Dodaj do ulubionych

Rozprawa adm w spr. przebudowy Trasy AK-Toruńskiej

24.05.06, 00:47
Dostosowanie trasy Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S-8
ZAWIADOMIENIE

Na podstawie art. 46a ust. 5 Ustawy Prawo Ochrony Środowiska (Dz. U. z 2001 r.
nr 62, poz. 627 ze zmian.) oraz art.49, art. 90 § 3 i art. 91 § l Ustawy
Kodeks Postępowania Administracyjnego (Dz. U. z 2000r. nr 98, poz. 1071 ze
zmian.)
zawiadamia się wszystkich zainteresowanych, uczestników oraz strony
postępowania o rozprawie administracyjnej w toku postępowania
administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach
zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na dostosowaniu trasy Armii
Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S-8 na odcinku od AL Prymasa
Tysiąclecia do ul. Piłsudskiego w Markach.

Rozprawa odbędzie się 2 czerwca 2006 r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej
Urzędu Dzielnicy Białołęka w Warszawie, ul Modlińska 197. Wszystkich
zainteresowanych wzywa się do uczestnictwa w rozprawie.
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=296&w=34624340&a=42238330
Plany przebudowy są dostępne na naszej stronie w dziale Zasoby -> Mapy.
Obserwuj wątek
    • kunce Re: Rozprawa adm w spr. przebudowy Trasy AK-Toruń 24.05.06, 09:24
      wszyscy, którzy moga byc w tym dniu w urzędzie na białołęce powinni stawić się i
      zaprotestować - zrobienie drogi ekspresowej na przeciążonej trasie toruńskiej
      grozi nam katastrofa i techniczną, i ekologiczna.

      Zainteresowanym polecam mój tekst (prosze wybaczyć prywate, ale problem jest wazny)
      www.echo.3w.pl/cgi-bin/echo/puls/puls/2006.04/1
      Mimo, że sa propozycje innej lokalizacji dróg, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych
      i Autostrad pozostaje nieugieta.
      Mam wrażenie, że ta nieprzejednana postawa może mić związek z interesami mafii -
      niedawno media ujawniły, że mafia, wykorzystując poufne informacje z min,
      transortu i dyrekcji budowy autostrad, skupowała ziemie wzlóż projektowanych tras.
      teraz zamierza zrobić na tym interes z kilkusetkrotnym przebiciem poniesionych
      kosztów. Może urzędnicy boją się narazic mafii pozbawiając ja zysków, wolą wiec
      narażać sie nam, żwykłym ludziom? no bo co my takiemu panu dyrektorowi
      Dąbrowskiemu zrobimy?
      • tarantula01 Re: Rozprawa adm w spr. przebudowy Trasy AK-Toruń 24.05.06, 10:04
        kunce napisała:

        > wszyscy, którzy moga byc w tym dniu w urzędzie na białołęce powinni stawić
        > się i zaprotestować - zrobienie drogi ekspresowej na przeciążonej trasie
        > toruńskiej grozi nam katastrofa i techniczną, i ekologiczna.

        Właśnie zrobienie drogi ekspresowej zakłada:
        1. wybudowanie zburzonych niedawno estakad żerańskich o przekroju 2x2 (to będą
        jezdnie główne)
        2. zburzenie i odbudowa istniejących bocznych estakad (te będą o przekroju 2x3)
        3. budowę brakującego wiaduktu nad ul. Łabiszyńską
        4. poszerzenie mostu Grota do przekroju 2x5
        5. prawdopodobnie poszerzenie estakady zjazdowej z mostu Grota w kierunku
        Modlińskiej.

        Pozostałe prace są mało istotne z punktu widzenia rozładowania korków.
        Wszystko to spowoduje, że obecne wąskie gardło zostanie udrożnione i korka w
        stronę Bródna nie uświadczysz - chyba że zdarzy się wypadek. Ale teraz też może
        się zdarzyć i co więcej prawdopodobieństwo takiego jest większe.

        Nieruszanie obecnej trasy nie spowoduje, ze będzie lepiej.

        Co do punktu 5, to tu na siłę, to można by było wytyczyć dwa pasy ruchu już
        teraz, ale kierowcy jechaliby prawie stykając się lusterkami. choć czasem można
        zaobserować taki obrazek, gdy jakiś samochodzik wpycha się bez kolejki.

        www.echo.3w.pl/cgi-bin/echo/puls/puls/2006.04/1
        > Mimo, że sa propozycje innej lokalizacji dróg, Generalna Dyrekcja Dróg
        > Krajowych i Autostrad pozostaje nieugieta.

        A możesz mi wskazać tę inną lokalizację obecnej trasy AK?

        > Mam wrażenie, że ta nieprzejednana postawa może mić związek z interesami
        > mafii - niedawno media ujawniły, że mafia, wykorzystując poufne informacje z
        > min, transortu i dyrekcji budowy autostrad, skupowała ziemie wzlóż
        > projektowanych tras.

        A powiedz mi ile to ziemi trzeba skupić pod przebudowę istniejącej Trasy AK-
        Toruńskiej?

        > teraz zamierza zrobić na tym interes z kilkusetkrotnym przebiciem poniesionych
        > kosztów. Może urzędnicy boją się narazic mafii pozbawiając ja zysków, wolą
        > wiec narażać sie nam, żwykłym ludziom? no bo co my takiemu panu dyrektorowi
        > Dąbrowskiemu zrobimy?

        Zauważ, że przesunięcia trasy w nowe tereny tym bardziej stanowi zagrożenie,
        bowiem najpierw ktoś mógł kupić ten teren (postawić tam niby zakład
        produkcyjny, który przynosi zysk na papierze), a potem zacząć nacisk, aby
        przesunąć tam trasę.
        O korytarzach rezerwowanych pod trasy wiadomo zaś od dawna.
        • olecky Re: Rozprawa adm w spr. przebudowy Trasy AK-Toruń 24.05.06, 10:25
          tarantula01 napisał:

          > Właśnie zrobienie drogi ekspresowej zakłada:

          a czy zaklada:

          - realizacje sciezki rowerowej na plycie lub podwieszonej pod mostem?

          - przeznaczenie jednej z tych pieciu pasow na pas dla autobusow?

          > Wszystko to spowoduje, że obecne wąskie gardło zostanie udrożnione
          > i korka w stronę Bródna nie uświadczysz

          na Twoim miejscu sam bym sie czym predzej zmoderowal, bo za kilka lat ktos Ci te
          wypowiedz przypomni. Podobne wypowiedzi o udraznianiu i cudownej
          dematerializacji korkow slyszalem juz np. w odniesieniu do trasy Lazienkowskiej,
          trasy Prymasa 1k, ul. Starzynskiego...

          pozdrawiam, olek
          • 1robi Re: Rozprawa adm w spr. przebudowy Trasy AK-Toruń 24.05.06, 11:02
            jakby nie patrzeć to mozna nazwać to dokończeniem budowy trasy toruńskiej.
            Już 20 lat temu można było mieć wszystkie estakady i nie było by problemu teraz:(

            Olecky,faktycznie twoje pomysły alternatywne mozna zrobić juz teraz i za nieduże
            pieniądze.
            My tu mówimy o prawdziwej przebudowie a ty o scieżce rowerowej podwieszonej pod
            mostem.
            • olecky Re: Rozprawa adm w spr. przebudowy Trasy AK-Toruń 24.05.06, 12:18
              1robi napisał:

              > Olecky, faktycznie twoje pomysły alternatywne mozna zrobić juz teraz
              > i za nieduże pieniądze.

              ale sie nie robi. A glupio byloby zrobic kompleksowa modernizacje trasy i
              "zapomniec" o sciezce rowerowej.

              > My tu mówimy o prawdziwej przebudowie a ty o scieżce rowerowej
              > podwieszonej pod mostem.

              ta "prawdziwa przebudowa" to dodanie raptem jednego pasa, ktory i tak sie
              blyskawicznie zatka. A pas dla autobusow czy podwieszana sciezka rowerowa to
              trwala wartosc dodana. Cala ta "prawdziwa przebudowa" bedzie g.wno warta jesli
              sie okaze po jej zrealizowaniu, ze zeby dodac buspas albo sciezke trzeba robic
              kolejna "prawdziwa przebudowe", bo przy tej projektant nie pomyslal i zrobil
              jakis pas wlaczenia o 20 m za krotki lub dodal filar tak, ze koliduje on z
              mozliwym wjazdem na sciezke.

              pozdrawiam, olek
          • tarantula01 Re: Rozprawa adm w spr. przebudowy Trasy AK-Toruń 24.05.06, 12:53
            olecky napisał:

            > a czy zaklada:
            > - realizacje sciezki rowerowej na plycie lub podwieszonej pod mostem?
            > - przeznaczenie jednej z tych pieciu pasow na pas dla autobusow?

            Na etapie uzyskiwania Decyzji o Uwarunkowaniach Środowiskowych nastepuje wybór
            wariantów trasy, a nie czy ma być ścieżka, bus-pas i w dodatku gdzie
            zlokalizowany.

            > na Twoim miejscu sam bym sie czym predzej zmoderowal, bo za kilka lat ktos Ci
            > te wypowiedz przypomni.

            Prosze bardzo, niech przypomina.
            • olecky Re: Rozprawa adm w spr. przebudowy Trasy AK-Toruń 25.05.06, 07:54
              tarantula01 napisał:

              > Na etapie uzyskiwania Decyzji o Uwarunkowaniach Środowiskowych nastepuje wybór
              > wariantów trasy, a nie czy ma być ścieżka, bus-pas i w dodatku gdzie
              > zlokalizowany.

              nieprawda, decyzja o uwarunkowaniach srodowiskowych zawiera rowniez wiazace
              wytyczne do projektu budowlanego, a nawet zasad organizacji placu budowy. Przy
              czym jest to tak naprawde jedyny etap przygotowywania inwestycji, na ktorym tzw.
              spoleczenstwo ma cokolwiek do powiedzenia, wiec naturalne jest, ze ludzie daza
              do mozliwie precyzyjnego okreslenia roznych dodatkowych wymogow.

              pozdrawiam, olek
              • tarantula01 Re: Rozprawa adm w spr. przebudowy Trasy AK-Toruń 26.05.06, 07:39
                olecky napisał:

                > nieprawda, decyzja o uwarunkowaniach srodowiskowych zawiera rowniez wiazace
                > wytyczne do projektu budowlanego, a nawet zasad organizacji placu budowy.

                I te wytyczne zawierają najwyżej zapisy dotyczące przebiegu inwestycji, takie
                jak umiejscowienie trasy w wykopach, na estakadach, czy w tunelach, gdzie
                ekrany, jak wysokie, zabezpieczenia ujęć wody, wód powierzchniowych,
                lokalizacja niekolizyjnych przejść dla zwierząt, itd.

                O ścieżkach rowerowych tam niestety nie ma mowy.
      • 1robi Re: Rozprawa adm w spr. przebudowy Trasy AK-Toruń 24.05.06, 11:11
        kunce napisała:

        > wszyscy, którzy moga byc w tym dniu w urzędzie na białołęce powinni stawić się
        > i
        > zaprotestować


        ja mogę przyjść ale poprzeć. Tekst wogóle mnie nie przekonuje w stylu argumentów
        lamentowych.
    • kunce Trasa Toruńska - tak, droga ekspresowa - nie 24.05.06, 13:52
      konieczne jest dokończenie Trasy Toruńskiej, wyremontowanie rozsypujacych sie
      wiaduktów i usprawnienie ruchu
      ale
      zrobienie tedy trasy ekspresowej oznacza skierowanie na trase toruńska tuchu
      tirów z Europy w kierunku Rosji
      ilość tirów, które w ciągu doby będa przejeżdzać, nie będzie liczona w setki,
      ale w tysiące
      • compet_pl Ależ głupoty opowiadasz, Kunce 24.05.06, 14:05
        kunce napisała:
        > zrobienie tedy trasy ekspresowej oznacza skierowanie na trase toruńska tuchu
        > tirów z Europy w kierunku Rosji
        > ilość tirów, które w ciągu doby będa przejeżdzać, nie będzie liczona w setki,
        > ale w tysiące


        Ależ głupoty opowiadasz. Czy powstanie tej drogi spowoduje nagłe pojawienie się
        z nikąd chmary DODATKOWYCH tirów? Będzie ich dokładnie tyle ile przedtem.

        Poza tym dla tirów jest przeznaczona obwodnica (droga 50) wokół W-wy. To od
        odpowiedniej kontroli policji i innych służb zależy, czy one tam pojadą czy też
        będą się pchać przez W-wę (z trasą S8 LUB BEZ NIEJ). Tiry na pewno będą, ale
        świeży serek do supermarketu też muszą jakoś dowieźć, prawda?

        Dla mnie S8 i inne obwodnice to bardzo znaczące skrócenie czasu dojazdu do
        innych dzielnic miasta oraz wyjazdu z miasta.

        Ile czasu zabiera Wam rano dojazd na Mokotów (i z powrotem po południu)?

        Jak długo jedziecie w piątek po południu do Janek?
        • mmikki niestety, complet 24.05.06, 14:40
          z chwilą, gdy autostrada AB z Konotopy dojdzie do granic Warszawy (a ma sie to
          stac w 2008 r), projektuje się cały ruch z niej skierowac na Trase Toruńska - a
          to oznacza tranzyt tirów w ilościach dzisziej nawet niewobrażalnych
        • kunce Re: Ależ głupoty opowiadasz, Kunce 24.05.06, 14:56
          www.siskom.waw.pl/images/obwodnice-warszawa.jpg
          najłatwiej skwitować niewygodne argumentu słowem "głupoty"

          czy zechcesz, patrzac na powyższą mapkę wskazać, którędy tiry z autostrady A2,
          biegnącej z Poznania, będą omijać - jak piszesz - Warszawę?
          bo według obecnych planów będa śmigac przez miasto, pod naszym nosem przez
          Bemowo i Trase Toruńską.
          ale moze ty znasz jakieś inne plany? podziel się ta wiedzą.
          • tarantula01 Re: Ależ głupoty opowiadasz, Kunce 24.05.06, 15:26
            kunce napisała:

            www.siskom.waw.pl/images/obwodnice-warszawa.jpg
            > najłatwiej skwitować niewygodne argumentu słowem "głupoty"
            >
            > czy zechcesz, patrzac na powyższą mapkę wskazać, którędy tiry z autostrady A2,
            > biegnącej z Poznania, będą omijać - jak piszesz - Warszawę?
            > bo według obecnych planów będa śmigac przez miasto, pod naszym nosem przez
            > Bemowo i Trase Toruńską.
            > ale moze ty znasz jakieś inne plany? podziel się ta wiedzą.

            Odpowiedź:
            www.siskom.waw.pl/mapy/RegionWarszawski.gif
            drogami 50 i 62.
            • kunce Re: Ależ głupoty opowiadasz, Kunce 24.05.06, 15:36
              to żart?

              to ma byc ta "obwodnica"?
              • tarantula01 Re: Ależ głupoty opowiadasz, Kunce 24.05.06, 16:12
                kunce napisała:

                > to żart?
                >
                > to ma byc ta "obwodnica"?

                No widzisz, a niektórzy tam widzą owe trasy ekspresowe.
              • Gość: cdsoftware Re: Ależ głupoty opowiadasz, Kunce IP: *.devs.futuro.pl 04.07.06, 09:38
                Jechałeś nią Waść że raczysz prawić farmazony ??
          • compet_pl Re: Ależ głupoty opowiadasz, Kunce 24.05.06, 15:38
            kunce napisała:
            > czy zechcesz, patrzac na powyższą mapkę wskazać, którędy tiry z autostrady A2,
            > biegnącej z Poznania, będą omijać - jak piszesz - Warszawę?
            > bo według obecnych planów będa śmigac przez miasto, pod naszym nosem przez
            > Bemowo i Trase Toruńską.
            > ale moze ty znasz jakieś inne plany? podziel się ta wiedzą.


            Ależ oczywiście, podzielę się nią, jeśli chcesz.

            Dzisiaj TIR jadący trasą nr 2 w stronę W-wy, w Sochaczewie skręca na
            obwodnicową drogę nr 50 na północ (na Wyszogród) lub na południe (na Grójec).

            Po zbudowaniu autostrady A2, TIR oczywiście pojedzie nią, ale TYLKO DO
            WĘZŁA "WISKITKI" (skrzyżowanie z obwodnicą nr 50), który znajduje się właśnie w
            okolicach Sochaczewa. Dalej TIR pojedzie podobnie jak dzisiaj, czyli droga nr
            50 na północ lub południe.

            Z NASZEGO PUNKTU WIDZENIA, CZYLI MIESZKAŃCÓW BIAŁOŁĘKI NIC SIĘ NIE ZMIENIA.
            TIR'ÓW ANI NIE PRZYBYŁO ANI NIE UBYŁO, PRAWDA?

            Aby lepiej to zobrazować, spoglądnij sobie na
            MAPKĘ OKOLIC WĘZŁA WISKITKI. Widać tam Sochaczew i droge nr 50.

            Pozdrawiam serdecznie
            • kunce jesli pozwolisz, zacytuję - z forum Chomiczówki 24.05.06, 15:44
              GDDKiA lekceważy wielokrotnie wyrażany sprzeciw mieszkańców miasta utrzymując,
              że trasy ekspresowe służyły będą wyłącznie połączeniom lokalnym, a tranzyt
              pojazdów przyjezdnych spoza Warszawy to obecnie zaledwie 7-15% ruchu. Dla ruchu
              tranzytowego proponuje się dalekie od Warszawy drogi nr 50 i 62, które posiadają
              1 pas ruchu w każdą stronę + obecnie dobudowywane pobocze. Oczywistym jest, że
              jeśli kierowcy ciężarówek będą mieć do wyboru objazd Warszawy (o niewielkiej
              przelotowości, bo zaledwie dwupasmową drogą pełną ograniczeń prędkości, zwykłych
              skrzyżowań i znaków „uwaga krowy”) lub trasę ekspresową (krótszą i
              sześciopasmową) – nazywaną przez drogowców, o ironio: Obwodnicą Warszawy - to
              wybiorą logicznie tę krótszą, szybszą, bezkolizyjną, bardziej przelotową i
              biegnąca przez osiedla miasta.
              • compet_pl Re: jesli pozwolisz, zacytuję - z forum Chomiczów 24.05.06, 22:42
                Co chciałaś powiedzieć cytując tą anonimową wypowiedź z forum?

                A MOŻE MASZ JAKIEŚ KONKRETNE ARGUMENTY?


                P.S.
                Tak jak chciałaś, w tym miejscu "podzieliłem się
                wiedzą". Nie odpowiedziałaś. Rozumiem, że moje informacje zostały przyjęte.
                Cieszę się.
                :)))
    • tarantula01 Przebieg rozprawy 05.06.06, 17:05
      Rozprawa się odbyła.
      Nie było nikogo z ZDM-u lub Urzędu dzielnicy Żoliborz. Były władze UD
      Białołęka. To dokładnie pokazuje, jakie podejście do tej sprawy (i
      zaangażowanie) mają urzędnicy z Żoliborza. Olewają to!

      Na początku rozprawy przedstawiciel wojewody jasno okreslił, że na obecnym
      etapie ponieważ jest to postępowanie w sprawie wydania decyzji o
      uwarunkowaniach środowiskowych, rzecz dotyczy wpływu trasy na środowisko.
      Na rozprawie byli oprócz nas przedstawiciele Zielonego Mazowsza, Zielonej
      Białołęki i pojedyńczy mieszkańcy Białołęki. Nie było nikogo z Chomiczówki,
      Ursynowa (a chętnie przyjeżdżają na inne tego typu wydarzenia), Bemowa czy
      nawet Żoliborza.

      Przedstawiciele GDDKiA oraz wojewody nie odnieśli się pochlebnie co do pytania
      o prowadzenie ścieżki rowerowej wzdłuż mostu Grota (ZM). Moja dygresja odnośnie
      dogadania się ZDM-u z GDDKiA, aby ZDM zamiast remontować i stawiać coś
      tymczasowego na miejsce estakad żerańskich od razu zrobił wiadukt docelowy, a
      potem wystawił rachunek GDDKiA równiez nie była entuzjastycznie przyjęta.
      Na inne pytania trochę chętniej odpowiadano (były na temat) i tak:
      1. Obecne ekrany dźwiękochłonne zostaną podwyższone do wysokosci 6-8 m.
      2. W pobliżu wysokich budynków (os. Ruda i Potok oraz Bródno) pojawi się ekran
      półtunelowy.
      3. Roboty będa tak zetapowane, aby na samym końcu zabrać się za przebudowę
      mostu Grota - ze wzgledu na brak głównego objazdu (mostu Północnego), natomiast
      estakady po praskiej stronie najpierw będa zbudowane, a potem
      najprawdopodobniej istniejące rozebrane i zbudowane od nowa.

      Przedstawiciel urzędu wojewódzkiego, musiał też odpowiedzieć na pytanie
      dlaczego tak długo trawa procedura podejmowania decyzji. Wniosek o UŚ wisi już
      długo, bo od października, a korki niestety są przeogromne.
      W odpowiedzi wszyscy obecni dowiedzieli się że:
      wojewoda zaczął coś robić ze sprawą 5 i 9 grudnia. Wysłano zapytania do MŚ i
      Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Potem pisma do GDDKiA o
      uzupełnienie dokumentacji. Odpowiedzi nadeszły w lutym (MŚ - pozytywna opinia)
      i 30 maja (PWIŚ - też pozytywna).
      Wspomniano także o terminie wyłożenia do publicznej wiadomości (przez 21 dni)
      całej dokumentacji do wniosku, a następnie o możliwości składania wniosków
      przez społeczeństwo. Po czym rozpatrzenie tych uwag i będzie decyzja. Ale kiedy
      to nastąpi, to nie potrafiono odpowiedzieć.

      Co do wnioskowania o ulepszenie rozwiązań projektowcyh (dłuższy półtunel, czy
      lepsze ekrany, roślinność, inna metoda ochrony wód powierzchniowych) to nie ten
      etap - będzie to mozliwe na etapie uzyskiwania decyzji lokalizacyjnej.

      Poniżej link do innej relacji:
      www.bemowa.pl/portal/news.php?id=345
      • tarantula01 Re: Przebieg rozprawy 05.06.06, 17:23
        > Co do wnioskowania o ulepszenie rozwiązań projektowcyh (dłuższy półtunel, czy
        > lepsze ekrany, roślinność, inna metoda ochrony wód powierzchniowych)

        to ten etap.

        Inne kwestie jak zmiana węzłów, czy dodatkowe kładki, wiadukty ulic nad trasą -
        będą mozliwe na etapie uzyskiwania decyzji lokalizacyjnej.
        Za pomyłkę biczuję się już.
        • tarantula01 Przebieg rozprawy - prezentacja 03.07.06, 22:31
          Wkrótce na naszej stronie zamieścimy prezentację, którą biuro projektowe
          przygotowało na rozprawę o DoUŚ w UD Białołęka.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka