Dodaj do ulubionych

Izraelski dziennikarz, Jonathan S. Tobin

20.01.20, 02:00

Izraelski dziennikarz, Jonathan S. Tobin na łamach Jewish News Syndicate jasno i wprost wskazuje, jaki jest cel zamieszania wokół obchodów World Holocaust Forum


--
Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: Izraelski dziennikarz, Jonathan S. Tobin 20.01.20, 02:01
   Zdaniem dziennikarza, prezydent Federacji Rosyjskiej gra na osłabienie Polski i odseparowanie jej od Izraela.

   Jonathan S. Tobin zwraca uwagę, że organizatorzy nie zgodzili się na przemowę polskiego prezydenta podczas uroczystości w Yad Vashem.

   – Polska w przeciwieństwie do państw Europy Zachodniej nie jest negatywnie nastawiona do Izraela. Promowanie dobrych stosunków między Polską a Izraelem, to kwestia nie tylko realpolitik w wykonaniu Netanjahu, ale również polityki opartej o świadomość, że spory z przeszłości nie powinny skazywać Żydów i Polaków na konflikty dziś i w przyszłości- podkreśla Tobin.

   Autor artykułu na jns.org pisze również o postaci Wiaczesława Mosze Kantora, żydowsko-rosyjskiego filantropa i oligarchy zbliżonego do Putina. Przypomnijmy, że za organizacją World Holocaust Forum stoi właśnie Kantor.

   – Autorytarny przywódca jest wyraźnie zainteresowany osłabieniem Polski i odseparowaniem tego państwa od Izraela. Znieważenie Polski mogło być zorganizowane przez Moskwę-czytamy na jns.com. Przy tym Tobin przypomina, jak zaczęła się II wojna światowa.

   – Inwazja na Polskę i rozpoczęcie II wojny światowej były możliwe dzięki sowiecko-nazistowskiemu paktowi z sierpnia 1939 roku, w ramach którego dwa totalitarne reżimy dokonały podziału swoich sąsiadów między siebie. MSZ Putina robi hucpę, w ramach której twierdzi, że winę ponoszą Polacy, a współpraca Stalina z nazistami jest usprawiedliwiona-wskazuje izraelski dziennikarz. Jak podkreśla, w całej historii mogło zabraknąć Mosze Kantora, gdyby tylko taką decyzję podjął premier Izraela.

   – Jedynym wyjaśnieniem jest antypatia Rivlina do Netanjahu. (…) Doprowadziło to do sytuacji, która uderza w Izrael i służy tylko Putinowi- twierdzi Jonathan S. Tobin. Jak podsumowuje, nie można wciąż antagonizować Polaków i Żydów, zaś na pamięć o Holokauście nie powinny wpływać ani interesy Władimira Putina, ani rozgrywki izraelskich polityków.

   --
   Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
   Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka