Dodaj do ulubionych

Czy NFZ zrefunduje korekcje uszu u dziecka?

26.06.04, 22:04
Witam. bardzo prosze o informacje czy NFZ może zrefundować zabieg korekcji
odstających uszu u 12-letniej dziewczynki. Sprawa dotyczy osoby z mojej
dalszej rodziny. dziewczynka urodziła się jako wcześniak ,z ubytkiem skóry na
głowie, z asymetrią. Lewe ucho jest bardzo odstające. Wiem że jest to duży
problem dla tego dziecka. Rodzina dziewczynki nie należy do najbogatszych i
nie stać ich na usługę prywatną(1500 zł). Jeżeli ktoś z was wie w jaki sposób
można pomóc małej prosze o informacje. Dziecko jest z Warszawy.
Obserwuj wątek
    • Gość: Patryk Re: Czy NFZ zrefunduje korekcje uszu u dziecka? IP: *.oc.oc.cox.net 26.06.04, 23:08
      Korekta odstających uszu należy do zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej.Nie
      powstała w wyniku wypadku komunikacyjnego - nie może być refundowana.Cena, jaką
      podajesz nie jest wygórowana-można wziąć kredyt w banku (tak jak robią to
      ludzie na całym świecie) i spłacić go w rok albo pięć lat (jak kogoś nie stać
      na wysokie spłaty miesięczne).
    • Gość: dyzurny Re: Czy NFZ zrefunduje korekcje uszu u dziecka? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.04, 00:40
      radze isc do psychologa i tez do psychiatry - dziecko przeciez ma straszna
      depresje i zaburzenia nerwicowe z powodu tych uszu ( ! ? ). I wtedy walczyc z
      nfzetem zeby zrefundowal zabieg. Jedyna mozliwosc wyleczenia zaburzen jak w
      zdaniu pierwszym.
      • maretina Re: Czy NFZ zrefunduje korekcje uszu u dziecka? 27.06.04, 16:41
        moj brat cioteczny mial korekte odstajacych uszu. w wakacje potracil go
        samochod, nie bylo to nic groznego, ale byl na obserwacji w szpitalu dzieciecym
        i wtedy podczas obchodu lekarze zapytali sie brata czy nie chcialby miec
        poprawionych uszów. pewnie, ze chcial, bo wszyscy mu piekielnie w szkole
        dokuczali.rodzicow tez by nie bylo stac.
        nie kazda rodzina ma zdolnosc kredytowa.
        bylo to ok 5 lat temu w warszawie.
        • Gość: Patryk Re: Czy NFZ zrefunduje korekcje uszu u dziecka? IP: *.oc.oc.cox.net 28.06.04, 07:11
          To nic nie zmienia.5 lat temu był 1999 rok i nie było wiadomo za co płacą kasy
          chorych a za co nie(refundowane miało być "wszystko").Teraz jest tzw."katalog
          negatywny"usług-wiadomo za co NFZ nie zapłaci na 300%,a za pozostałe procedury
          nigdy nie wiadomo na 100% czy zapłaci.
          Poza tym NFZ nie płaci w wielu szpitalach za dializy,chemioterapię,nowoczesną
          diagnostykę-a ja mam sie martwić,że ktoś sobie nie zoperuje odstających uszu .
          Nie każdy ma proste uszy i proste zęby-od tego się nie umiera.Pytanie,czy to
          poprawia komfort życia-tak poprawia.Posiadanie plazmowego odbiornika TV i
          zestawu kina domowego też-czy kazdemu trzeba to zapewniać?
          P.S.1500zł nie jest kwotą niebotyczną.Jeśli ktos chce zapewnic szczęscie
          swojemu dziecku-może np.wyrejestrowac telewizor i przez pięć lat nie płacic
          abonamentu.Uzbiera się wyżej wymieniona kwota,dziecko będzie szczęśliwe,a
          zaoszczędzony czas na nieoglądaniu telewizji kochający rodzice poświęcą na
          wspólne zabawy i rodzinne spacery.
        • Gość: pediatra Re: Czy NFZ zrefunduje korekcje uszu u dziecka? IP: *.chello.pl 28.06.04, 08:30
          NFZ ma naprawdę BARDZO MAŁO PIENIĘDZY. Inna rzecz, że gospodaruje nimi marnie.
          Brakuje często na znacznie poważniejsze sprawy niż korekta odstających uszu.
          Ręce mi opadają, gdy nie można np. przedłużyć rehabilitacji u dzieci z SM,
          albo.........( lista jest przerażająco długa).
          Zadajmy sobie pytanie co ważniejsze? Odstające uszy - czy chemioterapia,
          dializy, leczenie kardiochirurgiczne, refundacja skutecznych leków?
          Uważam, że procedury z zakresu chirurgii plastycznej powinny być płatne przez
          zainteresowanych!
          Bo za chwilę odezwie się pani, która pragnie powiększyć sobie piersi, inna,
          która popada w depresję z powodu zmarszczek czy zbyt dużych ud - i także
          pragnie zrobić to za pieniądze podatników (NFZ).
          Ludzie - popatrzcie na to obiektywnie!
          • pia.ed Re: Czy NFZ zrefunduje korekcje uszu u dziecka? 31.07.04, 12:21
            Nie potrzeba wyrejestrowac telewizora, tylko odstawic papierosy i zbierze sie
            na rate miesieczna.
            Jesli oboje rodzice pala, to zbierze sie naprawde porzadna sumka w ciagu roku,
            ze moze nawet nie trzeba bedzie brac operacji na raty!
            A na zoladku mozna tez zaoszczedzic zamieniajac smietane na mleko do
            przyrzadzania potraw, taniej i DUZO zdrowiej.
            Nie zapomnijcie tez o piwku, ktore jest obowiazkowym napojem kazdego pana.
            Policzcie ile to kosztuje, gwarantuje ze wystarczy na miesieczna rate.
            A moze zrezygnowac z chipsow? Tez zdrowiej i zaoszczedzi sie pieniadze!
            Albo kupowac jogurt w litrowych opakowaniach zamiast tych malutkich. Gwarantuje
            DUZA oszczednosc, przeliczcie ile wynosi cena litra kupowanego w MALYCH
            opakowaniach.
            Tak sie gospodaruje ba "bogatym" zachodzie, gdzie tego typu operacje zawsze
            byly pelnoplatne (oprocz bardzo malych wyjatkow).
    • Gość: noname Re: Czy NFZ zrefunduje korekcje uszu u dziecka? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.08.04, 04:03
      Doradź dziewczynce, aby zasłaniała uszy włosami - to wyjdzie najtaniej.
      A NFZ niech refunduje leczenie ratujące zdrowie i życie, bo na to często brak
      pieniędzy.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka