Dodaj do ulubionych

Karmienie piersią a przeziębienie

05.03.08, 18:52
Witam!Mam pytanie.Jak radzić sobie w przypadku kiedy karmię małe
dziecko piersią,a dopadnie mnie grypa,bądź przeziębienie.Jak sobie z
tym radzić?Czy są jakieś bezpieczne leki,które w takich sytuacjach
można stosować? Proszę o pomoc.
Obserwuj wątek
    • kaeira Re: Karmienie piersią a przeziębienie 05.03.08, 19:11
      Pani Monika podawała, że na gardło można brać:
      Tantum Verde, Septolete, Isla Mint, Tymianek z podbiałem, Propolki,
      Homeovox,Homeogene, Gardlox, syrop Stodal lub Drosetux, Tymsal aerozol, syrop
      prawoślazowy.

      Ogolnie na przeziebienie:

      "Pyrosal, witamina C, wapno, herbatki z lipy, malin, bzu czarnego plus sok
      malinowy, domowy syrop z cebuli, czosnek (sam lub z mlekiem i miodem, dodany do
      grzanki, sałatki lub gotowy w tabletkach), przeciw gorączkowo preparaty z
      paracetamolem, leki homeopatyczne (Occillococinum, Engystol, Gripp-Heel,
      Angin-Heel SD), Homeogene, syrop Stodal lub Drosetux, do nosa na katar Euphorbium
      compositum S. Poważniejsze przeziębienie warto skonsultować z
      lekarzem. Nawet jeśli trzeba uciec się do pomocy antybiotyków to na
      szczęście jest w czym wybierać i konieczność ich zastosowania nie
      oznacza odstawienia malucha od piersi.
      pozdrawiam i życzę zdrowia :) monika staszewska"

      Oprocz paracetamolu tego na gorączkę/ból/zapalenie mozna spokojnie wziąć ibuprofen.

      A tu wątek zbiorczy o lekach:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=570&w=72448865&a=72448865

      PS. I oczywiście można oraz należy karmić.
      • maja4021 Re: Karmienie piersią a przeziębienie 05.03.08, 19:51
        mnie właśnie dopadło straszne przeziębienie :okropny katar,kaszel i
        była lekka temp.Małą karmie(ma 19 miesiecy)niestety złapała katar
        ale nie pierwszy raz.Zazywam eferalgan zwit.c,syrop ziołowy(z babki
        lancetowatej czy jakos tak)i na naoc masc rozgrzewajaca juz zaczyna
        byc lepiej.Kiedys pomagało mi mleko z czosnkiem ale niestety mała
        jest uczulona na nabiał.Jezeli po 4 dniach nie widze poprawy to ide
        do lekarza który przepisuje antybiotyk(np.xorimaks) cały czas karmie
        nie przestaje.Mała niekiedy zarza sie katarem a niekiedy nie.Ale to
        chyba nieuniknione mieszkajac w jednym domu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka