anatol.lawina 08.12.05, 17:49 Jak założyć? Czy jest to możliwe w Polsce? Dziękuję za odpowiedzi. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: zez Re: Konto w szwajcarskim banku IP: *.chello.pl 09.12.05, 00:11 Nic prostszego, tylko po co? Szwajcarzy od końca lat 90.tych ochoczo informują nasze władze o kontach obywateli RP, szczególnie tych mniej majętnych (średniaków). Więc przed fiskusem, ani prokuratorem nie uciekniesz. W dodatku podatek od zysków kapitałowych wynosi tam aż 35%, oprocentowanie kont i lokat jest symboliczne, wyniki funduszy inwestycyjnych oferowanych przez banki też są do d.u.p.y. Wiele banków w Szwajcarii dyskryminuje Polaków i Rosjan albo w ogóle nie chcąc otwierać im kont, albo żądając b. wysokich sum na wejściu. Jak cię rajcuje żeby mieć konto w Szwajcarii to możesz spróbowac w jakimś tanim banku dla proli np. migrosbank.ch Dokumenty poświadczone notarialnie i przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego musisz przesłać pocztą do Szwajcarii Odpowiedz Link Zgłoś