ja nie mam do kadry żadnych zastrzeżeń. Skąd wie Pani o ich kwalifikacjach? Z resztą ja nie wnikałam. Ważne jest dla mnie jak zajmują się moim dzieckiem. I jestem zadowolona bardzo. Mój syn tam promienieje. I polubił warzywa, ku mojemu zdziwieniu! :)

"niebezpieczny plac zabaw z ruszającymi się elementami" - tu tylko się zgodzę, bo huśtawka nie została przytwierdzona do podłoża, jednak jest ciężka i normalne dziecko bujając się "normalnie" nie zrobi sobie krzywdy.
    • zuzulka15 Re: Przedszkola w Ząbkach 01.10.15, 11:10
      Odniosę się do w/w opinii o Bezpiecznym Przedszkolaku:

"ciągła zmiana kadry" - nie ciągła, akurat na początku września nastąpiła zmiana nie wynikająca z winy przedszkola. Z resztą zmiana mi się osobiście bardzo podoba. Odświeżyła to przedszkole przy okazji, bo nowe ciocie wprowadziły odpowiednie zmiany na ich korzyść (m.in. skuteczne metody wykonywania poszczególnych czynności - przez zabawę, piosenkę, czego wcześniej nie było). Mam to szczęście, że obserwuję ich codziennie jak są na placu zabaw i złego słowa nie mogę powiedzieć.

"delikatnie mówiąc śmierdzące toalety" - to nie śmierdzące toalety tylko bezzapachowe mydło taki dziwny zapach wydaje. Mój syn często ma w tym "zapachu" ręce. Używają po prostu najzdrowszych mydeł, bez zbędnych barwników i aromatów. Ale odświeżacz stoi i tak.

" rażąco małe porcje jedzenia" - nie sądzę. Moje dziecko przybiera na wadze rewelacyjnie mimo 3 centyla... Małe porcje wynikają z tego, żeby nie marnowało się jedzenie. Dwa dania od razu na obiad - jakby były duuże to drugiego nikt by nie tknął a jak jest potrzeba to może dziecko dostać dokładkę. Mój syn jada czasem dokładki ;)

" tona piasku w przedszkolu" - w lako to było normalne, w szatni. Dzieci się przebierają iw butach mają mnóstwo piachu. Mój syn ostatnio i w kapturze nosił. Wszystko z placu zabaw. Ale tak jest tylko przy powrotach i jak odbierane są dzieci, bo np. ja często zakładając synowi buty musiałam najpierw wysypać piasek do kosza. Może po prostu niektórzy rodzice sypią na podłogę...? A ciocia Ula śmiga z miotłami przy okazji spokoju w szatni. No i wiadomo, piach się nosi! A są tam dzieci! Dzieci potrafią wiele :)

"nowa kadra bez jakichkolwiek kwalifikacji" - a skąd ta wiedza? Ja nie mam do kadry żadnych zastrzeżeń. Skąd wie Pani o ich kwalifikacjach? Z resztą ja nie wnikałam. Ważne jest dla mnie jak zajmują się moim dzieckiem. I jestem zadowolona bardzo. Mój syn tam promienieje. I polubił warzywa, ku mojemu zdziwieniu! :)

"niebezpieczny plac zabaw z ruszającymi się elementami" - tu tylko się zgodzę, bo huśtawka nie została przytwierdzona do podłoża.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka