Gość: Wesoły obserwator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.08, 09:14 A my wyjmiemy forsę ze skarpety czy spod pościeli i sfinansujemy kolejny przekręt. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
cloclo80 Re: tylko kto to kupi ahahahahah 14.04.08, 14:49 Inne banki raczej nie, bo nie będą miały żadnej kontroli ani zapewne wiedzy, czym będzie zabezpieczona spłata tych zobowiązań. Odpowiedz Link Zgłoś
al_paga Re: Bankom w Polsce potrzebne będą miliardy zł. Z 14.04.08, 09:26 Argentyna się zbliża... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: libero Ucieczka do przodu???? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.04.08, 09:29 Czyżby banki nagle spostrzegły że może powtórzyc się scenariusz z USA? I lepiej teraz ściągnąc pieniądze frajerów aby podwyższyć kapitały własne bo pod koniec roku okaże się że potfel złych kredytów nagle zacznie rosnąc i trzeba będzie na gwałt robić rezerwy, a nadzór bankowy zacznie czepiać się poziomu bezpiecznych kapitałów???? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Ucieczka do przodu???? IP: 213.241.46.* 14.04.08, 10:11 Banki zachodnie nie chcą udzielać kredytów innym bankom,stąd pomysł emisji nowych papierów.Czeka nas recesja z powodu braku funduszy na dalszy rozwój gospodarki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ryszard71 Re: Bankom w Polsce potrzebne będą miliardy zł. Z IP: 91.200.185.* 14.04.08, 09:36 To jakieś brednie są. Artykuł ma drugie dno. Przecież jest zastój na rynku nieruchomości, a na to szły największe kredyty. W dodatku leszcze wycofały się z giełdy i funduszy, wszystko poszło na lokaty. Gigantyczna ilość gotówki jest w depozytach. Poza tym nie zapomnijmy o lewarze, który przy pożyczaniu pieniędzy wynosi coś około 1:20 (około 5% rezerw obowiązkowych). Banki powinny mieć więc mase pieniędzy do pożyczania. Czyżby banki szykowały się na scenariusz amerykański? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mg wawa Dokładnie to co przedmówca IP: *.subscribers.sferia.net 14.04.08, 10:09 1. Spada popyt na kredyty 2. Ludzie przenieśli pieniądze z funduszy do banków 3. Kryzys w USA spowodowały kredyty finansowane papierami dłużnymi i najważniejsze: 4. Jeżeli ludzie nie chcą im dać pieniędzy w formie depozytu, bo jest niskie oprocentowanie, to dlaczego mieliby dać w postaci niskooprocentowanych papierów? Co to za deal? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sebar A potem mamy USA bis, IP: 213.164.91.* 14.04.08, 10:00 zapamietujcie ludziska nazwiska tych "genialnych" pomyslodawcow to oni potem powinni byc publicznie pietnowani jezeli ten gowniany pomysl zostanie zrealizowany na masowa skale i dojdzie do takiej samej sytuacji jak w USA, z grozba domina i katastrofy systemu bankowego. Zero tolerancji dla debilstwa top menagerow..., za ktorych bledy placi cale spoleczenstwo kiedy oni kasuja wysokie odprawy i bonusy mimo poteznych strat. Sebar sebar_rysiu@yahoo.co.uk Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dziadek Bankom w Polsce potrzebne będą miliardy zł. Z w.. IP: *.label.pl 14.04.08, 10:02 Coś mi tu śmierdzi powtórką z USA. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dziadek Bankom w Polsce potrzebne będą miliardy zł. Z w.. IP: *.label.pl 14.04.08, 10:09 Na mój ograniczony rozum to raczej powinno wyglądać tak : Brak pieniędzy na udzielanie masowych kredytów to wzrost ceny kredytu i wówczas liczba chętnych spada niestety ale pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć – drogi pienądz. Ja sam bym się nie zapożyczył żeby pożyczyć innemu, bo bym nie mógł spokojnie spać. Przecież jest przykład z USA gdzie się ten łańcuszek w końcu przerwał. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: donawan Bankom w Polsce potrzebne będą miliardy zł. Z w.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.04.08, 10:15 To szykuje nam sie mega-drukowanie i niezła inflacja przez złodziejski system bankowy, kredyty wpadną w ręce dużych firm i koncernów, spekulantów, kapitał ten spowoduje wysoką inflację a jedyne co odczuje zwykły Kowalski to wzrost cen i jak tu się dziwić ludziom że strajkują. Odpowiedz Link Zgłoś
gofret Bankom w Polsce potrzebne będą miliardy zł. Z w.. 14.04.08, 11:29 Czyzby pojawil sie nowy wybawca ala Nikodem Dyzma - krol zloty, mistrz obligacji zbozowych? :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bogo Brakuje kasy na Subprime IP: *.adsl.inetia.pl 14.04.08, 12:02 Skoro nie ma kasy tzn, że za mało zarabiają na obecnie udzielanych kredytach...jak ktoś nie ma kasy to albo bierze "krechę", albo modyfikuje politykę rozwoju i przyhamowuje trochę. Dziwne tylko, że wiedzac co dzieje się za oceanem nadal brną w ten shit...morons Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: as Czyżby straty banku przerosły wpływy ? IP: *.adsl.inetia.pl 14.04.08, 13:13 może ktoś coś wie , bank nie ma pieniędzy ciekawe zjawisko ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ernest Normalna rzecz. Bank polega właśnie na tym, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.08, 19:30 że nie ma pieniędzy. I bajka polega na tym, aby stado matołów żyło w przeknaniu, że jednak je ma i dzięki temu moze im pożyczyć. Boohhahaaa :) Obudź się chłopaku :) Bank ma może 5% tego czym obraca, a i to wątpliwe. Zabezpieczeniem kredytu jest inny kredyt i tak wkółko. Prawdziwa piramida, tylko że legalna. Odpowiedz Link Zgłoś
lava71 hmm... 14.04.08, 13:36 czy aby wzrok mnie nie myli? Brak pieniędzy w banku? Przecież za chwilę może się wydarzyć coś bardzo niemiłego. Swoją drogą ciekawe kto i za co sfinansuje nowe pomysły banków? Jakoś nie widzę chętnych do szybkiego i prostego umoczenia oszczędności. No to się zaczyna robić ciepło. Banki choć by chciały to i tak teraz nie mogą rozpętać nowej hossy kredytów hipotecznych. Odpowiedz Link Zgłoś
placebo99 Duże lokaty = duże kanty 14.04.08, 13:47 Każdy wie, że jak jakiś element ma kilkaset tysięcy na koncie to uczciwie tego się nie dorobił ale z cinkiciarstwa i przekrętów. Każdy z takimi lokatalmi powinien wyjaśnić skąd ma te pieniądze, bo wątpię, że z pensji. Nie można już tolerować ścierwoliberalizmu dla krętactw i złodziejstwa! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dziadek Re: Duże lokaty = duże kanty IP: *.label.pl 14.04.08, 14:51 Mam nadzieję że to taka żartobliwa prowokacja, bo jeżeli na serio to po prostu pierdo...lisz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nerwus Jest bardzo dobrze, ale nie beznadziejnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.08, 15:27 Ten artykuł ma i drugie, i trzecie dno. Jest to typowy "balon próbny". W połączeniu z kwileniem o grożącym nam "spekulacyjnym ataku walutowym" i prognozami "spowolnienia umacniania się złotówki", wnioski nasuwają się same. Może być niewesoło. Albo jeszcze gorzej. Co robić? Może ... dolary/euro i do bieliźniarki? Tylko kto ma dzisiaj w domu prawdziwą bieliźniarkę? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prawy Re: Jest bardzo dobrze, ale nie beznadziejnie IP: 212.160.172.* 14.04.08, 15:53 A może lokaty w bankach? Jak już zaczynają mieć kłopoty ze swoimi rezerwami to niedługo zaczną się kłopoty z wypłatą lokat klientów trzymających oszczędnoci w bankach. Jak banki same naważyli sobie piwa niech je wypiją za swoje, a nie za ciężko zapracowane oszczędności ludzi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: he he Bankom w Polsce potrzebne będą miliardy zł. Z w.. IP: 139.4.153.* 14.04.08, 15:48 O slabosci Polskich Bankow swiadczy to ze 100% kredytow hipotecznych udzielanych jest wedlog stopy zmiennej. O czms takim to na zachodzie nikt nie slyszal. Taka mala wiadomosc dla prezesow i innych czonkow zarzadow SWAP istniej cos takiego jak SWAP SWAP procentowy Czyli kontrakt wymiany !!! NO tak ale kto to potem bedzie hedzowal Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prawy Re: Bankom w Polsce potrzebne będą miliardy zł. Z IP: 212.160.172.* 14.04.08, 16:17 Zgadzam się z przedmówcą i zastanawiam się czy to zgodne z prawem sprzedawanie kredytów hipotecznych ze zmienną stopą procentową. Jak zwykły kowalski może świadomie podjąć decyzję wzięcia takiego kredytu jeśli nie zna jego całościowego kosztu na przełomie 30-40 lat. Bo w momecie podpisania umowy posiada zdolność kredytową, po kilku latach i po kilku podwyżkach stóp procentowych zdolność kredytową może stracić i ponosi wielkie ryzyko na przejęcie nieruchomości przez bank i wtopienie pieniędzy już spłaconych. A z drugiej strony to czy zwykły Kowalski jeszcze myśli skoro podpisuje tak lichwiarską umowę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pi3141592 Re: Bankom w Polsce potrzebne będą miliardy zł. Z IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.04.08, 13:54 > O slabosci Polskich Bankow swiadczy to ze 100% kredytow > hipotecznych > udzielanych jest wedlog stopy zmiennej. > Na pewno nie 100%. Ja osobiscie zmienilem kredyt hipoteczny na oprocentowanie stale troche ponad rok temu, jak akurat WIBOR byl w dolku. Nawet jesli bym jakims cudem byl jedyny w Polsce (w co nie wierze) to juz to nie jest 100%. Jakkolwiek zgodze sie, ze wskaznik jest bardzo *bliski* 100%. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kadi-lak Jak cmy do ognia. IP: *.nyc.biz.rr.com 14.04.08, 18:06 tak uwielbiacie te Ameryke nasladowac tylko wlasciwych wnioskow nie potraficie za Boga wyciagnac. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ernest Ale desperacja. Jak nie wyciągną skądś kasy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.08, 19:23 to się piramidka zawali. Pomimo lęku przed jakimś głębokim kryzysem, chciałbym, żeby ten chory system bankowo-finansowy się zawalił, bo cała ekonomia tylko by na tym zyskała. Nie znam nikgogo, kto wziąłby kredyt. Wszyscy się pukają w czoło. Weź kredyt, żeby zabezpieczyć następny kredyt udzielany następnej osobie. Absurd totalny. No i jeszcze przenajswiętszy Bank, który od tego momentu będzie twoim panem. Słabo się robi. Miło mieć luksus splunięcia na tych łaskawców. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alek Re: Ale desperacja. Jak nie wyciągną skądś kasy IP: 91.200.185.* 15.04.08, 09:39 Głupi jesteś. Zobacz jak to było zrobione w USA. Teraz, gdy istnieją banki centralne i system sie wali, to drukują na potęgę nowych pieniędzy i tracą wszyscy po równo (inflacja), a nie tylko ci co wzieli/udzielili kredyty i powinni dostać po dupie. Oczywiście ten system jest zły, ale kolaps nie jest dobrym dla obywateli rozwiązaniem zmiany. Odpowiedz Link Zgłoś