Dodaj do ulubionych

czas zacząć wybory

24.09.10, 10:55
najwyższa pora poznać naszych kandydatów na radnych oraz ich poglądy i być może dokonanian oraz czyny.

Jako pierwszy temat :
Co zamierzasz zrobić dla poprawy bezpieczenstwa w naszej okolicy jakie podejmiesz działania po wyborze na radnego i jakie działania podjąłeś w ostatnich 4 latach?

Ten temat przewijał się przez ostatnie cztery lata na wszystkich zebraniach wiejskich.

Zdrówka
Obserwuj wątek
  • soltysiak2012 Re: czas zacząć wybory 24.09.10, 12:04
   Ostatnio poparłem wniosek na przeznaczenie 10.000 złotych na dodatkowe patrole policyjne w Mysiadle. Sprawa została zatwierdzona i w przyszłym roku będzie 166 godzin dodatkowego patrolowania Mysiadła przez funkcjonariuszy. Sukces ten został dokonany przez grupę 15 mieszkańców Mysiadła.
   Czekam niezwłocznie na dokonania innych osób.
   • polwilu Re: czas zacząć wybory 24.09.10, 20:21
    Szanowny Panie
    Proszę także poinformować ze w pierwotnym projekcie budżetu, fundusze te przeznaczone były na rozbudowę placu zabaw na ulicy Polnej. Definiowanie faktu, odebrania pieniędzy najmłodszym mieszkańcom Mysiadła i wyręczeniu nimi, Komendy Stołecznej Policji, jest wątpliwym sukcesem.
    Pozwolę, sobie także zauważyć, ze w grupie tych 15 wzorowych obywateli Mysiadła, zauważyłem dwie osoby, które na stale zameldowane są w województwie Podkarpackim, a z Mysiadłem łączy ich tylko wynajęte mieszkanie i ciągłe waśnie z sąsiadami. To by tłumaczyło fakt, iż osobą tym bardziej zależy na obecności policji, szczególnie, kiedy płaci za to podatnik z Lesznowoli. Ubolewam także, że w wyżej wymienionej grupie dostrzegłem także 2 radnych z Mysiadła, których glosowanie pozostawiam pod ocenę wyborców, szczególnie z rejonów w/w placu zabaw.
    Gratuluję wiec Panu Sołtysiak2012, tak zacnego i chlubnego aktu obywatelskiego i życzę dalszych owocnych prac dla wspólnego dobra wszystkich mieszkańców Mysiadła.    Z szacunkiem
    Mirosław Wilusz
    • soltysiak2012 Re: czas zacząć wybory 24.09.10, 21:37
     Panie Mirosławie

     Ze zdziwieniem przeczytałem Pana post. Przecież w trakcie spotkania jasno zostało wskazane, że bezpieczeństwo naszych najmłodszych jest niesłychanie ważne, a celem CZĘŚCIOWEJ rezygnacji z rozbudowy placu zabaw jest dobro wszystkich mieszkańców Mysiadła. Pozostała część środków zostanie przeznaczona zgodnie z pierwotnym projektem. Natomiast dodatkowe patrole mają również zadbać o kontrolę prędkości pojazdów w Mysiadle, bo bezpieczna droga do szkoły jest równie istotna jak dodatkowa zabawka na placyku zabaw. Ponadto autorzy projektu budżetu niestety nie przedstawili uzasadnienia do przeznaczenia określonej kwoty na plac zabaw i nie sprecyzowali, co zostanie za te środki wykonane. Bazując na przedstawionych informacjach mieszkańcy podjęli słuszną decyzje zmiany podziału funduszy.
     Zadziwiające jest więc manipulowanie faktami z Pana strony, jaki to ma cel – nie wiadomo. Podobnie publiczne negowanie decyzji innych osób, bez rzetelnego uzasadnienia, stanowi jedynie prymitywny atak na konkretne osoby i nie wnosi nic do merytorycznej dyskusji.

     Z szacunkiem to przesada, bo Pana post jest dość opryskliwy i stanowi przerost formy nad treścią.
     • polwilu Re: czas zacząć wybory 25.09.10, 16:58
      W dzisiejszej rozmowie z radnym Kanią dowiedziałem się dwa nowe fakty, o których nikt nie wspomniał podczas czwartkowego spotkania.
      1. Jeżeli będzie taka potrzeba, to dalsza rozbudowa placu zabaw przy ul. Polnej zostanie sfinansowany z innego budżetu.
      2. Radny przyznał też, że mieszkańcy z najbliższego sąsiedztwa tego placu, narzekają na „krzyki, wrzaski, oraz imprezy w altankach.”

      W związku z wyżej wymienionymi argumentami przyznaje, że sprawa dalszej rozbudowy placu zabaw powinna być oddana pod dalszą debatę. Nadal jednak nie zgadzam się z przyznawaniem pieniędzy samorządowych Policji. Przedstawię Panu „rzetelne argumenty” przemawiające za tym, że dotowanie lokalnej Policji to kiepski pomysł.

      1. Finansowanie Policji przez samorządy jest powszechną praktyką, i jest to regulowane ustawą z 6 kwietnia 1990 o Policji. Prawdą jednak jest, że fakt ten budzi coraz więcej kontrowersji dotyczących zbyt dużego uzależniania Policji od władzy lokalnej. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie chce jednak pozbawić samorządów możliwości wspierania tych służb. Przyczyna jest prozaiczna, wyręczamy w tym Państwo Polskie, i „zachęcamy” MSWiA do dalszego baraku działania. Takie działania przyczynią się do tego, ze w następnym roku budżetowym, Komeda Wojewódzka nie podniesie budżetu dla powiatu piaseczyńskiego twierdząc ze „oni maja bogaty samorząd, wiec niech im da.”

      2. Zakazu finansowania Policji przez samorządy chce, poza Transparency International, także Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Ziemi Raciborskiej, które złożyło w Sejmie petycję w tej sprawie. W wielu gminach Polskich, wójtowie, radni, sołtysi, czuja się bezkarni, a lokalna Policja boi się egzekwować prawo w stosunku do „uprzywilejowanych.” Policja nie jest agencją ochrony mienia, czy tez najemnikami z Legii Cudzoziemskiej, ich utrzymanie leży w kwestii MSWiA, a w naszym przypadku, KOMENDY STOLECZNEJ POLICJI.

      3.Wedlug słów naszego dzielnicowego „komenda w Lesznowoli posiada jeden radiowóz.” Odebranie wiec 25% z budżetu sołectwa jest uzasadnione, ale nasuwa się również pytanie ile nasi policjanci otrzymali od władz gminnych.” Na pewno nie był to dodatkowy pojazd, który jest niezbędny do dodatkowych patroli.

      Pańskie zarzuty, że” publicznie neguje decyzje innych osób, „ tylko mi pochlebia, bowiem krytyka jest najbardziej wskazana w każdej formie demokracji. Niestosownością natomiast jest nieprzestrzeganie decyzji podjętych w demokratycznych wyborach.

      Pragnę także Panu zwrócić uwagę ze nie krytykuje tu „konkretnych osób.” Osobą „konkretna” jest osoba, która podpisuje się własnym imieniem a Pan do tej kategorii nie należy
      Pragnę także podkreślić fakt, że mnie i Pana łączy jeden cel, czyli bezpieczniejsze Mysiadło. Debatujemy tylko jak najlepiej osiągnąć NASZ wspólny cel, i to się ceni. Życzę wszystkim mieszkańcom Mysiadła, aby wdawali się w takie debaty, a beneficjentem tego będziemy my wszyscy i Mysiadło


      Pozdrawiam.
      Mirosław Wilusz
      • j.pokora Re: czas zacząć wybory 26.09.10, 19:04
       polwilu napisał:

       > W dzisiejszej rozmowie z radnym Kanią dowiedziałem się dwa nowe fakty, o któryc

       > 2. Radny przyznał też, że mieszkańcy z najbliższego sąsiedztwa tego placu, narz
       > ekają na „krzyki, wrzaski, oraz imprezy w altankach.”


       Czy najblizsi mieszkancy to ci z tego duzego szarego domu?
       Oni sa wyjatkowo zlym przykładem.
       Pomimo czerpania korzysci z tego, ze wokol sie pobudowaly osiedla (sprzedaz jajek, kur, kwiatkow) oni caly czas maja focha.

       Ostatnio widzialem jak ten starszy pan "ubrany" w podkaszarke przerzucal na plac zabaw puste butelki i opakowania.
       na placu zabaw byly wtedy male dzieci.

       Jak mi po Sylwestrze leza w ogrodzie petardy i puszki to zbieram do worka, a nie przerzucam przez plot do sasiada. sadzac po wysokosci trawy, przez połtora miesiaca przybylo raptem 3 butelki plastikowe i jeden karton po soku.

       Inna sprawa, ze nie bardzo rozumiem sens postawienia na placu zabaw tych drewnianych budek.
       Czy to jakiejs lokum na nasiadówki dla nastolatkow?
       Dzieci do tego nie wchodza.

       Ale obiektywnie rzecz biorac to fajny plac zabaw.
       • polwilu Re: czas zacząć wybory 26.09.10, 19:39
        Niestety nie wiem, o które domy chodzi. Należy spytać R. Kanię. Prawdę mówiąc byłem zaskoczony tym faktem, gdyż, często tam chodzę z moimi dziećmi, zawsze jest miło, cicho, taka prawdziwa sielska atmosfera. Jest to bardzo fajne i bezpieczne miejsce dla najmłodszych.
        Przyznaje tez racje, ze te budki bardziej pasują na pole namiotowe niż plac zabaw. Jeżeli dochodzi tam do wieczornych imprez to należy po prostu zamykać ten plac o godz. 20.
        Natomiast podrzucanie śmieci, jest plagą Mysiadła. Szczególnie widać to wokół małych kubłów postawionych wzdłuż ulicy Granicznej. Wielu mieszkańcom wydaje się ze można tam wyrzucić wszystko.

        Mirosław Wilusz
     • owrank Re: czas zacząć wybory 25.09.10, 22:08
      > Natomiast dodatkowe patrole mają również zadbać o kontrolę pręd
      > kości pojazdów w Mysiadle, bo bezpieczna droga do szkoły jest równie istotna ja

      byłem na zebraniu w NI i mowa była, że NI i Mysiadło mają się zrzucić razem na patrole w weekendowe noce (zwłaszcza w sobotę). Ciekaw w takim razie czy ktoś nas wkręca, że w Mysiadle mowa o patrolach w czasie dnia
      • polwilu Re: czas zacząć wybory 26.09.10, 08:09
       Natomiast dodatkowe patrole mają również zadbać o kontrolę pręd
       > kości pojazdów w Mysiadle, bo bezpieczna droga do szkoły jest równie istotna ja


       Pozwolę sobie również przypomnieć, ze policja Piaseczyńska rekomenduje wydać te fundusze na system monitoringu. Pan Komendant przytaczał tu przykład Konstancina. Monitoring ma objąć miejsca gdzie nastolatki najczęściej zbierają się w godzinach wieczornych. Inspiracją do podjęcia działania przez Nową Iwniczną, była fala wandalizmu, a nie zagrożenie wynikające z bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły. Głosujący w Mysiadle, również kierowali się tymi samymi argumentami. Ponadto postaram się w tym tygodniu wyciągnąć raporty policyjne, które wyraźnie wykażą ze problemem jest alkohol, wandalizm, i skupiska w późnych godzinach wieczornych, a nie bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły.
       • soltysiak2012 Re: czas zacząć wybory 28.09.10, 11:16
        polwilu napisał:
        > 1. Jeżeli będzie taka potrzeba, to dalsza rozbudowa placu zabaw przy ul. Polne
        > j zostanie sfinansowany z innego budżetu.
        > 2. Radny przyznał też, że mieszkańcy z najbliższego sąsiedztwa tego placu, narz
        > ekają na „krzyki, wrzaski, oraz imprezy w altankach.”

        Bardzo dobra 1 informacja! Cieszę się, że udało się zgodnie z wolą sąsiadów przekazać środki na dodatkowe patrole ze względu na pkt 2 : )

        polwilu napisał:
        > Przedstawię Panu „rzetelne argumenty” przemawiające za tym, że dotowanie lokalnej Policji to k
        > iepski pomysł.

        Rzetelne? Np. opinia Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Ziemi Raciborskiej? Ciekaw jestem opinii Stowarzyszenia Kominiarzy Polskich. Nie jest argumentem fakt 1 i 2, że przeznaczenie dodatkowych pieniędzy z sołectwa zachęca Państwo do przekazywania mniejszych kwot. Może to być powodem dochodzenia roszczeń odszkodowawczych od Państwa za zaniedbanie, ale podejrzewam, że podjęcie takich działań przekracza możliwości sołectwa. Skoro sytuacja zmusza nas do dodatkowej działalności policji w naszej okolicy, to decyzja mieszkańców jest słuszna. Podobnie przekazanie jedynie 25% budżetu z budżetu sołectwa wydaje się wartością odpowiednią do potrzeb i wymagań postawionych na zebraniu przez mieszkańców Mysiadła.

        polwilu napisał:
        > Pragnę także Panu zwrócić uwagę ze nie krytykuje tu „konkretnych osób.

        Nie ładnie tak się wykręcać od swoich słów i manipulować słowem pisanym. Konkretne osoby Pan bezzasadnie zdeklasował. Cytuję:

        polwilu napisał:
        > Ubolewam także, że w wyże
        > j wymienionej grupie dostrzegłem także 2 radnych z Mysiadła,

        owrank napisał:
        > byłem na zebraniu w NI i mowa była, że NI i Mysiadło mają się zrzucić razem na
        > patrole w weekendowe noce (zwłaszcza w sobotę). Ciekaw w takim razie czy ktoś n
        > as wkręca, że w Mysiadle mowa o patrolach w czasie dnia

        Ale ściema! Przecież zebranie w NI było pierwsze i nie było jeszcze wiadome, że Mysiadło również dorzuci się na patrole.

        polwilu napisał:
        > Dokładnie tak było, mowa była o grupach nastolatków, i miejscach gdzie najczęśc
        > iej zbierają się. Ale to ja zostałem posadzony o „manipulowanie faktami.&
        > #8221;

        Widocznie na pewnej części spotkania był Pan nieświadomy. Zdarza się momentami miałem również wrażenie, że niektórzy przynudzają. Otóż Pani Wójt stojąc razem z Panią Sołtys razem tłumaczyły, że będzie zawarta umowa w zakresie przeznaczenia dodatkowych środków na cel …. i tu stwierdzono, że w umowie można określić zakres czynności jakie będą wykonane. Czyli w rzeczywistości sprawa leży po stronie sołtysa i gminy.

        polwilu napisał:
        > Pozwolę sobie również przypomnieć, ze policja Piaseczyńska rekomenduje wydać te
        > fundusze na system monitoringu.

        Kiedyś w budżecie sołeckim były środki na monitoring Mysiadła. Niestety ktoś zaniedbał sprawę i sprawa ucichła. Dla mnie osobiście jest to znacząca ignorancja ze strony osób odpowiedzialnych.

        polwilu napisał:
        >Inspiracją do podjęcia działania przez Nową Iwniczną, była
        > fala wandalizmu, a nie zagrożenie wynikające z bezpieczeństwa dzieci w drodze d
        > o szkoły.

        O Panie, jesteś moim mistrzem w manipulowaniu słowem pisanym. Profesjonalna zmiana treści słowa i jego znaczenia oparta o dodatkowe uzasadnienie rzekomym słowem mówionym to rzadka zdolność w naszym kraju. Podziwiam, treść wydaje się nawet przekonująca. Zastosowana metoda przerzucenia przykładu do znaczenia ogólnego i uwypuklenie rzekomej treści słownej dokonane zostało zgodnie ze sztuką stosowaną przez najlepszych spindoctorów.

        polwilu napisał:
        > Ponadto postaram się w tym tygodniu wyciągnąć raporty policyjne, które wyraźni
        > e wykażą ze problemem jest alkohol, wandalizm, i skupiska w późnych godzinach w
        > ieczornych, a nie bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły.

        Każdy sposób na udowodnienie swoich tez jest dobry. Gratuluję konsekwencji w działaniu.
        Cieszę się natomiast, że nasi radni znają potrzeby mieszkańców, co potwierdzili w głosowaniach na ostatnim zebraniu. Nie muszą oni sięgać do raportów statystycznych, aby poznać problemy i serca mieszkańców. Fakt, że grupa osób pragnie zrealizować swoje, odmienne cele, nie jest niczym nadzwyczajnym.
       • owrank Re: czas zacząć wybory 29.09.10, 08:40
        > Pozwolę sobie również przypomnieć, ze policja Piaseczyńska rekomenduje wydać te
        > fundusze na system monitoringu.

        na szczęście w NI na zebraniu był człowiek, który na co dzień pracuje w tej branży i szybciutko zreferował, że z takimi pieniędzmi to możemy kupić 2-3 kamery. Przywołał przykład Warszawy gdzie na monitoring NIEWIELKICH części miasta potrzebne były budżety liczone w dziesiątkach milionów złotych. Także o monitoringu z takim budżetem możemy całkowicie zapomnieć.
        • polwilu Re: czas zacząć wybory 29.09.10, 10:36

         Poniżej podaje cytat ze strony Pani Radnej Marii Rogowskiej. Pani Radna opisuję fakty ze spotkania sołeckiego w NI. Zgadzam się że monitoring wymaga dużo więcej nakładów finansowych.
         „Pan komendant trafnie wskazał nasze bolączki, takie jak chuligaństwo, dewastacje, kradzieże czy zakłócanie spokoju. Trafnie też łączył to ze wzrostem zaludnienia i urbanizacją Nowej Iwicznej. Ponieważ problem ten narasta już od pewnego czasu, a działania gminy opierające się o gminne zasoby (skromny komisariat w Lesznowoli) nie przynosiły oczekiwanych skutków, z inicjatywy radnych Nowej Iwicznej doszło do zaangażowania piaseczyńskich struktur policji. Pan Ołdakowski entuzjastycznie odebrał tę lokalną inicjatywę i po wcześniejszych spotkaniach roboczych zgodził się wystąpić na forum zebrania sołeckiego.
         Niestety nie mógł nam obiecać zwielokrotnienia ilości policjantów czy budowy nowych posterunków. Obecna sytuacja finansowa służb mundurowych nie stwarza takich szans. Wskazał jednak na działania lokalne, które wydatnie mogłyby stan bezpieczeństwa zwiększyć. Zaliczył do nich budowanie systemów monitoringu wizyjnego, a także “sponsorowanie” dodatkowych patroli policyjnych. Przytoczył przykłady miejscowości (np. Konstancin) czy osiedli, które po wdrożeniu monitoringu notowały wyraźny spadek przestępczości. Z mniejszym entuzjazmem spotkała się propozycja patroli ponadnormatywnych, jako że nasz gmina próbowała już tego w przeszłości w oparciu o posterunek lesznowolski. Tym razem jednak patrole miałyby pochodzić z dużo liczniejszego komisariatu w Piasecznie.
         Wystąpienie pana komendanta sprowokowało wiele pytań, w których mieszkańcy dowiadywali się o skuteczność działań policji i możliwości jej poprawienia. Podnoszono też inne bieżące problemy, choćby takie jak łamanie przepisów drogowych i znikoma na nie reakcja policji”.
         • owrank Re: czas zacząć wybory 29.09.10, 12:41
          to co napisałem jest uproszczającym streszczeniem informacji, że monitoring to droga inwestycja. Na sali była osoba, która stwierdziła, że kamera to przecież mały koszt, ale człowiek, który zabrał głos w tej kwestii mówił, że to nie kwestia kamer ale całego systemu przekazywania sygnału, archiwizacji, przeglądania etc.
          • soltysiak2012 Re: czas zacząć wybory 29.09.10, 13:33
           A ja jestem osobą na forum, która stwierdza, że koszt całego systemu nie jest wielki. Również przekazywanie sygnału, archiwizacja, przeglądanie nie wydaje się kosztem przekraczającym część budżetu sołeckiego.
           • kamil-kaniowski Re: czas zacząć wybory 29.09.10, 15:14
            Tak! Tak! Sołtysiak 2012, a świstak siedzi i zawija w sreberka. Możesz sobie pisać co ci się podoba, ale każdy kto miał styczność z monitoringiem to wie że to są miliony. Każdy jest za bezpieczeństwem tylko po co obiecywać coś co się nie stanie. Mysiadło dało na zabezpieczenie drogi dzieci do szkoły a Iwiczna na patrole w soboty, to się sołtysowa z sołtysem dogadali. A najśmieszniejsze jest to że jak pytałem w Lesznowoli kiedy to ruszy i czy będą to patrole piesze czy samochodowe to się dowiedziałem że będzie to realizował komisariat w Lesznowoli a nie z Piaseczna. Już widzę te patrole w Wólce Kosowskiej . A wiesz Sołtysiak ile kosztuje godzina takiego patrolu? Pewnie nie wiesz, to ci powiem 56 zł. Ludzie nie dajcie sobie wciskać tej kiełbasy wyborczej bo to paranoja jest że przez 4 lata chuligani biegali aż miło a teraz to już będzie bezpiecznie , zwłaszcza po 21 listopada.
            • soltysiak2012 Re: czas zacząć wybory 29.09.10, 22:18
             kamil-kaniowski napisał:
             > a świstak siedzi i zawija w sreberka.

             ... a łyżka na to niemożliwe!

             kamil-kaniowski napisał:
             > kto miał styczność z monitoringiem to wie że to
             > są miliony.

             Miliony euro, czy dolarów?

             Osobiście nadzorowałem ostatnio montaż dwóch większych systemów monitoringu i jestem przed organizacją kolejnej inwestycji, a budżety nie były liczone w milionach mimo zastosowania kilkudziesięciu kamer. W przypadku Mysiadła można pokusić się nawet o pominięcie szacunków rzędu setek tysięcy złotych.

             kamil-kaniowski napisał:
             >Każdy jest za bezpieczeństwem tylko po co obiecywać coś co się nie
             > stanie.

             Jesień się dopiero zaczęła i już taka utrata pozytywnego myślenia ?

             kamil-kaniowski napisał:
             > ile kosztuje godzina takiego patrolu? Pewnie nie wiesz, to ci powiem 56 zł.

             O, to potaniało lub masz ceny promocyjne. Pani Wójt podała nam cenę 60 złotych. To nas chcieli wyrolować. Dzięki Kamilku za cenną informacje

             kamil-kaniowski napisał:
             > nie dajcie sobie wciskać tej kiełbasy wyborczej bo to paranoja jest że prze
             > z 4 lata chuligani biegali aż miło a teraz to już będzie bezpiecznie

             Niestety dostrzegam znaczące objawy początków stanu depresyjnego. Nie wróży to dobrze. Rzeczywiście aktualna sytuacja na terenie Mysiadła nie rozwiąże nam problemów chuligaństwa, ale mamy nic nie robić? Nie będzie bezpiecznie, ale będzie bezpieczniej.
             • owrank Re: czas zacząć wybory 30.09.10, 11:36
              > nach mimo zastosowania kilkudziesięciu kamer. W przypadku Mysiadła można pokusi
              > ć się nawet o pominięcie szacunków rzędu setek tysięcy złotych

              skoro jednak dyskutujemy dalej to proponuje pierwsze pytanie bo tu mogą wypowiedzieć się również laicy - ile kamer widziałbyś w całym Mysiadle ?

              kolejne kwestie
              pierwsza poruszona na zebraniu w NI - monitoring skutecznie działa tylko na oświetlonych ulicach (czy nie ?) co oznacza, że pełne bezpieczeństwo wymaga aby WSZYSTKIE ulice były oświetlone

              druga kwestia - słuchając pana Komendanta Policji podczas zebrania w NI rozumiem, że skoro nie ma policjantów na patrole to nie ma również do oglądania monitoringu. Czy oznacza to że trzeba jeszcze zatrudnić operatorów ? jeżeli tak to ilu ?
              • soltysiak2012 Re: czas zacząć wybory 30.09.10, 14:19
               owrank napisał:
               > ile kamer widziałbyś w całym Mysiadle ?

               Na początku osiem, bo proste rejestratory są na osiem kamer.
               … a może 16? Czy jest taka potrzeba? Mam nadzieję, że ktoś inny skomentuje.

               owrank napisał:
               >monitoring skutecznie działa tylko na ośw
               > ietlonych ulicach (czy nie ?) co oznacza, że pełne bezpieczeństwo wymaga aby WS
               > ZYSTKIE ulice były oświetlone

               Jak kiedykolwiek ktoś robił zdjęcia lub filmował w nocy, to wie o co chodzi. Obecnie nawet tanie kamery mają dobrą widoczność w nocy, dzięki zastosowaniu diod podczerwieni, których zasięg wynosi do 30m. Na zewnątrz w nocy rzadko panuje jednak całkowita ciemność.

               owrank napisał:
               > Czy oznacza to że trzeba jeszcze zatrudnić operatorów ? jeżeli tak to
               > ilu ?

               Na operatorów już nas nie stać. Warto jednak przypomnieć, że jakiś czas temu zmieniły się przepisy i obecnie nagrania z monitoringu mogą być dowodem w sprawie karnej. Stąd całość jest nagrywana na spore dyski twarde, których zawartość można przekazać do właściwych służb. Dodatkowo za parę groszy całość będzie widoczna w Internecie, co jest obecnie w standardzie większości urządzeń.

               Mysiadło wydaje się dobrym terenem do założenia monitoringu : )

               • czeresniak12 Re: czas zacząć wybory 30.09.10, 18:11
                Soltysia2012, najpierw kłócisz się o bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły, teraz zakładasz systemy monitoringu na podczerwień, (czy ma pomóc dzieciom w drodze do szkoły??), Ludzie przedstawiają Ci konkretne fakty, a Ty nazywasz wszystkich, manipulantami…może to Tobie przydałoby się zainstalować cos na podczerwień?????????
                • soltysiak2012 Re: czas zacząć wybory 30.09.10, 21:15
                 czeresniak12 napisał:
                 > Soltysia2012, najpierw kłócisz się o bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły,
                 > teraz zakładasz systemy monitoringu na podczerwień,

                 Fascynujący przykład! Wiedziałem, że ludzie czytają coraz mniej, obecnie pojawiają się również liczne problemy ze zrozumieniem i ogarnięciem dłuższych tekstów. Post czeresniaka to interesujący przykład pomylenia bohaterów w czytanym tekście. Rzeczywiście wątek się sympatycznie rozwinął i wniósł wiele dobrego w życie zwykłego Mysiadłowicza. Dodam tylko, że w pierwszym poście to Soltysiak2012 przyznał się do poparcia inicjatywy dodatkowych patroli. W późniejszym poście ten sam forumowicz wskazał również, że dodatkowe patrole mogłyby zająć się także sprawą prędkości w Mysiadle, co w konsekwencji poprawiłoby bezpieczeństwo w drodze do szkoły : )

                 czeresniak12 napisał:
                 > Ludzie przedstawiają Ci konkretne fakty

                 Nie każdy fakt jest rzeczowym argumentem w danej sprawie.

                 czeresniak12 napisał:
                 >, a Ty nazywasz wszy
                 > stkich, manipulantami…

                 Wszystkich? W przypadku czeresniaka to zwykła reakcja propagandowa na subiektywny brak zrozumienia i prawidłowej interpretacji treści pisanej.

                 czeresniak12 napisał:
                 >może to Tobie przydałoby się zainstalować cos na po
                 > dczerwień?????????

                 Szkoda, że nie znasz zasad funkcjonowania IR i możliwości, jakie daje ta technologia. Moglibyśmy pociągnąć interesującą dyskusje w nowym wątku.
             • kamil-kaniowski Re: czas zacząć wybory 30.09.10, 21:47
              Tak Sołtysiak bierze mnie depresja jak cie czytam. Nie mogę zrozumieć jak możesz wierzyć w ta kiełbasę wyborczą (zakładam że w to wierzysz co piszesz). Na patrole daliśmy 10 tysięcy a godzina kosztuje 56 zł to starczy na 178 godzin i 30 minut patrolu dwóch osób. Ile to będzie dni ??? 22 !!!!!!!!! No już się czuję bezpieczny, przynajmniej w styczniu, a od lutego kupie sobie psa. Powiedz Sołtysiak naprawdę wierzysz że dwie osoby przez 22 dni w roku spowodują że będzie bezpieczniej? Wiesz co jest prawdziwym nieszczęściem Mysiadła i całej naszej gminy? To że u nas bycie radnym to sposób na branie dużych pieniędzy za nic nie odpowiadając. Jeden radny bierze 1500 zł miesięcznie to jest 18 tysięcy rocznie, razy 15 radnych to jest 270 tysięcy. Za co się pytam? Za co? Zadałem sobie trud i sprawdziłem w 20 gminach wiejskich Mazowsza jakie jest wynagrodzenie dla radnych. Wszędzie było za udział w sesji od 70 do 350 zł. A u nas 1500 zł !!! Ale byś sobie kamerek nastawiał Sołtysiak co nie!! Naprawdę nie dziwi cię to że te obietnice o szkole o patrolach o kamerach to teraz na miesiąc przed wyborami? A co przez 4 lata się działo? Gdzie są te cuda które miały być?
              Wkurza mnie że ludzie tacy jak ty głosują na radnych którzy nic nie zrobili i nie zrobią , wciskają tylko kit ludziom
              • owrank Re: czas zacząć wybory 01.10.10, 08:15
               > minut patrolu dwóch osób. Ile to będzie dni ??? 22 !!!!!!!!! No już się czuję b
               > ezpieczny, przynajmniej w styczniu

               widzę, że wersja przedstawiona w NI na zebraniu wnosi więcej sensu do tego wydatku.
               Idea była taka, że dwa sołectwa przekazały razem 25 tys (miało być zdaje się 30 :) ale zawsze podkłada się ten co ma zebranie pierwszy :)) co daje ok. 440 godzin patrolowania rocznie czyli około 8,5 godziny tygodniowo i ten czas ma (miał ?) pokryć weekendowe wieczory zwłaszcza sobotni. Wyobrażam sobie, że 5 godzin stałej obecności policjantów w każdą sobotę np. między 20 a 1 w nocy + 3-4 godziny w piątkowy wieczór ma szansę coś zmienić w bezpieczeństwie okolicy.

               > Jeden radny bierze 1500 zł miesięcznie to jest 18 tysięcy rocznie,
               > ych. Wszędzie było za udział w sesji od 70 do 350 zł.
               a ile jest sesji i posiedzeń miesięcznie ?

              • soltysiak2012 Re: czas zacząć wybory 01.10.10, 08:52
               kamil-kaniowski napisał:
               > Tak Sołtysiak bierze mnie depresja jak cie czytam.

               Czyli moja diagnoza okazała się prawdziwa. Przykro mi, to bardzo trudna do przejścia choroba.

               kamil-kaniowski napisał:
               >Nie mogę zrozumieć jak możes
               > z wierzyć w ta kiełbasę wyborczą (zakładam że w to wierzysz co piszesz).

               Jaką kiełbasę wyborczą? Propozycje dodatkowych patroli to inicjatywa mieszkańców, a nie osób odpowiedzialnych.

               kamil-kaniowski napisał:
               > Na pat
               > role daliśmy 10 tysięcy a godzina kosztuje 56 zł to starczy na 178 godzin i 30
               > minut patrolu dwóch osób. Ile to będzie dni ??? 22 !!!!!!!!!

               Całkiem dobre wyjaśnienie w tej sprawie przedstawił owrank : )

               kamil-kaniowski napisał:
               > ? To że u nas bycie radnym to sposób na branie dużych pieniędzy za nic nie odpo
               > wiadając. Jeden radny bierze 1500 zł miesięcznie to jest 18 tysięcy rocznie

               Takie słowa to pełna kompromitacja. Osobiście dostrzegam znaczącą działalność naszych radnych i słowa „za nic nie odpowiadając”, to całkowity brak znajomości tematu. Typowa polska zawiść. Uważasz, że radni powinni działać społecznie?

               kamil-kaniowski napisał:
               >Naprawdę nie dziwi cię to że te o
               > bietnice o szkole o patrolach o kamerach to teraz na miesiąc przed wyborami? A
               > co przez 4 lata się działo? Gdzie są te cuda które miały być?

               Osobiście proponuję Ci porzucenie czytania niniejszego forum, bo dostrzegam, że negatywnie wpływa to na Twoje zdrowie psychiczne. Nikt kto startuje w wyborach nie obiecywał patroli i kamer. Dodatkowe patrole to spontaniczna inicjatywa mieszkańców, a temat monitoringu jest jedynie jednym z wątków dyskusji.

               kamil-kaniowski napisał:
               > Wkurza mnie że ludzie tacy jak ty głosują na radnych którzy nic nie zrobili i n
               > ie zrobią , wciskają tylko kit ludziom

               Niestety nie głosowałem na naszych radnych, ponieważ swój głos oddałem w innej części naszego kraju. Poza tym nie ma co się denerwować, że ktoś głosuje inaczej niż my, różnorodność poglądów nas ubogaca.

              • czeresniak12 Re: czas zacząć wybory 01.10.10, 10:42
               Wkurza mnie że ludzie tacy jak ty głosują na radnych którzy nic nie zrobili i nie zrobią , wciskają tylko kit ludziom


               100% racji, jeśli chodzi o coś konkretnego to Radni z Mysiadła, nie zrobili nic. Jeden wyfrunął do Zgorzały, drugi z PO, nawet nie założył jakiegoś blogu, aby kontaktować się z wyborcami, a trzeci, który jest dość aktywny, nadaje się tylko do problemów takich jak, zmienić żarówkę w oświetleniu ulicznym, dosypać piasku do piaskownicy, i obciąć gałąź. Chyba nastał czas na zmiany.
                • czeresniak12 Re: czas zacząć wybory 01.10.10, 16:08
                 Tu nie chodzi o to ile biorą tylko to, co zrobili. Stawki radnego to sumy symboliczne. Radny powinien mieć stronę internetową, telefon, i raz w miesiącu wynajęte jakieś pomieszczenie dla interesantów. Kania spełnia te warunki, natomiast o pozostałych 2 nie słyszałem. Może Wy cos wiecie??
               • g.gerard Re: czas zacząć wybory 01.10.10, 16:53
                " ..Jeden wyfrunął do Zgorzały .. " Zgorzała, Zamienie i Mysiadło to jeden okręg wyborczy ( 3 mandatowy) - więc mówienie, o wyfrunięciu kogoś do Zgorzały nie jest chyba dobrym określeniem.
                Nie znając woli wyborców może się okazać, że w przyszłych wyborach zostaną wybrani radni np. tylko z Zamienia czy Zgorzały. A czytając wypowiedź dotyczącą „nieróbstwa” radnych z Mysiadła …. wszystko jest możliwe.

                Lista „nic konkretnego”
                - przebudowa skrzyżowania z ul. Puławską
                - nawierzchnia ul. Osiedlowej i Łabędziej wraz z chodnikami
                - Biblioteka Gmina
                - Gminy Ośrodek Kultury
                - Poczta
                - szkoła przy ul. Osiedlowej
                - plac zabaw przy ul. Polnej
                - projekt i rozpoczęcie budowy CEiS
                - długo oczekiwana ul. Borówki
                - dzierżawa terenów ( teren stawu – boisko szkolne, szkoła, świetlica – obecnie wykańczana)
                - wprowadzenie bezpłatnej nauki języka angielskiego dla dzieci w klasach „0” (w szkołach publicznych na terenie Gminy).
                Na życzenie mogę dopisać resztę.
                Dla każdego kto choć trochę interesuje się sprawami Gminy, powinno być znaczące także skuteczne blokowanie pomysłów nie korzystnych dla Mysiadła…
                Natomiast co do kontaktu z moją osobą, to na stronie www.lesznowola.eobip.pl widnieje lista wszystkich radnych z numerami ich telefonów. I zapewniam Pana, że wielokrotnie osoby chcące się ze mną skontaktować, choćby w drobnej sprawie, potrafiły bez problemu znaleźć numer telefonu…

                Z wyrazami szacunku
                Gerard Gieleciński
                • czeresniak12 Re: czas zacząć wybory 01.10.10, 18:44
                 Proszę nie odbierać słów krytyki zbyt personalnie. W przeciwieństwie do Radnego Kani, nikt w mojej części Mysiadła, nie słyszał o Panu. Nikt nigdy Pana nie widział, a wszystkie problemy kierowane były do Pana Kani.
                 Dopiero, teraz, kiedy zbliżają się wybory, pojawia się Pan na forum. Dlaczego wcześniej, kiedy wielokrotnie poruszaliśmy rożne tematy na forum, nie wykazywał się Pan taką aktywnością? Dlaczego przez cała kadencję nie utworzył Pan małego forum dyskusyjnego dla mieszkańców Mysiadła? Czy Radny Kania tworząc stronę www.mysiadlo.info/index.php działał także w Pana imieniu? Kiedy, jako Radny pełnił Pan dyżury? Czy uważa Pan, ze w dobie internetu, mieszkaniec Mysiadła, powinien „grzebać” na stronnie Gminy Lesznowola i szukać tel. do Radnego? Proszę rozglądnąć się w innych gminach i zobaczyć jak komunikują się radni z wyborcami (polecam NI). Jeżeli mylę się to proszę mnie przekonać o tym. Mieszkam w tej okolicy od wielu lat, jestem aktywny, interesuję się wszystkim, co się dzieję w Mysiadle, i z przykrością stwierdzam, ze Pańskie imię i nazwisko jest mi tylko znane ze strony internetowej Gminy Lesznowola a raczej z raporu o wyborach w 2006. Powiem, więcej, tę opinie podzielają wszyscy moi znajomi i sąsiedzi. Być może Pana elektorat z rejonu gdzie Pan mieszka, jest lepiej poinformowany, bezpośrednio od Pana. Życzę Panu, aby ten elektorat poprowadził Pana to zwycięstwa. Uważam jednak, że ze względu geograficznego, ten elektorat nie powiększa się, w przeciwieństwie do reszty Mysiadła. A tu, wszyscy czujemy się bardzo zaniedbani, wręcz zignorowani prze Pana. Życzę także Panu, aby Pan wygrał (zakładam ze Pana zainteresowanie o tym, co się piszę na forum nie jest przypadkowe). Ale obawiam się tez, ze 200-300 głosów, które zapewni Panu najbliższy elektorat z pobliskiego sąsiedztwa, będzie za mało, aby wygrać w 2010.

                  • czeresniak12 Re: krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje 03.10.10, 20:17
                   Mysiadło ma prawo wiedzieć, że pan Ordyłowski (ordyl) nie jest już od wielu miesięcy zameldowany w Mysiadle / Gmina Lesznowola, a korzysta z Naszej lokalnej infrastruktury..., ponadto brał udział we wrześniowym zebraniu wiejskim Mysiadła tj. głosował mimo, że nie jest / był to tego uprawniony...

                   Chyba tęsknisz za Mysiadłem, bo nie potrafisz się z Nami rozstać. Bronisz Radnego, lansujesz Panią Sołtys na Radnego Gminy, przychodzisz na nasze spotkania, wkopałeś Pania Sołtys że będzie kandydować, informujesz Nas która strona jest „źródłem informacji, mnie nazywasz krową Oj Panie Ordyłowski, nie ładnie
  • robert.polna Re: czas zacząć wybory 01.10.10, 18:00
   Witam,

   śledząc przebieg wątku może cieszyć aktywność piszących, ale smuci nieco brak rzeczywistej chęci poznania poruszanego zagadnienia przez część autorów postów. Piszę tak ponieważ przebieg dyskusji wskazuje, że główny adwersarz nie zadał sobie nawet trudu zapoznania się z dotychczasową historią tematu. A zatem od początku:

   1. W marcu '08, na wniosek rady sołeckiej, zebranie mieszkańców podjęło "Uchwałę w sprawie bezpieczeństwa mieszkańców na terenie sołectwa Mysiadło". Z pełną treścią uchwały można się zapoznać pod tym linkiem Uchwała

   2. Uchwała sprowadzała sie do 3 wniosków:

   - zorganizowanie trójstronnego spotkania – Komendanta Policji, Wójta gminy oraz Rady Sołeckiej i radnych okręgu Mysiadło, w celu podjęcia środków zaradczych przywracających poczucie bezpieczeństwa (w tym rozpatrzenie możliwości uruchomienia systemu monitoringu miejscowości, przywrócenia koncepcji dyżurów dzielnicowego w budynku Myszki, wprowadzenia stałych patroli policyjnych w miejscach zagrożeń)

   - wykonania mapy miejsc powtarzających się przypadków występowania zagrożeń i otoczenie ich szczególną „opieką infrastrukturalną” poprzez zainstalowanie skutecznego ich doświetlenia lampami ulicznymi, uporządkowanie terenu w ich otoczeniu i ew. rozmieszczenie kamer monitorujących

   - wyjaśnienie i zamieszczenie informacji publicznej (np. na stronach Biuletynu Gminnego) faktu braku reagowania organów porządku i służb urzędu na apele mieszkańców dotyczące nagminnego łamania prawa poprzez właścicieli źle parkujących samochodów, nie przestrzegania porządku na terenach budów przez kolejnych inwestorów, akty wandalizmu dokonywane przez „dzikie” wywieszanie transparentów reklamowych, niszczących miejscowy drzewostan, braku likwidacji „dzikich” wysypisk śmieci, braku regularnych patroli policyjnych

   3. Uchwała ta została przez wójta gminy uchylona (o przyczyny proszę pytać panią wójt), ku uciesze radnego Kani (patrz wątki na tym forum z tamtego okresu czasu)

   4. Rada Sołecka poprosiła o mediacje w/s uchylonych uchwał Redaktora „Gazety Sołeckiej” , a jednocześnie konsultanta w/s samorządności lokalnej.

   5. W efekcie mediacji, a jednocześnie pism kierowanych do Pani Komendant posterunku Policji w Lesznowoli, doszło do kilku spotkań przedstawicieli rady sołeckiej i władz gminy z Panią Komendant (niestety bez udziału radnych naszego okręgu).

   6. W efekcie spotkań ustalono:

   - rada sołecka sporządzi mapę miejsc powtarzających się przypadków występowania zagrożeń (mapa została przez nas sporządzona)

   - miejsca te przez policję zastaną otoczone specjalną troską (wykonano incydentalnie)

   - policja doprowadzi do usunięcia „dzikich reklam” (wykonano częściowo)

   - policja zaostrzy kontrolę źle parkujących samochodów (wykonano incydentalnie)

   - z powodu braków kadrowych i budżetowych policji, a co za tym idzie, ograniczonej możliwości patrolowania, postanowiono rozważyć instalację systemu monitoringu, przy czym rada sołecka przyjęła na siebie ew. sfinansowanie kamer monitorujących (zawiązano rezerwę budżetową), pani Komendant miała zająć się rozwiązaniem organizacyjnym centrum monitorowania (na przykładzie Piaseczna) i uzyskać wytyczne w tej sprawie od komendy stołecznej (skończyło się niczym), a urząd gminy miał ustalić całkowity koszt przedsięwzięcia (skończyło się niczym). Jednocześnie gmina poinformowała nas o kosztach ponoszonych na dodatkowe patrole (np. przez policjantów z komendy w Tarczynie) i ich niskiej efektywności.

   Wnioski jakie wyciągnęliśmy z tego doświadczenia były następujące:

   - bez rzeczywistego i popartego działaniami, wsparcia inicjatywy ze strony gminy i radnych, a także popartego autentyczną motywacją zaangażowania lokalnej Komendant, systemu monitoringu, jako rada sołecka, nie jesteśmy w stanie ani zorganizować, ani sfinansować. Trzeba zatem zacisnąć zęby i poczekać do najbliższych wyborów samorządowych, które w efekcie może umożliwić nadanie adekwatnego priorytetu tej sprawie.

   Jednocześnie postanowiliśmy konsekwentnie realizować politykę estetyzacji i ładu przestrzennego w Mysiadle, poprzez zagospodarowywanie „dzikich miejsc” (np. przerabiając je na place zabaw, uporządkowaną przestrzeń parkową wokół stawu i willi Eizele’go), wychodząc z założenia, że każdy rodzaj „cywilizowania” przestrzeni odbiera pole do niekontrolowanych zachowań.

   Po doświadczeniach związanych z brakiem reakcji komendy policji w Lesznowoli na nasze zapotrzebowania (np. zgłoszone zapotrzebowania na ochronę festynów, wezwania interwencyjne), stwierdziliśmy, że inwestowanie w patrole, na których formę, ani przebieg nie będziemy mieli najmniejszego wpływu, mija się z celem (bo jeśli nie są dostępne kiedy ich naprawdę potrzeba to znaczy że nie są w stanie odpowiadać na rzeczywiste potrzeby społeczeństwa).

   Co z tego wynika? – ano tylko tyle, że sprawa bezpieczeństwa i monitorowania, nie zawiera się w 10 tys. zł, a w woli wszystkich, niezbędnych stron do jej uregulowania. Wiara w to, że te parę godz. patroli rozwiązuje problem, przypomina mi sytuację gdy ktoś inwestuje w alarm domowy i zawiera umowę z firmą ochroniarską na 160 godz./ roku, wierząc , że włamanie nastąpi właśnie w ramach zakontraktowanego czasu – toż to gra w totolotka, a nawet gorzej, bo przecież przestępcy nie są idiotami i robią rozeznanie przed skokiem.

   Teraz co do funduszu sołeckiego i zmiany przeznaczenia jego 25% z budowy placu zabaw na spacery policyjne. Osobiście uważam to za niegospodarność. Dlaczego? Bo wystarczy przeliczyć ile godz. patroli można by za te pieniądze zakontraktować w ramach umowy ochroniarskiej – toż to 2 miesięczna pensja, a więc 3 x więcej godzin. Po drugie opowieści Pana Kani o dofinansowaniu placu zabaw przez gminę między bajki włóżmy – wniosek o dofinansowanie leży w gminie od 2 lat, a rozmowy na jego temat są prowadzone ciągle. Sprawa była wielokrotnie zgłaszana na komisjach i już były ze 3 wizje lokalne – w efekcie otrzymaliśmy 40 tys. zł na ogrodzenie i na tym koniec. Sami Państwo żeście słyszeli na zebraniu, że gmina nie ma nawet pieniędzy na zrealizowanie odwodnienia Mysiadła to co dopiero na plac zabaw. A panu który uważa, że nic się nie stało, bo przecież pozostało trochę pieniędzy i można zrealizować zadanie w ograniczonym zakresie odpowiem słowami, które kierowałem do mojego instruktora studium wojskowego, który kazał mi z płaszcza robić pałatkę – „… a weź no pan ten ołówek i zrób mi z niego armatę.”

   I tym optymistycznym akcentem zakończę ten przydługi wywód, życząc wszystkim Państwu miłego i BEZPIECZNEGO weekendu.
   • soltysiak2012 Re: czas zacząć wybory 01.10.10, 21:22
    g.gerard napisał:
    > Lista „nic konkretnego”
    > - przebudowa skrzyżowania z ul. Puławską
    > - nawierzchnia ul. Osiedlowej i Łabędziej wraz z chodnikami
    > - Biblioteka Gmina
    > - Gminy Ośrodek Kultury
    > - Poczta
    > - szkoła przy ul. Osiedlowej
    > - plac zabaw przy ul. Polnej
    > - projekt i rozpoczęcie budowy CEiS
    > - długo oczekiwana ul. Borówki
    > - dzierżawa terenów
    > - wprowadzenie bezpłatnej nauki języka angielskiego dla dzieci w klasach „

    Toż to Panie żeś przywalił, żem się nie spodziewał takiej wyrafinowanej propagandy. I szkoła i biblioteka i autostrady i place zabaw i stadion narodowy, jeszcze tylko bazylika pozostała, ale pewnie da się załatwić. I wszystko sam Pan z kolegami – podziwiam. I jaki pomyślunek.

    > Na życzenie mogę dopisać resztę.

    I wystarczy wypowiedzieć czarodziejskie zaklęcie i sprawa załatwiona.
    PS: jeżeli chodzi o pisanie, to do Pana pisania mam takie uwagi:
    niekorzystnych - piszemy razem
    I zapewniam – nie zaczynamy zdań od I
    A czytając – nie zaczynamy zdań od A
    Przecinki też Pan walisz, gdzie popadnie.
    Ja piszę, jak uważam, bo żem anonimowy.

    > Dla każdego kto choć trochę interesuje się sprawami Gminy, powinno być znaczące
    >także skuteczne blokowanie pomysłów nie korzystnych dla Mysiadła…

    Gorzej, jak ktoś za takie blokowanie pomysłów wystąpi o odszkodowanie. To żem ciekaw, jak jednym głosem blokujesz Pan niekorzystne pomysły. Respect.


    robert.polna napisał:
    > o wystarczy przeliczyć ile godz. patroli można by za te pieniądze zakontraktow
    > ać w ramach umowy ochroniarskiej – toż to 2 miesięczna pensja, a więc 3 x
    > więcej godzin.

    Tylko zakres usługi troszkę inny.

    robert.polna napisał:
    A panu który uważa, że nic się nie stało, bo przec
    > ież pozostało trochę pieniędzy i można zrealizować zadanie w ograniczonym zakre
    > sie odpowiem słowami, które kierowałem do mojego instruktora studium wojskowego

    To trzeba było na zebraniu ludziskom wytłumaczyć jak się sprawy mają, a nie teraz na innych winę zrzucać. Składa się propozycję to i uzasadnienie się należy. Ludzie z problemem przyszli, to się ich teraz krytykuje, że źle robią. 6.000 złotych zostało na placyk zabaw i na zebraniu nikt głośno nie wskazał, że nic się za to nie da zrobić. Była przecież rozważana i opcja, żeby całe 16.000 złotych dać policji, ale wyszło jak wyszło.
  • neutron Ile nas kosztują radni a ile radiowóz? 01.10.10, 20:51
   Czy kots obeznany w temacie moze podac informację ile Mysiadło oraz Iwiczna wydaje na swoich radnych rocznie a ile kosztuje patrol policji albo monitoring?

   Tutaj rozmowy toczą sie o jakies kwoty rzędu 10 tys zł i na co te 10tys wydac i to jest jakis najwiekszy problem calego solectwa albo gminy ???
   To chyba jakas kpina albo ja czegos nierozumiem.
   • kamil-kaniowski Re: Ile nas kosztują radni a ile radiowóz? 01.10.10, 22:42
    Mysiadło 3 radnych i Iwiczna 3 radnych. Każdy radny 1500 zł miesięcznie, więc w sumie rocznie radni kosztują Mysiadło i Iwiczną 108 000 zł. Godzina patrolu policji 56 zł, czyli za kwotę 108 000 zł można mieć 1928 godzin patroli. To jest 241 dni, zakładając osiem godzin patrolowania, jeśli tylko cztery godziny to jest to 482 dni, czyli ponad rok. O monitoringu nie mówmy, bo to zbyt duże koszty. Liczby mówią same za siebie.
    • manna762 Analfabetyzm prawny 02.10.10, 10:20
     O czym mówisz. Porównujesz pieniądze z funduszu sołeckiego które są w dyspozycji sołectwa, z należącymi się z Ustawy pensjami dla radnych. To może dodaj jeszcze pensję Wójciny i urzędników z Gminy i wydaj to na radiowóz i bezpieczeństwo. BZDURA Może JEDNAK jakieś konstruktywne pomysły, typu dobrowolne opodatkowanie się na Patrole z Agencji. Sądzę, że chętnych do dodatkowych opłat nie będzie. Może coś Wspólnoty dołożą? Nie wierzę!
     • kamil-kaniowski Re: Analfabetyzm prawny 02.10.10, 14:06
      Droga manno 762 niestety to ty wykazujesz analfabetyzm i nie tylko prawny ale i taki który dotyczy czytania ze zrozumieniem. Przede wszystkim czym innym jest pensja pracowników urzędu gminy zatrudnionych na umowę o prace a czym innym wynagrodzenie wójta. Akurat uważam że nasza gmina wszelkie sukcesy zawdzięcza naszej Pani Wójt więc jej się należy tyle ile bierze. Ja nie odmawiam wynagrodzenia radnym (to nie jest pensja jak piszesz, i nie wynika ono z ustawy jak piszesz) tylko mam uzasadnione wątpliwości co do jego wysokości. Co ciekawe wysokość wynagrodzenia dla radnych wynika z uchwały Rady Gminy, dla mniej zorientowanych wysokość wynagrodzenia dla radnych ustalają sami radni. To jest dopiero paranoja!! Ale wracając do wysokości wynagrodzenia, przeważnie jest to sto, dwieście złoty za udział w sesji, w naszej gminie to 1500 zł , pytam więc czy to jest kwota uzasadniająca zaangażowanie naszych radnych. Radni z gminy to przeważnie ludzie młodzi , czyni zawodowo, wiec zarabiają pracując a do tego biorą 1500 zł za to tylko że są radnymi! Pytam więc czy to jest w porządku że zabiera się pieniądze z placu zabaw, daje na patrole które niczego nie załatwią a radni biorą takie pieniądze!!!
      • manna762 Re: Analfabetyzm prawny 02.10.10, 20:27
       Prawo radnego gminy do otrzymywania diety wynika z art. 25 ust. 4 ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym. Przepis ten stanowi, że „na zasadach ustalonych przez radę gminy radnemu przysługują diety oraz zwrot kosztów podróży służbowych”. Czyli wynikają z Ustawy i są obligatoryjne. Dyskutować można jedynie o ich wysokości. Przypominam, iż zabawa w lokalną aktywność, wszystko jedno czy pozarządową, czy samorząd kosztuje. Wyjazdy do Gmniny, telefony, papier, czas. Spotkania z mieszkańcami w sprawach różnych. Myślę, iż wyobrażanie sobie, że radni będą to robić bez diet i wymaganie tego od nich jest naiwnością Pozdrawiam.
       • kamil-kaniowski Re: Analfabetyzm prawny 02.10.10, 21:48
        No ale nie rozumiemy się, sama zacytowałaś tą ustawę która mówi o tym że zasady wynagradzania należą do kompetencji rady gminy, czyli samych radnych. Nie chodzi o samą zasadę tylko o wysokość tego wynagrodzenia. W większości gmin jest to system diety za udział w sesji maksymalnie 300 zł. A u nas jest to olbrzymia kwota jak na obowiązki radnego 1500 zł. Myślę że 300 zł by dla naszych radnych starczyło, i nie jest naiwnością wiara w to że praca w samorządzie jest pracą społeczną, przykładem jest nasza Pani sołtys która nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia poza 150 zł diety za udział w sesji a również ponosi koszty telefonów, papieru, paliwa itd. Pracuje społecznie! Manno zgadzasz się na to żeby radni brali takie pieniądze kiedy brakuje na bezpieczeństwo, place zabaw i wiele innych???
        • neutron Na radnych 108tys. zł na bezpieczenstwo 10tys zł 02.10.10, 22:27
         Czyli nasza gmina decyduje o tym ze radni zarabiają 108 tys. zł miesiecznie
         a jednoczesnie potem ciułamy po 1 tys. zł w budzecie i zbieramy "astronomiczną" kwote 10tys. zł aby zapewnic bezpieczenstwo w gminie ?

         W takim kontekscie dramatyczne wybory przed jakimi stoi Solectwo Mysiadlo czy 10 tys. zlotych przeznaczyc na plac zabaw czy na bezpieczenstwo to jest groteska !

         Teraz trzeba trzymac kciuki aby gmina nie podwyzszyla uposazenia radnych np do 2 000zł miesiecznie bo wtedy i tych 10tys nie bedzie na plac zabawa...
         • polabar Re: Na radnych 108tys. zł na bezpieczenstwo 10tys 03.10.10, 12:16
          Witam,
          Proszę pamiętać, że w tych wyborach wybieramy nie tylko radnych gminnych ale także:
          - Wójta Gminy - pensja ok 150 000 tys. zł rocznie
          - radnych powiatowych – dieta wysokości ok 2 000 zł
          - radnych województwa – dieta ok 2 500 zł + 1 000 zł na prowadzenie działalności radnego.
          Dodam, że Radni w gminie piaseczno otrzymują dietę około 2 200 zł, Konstancin i Góra Kalwaria chyba podobnie, jak dobrze pamiętam z jakiegoś artykułu to najmniejsza dieta w powiecie Piaseczyńskim jest w gminie Prażmów -jakieś 600 zł.
          POLA

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka