Dodaj do ulubionych

Depresja a migrena

23.03.20, 08:17
Kto na tym forum cierpi na migrenę z aurą ?
Mam napady migreny z aurą od dzieciństwa i kilkakrotnie po stresujących przejściach lub przepracowaniu umysłowym dopadały mnie objawy depresyjne i nerwicy lękowej . Po 70 tce dostałem nasilonych objawów ze strony serca zdjagnozowanych przez kardiologów jako migotanie przedsionków i arytmię. Od kilku lat po zażywaniu sertraliny ewoluowały one w postać napadów częstoskurczu po których następuje ból głowy .
Wygląda to na nową formę aury migrenowej lub nerwicowych napadów lęku . Takie napady osłabiają mnie na dwa do trzech dni , jak przy migrenie.
Poza tymi objawami nie mam żadnych innych chorób i jestem sprawny umysłowo i fizycznie .
Obserwuj wątek
    • mardaani.74 Re: Depresja a migrena 23.03.20, 21:18
      Ja mam migrenę z aurą, najczęściej są to czarno-białe, lub czasem tęczowe zygzaczki w jednym oku na kilka godzin przez atakiem. Do tego chwilowe zawroty głowy jakby mi ktoś dywan wyciągał spod nóg. No i takie uczucie osłabienia, rozbicia, razi mnie światło, męczą zapachy np nie znoszę wtedy zapachu kawy i popcornu. czuję się bardzo zmęczona. Nie obserwuję na szczęście żadnych ze strony serca, odkąd biorę concor cor czuję się dużo lepiej jeśli chodzi o wszelkie kołatania, nerwicowe zmiany rytmu serca itd i migreny też mam mniejsze. Dla mnie ten lek to był strzał w 10.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka