Dodaj do ulubionych

Bankom w Polsce potrzebne będą miliardy zł. Z w...

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.08, 09:14
A my wyjmiemy forsę ze skarpety czy spod pościeli i sfinansujemy
kolejny przekręt.
Obserwuj wątek
    • Gość: jw tylko kto to kupi ahahahahah IP: *.ydp.com.pl 14.04.08, 09:22
      jw
      • cloclo80 Re: tylko kto to kupi ahahahahah 14.04.08, 14:49
        Inne banki raczej nie, bo nie będą miały żadnej kontroli ani zapewne wiedzy,
        czym będzie zabezpieczona spłata tych zobowiązań.
    • al_paga Re: Bankom w Polsce potrzebne będą miliardy zł. Z 14.04.08, 09:26
      Argentyna się zbliża...
    • Gość: libero Ucieczka do przodu???? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.04.08, 09:29
      Czyżby banki nagle spostrzegły że może powtórzyc się scenariusz z
      USA? I lepiej teraz ściągnąc pieniądze frajerów aby podwyższyć
      kapitały własne bo pod koniec roku okaże się że potfel złych
      kredytów nagle zacznie rosnąc i trzeba będzie na gwałt robić
      rezerwy, a nadzór bankowy zacznie czepiać się poziomu bezpiecznych
      kapitałów????
      • Gość: gość Re: Ucieczka do przodu???? IP: 213.241.46.* 14.04.08, 10:11
        Banki zachodnie nie chcą udzielać kredytów innym bankom,stąd pomysł
        emisji nowych papierów.Czeka nas recesja z powodu braku funduszy na
        dalszy rozwój gospodarki.
    • Gość: ryszard71 Re: Bankom w Polsce potrzebne będą miliardy zł. Z IP: 91.200.185.* 14.04.08, 09:36
      To jakieś brednie są. Artykuł ma drugie dno. Przecież jest zastój na rynku nieruchomości, a na to szły największe kredyty. W dodatku leszcze wycofały się z giełdy i funduszy, wszystko poszło na lokaty. Gigantyczna ilość gotówki jest w depozytach. Poza tym nie zapomnijmy o lewarze, który przy pożyczaniu pieniędzy wynosi coś około 1:20 (około 5% rezerw obowiązkowych). Banki powinny mieć więc mase pieniędzy do pożyczania.

      Czyżby banki szykowały się na scenariusz amerykański?
      • Gość: mg wawa Dokładnie to co przedmówca IP: *.subscribers.sferia.net 14.04.08, 10:09
        1. Spada popyt na kredyty
        2. Ludzie przenieśli pieniądze z funduszy do banków
        3. Kryzys w USA spowodowały kredyty finansowane papierami dłużnymi

        i najważniejsze:
        4. Jeżeli ludzie nie chcą im dać pieniędzy w formie depozytu, bo
        jest niskie oprocentowanie, to dlaczego mieliby dać w postaci
        niskooprocentowanych papierów? Co to za deal?
    • Gość: Sebar A potem mamy USA bis, IP: 213.164.91.* 14.04.08, 10:00
      zapamietujcie ludziska nazwiska tych "genialnych" pomyslodawcow

      to oni potem powinni byc publicznie pietnowani jezeli ten gowniany
      pomysl zostanie zrealizowany na masowa skale i dojdzie do takiej
      samej sytuacji jak w USA, z grozba domina i katastrofy systemu
      bankowego.

      Zero tolerancji dla debilstwa top menagerow..., za ktorych bledy
      placi cale spoleczenstwo kiedy oni kasuja wysokie odprawy i bonusy
      mimo poteznych strat.

      Sebar
      sebar_rysiu@yahoo.co.uk

    • Gość: Dziadek Bankom w Polsce potrzebne będą miliardy zł. Z w.. IP: *.label.pl 14.04.08, 10:02
      Coś mi tu śmierdzi powtórką z USA.
    • Gość: Dziadek Bankom w Polsce potrzebne będą miliardy zł. Z w.. IP: *.label.pl 14.04.08, 10:09
      Na mój ograniczony rozum to raczej powinno wyglądać tak : Brak pieniędzy na
      udzielanie masowych kredytów to wzrost ceny kredytu i wówczas liczba chętnych
      spada niestety ale pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć – drogi pienądz. Ja sam
      bym się nie zapożyczył żeby pożyczyć innemu, bo bym nie mógł spokojnie spać.
      Przecież jest przykład z USA gdzie się ten łańcuszek w końcu przerwał.
    • Gość: donawan Bankom w Polsce potrzebne będą miliardy zł. Z w.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.04.08, 10:15
      To szykuje nam sie mega-drukowanie i niezła inflacja przez złodziejski system
      bankowy, kredyty wpadną w ręce dużych firm i koncernów, spekulantów, kapitał ten
      spowoduje wysoką inflację a jedyne co odczuje zwykły Kowalski to wzrost cen i
      jak tu się dziwić ludziom że strajkują.
    • gofret Bankom w Polsce potrzebne będą miliardy zł. Z w.. 14.04.08, 11:29
      Czyzby pojawil sie nowy wybawca ala Nikodem Dyzma - krol zloty, mistrz obligacji
      zbozowych? :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
    • Gość: Bogo Brakuje kasy na Subprime IP: *.adsl.inetia.pl 14.04.08, 12:02
      Skoro nie ma kasy tzn, że za mało zarabiają na obecnie udzielanych kredytach...jak ktoś nie ma kasy to albo bierze "krechę", albo modyfikuje politykę rozwoju i przyhamowuje trochę. Dziwne tylko, że wiedzac co dzieje się za oceanem nadal brną w ten shit...morons
    • Gość: as Czyżby straty banku przerosły wpływy ? IP: *.adsl.inetia.pl 14.04.08, 13:13
      może ktoś coś wie , bank nie ma pieniędzy ciekawe zjawisko ?
      • Gość: ernest Normalna rzecz. Bank polega właśnie na tym, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.08, 19:30
        że nie ma pieniędzy. I bajka polega na tym, aby stado matołów żyło w przeknaniu,
        że jednak je ma i dzięki temu moze im pożyczyć. Boohhahaaa :) Obudź się
        chłopaku :) Bank ma może 5% tego czym obraca, a i to wątpliwe. Zabezpieczeniem
        kredytu jest inny kredyt i tak wkółko. Prawdziwa piramida, tylko że legalna.
    • lava71 hmm... 14.04.08, 13:36
      czy aby wzrok mnie nie myli? Brak pieniędzy w banku? Przecież za chwilę może się
      wydarzyć coś bardzo niemiłego.
      Swoją drogą ciekawe kto i za co sfinansuje nowe pomysły banków? Jakoś nie widzę
      chętnych do szybkiego i prostego umoczenia oszczędności.
      No to się zaczyna robić ciepło. Banki choć by chciały to i tak teraz nie mogą
      rozpętać nowej hossy kredytów hipotecznych.
    • placebo99 Duże lokaty = duże kanty 14.04.08, 13:47
      Każdy wie, że jak jakiś element ma kilkaset tysięcy na koncie to
      uczciwie tego się nie dorobił ale z cinkiciarstwa i przekrętów.
      Każdy z takimi lokatalmi powinien wyjaśnić skąd ma te pieniądze, bo
      wątpię, że z pensji. Nie można już tolerować ścierwoliberalizmu dla
      krętactw i złodziejstwa!
      • Gość: Dziadek Re: Duże lokaty = duże kanty IP: *.label.pl 14.04.08, 14:51
        Mam nadzieję że to taka żartobliwa prowokacja, bo jeżeli na serio to po prostu
        pierdo...lisz.
    • Gość: nerwus Jest bardzo dobrze, ale nie beznadziejnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.08, 15:27
      Ten artykuł ma i drugie, i trzecie dno. Jest to typowy "balon
      próbny". W połączeniu z kwileniem o grożącym nam "spekulacyjnym
      ataku walutowym" i prognozami "spowolnienia umacniania się
      złotówki", wnioski nasuwają się same. Może być niewesoło. Albo
      jeszcze gorzej.

      Co robić? Może ... dolary/euro i do bieliźniarki? Tylko kto ma
      dzisiaj w domu prawdziwą bieliźniarkę?
      • Gość: prawy Re: Jest bardzo dobrze, ale nie beznadziejnie IP: 212.160.172.* 14.04.08, 15:53
        A może lokaty w bankach? Jak już zaczynają mieć kłopoty ze swoimi
        rezerwami to niedługo zaczną się kłopoty z wypłatą lokat klientów
        trzymających oszczędnoci w bankach.
        Jak banki same naważyli sobie piwa niech je wypiją za swoje, a nie
        za ciężko zapracowane oszczędności ludzi.
    • Gość: he he Bankom w Polsce potrzebne będą miliardy zł. Z w.. IP: 139.4.153.* 14.04.08, 15:48
      O slabosci Polskich Bankow swiadczy to ze 100% kredytow hipotecznych
      udzielanych jest wedlog stopy zmiennej. O czms takim to na zachodzie
      nikt nie slyszal. Taka mala wiadomosc dla prezesow i innych czonkow
      zarzadow SWAP istniej cos takiego jak SWAP SWAP procentowy Czyli
      kontrakt wymiany !!! NO tak ale kto to potem bedzie hedzowal
      • Gość: prawy Re: Bankom w Polsce potrzebne będą miliardy zł. Z IP: 212.160.172.* 14.04.08, 16:17
        Zgadzam się z przedmówcą i zastanawiam się czy to zgodne z prawem
        sprzedawanie kredytów hipotecznych ze zmienną stopą procentową.
        Jak zwykły kowalski może świadomie podjąć decyzję wzięcia takiego
        kredytu jeśli nie zna jego całościowego kosztu na przełomie 30-40
        lat.
        Bo w momecie podpisania umowy posiada zdolność kredytową, po kilku
        latach i po kilku podwyżkach stóp procentowych zdolność kredytową
        może stracić i ponosi wielkie ryzyko na przejęcie nieruchomości
        przez bank i wtopienie pieniędzy już spłaconych.
        A z drugiej strony to czy zwykły Kowalski jeszcze myśli skoro
        podpisuje tak lichwiarską umowę.
      • Gość: pi3141592 Re: Bankom w Polsce potrzebne będą miliardy zł. Z IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.04.08, 13:54
        > O slabosci Polskich Bankow swiadczy to ze 100% kredytow
        > hipotecznych
        > udzielanych jest wedlog stopy zmiennej.
        >
        Na pewno nie 100%. Ja osobiscie zmienilem kredyt hipoteczny na
        oprocentowanie
        stale troche ponad rok temu, jak akurat WIBOR byl w dolku. Nawet
        jesli bym jakims cudem byl jedyny w Polsce (w co nie wierze) to juz
        to nie jest 100%.

        Jakkolwiek zgodze sie, ze wskaznik jest bardzo *bliski* 100%.

    • Gość: Kadi-lak Jak cmy do ognia. IP: *.nyc.biz.rr.com 14.04.08, 18:06

      tak uwielbiacie te Ameryke nasladowac tylko wlasciwych wnioskow nie
      potraficie za Boga wyciagnac.
    • Gość: ernest Ale desperacja. Jak nie wyciągną skądś kasy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.08, 19:23
      to się piramidka zawali. Pomimo lęku przed jakimś głębokim kryzysem, chciałbym,
      żeby ten chory system bankowo-finansowy się zawalił, bo cała ekonomia tylko by
      na tym zyskała. Nie znam nikgogo, kto wziąłby kredyt. Wszyscy się pukają w
      czoło. Weź kredyt, żeby zabezpieczyć następny kredyt udzielany następnej osobie.
      Absurd totalny. No i jeszcze przenajswiętszy Bank, który od tego momentu będzie
      twoim panem. Słabo się robi. Miło mieć luksus splunięcia na tych łaskawców.
      • Gość: alek Re: Ale desperacja. Jak nie wyciągną skądś kasy IP: 91.200.185.* 15.04.08, 09:39
        Głupi jesteś. Zobacz jak to było zrobione w USA. Teraz, gdy istnieją banki
        centralne i system sie wali, to drukują na potęgę nowych pieniędzy i tracą
        wszyscy po równo (inflacja), a nie tylko ci co wzieli/udzielili kredyty i
        powinni dostać po dupie.

        Oczywiście ten system jest zły, ale kolaps nie jest dobrym dla obywateli
        rozwiązaniem zmiany.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka