17.03.20, 22:58
11
Equivalent to a less-educated native translator.
The candidate can express opinions, request information and explain a process or procedure.
The candidate can read letters, essays, and procedural information.
The candidate uses a wide range of vocabulary.
Candidate sometimes uses filler sound and pauses...
There are no problems explaining various matters to passengers on the plane.
Few grammar mistakes.
She was born in Poland.

He loves reading books and articles.

10
Mistakes: ,...e.t.c...
She uses basic and advanced structures to clearly convey ideas, but sometimes lacks style and fluidity.
She is able to express opinions, request information, and explain a process or procedure.
She also uses a broad range of vocabulary.

9
Mistakes: ..e.t.c...
Candidate uses advanced or formal structures correctly with some mistakes.
Candidate displays strong vocabulary in areas of frequent usage, but has limited ability to use more advanced vocabulary.
Candidate sometimes demonstrates weak control or organization of language.

8
Mistakes: .e.t.c....
Candidate uses more advanced or formal structures but with several mistakes. Basic ability to express opinions, request information or explain a process or procedure...
Candidate has limited ability to use more advanced vocabulary...
The candidate had a problem with understanding the three questions.

7
A lot of elementary mistakes. Uses almost no advanced or formal structures correctly.
Vocabulary is good in areas of frequent usage, but is incorrect in more advanced areas. Candidate's accent impedes communication.

--
Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
Obserwuj wątek
    • seremine Re: Z netu 18.03.20, 19:20

No cóż, 4 dzień izolacji dobiega końca. Remanent w lodówce zrobiony. Obiady gotowe na tydzień. Żona pomyła już wszystkie podłogi, drzwi, łazienkę, kuchnię i okna. Jest problem:
      - Dlaczego to wszystko tak wolno się kurzy i brudzi

--
      Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
      • seremine Re: Z netu 18.03.20, 19:23
        W Izraelu,zafiksowali pierwsza śmierć od korono-wirusa.
        Zona udusiła swojego męża po 5 dniach wspólnej kwarantanny

--
      • mala200333 Re: Z netu 26.03.20, 15:30
        Hihi

--
        Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
        Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
      • mala200333 Re: Z netu 07.04.20, 00:33
        To horror...

--
        Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
    • seremine Re: Z netu 21.03.20, 05:13
      FACEBOOK | 9
      TWITTER
      KOPIUJ LINK
      Vittoria Dall'Armelina zauważyła miecz na wystawie klasztornego muzeum pod Wenecją i nabrała podejrzeń, że może on być dużo starszy niż zostało to przedstawione w podpisie pod gablotą. Badania potwierdziły jej przypuszczenia - przedmiot pochodzi z wczesnej epoki brązu i może być jednym z najstarszych tego typu na świecie - podaje portal livescience.com

--
      • seremine Re: Z netu 21.03.20, 05:14
        Doktorantka archeologii w listopadzie 2017 r. wybrała się na wycieczkę do klasztoru ormiańskich mnichów San Lazzaro degli Armeni na małej wyspie w pobliżu Wenecji. W miejscowym muzeum na wystawie średniowiecznych artefaktów jej uwagę przykuł pewien obiekt. Jeden z mieczy wydawał się nie pochodzić ze średniowiecza, ale być kilka tysięcy lat starszy. Dall'Armellina napisała pracę magisterską poświęconą wczesnej epoce brązu i klasztorny miecz, przypominał jej te odnalezione we wschodniej Anatolii (obecnie leżącej w Turcji), których wiek szacuje się na ok. pięć tysięcy lat.

REKLAMA
        Młoda archeolog i naukowcy z Uniwersytetu Ca' Foscari w Wenecji postanowili przyjrzeć się historii tej szczególnej broni. Wspólnie z mnichami znaleźli w klasztornych archiwach dokumenty dotyczące miecza. Został on podarowany jednemu z zakonników ok. 150 lat temu przez ormiańskiego kolekcjonera sztuki Jerwanta Korasandjiana. Według zachowanych informacji przedmiot został wcześniej znaleziony w pobliżu tureckiego miasta Trabzon na południowo-wschodnim wybrzeżu Morza Czarnego.

--
        • seremine Re: Z netu 21.03.20, 05:14
          Po ponad dwóch latach szczegółowych badań ustalono, że zarówno wykonanie jak i metale użyte do produkcji miecza wskazują na jego podobieństwo do innych tego typu przedmiotów znajdowanych we wschodniej Turcji i datowanych na ok. 3000 r. p.n.e. Niespodzianką okazało się, że powstał on ze stopu miedzi i arsenu, używanego jeszcze przed odkryciem brązu, wytapianego z miedzi i cyny.

- Byłam dosyć pewna, że miecz pochodzi ze starożytności. Gdy okazało się, z jakiego stopu metali jest zrobiony, była to dla mnie wielka satysfakcja - mówi Dall'Armellina cytowana przez livescience.com.

Archeolodzy uważają, że miecze zostały wynalezione we wschodniej Anatolii właśnie ok. pięciu tysięcy lat temu. Ten odnaleziony w podweneckim klasztorze może być jednym z najstarszych na świecie.

--
    • seremine Re: Z netu 21.03.20, 16:37
      Nasz system opieki zdrowia nie jest w stanie obsłużyć nawet bieżących potrzeb, epidemia rozwali resztę. Jak można nazywać wydolnym system, który każe ci czekać 5 lat na operację? Obecna władza woli wydać 2mld na TVP zamiast wysłać samolot po milion szybkich testów jak Czechy

--
      • mala200333 Re: Z netu 26.03.20, 16:32
        Kaczor to polskie przekleństwo.

--
    • seremine Re: Z netu 25.03.20, 15:45

No, to tak wyglądają naprawdę sukcesy tego rządu:
      "Wszystkiego szukamy na własną rękę, dostawcy kupują sprzęt za granicą, a jak dotrze do Polski, państwo nam odbiera”.
      Agencja Rezerw Materiałowych przejmuje środki ochrony osobistej kupowane przez placówki zdrowia.
      "Nadal każą nam przyjmować i izolować pacjentów z podejrzeniem zakażenia zamiast pozwolić nam od razu odesłać ich do szpitala jednoimiennego"
      A gdzie to trafia? Do swoich

--
      • mala200333 Re: Z netu 18.05.20, 18:50
        Straszne

--
    • mala200333 Re: Z netu 28.03.20, 04:31
      https://scontent-atl3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/91646018_3745308635510175_6610810140130017280_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_sid=8024bb&efg=eyJpIjoibCJ9&_nc_ohc=8heE-fFjhNAAX9SLWmy&_nc_ht=scontent-atl3-1.xx&_nc_tp=14&oh=7ffc9d907fa47e6091ccf3431a1c5d2c&oe=5EA5E689

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka