Dodaj do ulubionych

~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1

23.02.17, 19:01
czynamy nowy watek o nich....
Obserwuj wątek
  • jutta_t Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 23.02.17, 19:02
   jaro7: 23.02.2017 16:00 Dla banderowców każdy kto ich nie popiera (czyli patrioci) to sa ruscy agenci itp bzdety,ale bandersyny to...."......Ale to nie Sowieci i nie Rosjanie stworzyli zbrodnicze formacje, Organizację Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińską Powstańczą Armię. To nie Rosjanie napisali dzieło pt. Nacjonalizm, które stało się podstawą dla budowania przez Ukraińców faszystowsko-nazistowskiej ideologii. To nie Rosjanie stworzyli Dekalog Ukraińskiego Nacjonalisty, który nawoływał i wciąż nawołuje do nienawiści. To nie Rosjanie stawiają dzisiaj na Ukrainie setki pomników mordercom, Banderze, Szuchewyczowi i Dywizji SS Galizien.Nie Rosjanie przegłosowali w ukraińskim parlamencie antypolską ustawę, która uznaje największych zabójców z OUN i UPA za narodowych bohaterów. Nie Rosjanie wreszcie zamierzają, jak donoszą kijowskie źródła, już w lutym 2017 rozpocząć z inicjatywy ukraińskiego IPN-u, któremu przewodzi fałszerz dokumentów, kłamca historyczny, najbardziej perfidny szkodnik Ukrainy i miłośnik OUN-UPA, Wołodymyr Wjatrowycz, nazwany słusznie przez księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego „ukraińskim Goebbelsem”, prawną rehabilitację morderców z OUN-UPA. I w końcu to nie Rosjanie zakazali wyświetlania filmu Smarzowskiego „Wołyń” na Ukrainie, filmu, który ukazuje przerażające mordy dokonywane na Polakach przez dzisiejszych ukraińskich bohaterów......"
   • rawik-is-me Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 25.06.17, 20:01
    Z netu...banderowscy żebracy dyktują finansującym ich Polakom, co oni mają robić, a pisowskie sprzedawczyki potulnie wykonują rozkazy zbrodniarzy.
  • jerzy_55 Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 23.02.17, 23:14
   Wicepremier Ukrainy Wolodymyr Kistion nie wyklucza, że ogłoszony na miesiąc stan wyjątkowy może zostać przedłużony.
  • jerzy_55 Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 24.02.17, 22:10
   Zniszczony pomnik w Hucie Pieniackiej, poświęcony Polakom pomordowanym przez Ukraińców, w tym z UPA i batalionu policyjnego SS, został odnowiony. W centrum ponownie stanął granitowy krzyż. Kwestia ta nie została jednak do końca uzgodniona ze stroną polską - strona ukraińska sama postawiła pomnik.


   Opodatkuj się!
   W grudniu otrzymaliśmy od Was 3 272,00 zł. Serdecznie dziękujemy za wsparcie!.
   A Ty wsparłeś już nas w tym miesiącu?

   Na miejscu wysadzonego w powietrze krzyża, stanowiącego centralny element pomnika, ustawiono nowy, niemal identyczny, wykonany z czarnego granitu. Znajduje się na nim również tekst w języku polskim i ukraińskim, bardzo podobny do poprzedniego. Zabrakło na nim jednaj cytatu Kornela Ujejskiego: „Z dymem pożarów, z kurzem krwi bratniej do Ciebie, Panie, woła ten głos!”. Dodano jednocześnie frazę: „odnowiono dzięki wysiłkom ukraińskiej społeczności 2017”, ale bez wzmianki o zniszczeniu pomnika w styczniu tego roku.

   Przeczytaj: Zniszczony krzyż, barwy UPA i runy SS – zdewastowano pomnik ofiar rzezi w Hucie Pieniackiej [+VIDEO/+FOTO]

   Boczne płyty z wypisanymi nazwiskami ofiar zbrodni dokonanej przez Ukraińców odczyszczono z farby i napisów. Z kolei z tyłu pomnika leżą kostki bruku i ułamki starego, zniszczonego krzyża.

   PRZECZYTAJ:

   Ukraińskie władze i UIPN: zniszczenie pomnika w Hucie Pieniackiej to prowokacja

   Jak ukraińskie media tworzą nową „prawdę historyczną” o zbrodni w Hucie Pieniackiej

   Jak zaznacza „Kurier Galicyjski”, kwestia dotycząca krzyża nie została do końca uzgodniona ze stroną polską. Wcześniej mówiono, że na czas obchodów 73. rocznicy zagłady Huty Pieniackiej zostanie tymczasowo ustawiony drewniany krzyż, pozbawiony napisów. Decyzja ws. samego, nowego pomnika miała zostać podjęta po uroczystościach. Jednak strona ukraińska zrobiła inaczej i sama postawiła pomnik. Ani Konsulat Generalny RP we Lwowie, ani Lwowska Administracja Obwodowa nie komentują, czy nowy krzyż został postawiony tymczasowo, czy na stałe. Władze ukraińskie wcześniej zapowiadały odbudowę pomnika.

   Obchody 73. rocznicy zagłady Huty Pieniackiej odbędą się już w najbliższą niedzielę, 26 lutego. Wezmą w niej udział liczne delegacje z Polski i Ukrainy. Udział w tegorocznych obchodach zapowiedziało ok. 700 osób.

   Przeczytaj również: Kukiz’15 interweniuje w MSZ ws. zniszczonego pomnika w Hucie Pieniackiej

   Jak informowaliśmy, w styczniu Hucie Pieniackiej na Lwowszczyźnie zniszczono pomnik poświęcony Polakom pomordowanym przez Ukraińców, w tym z UPA i batalionu policyjnego SS. Wielki krzyż wysadzono w powietrze, a tablice z nazwiskami ofiar pomalowano w barwach flag Ukrainy i OUN-UPA, rysując też runy SS. Ukraińska prokuratura wszczęła dochodzenie ws. dewastacji pomnika. Sprawcom grozi od pięciu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

   W 1944 r. w Hucie Pieniackiej funkcjonowała polska samoobrona, która 23 lutego wdała się w walkę z ukraińskimi esesmanami. Z tego powodu 28 lutego wieś stała się celem akcji pacyfikacyjnej policyjnego batalionu SS złożonego z Ukraińców, będących ochotnikami do dywizji SS Galizien, a także lokalnego oddziału UPA. W ataku uczestniczyli także ukraińscy cywile. W czasie pacyfikacji doszło do bestialskich mordów, także na kobietach i dzieciach. Z tysiąca mieszkańców i znacznej liczby uciekinierów z innych wołyńskich miejscowości atakowanych przez UPA przeżyły tylko 162 osoby. Wieś została zrównana z ziemią.
   • jerzy_55 Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 10.12.17, 23:03
    unian
    13 min. temu
    Gdy Rosjanie zajmowali bez walki Krym i masakrowali ukraińców w kotle debalcewskim zakłady Poroszenki w Rosji wyprodukowały rekordową ilość czekolady, chałwy i słodyczy przeznaczonych na rynek rosyjski (ale i polski). To pokazuje priorytety kierownictwa ukrainskiego. najlatwiej grac na nacjonalistyczna nute a kase wyprowadzac za granice. swoja droga na ukrainie wrze, sprawa sakszwilego pokazala ze tam poglebia sie kryzys polityczny, proba zaognienia relacji z Polska, pokazania wroga to najlatwiejszy sposob zwlaszcza ze dzieki naiwnosci obecnego rzadu oni osiagneli realne korzysci takie jak zniesienie wiz, otwarcie granicy itp co poroszenko moze sprzedac jako swoj sukces
  • jutta_t Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 25.02.17, 01:23
   Iwan Morozowski, uczestnik protestów na Majdanie i świadek tzw. Masakry na Majdanie potwierdza, że protestujący posiadali broń i używali jej. Byli też strzelcy, którzy strzelali i do berkutowców i do majdanowców. „Automaty i karabiny snajperskie dostawali tylko specjalnie wyszkoleni, którzy strzelali zza naszych pleców. Jak się okazało – nam w plecy”.
   • jutta_t Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 25.02.17, 01:24
    Pochodzący z Wołynia Iwan Morozowski, który brał udział w protestach na Majdanie i został w ich trakcie ranny przyznaje w rozmowie z portalem volynnews.com, należącym do lokalnego oligarchy z klanu Ihora Kołomojskiego, że protestujący „majdanowcy” posiadali broń, dochodziło do podziału sfer wpływów i kradzieży środków finansowych.

    - Usunąwszy od władzy jeden dyktatorski reżim, wynieśliśmy do władzy inny – mówi Morozowski.

    Wspominając strzały na Majdanie mówił, że „ogień był z trzech stron”. – Oczywiście, strzelał Berkut, strzelali również protestujący, ale byli i tacy, którzy strzelali i do jednych i do drugich – to fakt. Uwierzcie człowiekowi, który widział to na własne oczy – mówi uczestnik Majdanu. Jego zdaniem, to samo dotyczyło milicji: - [jej] większa część podporządkowała się Janukowyczowi, ale byli tacy, którzy podporządkowali się opozycji – i właśnie na nich spoczywa odpowiedzialność za pierwsze ofiary na Majdanie. Mam na myśli Nihojana i [Michaiła] Żyzniewskiego.

    PRZECZYTAJ:

    Śledczy z ukraińskiego MSW: pierwsze ofiary majdanu nie zginęły z rąk milicji

    Bohater filmu TV Biełsat pozuje z flagą neonazistów [+FOTO]

    - Wśród ludzi, którzy byli najbliżej ówczesnej opozycji mówiono o tym, że z Domu Związków Zawodowych prowadzony był główny ostrzał przez snajperów Poroszenki-Parubija – powiedział Morozowski, zastrzegając jednak, że nie może powiedzieć, czy odpowiada to prawdzie. Mówił też o „zagadkowym” znikaniu berkutowców ujętych przez „majdanowców”, a także o tym, że z głównej trybuny przemawiali tylko „specjalnie wyszkoleni ludzie”, głosząc „populistyczne hasła”, a nie czołowi protestujący.
    • jutta_t Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 25.02.17, 01:26
     Morozowski zaznaczył również, że nie jest prawdą, iż protestujący na Majdanie byli bezbronni. – Broń była i u nich, i u nas. (…) kostką brukową z automatami nie podyskutujesz. Broni było dość: u kogoś własna, komuś wydawali sami komendanci. Automaty [broń automatyczną], karabiny snajperskie otrzymywali tylko specjalnie wyszkoleni, którzy strzelali zza naszych pleców. Jak się okazało – nam w plecy.


     Odnośnie finansowania protestów Morozowski twierdzi, że początkowo „wszystko finansowali zagraniczni inwestorzy” , a później zwykli Ukraińcy przekazywali „olbrzymie kwoty”. Sugerował, że środki te były defraudowane przez „Jaceniuka i kompanię”.

     Morozowski został ranny na ulicy Instytuckiej, podczas tzw. masakry na Majdanie. Później doznał kontuzji w wyniku eksplozji granatu i musiał wracać do domu. W dalszej części rozmowy zaznaczał, że sprawa ludzi, którzy zginęli na Majdanie do teraz nie została należycie zbadana. – Wszystkie dowody rzeczowe szybko zniknęły, zniknęli berkutowcy, którzy strzelali, zniknęli snajperzy, nawet broni nie można znaleźć; w ciągu godzin ścięli drzewa, dzięki którym mogli wyznaczyć trajektorię lotu kul – mówił „majdanowiec”.
  • seremine Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 25.02.17, 16:42
   Oksana Syrojid, wiceprzewodnicząca ukraińskiego parlamentu uważa, że przedstawiciele obecnych najwyższych władz w Kijowie prawdopodobnie byli zamieszani w tragiczne wydarzenia podczas tzw. EuroMajdanu, tj. w masakrę na Majdanie, gdyż ich bezczynność uniemożliwia jej wyjaśnienie.
  • seremine Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 26.02.17, 17:44
   A tam bez zmian...
  • jerzy_55 Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 26.02.17, 19:21
   W Hucie Pieniackiej pod Lwowem odbyły się uroczystości związane z 73. rocznicą pacyfikacji polskiej wsi.
  • jutta_t Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 27.02.17, 13:59
   Blokada handlu z okupowanym Donbasem jest potężnym ciosem w portfele ukraińskiej oligarchii. Jeszcze w tym tygodniu po raz pierwszy od wielu lat mają zasiąść przy jednym stole wszyscy oligarchowie kraju i wspólnie z prezydentem – również oligarchą – debatować o krytycznej sytuacji ich biznesów.

   Jak donoszą ukraińskie media, oligarchowie są w panice. Obawiają się, że blokada w Donbasie, zorganizowana pod hasłami walki przeciwko robieniu interesów „na krwi i cierpieniu” może się rozlać na cały kraj i przeistoczyć w prawdziwą wojnę przeciwko nim.
   • jutta_t Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 27.02.17, 14:01

    Poroszenko planuje spotkanie praktycznie wszystkich oligarchów. Istnieją obawy, że organizatorzy handlowej blokady z Donbasem otrzymują kluczowe dane o tym, gdzie należy uderzyć, aby cios był skuteczny. Prezydent obawia się, że do publicznej wiadomości mogą przeciekać informacje niekorzystne dla niego osobiście i dla całego rządzącego układu – pisze gazetavv.com, powołując się na własne źródła.

    Tymczasem cała Ukraina zaczyna dowiadywać się, jak przez ostatnie trzy lata Petro Poroszenko i oligarchowie nie tylko finansowali separatystyczne DNR i ŁNR, ale również jak współpracowali z Kremlem wbrew interesowi Ukrainy – komentuje gazetavv.com .
    • jutta_t Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 27.02.17, 14:02

     Zainicjowana w grudniu 2016 akcja blokowania szlaków komunikacyjnych łączących Ukrainę z terenami znajdującymi się pod kontrolą separatystów rozszerza się. Dziennikarze piszą: „To potężny cios ze strony weteranów ATO, jego siłę odczujecie w najbliższym czasie” i przypominają podawaną kilka dni temu przez media na Ukrainie informację o spotkaniu Poroszenko – Laszko – Achmetow, po którym Front Ludowy, Blok Petro Poroszenki i Partia Radykalna miały podpisać kilka politycznych dokumentów, w tym porozumienie o niedopuszczeniu do przedterminowych wyborów.

     Tych ostatnich, całkowitej wymiany władzy, zerwania stosunków dyplomatycznych z Rosją oraz blokady handlowej separatystów domagały się trzy nacjonalistyczne partie: Swoboda, Prawy Sektor i Korpus Narodowy podczas niedawnego marszu z okazji trzeciej rocznicy zwycięstwa rewolucji godności z przełomu 2013 i 2014 roku, która po krwawych wydarzeniach na kijowskim Majdanie Niepodległości doprowadziła do obalenia i ucieczki z kraju ówczesnego prezydenta Wiktora Janukowycza.


     Zainicjowana pod koniec ub. roku blokada na wschodzie Ukrainy była inicjatywą weteranów batalionów ochotniczych Ajdar i Donbas, którzy jako jedni z pierwszych brali udział w walkach z separatystami w 2014 r. O jej rozpoczęciu poinformowali były p.o. szefa sztabu batalionu Ajdar Wałentyn Łycholit i jeden z byłych dowódców batalionu Donbas Anatolij Wynohrodskyj, domagając się wypuszczenia z niewoli wszystkich ukraińskich żołnierzy.

     Blokadę paramilitarnych grup „weteranów ATO”, którzy protestują – jak informują – przeciwko robieniu interesów „na krwi i cierpieniu”, wspiera grupa deputowanych Rady Najwyższej. Wśród blokujących są m.in. parlamentarzyści opozycyjnego ugrupowania Samopomoc, w tym Semen Semenczenko, b. dowódca batalionu Donbas. (Czytaj również: Dość zabawy! Ambasada UE wzywa do przewania blokady dostaw węgla)
  • rawik-is-me Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 27.02.17, 17:48
   ataku na 26-latka około godziny 1:30 w nocy z soboty na niedzielę.

   - Mężczyzna został dwukrotnie ugodzony nożem i trafił do szpitala. W chwili incydentu nie był pod wpływem alkoholu - powiedziała mł. asp. Justyna Janiak z tucholskiej policji. Życiu 26-latka nic nie zagraża.

   Zatrzymany to 36-letni obywatel Ukrainy mieszkający i legalnie pracujący w Polsce. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań, ponieważ w chwili zatrzymania był nietrzeźwy – informuje portal Polsat News.

   ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ukraińcy popełniają w Polsce coraz więcej przestępstw

   Portal podaje, że 36-latek nie posługuje się językiem polskim na tyle dobrze, aby móc uczestniczyć w czynnościach procesowych. W poniedziałek ma zostać przesłuchany w obecności tłumacza.

   O dalszych losach Ukraińca najprawdopodobniej zadecyduje w poniedziałek prokurator. - Grożą mu zarzuty dotyczące uszkodzenia ciała.

   Podlega ono karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 - dodała Janiak.
  • mala200333 Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 27.02.17, 22:56
   Prorosyjscy separatyści na wschodzie Ukrainy wystosowali w poniedziałek ultimatum, domagając się zniesienia blokady linii kolejowych łączących Donbas z pozostałym terytorium kraju. Zagrozili przejęciem kontroli nad ukraińskimi przedsiębiorstwami.
   • mala200333 Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 27.02.17, 23:01
    Blokadę torów prowadzą weterani prorządowych batalionów ochotniczych. We wspólnym oświadczeniu przywódcy samozwańczych republik donieckiej i ługańskiej (DRL i ŁRL) ocenili, że blokada spowodowała problemy u wielu firm działających na obszarach kontrolowanych przez rebeliantów oraz że jest sprzeczna z duchem porozumień z Mińska z 2015 roku.

    - Jesteśmy zmuszeni ogłosić, że jeśli do północy w środę blokada nie zostanie zniesiona, wprowadzimy system zewnętrznego zarządzania wszystkimi firmami zarejestrowanymi pod jurysdykcją Ukrainy i działającymi w DRL i ŁRL - oświadczyli przywódcy tych republik, Ołeksandr Zacharczenko i Ihor Płotnicki.

    Czytaj więcej: Ukraina: aktywiści, w tym neobanderowcy, rozszerzają blokadę handlową Donbasu [+FOTO]

    Zapowiedzieli również, że w takim wypadku zaprzestaną sprzedaży węgla na terytorium Ukrainy, kontrolowane przez siły rządowe, a przyszłe dostawy tego surowca skierują do Rosji lub gdziekolwiek indziej.Wiceminister ds. terytoriów okupowanych Heorhij Tuka odrzucił groźbę.

    - To próba wystraszenia nas - ocenił w komunikacie, dodając, że separatyści nie są w stanie zarządzać dużymi przedsiębiorstwami przemysłowymi.

    Pod koniec stycznia weterani ukraińskich batalionów ochotniczych, którzy walczyli wcześniej w Donbasie, zablokowali kilka tras kolejowych do tego regionu. Wstrzymali m.in. nadchodzące stamtąd transporty węgla, co doprowadziło do kryzysu energetycznego.

    Czytaj również: Ukraina: członkowie OUN żądający całkowitej blokady ekonomicznej Donbasu starli się z policją [+FOTO] [+VIDEO]

    Weterani domagają się zaprzestania handlu z separatystami i mówią, że walczą z przemytem, który płynie do prorosyjskich bojowników w Donbasie. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podkreślał jednak, że towary i surowce, które stamtąd nadchodzą, dostarczają przedsiębiorstwa płacące podatki do ukraińskiego budżetu. Jego zdaniem blokada jest czynnikiem destabilizującym gospodarkę i sytuację w państwie. Ostrzegał również, że brak dostaw węgla z Donbasu może doprowadzić do nieodwracalnych szkód, przede wszystkim w sektorze metalurgicznym.

    W związku z blokadą od 17 lutego w sektorze energetycznym Ukrainy obowiązuje stan wyjątkowy, który ma potrwać do 17 marca. W czasie tego miesiąca ograniczone są dostawy prądu. Mówi się jednak o tym, że stan ten może potrwać nawet do końca roku,

    Decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego podjął rząd premiera Wołodymyra Hrojsmana ze względu na poważny deficyt węgla, a zwłaszcza antracytu, odmiany używanej w elektrociepłowniach i metalurgii.
  • mala200333 Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 27.02.17, 23:24
   wowiaczka:
   27.02.2017 20:19

   Kościół greckokatolicki podlega papieżowi. Mnie zastanawia, dlaczego polskiemu kościołowi ani Watykanowi nie przeszkadza, jak KLER święci pomniki UPA, robi uroczyste pochówki SS, przedstawia OUN i UPA jako wzory do naśladowania. Czy biskupowi nie przeszkadza, że przyzywa się szatana, a ten jak się go wzywa, to przychodzi i zostaje na stałe? Gdzie indziej zatrudnia się setki egzorcystów, straszy opętaniem wskutek kontaktu z Harrym Potterem, ale jawny kult UPA = szatana to temat tabu. Śmieszne. Awantury, gdy kler greckokatolicki nie chce zwrócić kościołów ich prawowiernym właścicielom - rzymskim katolikom. Gdy kościół Marii Magdaleny we Lwowie jest profanowany. Gdy zabrano kościół jezuitów w Przemyślu, kościół św. Trójcy w Rzeszowie i dano je w prezencie grekokatolikom (bo mieli kaprys, a nie jakiekolwiek prawa do budynków) - ani Watykanowi, ani rzymskokatolickiej i watykańskiej hierarchii w Polsce nie przeszkadza.
  • mala200333 Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 27.02.17, 23:32

   baciar:
   27.02.2017 20:24

   Przyszli nim kur zapiał…Psy nie szczekały…bo i na kogoż ? Na sąsiada, który nie raz w ciągu dnia u nas bywał? A teraz wszedł tymi drzwiami do mojego domu z resztą sąsiadów. Drzwiami, które otwieraliśmy, aby ich ugościć….. i do tych drzwi mnie przybili…Abym patrzył, jak moją żonę tną piłą żywcem, córuchnę gwałcą, a na koniec obcinają jeszcze nie rozwinięte piersi…..a ja przybity do tych drzwi wyłem z bezsilności patrząc na cierpienie moich ukochanych. Chrystus umierał przybity do krzyża w strasznych męczarniach…Ja umierałem przybity do drzwi własnego domu patrząc jak moi sąsiedzi mordują moją rodzinę…Wiem, że moje cierpienie było większe niz bożego syna i dlatego moja zemsta będzie okrutniejsza… Umarłem wtedy patrząc na kaźnię moich najukochańszych i na bestialstwo moich sąsiadów ale wrócę któregoś dnia i odpłacę im za to co zrobili. Nie będzie litości i dla nich jak i dla ich potomków skalanych krwią niewinnych, jak i dla tych, który chcą by moi Rodacy zapomnieli o tej potwornej zbroni. Będziecie zdychać po tysiąckroć patrząc na to na co ja musiałem krzyżowany na drzwiach mojego domu. Zmartwychwstanę i wy banderowscy bandyci i wy polskojęzyczni politycy traficie przed mój sąd ostateczny. Zatęsknicie za piekłem” NIE MA WYBACZENIA DLA POTOMKÓW bandytów którzy chełbia tych że zbrodniarzy i morderców
  • mala200333 Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 27.02.17, 23:41
   Ambasador Rosji:

   Wojna na Ukrainie? "Piłka jest nie po naszej stronie" - Rosji ten konflikt jest do niczego niepotrzebny - odpowiedział zapytany o to, do czego jest potrzebna Moskwie wojna na Ukrainie. Jego zdaniem - nie Rosji, a Ukrainie należy wypominać fakt, że konflikt wciąż trwa oraz że należy zapytać władze Kijowa o to, "kiedy zechcą trzymać się protokołów Mińskich". Według informacji dyplomaty niedawno w wyznaczonej przez porozumienia mińskie strefie granicznej oddziały ukraińskie zajęły stację filtrowania wody i "wyprowadzono je pod naciskiem OBWE". Bombardowanie ma rzekomo uniemożliwiać naprawienie tej stacji. Dyplomata podkreślił, że bojownicy na wschodzie Ukrainy to dla Moskwy nie są separatyści, lecz "ludzie, którzy walczą o swoje prawa". - Gdzie są zmiany konstytucyjne, gdzie jest amnestia, co z wyborami? Piłka jest nie po naszej stronie - przekonywał. Zapytany o to, czy Donbas należy do Ukrainy, ambasador zdecydowanie to potwierdził. - Oczywiście; Donieck, Donbas to Ukraina - zapewnił. - Sytuacja (na wschodzie Ukrainy - przyp. red.) pojawiła się w wyniku przewrotu wojskowego na Ukrainie. Ukraina powinna zachowywać swoje zobowiązania wobec obywateli, a nie dokonywać "operacji antyterrorystycznej" przy pomocy ciężkiego sprzętu - stwierdził. (www.tvn24.pl)
  • seremine Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 01.03.17, 15:10
   We wtorek, Mychajło Hałuszczak z ukraińskiej Swobody, znany z ostentacyjnego trzymania flagi OUN-UPA podczas niedawnych uroczystości rocznicowych Hucie Pieniackiej i antypolskiej prowokacji na Cmentarzu Łyczakowskim, wystąpił na konferencji prasowej o znamiennym tytule: "Odsłonięcie pomnika w Hucie Pieniackiej: czy doszło do poniżenia Ukraińców?"
   - Jeśli domaganie się odnowienia zrujnowanych krzyży [chodzi o pomniki OUN-UPA w Polsce, w większości postawione nielegalnie] w chrześcijańskim kraju to prowokacja, to kim są ci, którzy nazywają to prowokacją? – pytał Hałuszczak

   Odnośnie rozwinięcia czerwono-czarnej flagi OUN-UPA w Hucie Pieniackiej zaznaczył:
   - W starożytnym Rzymie była taka zasada: "żyjesz w Rzymie, żyjesz według rzymskich praw". Nie rozwinąłem czerwono-czarnej flagi w pobliżu Warszawy, ale w pobliżu Lwowa. To nasza ziemia, tu są nasi bohaterowie. Mnie policja usunęła ze zgromadzenia, natomiast zostawiła tych, którzy mieli opaski z napisem "AK" - tych, którzy walczyli przeciwko UPA na ukraińskiej ziemi. SBU powinna zwrócić uwagę także na nielegalną formację militarną "Lwów", której przedstawiciele w mundurach również byli na zgromadzeniu, pod egidą Konsula Generalnego RP we Lwowie.

   Twierdzi również, że członkowie tej formacji, w skład której wchodzą Polacy ze Lwowa, prowadzą swoje szkolenia wojskowe, maszerują z bronią przez Lwów i otwarcie mówią, że Lwów jest polski. Dodaje, że jeśli chcą maszerować z karabinami, to niech idą na wschód, tj. do Donbasu.

   Hałuszczak zaznaczył również, odnosząc się do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, że Ukraińcy nie mogą odciąć się od UPA, jak chcieliby Polacy. - Mamy już przykłady na południu i na wschodzie Ukrainy, gdzie ludzie nie znają swojej historii. Nie możemy wyprzeć się UPA, jak wymagają tego od nas polscy politycy, bo uważam, że wyparcie się od UPA to tak samo, jakby wyprzeć się tych, którzy teraz bronią Ukrainy

   - Jest jedna zasada - szacunek ze strony innych zaczyna się od szacunku względem siebie. I tego szczególnie chciałbym życzyć naszemu rządowi - dodał.

   Z kolei Roman Hryćkiw, przedstawiany jako badacz relacji polsko-ukraińskich mówił, że jak wcześniej Polacy obwiniali o zbrodnie w Hucie Pieniackiej dywizję Waffen-SS "Galizien", tak teraz polskie media zrzucają winę na UPA. - Mówiąc o Hucie Pieniackiej, możemy zaobserwować wyłącznie fałszowanie [historii] - twierdzi Hryćkiw, dodając przy tym m.in. na podstawie dokumenty niemieckie i sowieckie, że zbrodni w Hucie Pieniackiej dokonały wyłącznie niemieckie pododdziały karne. Zaprzecza, jakoby uczestniczyły w tym osoby z SS "Hałyczyna" czy UPA.- Wszystko, z czym mamy do czynienia teraz, to zwyczajna falsyfikacja i manipulowanie pewnymi okolicznościami - stwierdził Hryćkiw. Podkreślił też, że Polacy i Ukraińcy muszą zjednoczyć sie w ramach cywilizacji europejskiej i zrozumieć, że bez wolnej Ukrainy nie ma wolnej Polski, a bez wolnej Polski - wolnej Ukrainy.
   • seremine Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 01.03.17, 15:12
    General:01.03.2017 11:37

    Po pierwsze gnido to nie jest twoja czy wasza ziemia, lecz ziemia polska bo przesiąknięta polską krwią! Może wreszcie przestaniesz robić w gacie i sam powędrujesz walczyć w Donbasie? Jakim wy jesteście narodem? Gdyby ktoś napadł na Polskę, my wszyscy bylibyśmy w walce a nie tak jak ty w ciepłym zaciszu polskiego Lwowa. Przypomnę ci że Polska wolna jest i była niezależnie od tego czy ukraina była czy nie. Za to istnienie Ukrainy jest zależne od woli zarówno Polski jak i Rosji.
  • seremine Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 01.03.17, 15:27
   General:01.03.2017 11:32

   Szkoda że nie przeznaczają pieniędzy na swoje unickie czy prawosławne cmentarze, które porastają krzakami. Za to będą tu stawiać pomniki mordercom. No niech stawiają, będzie co rozwalać. Co do Werchratej to przyjeżdża tam masa upaińców, czują się jak u siebie, natomiast w Hruszowicach czas aby zaczął działać polski samorząd. Ten tzw pomnik jest nielegalny i powinien zostać usunięty. Panowie z Przemyśla i okolic, jak długo będziecie pozwalali aby pluli wam w twarz
  • dunant Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 02.03.17, 13:47
   Były ukraiński prezydent był gościem Witolda Jurasza „Prawy do lewego” w Polsat News 2. Były dyplomata zapytał Wiktora Juszczenkę o jego decyzję, na mocy której uczynił Stepana Banderę bohaterem Ukrainy.
   • dunant Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 02.03.17, 13:49


    General:02.03.2017 11:18

    Ale bełkot. Po pierwsze to Bandera odpoczywał w obozie koncentracyjnym w specjalnej strefie normalnie odżywiany i cieszący się ze swobód. Po drugie to czas aby Polacy wreszcie zaczęli reagować na określenie "etniczne ziemie ukraińskie" na nasze Kresy. Na żadnej mapie historycznej nasze Kresy nie nazwyają się Ukraina bo takiego narodu i państwa nie było a to co teraz jest to zrusyfikowani Polacy, Rosjanie i potomkowie Chazarów. Porównywanie Rzezi Wołynia, Małopolski Wchodniej i Lubelszczyzny do Operacji Wisła to jak pięść do nosa. Dodatkowo ten banderowiec powinien dowiedzieć się ile było ofiar śmiertelnych przy Operacji a ile zamordowała ukraińska czerń Polaków przy współudziale UPA i innych formacji OUN. Znamienne jest ostatnie zdanie: O Banderze mówimy, że cieszymy się z tych kroków, które prowadziły do tego, żeby uzyskać niezależne państwo oraz wolności narodowe. Jesteśmy za to wdzięczni" czyli są wdzięczni ze zamordowanie 200 tys Polaków (bo 100 odnosi się do Wołynia) byle mieć państwo, kulawe, chore i nieudolne. Brawo. Polacy pamiętajmy ilekroć przekroczymy granicę z tym sztucznym tworem. Jest on wynikiem mordów naszych rodaków. Amen.
    • dunant Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 02.03.17, 13:50

     Nie rozumiem dlaczego we wszystkich polskich mediach zakłada się a priori że Lwów i ziemia lwowska należała się Ukrainie, którą Bandera chciał ogłosić jako niezależną. Dlaczego redaktor z Polsatu nie postawi kwestii tego że Bandera chciał de facto zagrabić część polskiego państwa?
  • jerzy_55 Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 02.03.17, 18:25
   Sensacyjną wiadomość o planowanej ucieczce z kraju prezydenta Petra Poroszenki ogłosił cytowany przez prokremlowskie media Wołodymyr Olejnik, były deputowany Rady Najwyższej z Partii Regionów Wiktora Janukowycza, lansowany swego czasu na nowego prezydenta Ukrainy przez tzw. Komitet Ocalenia.

   „Otrzymałem informację od służb celnych i SBU, że w styczniu Poroszenko wysłał do Hiszpanii dwa samoloty z pieniędzmi i dziełami sztuki. Przesyłkę pilotował jako pocztę dyplomatyczną ambasador Ukrainy w Hiszpanii, mianowany przez Poroszenkę w 2006 roku. Jego główną misją jest opieka nad hiszpańską rezydencją Poroszenki, który będzie zapewniać, że wyjechał z Ukrainy tylko z bagażem podręcznym” – pisze cytujący Olejnika propagandowy portal politnavigator.net.
   • jerzy_55 Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 02.03.17, 18:27
    Olejnik, na którego powołuje się politnavigator.net, w styczniu ub. roku oświadczył, że „rząd w Kijowie powinien zostać odsunięty od władzy taką drogą, jaką do niej doszedł”. Wtedy on, Wołodymyr Olejnik, prezydent „nowej Ukrainy”, jest gotów przyjechać do Doniecka i Ługańska prosić mieszkańców Donbasu o wybaczenie.

    Federalizacja, konfederacja albo rozpad na trzy części to jedyne – według Olejnika – drogi, jakie stoją przed Ukrainą. Jeśli mieszkańcy Donbasu postanowią, że nie chcą tworzyć wspólnego państwa z Ukrainą, Olejnik zadeklarował, że „uszanuje ich wybór, bo zdaje sobie sprawę, że tego wyboru dokonali już raz w 2014 roku w referendum, opowiadając się za samostanowieniem”.

    Swoją wizję „prezydent Olejnik” zaprezentował rok temu podczas wideokonferencji (w załączeniu pod tekstem) na temat możliwości zawarcia kompromisu pomiędzy Donbasem, a Ukrainą, w której uczestniczył obok niego deputowany „Rady Ludowej DNR” Władysław Bierdiczewski. Bierdiczewski stwierdził, że jakiekolwiek porozumienie z Ukrainą nie jest obecnie (stan na początek 2016) możliwe („może za jakieś 10-15 lat”), ponieważ Kijów „odczłowieczył Donbas”, czego „Donbas nie może zapomnieć”, a ponadto „na Ukrainie są ogromne rzesze ludzi nienawidzących Rosjan i z nimi porozumienia nikt nie znajdzie”, zwłaszcza, że „Ukraina jest państwem sterowanym przez USA, a te nie dopuszczą w najbliższych latach do jej uniezależnienia się”.

    Wołodymyr Olejnik, były deputowany z tamienia Partii Regionów Wiktora Janukowycza, był lansowany na prezydenta przez tzw. Komitet Ocalenia Ukrainy. Powstanie KOU jako „rządu na wygnaniu” ogłosił w 2015 roku w Moskwie ukrywający się w Rosji były premier Mykoła Azarow.

    „W skład Komitetu zostali włączeni ludzie, którzy swoim praktycznym doświadczeniem i wiedzą są w stanie wyprowadzić kraj z kryzysu, zakończyć bratobójczą wojnę i zapewnić krajowi rozwój” – oświadczył wówczas Azarow i wezwał Ukraińców do protestu z żądaniem odejścia „zbrodniczego reżimu” w Kijowie oraz „wzięcia władzy w swoje ręce”, bo „sam reżim nie odejdzie”. Wyartykułowane przez Azarowa postulaty o przedterminowych wyborach prezydenckich, parlamentarnych i regionalnych oraz uchwalenia nowej konstytucji, ponieważ „Ukraina ostro potrzebuje odnowy”, powtórzył Olejnik:
    • jerzy_55 Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 02.03.17, 18:28


     gegroza
     Odpowiedz

     2 marca 2017 w 15:49

     zawsze wywozili, wywożą i będą wywozić – tak jest w ruskim i pokrewnym – ukraińskim świecie
  • jerzy_55 Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 02.03.17, 18:30


   olo
   Odpowiedz

   2 marca 2017 w 12:20

   Ukraińcy nie zmienią swojego stosunku do banderowców, bo nie mogą. Z zasadniczego powodu. Nie mają żadnych innych wzorców, bohaterów. Tylko banderowcy i komunizm. Więc nie ma co się łudzić i naiwnie oczekiwać zmiany…

   jw23
   Odpowiedz

   2 marca 2017 w 12:43

   Wprost przeciwnie mają inne wzorce:
   1) Ataman Petlura
   2) Taras Szewczenko
   3) Bohdan Chmielnicki (trochę nienajlepszy, ale na pewno nie tak kontrowersyjny jak Bandera)
   4) władcy Rusi Kijowskiej

   Mimo to wolą jednak czcić Banderowców.
  • jerzy_55 Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 02.03.17, 18:53

   mop:
   02.03.2017 18:16

   15 października 1959 roku – w Monachium w wyniku przeprowadzonego zamachu przez agenta KGB Bohdana Staszynskiego, zginął przywódca ukraińskich nacjonalistów Stepan Bandera. Stworzona przez niego UPA była odpowiedzialna za ludobójstwo ludności polskiej na Wołyniu i w Galicji Wschodniej. Jak wyglądały kulisy zamachu? Zapraszam do lektury. Stepan Bandera to postać ukraińskiego ruchu nacjonalistycznego. Urodzony w 1908 roku polityk był przywódcą jednej z frakcji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN). Jej zbrojne ramię, UPA, jest odpowiedzialne za prowadzone od wiosny 1943 roku ludobójstwo ludności polskiej na Wołyniu i w Galicji Wschodniej w jej wyniku zamordowano ok. 150 - 200 tys. Polaków. historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2015/10/15/zamach-i-smierc-bandery/
  • jerzy_55 Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 02.03.17, 20:05


   Zarówno rosyjskie, jak i ukraińskie media, donosiły o tym, że w 2017 roku prezydent Ukrainy Petro Poroszenko i prezydent Rosji Władimir Putin rozmawiali telefonicznie cztery razy. Informował o tym m.in. "Kommiersant", który podkreślał, że pomimo napiętych stosunków między Moskwą a Kijowem, prezydenci kontaktują się ze sobą w ważnych sprawach. Ostatnia taka rozmowa miała miejsce 21 lutego, a przedostatnia – 11 lutego (jedna z nich trwała co najmniej 20 minut – wynika z ustaleń ukraińskich mediów).

   Media sugerowały, że te dwie ostatnie rozmowy mogły dotyczyć rozejmu w Awdijiwce (na terenie Donbasu – red.), gdzie pod koniec stycznia wznowiono walki między Ukrainą a separatystami. Miasto na początku lutego zostało ewakuowane i wciąż pozostaje areną walk.

   Na te doniesienia o kontaktach prezydentów Rosji i Ukrainy, oraz tematów ich rozmów, odniósł się podczas spotkania z dziennikarzami rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. – Sprawa rozejmu w Awdijiwce nie była poruszana podczas tych rozmów. Prezydenci wymienili tylko poglądy i wyrazili obawy w związku z eskalacją konfliktu. Mogę jedynie potwierdzić, że rzeczywiście, obydwaj prezydenci sporo rozmawiają – powiedział Pieskow i dodał, że może potwierdzić doniesienia o czterech rozmowach telefonicznych Putina z Poroszenką. Rzecznik Kremla był też pytany o to, który z prezydentów zainicjował rozmowy, jednak – jak stwierdził – nie mógł udzielić informacji na ten temat.
  • jerzy_55 Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 02.03.17, 21:47
   W propagandowym programie kremlowskiej TV przywódca samozwańczej „republiki donieckiej” Aleksandr Zaharczenko zapowiedział, że w związku z blokadą Donbasu „już niebawem nastąpi koniec ukraińskiego państwa”.

   „Odliczanie się rozpoczęło. Każdy dzień blokady to gwóźdź wbijany w wieko trumny kraju, który nazywał się Ukraina. Maksimum za 60 dni to państwo przestanie istnieć” – oświadczył Zacharczenko.
  • jerzy_55 Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 03.03.17, 00:02
   Choć się z tym nie afiszują, prezydenci FR i Ukrainy kontaktują się ze sobą regularnie. Od początku roku rozmawiali już cztery razy – informują ukraińskie media za gazetą „Kommersant”.
  • jerzy_55 Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 03.03.17, 00:03
   W propagandowym programie kremlowskiej TV przywódca samozwańczej „republiki donieckiej” Aleksandr Zaharczenko zapowiedział, że w związku z blokadą Donbasu „już niebawem nastąpi koniec ukraińskiego państwa”.

   „Odliczanie się rozpoczęło. Każdy dzień blokady to gwóźdź wbijany w wieko trumny kraju, który nazywał się Ukraina. Maksimum za 60 dni to państwo przestanie istnieć” – oświadczył Zacharczenko.


   Ciekawe
  • mala200333 Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 03.03.17, 01:49
   Polmont:03.03.2017 00:10

   Proszę zwrócić uwagę na fakt manipulacji danymi odnośnie liczby zamordowanych Polaków przez banderowców na byłych ziemiach wschodnich należących do Polski. Otóż w celu zaniżenia tej liczby osoba wypowiadająca się na ten temat, zawęża ramy czasowe tzn. mordowanie owszem tak ale od daty …. do daty... Inni z kolei manipulanci mówią wyłącznie o rzezi wołyńskiej tak jak by w innych rejonach (województwach) takiej samej lub podobnej rzezi nie było. To są dwie podstawowe metody manipulacji, które tu przytoczyłem: zawężanie ram czasowych i ograniczanie zakresu terytorialnego. Odnośnie ilości zamordowanych Polaków przez bandy OUN-UPA często manipulanci mówią o liczbach wziętych z sufitu: ok. 60 tys., ok. 75 tys., ok.80 tys. itd. a żadna z przytaczanych przez nich liczb nie znajduje żadnego potwierdzenia naukowego. Po prostu ktoś coś gdzieś tam słyszał ale gdzie to dokładnie nie wiadomo... Mówiąc o zbrodniach ukraińskich nacjonalistów na narodzie polskim należy mówić o tym jako o zjawisku, całościowo. Udokumentowanych i wykazanych przypadków było ok. 130 800 osób i w sposób niezaprzeczalny wiadomo, że praktycznie ta ilość jest dużo większa. Powinno się mówić o liczbach rzędu 130 tys.!!! bestialsko zamordowanych osób w rożnym wieku i płci. W Instytucie Pamięci Narodowej znajduje się taki dokument ipn.gov.pl/download/1/18345/1-25096.pdf (strona 18ta ostatnia)
   • seremine Re: ~~~~~Ukrainskie sokoly~~~cz.1 29.05.18, 22:39
    W Kijowie zabity został dziś rosyjski dziennikarz opozycyjny Arkadij Babczenko – poinformowała policja Ukrainy. Strzelano do niego z broni palnej w jego własnym mieszkaniu. Babczenko opuścił Rosję w 2017 roku w obawie przed represjami. Pisał m.in. o rosyjskiej armii.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka