yoma 18.12.10, 10:49 jesteście pewni, że to jednoroczne? Mam dwie, zabrałam w październiku z ogrodu, ładne były, szkoda mi było zostawić na zmarnowanie, a one się wcale nie zachowują jak jednoroczne... Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
horpyna4 Re: Papryczka 18.12.10, 11:26 Podobno w tropikach jest byliną, chociaż u nas nazywa się "papryka roczna". Odpowiedz Link
bakali Re: Papryczka 18.12.10, 11:52 Jest wiele takich roslin, które w naszym klimacie traktuje się jak jednoroczne, bo trudno jest je przezimować, a po zimie i tak wyglądają jak siedem nieszczęść. Choćby psianka jasminowa, cuphea czy pelargonie i surfinie. Odpowiedz Link
yoma Re: Papryczka 18.12.10, 12:22 I to by wiele wyjaśniało, chociaż wszystkie dostępne źródła twierdzą "jednoroczna", nie "uprawiana jako jednoroczna". A ja czekam, aż padnie i miejsce zwolni :) Odpowiedz Link
leloop Re: Papryczka 18.12.10, 14:03 papryki nie są jednoroczne, nasz rodzinny guru ogrodowy ma krzaczory paprykowe w ogrzewanej szklarence. od czasu do czasu je "odnawia" ale poza tym to jest to roślina wieloletnia :) nie licz na to, ze Ci padną, co najwyżej podeślij do mnie, "zmarnuje" Ci je bankowo ;) Odpowiedz Link
lellapolella Re: Papryczka 18.12.10, 15:11 ja bym zakładała, że jednak padną, spoko...a przynajmniej zrobią wszystko w tym kierunku ściągając z kosmosu nawet mszyce... a jak nie, to skorzystają z pierwszej okazji, gdy je wiosną(ach...) wetkniesz do ziemi. Dla ludzi bez oranżerii i z normalnym nerwem- jednoroczne;) Odpowiedz Link
yoma Re: Papryczka 18.12.10, 18:47 No cóż. Nie mam już ani kawałka miejsca w tropiku, stoją na pustyni, bo miały przecież paść! Ale jak one wieloletnie i mają taką wolę życia... Odpowiedz Link
se_nka0 Re: Papryczka 18.12.10, 20:48 Dostalam nasiona papryczki. Wyglądają jak ,,zatopione,, w paseczkach tekturki. Jest to - Grow your own Serrano chillies. Miał ktoś takie cuś? Odpowiedz Link
leloop Re: Papryczka 18.12.10, 23:27 Yoma, to pewnie takie cudo, ze siejesz te tekturkę z nasionkiem, taki ogródek z metra, zeby nie męczyć się z odmierzaniem. pisałam kiedyś o "zrób to sam" takich nasion na papierze tualetowym albo do doopy ;) Odpowiedz Link
yoma Re: Papryczka 18.12.10, 23:38 a, to. Takie jakieś maty nasienne niedawno widziałam. Odpowiedz Link
lellapolella Re: Papryczka 18.12.10, 23:47 Senka, ale to chyba z innych okoliczności przyrody dostałaś, nie? U nas i tak musisz wysiewać wcześniej w doniczki, trza będzie chyba paseczki ciąć...Niewątpliwie ostra odmiana ale osobiście nie znam:) Wypróbuj koniecznie:) Odpowiedz Link
se_nka0 Re: Papryczka 19.12.10, 12:56 Dam fotkę, bo takiego dziwa u mnie nie widziałam. Z angielska Córcia przetłumaczy ;) Tak, do doniczki najpierw. Żeby było śmieszniej, jest to gadżecik dawany jako reklamówka w jednej z londyńskich restauracji :) Odpowiedz Link
leloop Re: Papryczka 19.12.10, 21:05 no to sympatyczna knajpa :) rzeczywiście gadzecik ale może coś Ci wyrośnie :) Odpowiedz Link
yoma Re: Papryczka 04.01.11, 14:31 No więc uratowałyście jedno życie przycięłam, postawiłam w dżungli i jest w tej chwili prześliczna, aż miło popatrzeć :) Drugą spisałam na straty, mała była i za bardzo zabiedzona. Jeszcze z niusów, lezie mi ama... ten, hippeastrum. Odpowiedz Link
bakali Re: Papryczka 04.01.11, 14:39 :) Ja własnie zbieram się za wsadzenie hippeastrów do ziemi, najwyższy czas. Suszyły się 4 miesiące, starczy tego dobrego :) Odpowiedz Link