Dodaj do ulubionych

Depresja czy "puszczające nerwy"

IP: *.dtvk.tpnet.pl 19.03.01, 17:45
Mam 21 lat i do sierpnia zeszłego roku byłem zabawnym, wesołym młodzieńcem, po
prostu duszą towarzystwa. Jednak od początku września moje samopoczucie powoli
ale systematycznie zaczęło się pogarszać, dodatkowo co raz częściej pociły mi
się dłonie (praktycznie non-stop) i wpadałem w panikę(przerażenie) gdy musiałem
nawiązać rozmowę z ludźmi (nawet bardzo bliskimi). Zacząłem gubić wątek,
przerywać mowę w połowie zdania, szczególnie gdy wygłaszałem dłuższy monolog.
Chwilami myślałem, że wariuję, że rozwija się u mnie jakaś choroba psychiczna,
czułem się fatalnie. Ale nawet w najgorszych momentach gdy ogarniało mnie
ogromne poczucie samotności i wydawało mi się, że to jest już koniec nigdy nie
uciekłem od ludzi, nie zacząłem się izolować, mimo że nic mnie nie bawiło i
wszystko było szare to ja starałem się wykonywać wszystkie moje obowiązki cały
czas nie tracąc nadziei i wygrałem z tym "cholerstwem"!!! Na szczęście nie
poddałem się i od początku roku z tygodnia na tydzień czuję się coraz lepiej i
żyje nadzieją, że już niedługo wszystko będzie o.k. i zapomnę o tym co się ze
mną działo. Mimo, że nadal jeszcze mam lekkie syndromy "tego czegoś" (troszkę
pocą mi się dłonie(szczególnie gdy wspominam tamten okres) i czasem wpadam w
panikę z byle powodu) to jestem na wznoszącej. Nasuwa się mi tylko pytanie: co
to było i jak działać aby nie wróciło? Proszę o radę.
Obserwuj wątek
    • Gość: Ewa Re: Depresja czy IP: 149.156.210.* 19.03.01, 18:12
      Zamiast odpowiedzi, chcę o coś zapytać. Mówisz, że sobie z tym poradziłeś.. Czy zrobiłeś to sam, czy
      konieczna była wizyta u psychologa? Czy w leczeniu depresji potrzebne są jakieś leki, jeśli tak to
      jakie? Czy mogłabym prosić o wskazanie czegoś na przetrzymanie - mam ciężki okres, a nie mogę
      się pozbiierać- potrzebuję działać , a nie mogę! Proszę o jakiekolwiek rady!
      • Gość: goś Re: Depresja czy IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 19.03.01, 22:46
        ewa daj znac, ja tez walcze, zanm juz kilka sposobow,
        które pomagaja, gosia
      • Gość: tom Re: Depresja czy IP: *.dtvk.tpnet.pl 20.03.01, 00:30
        U psychologa byłem "pośrednio". Ja mówiłem jak się czuję swojej koleżance a ona
        przekazywała to znajomemu psychologowi z jej firmy. On twierdził, że moje
        dolegliwości wiążą się z podświadomym lękiem o przyszłość i myślę że miał
        bardzo dużo racji. To bardzo ważne aby "oswoić się" z przyszłością, pomyśleć o
        niej (nawet jeżeli wydaje się nam, że wszystko mamy poukładane), wyznaczyć
        sobie nowe cele (wiem, że to trudne ale mi pomogło). Jestem osobą wierzącą (ale
        nie dewotą) i to także dodało mi sił, bo wiem że nigdy nie jestem sam, że
        zawsze jest przy mnie Bóg, który nigdy! mnie nie opuści (może to wydać się dla
        niektórych śmieszne, ale właśnie ta myśl była początkiem mojej drogi do
        normalności). Jeżeli chodzi o leki to łykałem bardzo dużo magnezu i
        mikroelementów oraz piłem napój w pastylkach "stress vigor" ale nie wiem jaki
        miały udział w wyjściu z mojego stanu.
        Z całego serca życzę wam wszystkim powodzenia i wierzę, że uda się wam wygrać z
        lękiem i z całym tym koszmarem.
    • Gość: goś Re: Depresja czy IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 19.03.01, 22:45
      mam 20 lat i doskonale Cie rozumiem, choruje na nerwice od pół roku, chociaz
      gdybys mnie znal nigdy bys nie zobaczyl co dzieje sie w srodku, nawet moi
      rodzice nie moga zrozumiec, ja w sumie tez, paniczny lek mnie dopada i wiem co
      to jest , musialam robic badania serca bo bilo jak chcialo,przynajmniej wiem ze
      jest zdrowe, mam nadzieje na powrót do normalności, bez tego piekilenego
      strachu, który czlowieka po prostu zniewala.pozdrawiam i trzymaj sie, ja tez
      walcze probujac kazdego dnia normalnie funkcjonowac, pomimo lęku, gosia
      • Gość: tom Re: Depresja czy IP: *.dtvk.tpnet.pl 20.03.01, 00:38
        Goś(a może Gosiu)! Czy zastanawiałaś się dlaczego Ci się to przydażyło,
        dlaczego tak się stało? Jakie są twoje wnioski?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka