Dodaj do ulubionych

Chore nerki

12.03.20, 21:32
Kiedy nerki nie działają jak należy, w organizmie gromadzą się toksyny, które powinny być przez nie usuwane. To skutkuje coraz gorszym samopoczuciem, osłabieniem, problemami z koncentracją.

Jakie jeszcze są objawy niewydolności nerek?

Ból w okolicy lędźwiowej,
Wysokie ciśnienie krwi,
Podwyższony poziom cukru,
Częste oddawanie moczu, również w nocy (nykturia),
Mdłości i wymioty,
Obrzęki, zwłaszcza rąk i nóg,
Swędzenie skóry.


--
Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
Obserwuj wątek
  • seremine Re: Chore nerki 12.03.20, 21:34
   Pacjenci z niewydolnością nerek umierają przedwcześnie - mówi prof. Gellert. Dlaczego tak się dzieje? Choroba zwiększa ryzyko rozwoju innych niebezpiecznych schorzeń, takich jak choroby serca, udar, nowotwory czy sepsa.

   Ekspert uspokaja jednak, że można walczyć z niewydolnością nerek. Ważne, aby dokonać zmian w dotychczasowym stylu życia, czyli rzucić palenie, schudnąć, częściej się ruszać, kontrolować ciśnienie krwi. - Trzeba też zmniejszyć spożycie białka o połowę, do 0,8 g na kg masy ciała na dobę - mówi lekarz. - Najprostszy sposób na dbanie o własne nerki to trzymanie się zasady: co dobre dla serca, dobre dla nerek. Dbając o serce, dbamy jednocześnie o nerki. Warto ograniczyć spożywanie alkoholu, czyli pić nie więcej niż dwa drinki dziennie – dodaje prof. Ryszard Gellert.

   Największa zmiana musi się jednak dokonać w myśleniu o chorobach nerek. Jeśli nie zaczniemy ich wcześniej wykrywać, Polacy będą umierać, a kraj ponosić ogromne koszty. - Niewykryte choroby nerek kosztują prawie 6 mld zł rocznie w Polsce - mówi specjalista. A wszystko dlatego, że pacjenci zbyt późno trafiają do nefrologów, gdy konieczne jest już wdrożenie np. dializ. Wielu z nich leczy się na wiele innych chorób, a tak naprawdę problem może leżeć w nerkach.

   --
   Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka