Dodaj do ulubionych

A Covid.,,

22.12.22, 20:08
Chiny stoją w obliczu "pandemicznego tsunami" — ostrzegają eksperci. Prognozy wskazują, że w nadchodzących miesiącach z powodu koronawirusa może umrzeć nawet milion osób. Po tym, jak Pekin cofnął drakońskie obostrzenia związane z COVID-19 szpitale są przepełnione, a ciała martwych osób piętrzą się przed kostnicami.
Obserwuj wątek
  • jutta_t Re: A Covid.,, 22.12.22, 21:34
   Grypa, RSV czy COVID-19? Nawet lekarze z dużym doświadczeniem mają czasem problem, by odróżnić, na co cierpi pacjent. A chorych przybywa, szczególnie wśród dzieci. W wielu szpitalach pediatrycznych brakuje już miejsc. W czwartek - jak poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski - zebrał się sztab, który dyskutował o sytuacji epidemicznej w Polsce
  • jutta_t Re: A Covid.,, 23.12.22, 17:40
   Z Chin płyną zaskakujące obrazy po zmianie polityki wobec COVID-19. W mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia i informacje o zapchanych krematoriach, pustych aptekach, ale także szpitalach, w których chorzy leżą jeden obok drugiego. Dotychczas chińskie władze podkreślały, że świetnie radzą sobie z transmisją wirusa. Jak wygląda rzeczywistość i jakie konsekwencje polityczne może przynieść, w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski mówił znawca Chin, Radosław Pyffel. - Jeszcze wstrzymałbym się z tezą końca polityki "zero covid". Nie ulega jednak wątpliwości, że przepełnione są szpitale, leki są wykupione, mamy tłok w krematoriach, domach pogrzebowych. I to jest fakt, to widać w mediach społecznościowych i w relacjach korespondentów zagranicznych. To jest chaos. Spodziewamy się trzech fal. Jeszcze Chińczycy mają wkrótce rozjechać się na święta, trudno mi sobie wyobrazić, jak to będzie funkcjonować, dlatego że jest to kilkaset milionów ludzi, którzy wyruszają w podróż. Chińczycy byli dumni, że ich taktyka się sprawdza, a w Europie jest chaos. Ale ludzie nie wytrzymali tego. Nastąpiły protesty i ta polityka została rozluźniona. A to duże wyzwanie, bo Xi mówił w październiku, że do tego nie dojdzie. To była jego naczelna polityka. I dlatego to bardzo ryzykowny ruch z politycznego punktu widzenia, bo trudno wytłumaczalny. Ufano rządowi, że robi wszystko najlepiej i teraz jest dezorientacja. To, co mnie dziwi, to że władze chińskie jakby same chciały, żeby pokazywać te obrazki. Demonstrują one chaos w społeczeństwie, które ma niską tolerancję dla chaosu. To bardzo dziwne - mówił Pyffel.
  • jutta_t Re: A Covid.,, 25.12.22, 04:56
   Dramatyczne relacje napływają z Chin. Szpitale wypełniają się chorymi, a przed krematoriami tworzą się ogromne kolejki karawanów. Wszystko w związku z nową falą pandemii COVID-19.
  • jutta_t Re: A Covid.,, 26.12.22, 17:35
   Niemiecka służba zdrowia walczy z tzw. tridemią. W tym samym czasie u naszych zachodnich sąsiadów odnotowano znaczny wzrost zachorowań na trzy wirusy - grypę, COVID-19 oraz bakteryjną infekcję dróg oddechowych (RSV). Przychodnie pękają w szwach.
  • jutta_t Re: A Covid.,, 05.01.23, 19:03
   Niestety nowy mutant już pojawił się w Europie, w związku z czym WHO i ECDC wydały ostrzeżenie.
   • mala200333 Re: A Covid.,, 03.02.23, 00:52
    Ten Covid to Straszne paskuda!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka