Dodaj do ulubionych

Jak odstawiac estazolam?

25.07.03, 22:23
Biore estazolam (1mg) od ok. 30 dni z kilkudniowa przerwa. Jestem na urlopie,
daleko od miejsca zamieszkania i w najblizszym czasie nie moge skontaktowac
sie z moim lekarzem. Czy czas juz odstawic? W ulotce przeczytalam, ze
odstawiac trzeba stopniowo. Jak? Czy po takim okresie moglo juz nastapic
uzaleznienie? Bardzo prosze o pomoc!
Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • hvp2 Re: Jak odstawiac estazolam? 26.07.03, 02:06
      Czesc!
      Moim zdaniem nie przejmuj sie!
      Po prostu mozesz miec klopoty z zasnieciem
      przez 1 czy dwie noce i tyle!
      W najgorszym przypadku moze pojawic sie lek...
      (30 dni x 1 tabletka to nie jakies dramatyczne
      uzaleznienie). Ew. mozesz sie napic wieczorem
      herbatki z melisy...
    • wojciech.androsiuk Re: Jak odstawiac estazolam? 26.07.03, 02:16
      Estazolam, podobnie jak inne preparaty z grupy benzodiazepin, powinien byc
      przyjmowany doraznie - jedynie wtedy gdy istnieje taka potrzeba. Jest to lek o
      dzialaniu uspokajajacym, przeciwlekowym, nasennym, etc., jednak w
      przeciwienstwie do lekow przeciwdepresyjnych nie ma dzialania dlugofalowego,
      co wiecej dluzsze przyjmowanie tego leku wiaze sie z ryzykiem uzaleznienia.
      Sposob odstawiania zalezy od okresu przyjmowania leku i stosowanej dawki.
      Ogolna zasada glosi iz lek nalezy odstawiac stopniowo, chyba ze byl stosowany
      jedynie doraznie w niskich dawkach.
      • e_english Re: Jak odstawiac estazolam? 27.07.03, 11:15
        Czy moge prosic o bardziej konkretna odpowiedz? Zazywam estazolam z przepisu
        lekarza juz ponad 30 dni, prawie codziennie, pol tabletki- 1mg (lekarz zalecil
        2mg). Ostatnio zauwazylam, ze ta dawka przestaje juz na mnie dzialac, ale nie
        chce jej zwiekszac, bo dokad to doprowadzi? Czy teraz powinnam brac np. cwierc
        tabletki przez kilka dni, zeby sie odzwyczaic?
        Estazolam mial na mnie dobry wplyw, spalam jak susel, w dzien tez bylam
        spokojniejsza. Teraz czuje sie duzo gorzej. Budze sie w nocy, nie moge zasnac,
        zaczynam miec jakies natretne mysli... :(
        • micia Re: Jak odstawiac estazolam? 29.07.03, 10:22
          ja brałam estazolam przeszło 4 m-ce. później redukowałam dawkę o połowę przez
          tydzień, przez kolejny tydzień połowę dawki co drugi dzień, później co trzeci
          dzień, aż w końcu całkowicie odstawiłam. Później lekarz przepisał mi w razie
          bezsenności stilnox, który jest podobno lekiem nowszej generacji.
          pozdrowienia
          M.
          • sandra23 Re: Jak odstawiac estazolam? 30.07.03, 08:54
            Powinnas isc do lekarza.
            Tylko on moze podjac decyzje co robic dalej.
            Dawki, ktora bralas juz sie raczej nie da zmniejszyc. Ale mozna pewnie
            zastosowac inny lek, ktorego ryzyko uzaleznienia jest mniejsze.
            Zglos sie do psychiatry. Wybor lekow jest tak duzy, ze na podtsawie wywiadu z
            Toba z pewnoscia da sie wybrac taki, ktory poprawi Twoje samopoczucie i bedzie
            bezpieczny.
            A jezeli na razie nie uda Ci sie zglosic sie do lekarza, kup w aptece
            melatonine 5 mg i bierz dwie godzinki przed snem. Dziala ona jednak dopiero po
            kilku dniach.
            Trzymaj sie i napisz co slychac.
            Sandra
            • e_english Re: Jak odstawiac estazolam? 30.07.03, 12:08
              Chyba niepotrzebnie spanikowalam. Skoro dostalam od lekarza 2 opakowania
              Estazolamu, czyli 40 tabletek po 2mg na 40 dni, a zuzylam dopiero 1 opakowanie
              w ciagu ponad 40 dni, to moze nie ma jeszcze powodu do obaw? Na razie nadal
              biore ten nieszczesny estazolam, ale zastanawiam sie, czy nie zwiekszyc dawki
              do 2 mg, czyli tak jak zalecil lekarz. Za tydzien wracam z urlopu i od razu
              zamierzam udac sie do lekarza.
              Jest ze mna coraz gorzej i juz chyba nie obejdzie sie bez coaxilu... :( (jesli
              jest cos takiego jak fobia antydepresantowa, to ja ja na pewno mam :))
              Pozdrawiam.
              • wlodek101 Odstaw go jak najszybciej! 30.07.03, 12:24
                Brałem też z przepisu lekarza etazolan. Efekt był, nawet żona mówiła, że
                chrapię.Ale potem działo się to samo co u ciebie. Znowubezsennośc, budzenie się
                w środku nocy (1.30-2 nad ranem), podekscytowanie nie wiadomo czym. W końcu
                poszedłem do psychiatry, bo bezsennośc nie bierze się ot, tak z niczego. Wyszła
                depresja. Na sen dostałem Pernazinum (lek bezpłatny) w zestawieniu z seroxatem.
                Teraz śpię jak suseł, mam piękne, normalne sny, wstaje wypoczety, choć wcale
                życie nie jest piękniejsze. Estazolan po czasie uzaleznia i ogłupia. Nie bierz
                go! Nie bierz Rudotelu. Szukaj przyczyn twej bezsenności.Have a nice dreams!
                • e_english Re: Odstaw go jak najszybciej! 30.07.03, 15:24
                  Dzieki.
                  Ale ja depresje i stany lekowe mam juz zdiagnozowane. A przy najbizszej wizycie
                  u lekarza poprosze o zmiane leku na jakis lagodniejszy.
                  Moim zdaniem te dziwne objawy nocne wiaza sie raczej z depresja i nerwica niz z
                  przyjmowaniem estazolamu (przed jego zazywaniem mialam to samo).
                  • wlodek101 Re: Odstaw go jak najszybciej! 30.07.03, 16:19
                    Jeśli masz zdiagnozowaną depresję dziwię się że bierzesz wciąż estazolam. Jak
                    oczyścić organizm ze skutków jego brania. Pij dużo wody mineralne. Serio! To
                    pomaga. Efekt brania estazolamu porównuje dziś do dwóch kufli piwa (juz nie
                    piję alkoholu!) po których chce się spać, ale potem męczy kac. Pozdr.
                    • rain_07 Re: Odstaw go jak najszybciej! 20.10.03, 02:59
                      Moja dziewczyna ma depresję i bierze estazolam juz od ok. 3 lat. Standardowo
                      po 1-1,5 tabletki, ale zdaża jej się 2, a nawet 3 (!) Ten lek ma to do siebie,
                      że z czasem trzeba go brac coraz więcej...

                      Nie wiem jak jej pomóc, wiem że bardzo szkodzi sobie, tym bardziej że nadużywa
                      równiez innych leków. Jeśli znacie namiary na dobrych specjalistów lub ośrodek
                      zajmujący się tego typu uzaleznieniami napiszcie proszę...

                      rain

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka