Dodaj do ulubionych

Made in Israel :)

02.07.11, 20:15
Fajny stary kawałek.....www.youtube.com/watch?v=kmTOipuuDbg
Obserwuj wątek
  • jerzy_55 Pictures In My Mind 02.07.11, 20:31

   www.youtube.com/watch?v=T5zEoiDPjQ4&NR=1

   I komentarz:

   "very cool, something to dream !

   Wonderful pictures, good sound!

   best wishes from germany
   vjaspers0608"


   ...dziwny jest ten swiat!
  • jerzy_55 הצ'רצ'ילים - 02.07.11, 20:33
   www.youtube.com/watch?v=RgON7jkLJ3g&feature=related
   • seremine Re: הצ'רצ'יל& 25.09.13, 20:08
    Dobre..
  • kristopherh Re: Made in Israel :) 02.07.11, 22:52
   Pogratulowac!
  • jerzy_55 Re: Made in Israel :) 11.07.11, 17:22

   W sobotniej demonstracji w Nazarecie wzięło udział około 4 000 Arabów izraelskich, w tym parlamentarzyści (!). Zebrani protestowali przeciwko zatrzymaniu i planowanej deportacji z Wielkiej Brytanii szejka Raeda Salaha.

   Raed Salah jest imamem i przywódcą radykalnego skrzydła Ruchu Islamskiego w Izraelu. Organizacja nie została zdelegalizowana, ale pozostaje pod nadzorem ze względu na podejrzenia o współpracę z terrorystycznymi ugrupowaniami islamistycznymi, szczególnie z Hamasem.

   Raed Salah przybył do Wielkiej Brytanii mimo wydanego rządowego zakazu przekroczenia granicy tego kraju. Został zatrzymany w nocy z 28 na 29 czerwca w Londynie, po powrocie z publicznej imprezy w Leicester. Powodem jego zatrzymania było publiczne głoszenie poglądów antysemickich i złamanie zakazu wjazdu. Policja prowadzi śledztwo w jaki sposób udało mu się przekroczyć granicę Wielkiej Brytanii. Wstydliwym zdaje się być dla Brytyjczyków także fakt, że na 29 czerwca zaplanowano jego spotkanie w Izbie Gmin z posłami opozycyjnej Partii Pracy, które zorganizowała Kampania Solidarności z Palestyną (PSC).

   Demonstrujący dzisiaj w Nazarecie maszerowali przez miasto trzymając zdjęcia imama i skandowali hasło Wszyscy jesteśmy szejkiem Salahem. Protestujący żądali natychmiastowego jego uwolnienia.

   Demonstracja, która była legalna i zgłoszona*, przebiegła dość spokojnie.   • mala200333 Re: Made in Israel :) 11.07.11, 21:00
    Po prostu jest tam..demokracja.
  • dunant Re: Made in Israel :) 13.07.11, 00:00
   Wczoraj Kneset uchwalił prawo, które zakazuje bojkotów żydowskich miast i miejscowości w Dystrykcie Judei i Samarii (Zachodni Brzeg).
   Nowe prawo pozwala także by mieszkańcy Judei i Samarii (także firmy i inne podmioty prawne, których siedziby znajdują się w dystrykcie) pozywali Izraelczyków (i izraelskie podmioty), którzy promują bojkoty. Sądy mają rozstrzygać, czy bojkot wyrządził bezpośrednie szkody oraz je wyceniać i zasądzać odszkodowania.
   Zeew Elkin (Likud), przewodniczący podkomisji do spraw Judei i Samarii, inicjator ustawy, powiedział między innymi:
   Stany Zjednoczone od lat mają prawo, które przewiduje wysokie grzywny i kary więzienia dla wzywających do bojkotu. (poprawka Ribicoffa z 1976 r. i poprawka do Ustawy o eksporcie z 1977 r. – wyj. red.) Miejsce, w którym ktoś mieszka nie może być powodem jego krzywdzenia. Walkę o granice państwa należy przeprowadzać w Knesecie, nie przez bojkot.
   Lewica zapowiedziała zaskarżenie ustawy.
   Należy dodać, że prawo i tak zostało złagodzone, ponieważ w projekcie była mowa o przestępstwie bojkotu. Przegłosowano je z poprawką kwalifikującą bojkot jako wykroczenie.


  • jane_doe_hej Re: Made in Israel :) 13.07.11, 04:18
   Aż 81 procent Izraelczyków chce wejścia swojego kraju do Unii Europejskiej. Większość życzyłaby sobie też, żeby pokoju z Palestyńczykami pilnowało NATO - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie Uniwersytetu Negew im. Ben Guriona.
   • mala200333 Re: Made in Israel :) 01.11.23, 05:36
    jane_doe_hej napisała:

    > Aż 81 procent Izraelczyków chce wejścia swojego kraju do Unii Europejskiej. Wię
    > kszość życzyłaby sobie też, żeby pokoju z Palestyńczykami pilnowało NATO - wyni
    > ka z sondażu przeprowadzonego na zlecenie Uniwersytetu Negew im. Ben Guriona.

    Tak było kiedyś..
  • mala200333 Re: Made in Israel :) 13.07.11, 16:26
   Ultraortodoksyjni mieszkańcy dzielnicy toczą życie oparte na surowym przestrzeganiu zasad prawa żydowskiego i pilnym studiowaniu Tory. Najbardziej radykalni z nich całkowicie odrzucają zdobycze współczesnej cywilizacji, a nawet nie uznają państwa izraelskiego i jego praw, w tym nie płacą podatków - tak jak właściciele rzeźni, o którą protestujący walczyli z policją. Są bowiem przeświadczeni, że prawdziwy Izrael może powstać dopiero po nadejściu Mesjasza, który to ogłosi.
   Władze podają, że w starciach sześciu policjantów doznało obrażeń, protestujący obrzucali ich kamieniami i jajkami, podpalali kubły na śmieci i benzynę wylewaną na ulice. Zatrzymanym policja chce postawić zarzuty zakłócania porządku publicznego.
   Radykalni wyznawcy tradycyjnego judaizmu potrafią zaciekle bronić swojego stylu życia. W ostatnich tygodniach podczas każdego szabasu (od zmierzchu w piątek do zachodu słońca w sobotę) blokują np. ruch na jednej z głównych ulic w centrum Jerozolimy. Zastawiają jezdnię kubłami na śmieci i atakują kamieniami przejeżdżające auta uznając, że zakłócają one religijne święto...tvn

   Jak nie Palestynczycy to ortodoksi...
  • mala200333 Re: Made in Israel :) 15.07.11, 02:27
   W Galilei i w Dolinie Jezreel (Emek Jezreel) w 1999 roku żyło 50 tysięcy Beduinów. W przeciwieństwie do centrum Izraela i południa, jeszcze za czasów Mandatu Brytyjskiego Palestyny kupowali oni działki ziemi i zapisywali własność w księgach wieczystych. Beduini pomagali przy powstawaniu pierwszych kibuców po 1917 roku i byli z nimi w doskonałych stosunkach. Beduini dołączyli się do Hagany począwszy od 1931 roku. Było to przymierze krwi przeciw Arabom i brytyjskiej policji.

   W 1948 roku, gdy nikt nie mógł przypuszczać, że Izrael zwycięży hordy armii arabskich, gdy źle uzbrojony Izrael był w śmiertelnym niebezpieczeństwie, Abu Jusuf, szejk klanu beduińskiego Al-Heib, zaproponował przymierze krwi pomiędzy młodym państwem Izrael a swoim klanem.
  • dunant Re: Made in Israel :) 16.07.11, 23:42
   Ubrani w tradycyjne stroje: czarne kapelusze i płaszcze lub futrzane czapy i kaftany złotego koloru demonstranci starli się z policjantami, rzucając w nich kamieniami, workami z wodą i kubłami na śmieci. Pluli na funkcjonariuszy i wyzywali ich od nazistów, wykrzykując również wers Tory: "Kto łamie szabas, ten powinien umrzeć"...jak nie Palestynscy ortodoksi to rodzimi.
  • zamyslona_7 Re: Made in Israel :) 17.07.11, 17:57
   W 1939 roku polski dziennikarz Lech Jeszka napisał wstrząsający reportaż z Jerozolimy, można go przeczytać tutaj. Poniżej fragment:


   --------------------------------------------------------------------------------

   "Żaden przewodnik Arab czy wyznania mahometańskiego czy katolik nie odważy się poprowadzić przedstawiciela białej rasy w miejsce najbardziej uczęszczane zarówno przez pielgrzymów jaki turystów. Bo – pod Ścianą Płaczu czyha śmierć od skrytobójczej kuli arabskiego terrorysty rozumującego, że kto do tego miejsca zdąża – musi być Żydem. Meczet Omara i jego okolica jest nie mniej niebezpieczna, strzelają bowiem Arabowie do „białych”, strzelają Anglicy, bo w podziemiach meczetu ukrywają się terroryści. Wszak tu skrył się wielki mufti, poszukiwany przez Anglików, zanim zdołał się przekraść za granicę".
   • jerzy_55 Re: Made in Israel :) 17.07.11, 18:25

    Malo kto to wie..
  • samanta_ewa Re: Made in Israel :) 17.07.11, 18:10
   Co się stało z "Żelazną kopułą"?
   Niedziela, 17 lipca (12:48)
   Gdzie zginęła "Żelazna kopuła" - tarcza antyrakietowa, którą tak zachwalał Izrael? Ze Strefy Gazy znów spadają rakiety na tereny przygraniczne, lotnictwo przeprowadza ataki odwetowe, a o "kopule" nie mówi się nic - zastanawia się gazeta "Jedijot Achronot".
  • rawik-is-me Re: Made in Israel :) 19.07.11, 15:32
   Znany hollywoodzki producent i miliarder Arnon Milchan był agentem izraelskich służb specjalnych, zwerbowanym przez Szimona Peresa, i pomagał Izraelowi w budowie bomby atomowej - wynika z książki biograficznej, która ma się ukazać pod koniec lipca.
   66-letni Milchan to biznesmen i producent filmowy, którego majątek jest wyceniany na 4 miliardy dolarów. Autorzy jego biografii utrzymują, że był on także bardzo ważnym szpiegiem Izraela, bowiem dostarczył temu krajowi szkice i dane wirówek służących do wzbogacania uranu. Było to niezbędne do budowy reaktora nuklearnego w Dimonie na pustyni Negew.
  • kaczorek_dwa Re: Made in Israel :) 21.07.11, 21:29
   Premier Izraela Benjamin Netanjahu przyjedzie 27 lipca na kilka godzin do Polski, żeby - jak sugerują źródła izraelskie - zabiegać o poparcie dla swego sprzeciwu wobec prób uznania niepodległej Palestyny przez ONZ.

   Zalezy co Polsce obieca!
   • mala200333 Re: Made in Israel :) 21.07.11, 21:40
    Mam nadzieje ze Tusk bedzie madry i duuuuuuzo ugra. Ale czy sie odwazy ten Premier watpliwej milosci!
    • jerzy_55 Re: Made in Israel :) 21.07.11, 23:16
     Nasi? Jak zwykle dadza ciala..
  • jerzy_55 Re: Made in Israel :) 21.07.11, 23:19

   Palestyna to wymysł....
   Nie ma takiego narodu, to wymyślony i sztucznie promowany pomysł. Jordania się ich pozbyła, po co oni tam sa w Izraelu? Bez nich byłby spokój na Bliskim Wschodzie.
  • rawik-is-me Re: Made in Israel :) 24.07.11, 16:49
   Znalezione w Necie:


   a może dla pełnego obrazu i prawdy napiszecie co młodzież robiła
   24.07.2011 15:26~buszujący w net
   na tej wyspie?
   "W czwartek, który był drugim dniem zlotu na wyspie Utoya, gdzie doszło do masakry młodych Norwegów, wyspę odwiedził Minister Spraw Zagranicznych Norwegii, Jonas Gahr Store. Został przywitany przez grupę demonstrantów z hasłami nawołującymi do bojkotu Izraela, do zakończenia okupacji Palestyny i zburzenia niesławnego muru rasizmu dzielącego Izrael na część palestyńską i żydowską. Store'a przywitał lider Ligi Młodych Robotników (AUF) Eskil Pedersen. Spotkanie relacjonowała telewizja publiczna Norwegian Broadcasting Corporation. Reporter Sidsel Wold, Kirsten Belck-Olsen z Norwegian People's Aid, dyskutowali z ministrem sprawę impasu w rozmowach pomiędzy Izraelem, a Palestyńczykami. Zażądano od rządu norweskiego uznania państwa palestyńskiego. Do masakry doszło nazajutrz "
  • mala200333 Re: Made in Israel :) 08.08.11, 01:55

   Im więcej mówią o chęci współpracy na arenie międzynarodowej, tym bardziej widzę, jak przygotowują się do użycia siły i rozlewu krwi - oświadczył dziennikarzom w parlamencie Lieberman. - Możecie sobie wyobrazić, co się stanie, gdy 30-40 tysięcy Palestyńczyków będzie próbowało siłą sforsować granicę z Izraelem, jak mają zareagować policjanci i żołnierze? - pytał retorycznie w Knesecie szef izraelskiej dyplomacji.

   Lieberman oznajmił również, że z jednej strony Palestyńczycy zapewniają o chęci do współpracy z Izraelem w sferze bezpieczeństwa, a z drugiej dążą do oskarżenia dowódców i żołnierzy izraelskich o zbrodnie wojenne przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze. Zdaniem Liebermana, nie da się tego pogodzić.


   Netanjahu będzie zabiegał o sprzeciw Polski wobec prób uznania Palestyny

   wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,10079545,Lieberman__Palestynczycy_planuja_bezprecedensowy_rozlew.html
  • jerzy_55 Re: Made in Israel :) 08.08.11, 23:19

   Archeolodzy poinformowali, że w tunelu znaleziono również brązowy klucz, monety bite przez powstańców z inskrypcją "Wolność Syjonu" oraz kamień z wyrytą na nim menorą, żydowskim siedmioramiennym świecznikiem stojącym niegdyś wewnątrz Świątyni.
   Jednak najcenniejszym znaleziskiem jest rzymski miecz o długości 60 cm, w skórzanej pochwie przytroczonej do skórzanego paska. "Miecz ten był prawdopodobnie własnością jednego z rzymskich legionistów stacjonujących w garnizonie w Jerozolimie" - powiedział Szukron.
   Prace archeologiczne prowadzone w Jerozolimie są drażliwym tematem w konflikcie izraelsko-palestyńskim. Palestyńczycy zarzucają izraelskim archeologom motywację polityczną i chęć udowodnienia wielowiekowej żydowskiej obecności we wschodniej Jerozolimie.
   Podczas otwarcia wejścia do jednego z korytarzy w 1996 r. doszło do krwawych zamieszek wywołanych plotką, jakoby Izraelczycy chcieli naruszyć fundamenty jednego z meczetów w muzułmańskiej dzielnicy Starego Miasta.
   wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80279,10085578,Sensacyjne_odkrycie_w_Jerozolimie__Rzeczy_powstancow.html
   .." chęć udowodnienia wielowiekowej żydowskiej obecności we wschodniej Jerozolimie."...przeciez wiadomo, ze byli...


   "Palestyńczycy zarzucają izraelskim archeologom motywację polityczną i chęć udowodnienia wielowiekowej żydowskiej obecności we wschodniej Jerozolimie."

   No tak. bo wiadomo, że Jerozolima już w starożytności była stolicą kalifatu arabskiego i że muzułmanie mieszkali tam już 4 tysiące lat temu... Żydzi musieliby by mieć poziom inteligencji równy stawiającym podobne zarzuty, gdyby mieli chęć udowadniać wielowiekową obecność żydowskość we wschodniej czy zachodniej Jerozolimie. To tak, jakby Arabowie zarzucali Włochom, że ci usiłują udowodnić swoją wielowiekową obecność w Rzymie... Sami nie mają żadnej historii, to zazdroszczą tym, którzy ją mają.
   • dunant Re: Made in Israel :) 09.08.11, 00:47
    Wszyscy wiedza ze byli i wrocili..
  • dunant Re: Made in Israel :) 14.08.11, 02:34
   Ponad 60 tysięcy ludzi bierze udział w sobotni wieczór w marszach przeciw drożyźnie, odbywających się w izraelskich miastach - twierdzą organizatorzy protestów.

   Po raz pierwszy demonstracje nie odbywają się w Tel Awiwie, ale w miastach na prowincji. Najwięcej, bo ponad 25 tys. osób, wyszło na ulice Hajfy. W Berszewie, na pustyni Negew, protestowało ponad 10 tys. ludzi. Manifestowano też w Aszkelonie, Dimonie, Petach Tikwa, Afuli i innych miastach.

   wiadomosci.onet.pl/swiat/60-tysiecy-ludzi-w-marszach-przeciw-drozyznie,1,4820743,wiadomosc.html
   Wszedzie finansowo krucho...
  • dunant Re: Made in Israel :) 14.08.11, 02:34
   Ponad 60 tysięcy ludzi bierze udział w sobotni wieczór w marszach przeciw drożyźnie, odbywających się w izraelskich miastach - twierdzą organizatorzy protestów.

   Po raz pierwszy demonstracje nie odbywają się w Tel Awiwie, ale w miastach na prowincji. Najwięcej, bo ponad 25 tys. osób, wyszło na ulice Hajfy. W Berszewie, na pustyni Negew, protestowało ponad 10 tys. ludzi. Manifestowano też w Aszkelonie, Dimonie, Petach Tikwa, Afuli i innych miastach.

   wiadomosci.onet.pl/swiat/60-tysiecy-ludzi-w-marszach-przeciw-drozyznie,1,4820743,wiadomosc.html
   Wszedzie finansowo krucho...
  • dunant Re: Made in Israel :) 14.08.11, 02:35
   wiadomosci.onet.pl/swiat/60-tysiecy-ludzi-w-marszach-przeciw-drozyznie,1,4820743,wiadomosc.html
   Wszedzie finansowo krucho!
  • jane_doe_hej Re: Made in Israel :) 16.08.11, 02:46
   Po latach chłodnych stosunków z Chińską Republika Ludową Izrael przywitał 14go sierpnia z pełnymi honorami Szefa Sztabu Generalnego Chińskiej Armii Narodowo-Wyzwoleńczej generała Chen Bingde, który przybył z oficjalną wizytą.
   Historia złych stosunków pomiędzy Izraelem a Chinami rozpoczęła się, gdy Izrael zaprzestał, pod naciskiem Stanów Zjednoczonych, sprzedaży broni Chinom a Chiny zaczęły wspomagać Iran, głównego wroga Izraela.
   Wizyta generała Bingde zapoczątkuje być może nową erę współpracy wojskowej i handlowej.
   Generał Chen Bingde w trakcie krótkiej wizyty chce zwiedzić specjalny ośrodek szkoleniowy, w którym odbywają się ćwiczenia walki miejskiej oraz spotkać się z Szefem Sztabu Generalnego Sił Obronnych Izraela generałem Bennym Gancem i przedstawicielami izraelskich służb bezpieczeństwa.
   Wizyta jest wynikiem podroży do Chin ministra obrony Izraela Ehuda Baraka dwa miesiące temu, pierwszej izraelskiego ministra obrony od ponad dziesięciu lat.
   Zgodnie z oświadczeniem Ministerstwa Obrony Chin generał Chen Bingde odwiedza Izrael dla pogłębienia zrozumienia, zwiększenia znajomości, rozwijania porozumienia i współpracy.

   Za: AP i FOX News
  • rawik-is-me Palestynczycy znowu atakuja Izraelskich cywili 18.08.11, 15:52
   Uzbrojeni napastnicy przypuścili w czwartek po południu serię ataków w pobliżu granicy Izraela z Egiptem - poinformowała izraelska telewizja Kanał 10. Co najmniej sześć osób zginęło, a 25 zostało rannych. Tymczasem Reuters, powołując się na źródła w Izraelskim wywiadzie i ministerstwie obrony Izraela podaje: to Palestyńczycy, którzy przedostali się przez terytorium Egiptu dokonali ataków.
  • seremine Re: Made in Israel :) 18.08.11, 20:11

   Dzisiaj w serii zamachów na południu Izraela zginęło siedmiu Izraelczyków, a ponad trzydziestu zostało rannych. Wśród ofiar zamachów nie ma Polaków. Izrael zareagował natychmiast i - jak podaje Reuters - przypuścił atak na Strefę Gazy.

   Agencja informuje, że po godzinie 17 w Gazie doszło do wybuchu. Zginęło pięć osób: wysoki rangą przedstawiciele Hamasu i jego czterech towarzyszy.

   Palestyńczycy twierdzą, że w trakcie eksplozji słyszeli bezzałogowe izraelskie drony.


   Izraelskie wojsko potwierdza, że dokonano ataku powietrznego na Strefę Gazy.
  • jerzy_55 Re: Made in Israel :) 18.08.11, 20:14

   Od kilku dni na egipskim półwyspie Synaj trwa operacja władz przeciwko radykalnym grupom nastawionym na destabilizację stosunków z Izraelem. Od czasu ustąpienia prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka na półwyspie doszło do pięciu ataków na gazociąg wiodący do Izraela. Jest też krytykowany układ pokojowy Egiptu z Izraelem z 1979 roku. Za jego gwaranta był uważany Mubarak. Egipt otworzył też częściowo granicę z palestyńską Strefą Gazy. Izrael twierdzi, że z tego powodu przez granicę przenika teraz więcej terrorystów, broni i materiałów wybuchowych. No to jeszcze tam sie bedzie dzialo, a dzialo!
   • kristopherh Re: Made in Israel :) 18.08.11, 20:32

    Jak podaje Reuters, w przeprowadzonym kilka godzin później nalocie izraelskich sił na południu Strefy Gazy zginął lider palestyńskiego ugrupowania Ludowe Komitety Oporu, jego szef wojskowy i trzech członków.
    • jane_doe_hej Re: Made in Israel :) 19.08.11, 00:23
     Był do przewidzenia, że po islamskiej rewolucji tak sie to wszystko potoczy.
   • jutta_t Re: Made in Israel :) 01.01.16, 17:06
    siedem osób zostało rannych w zamachu przed centrum handlowym w Tel Awiwie. Napastnik strzelał do przechodniów z karabinu automatycznego. Ściga go policja.

    Do ataku doszło tuż przed godziną 15.00 przed dużym centrum handlowym Dizengoff w Tel Awiwie. Napastnik strzelał do tłumu przechodniów z broni automatycznej lub półautomatycznej. W zamachu zginęły dwie osoby, kolejne dwie są w ciężkim stanie w szpitalu, a pięć osób zostało lekko ranionych.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka