sylwia23k
20.01.09, 23:22
Córeczka ma 19 mieś.i mówi tylko mama,tata,to, i (nie ma)ma.Nic więcej nie
chce mówić dużo jej czytamy,opowiadamy jej różne rzeczy ,pokazujemy zwierzątka
mówimy jak się nazywają i jakie dźwięki wydają.Ale córka nic więcej nie chce
powiedzieć.Trochę się martwię bo mam przyjaciółki, które mają dzieci w
podobnym wieku i one powtarzają już dużo więcej pojedynczych słów.Dodam
jeszcze, że córka często gdy się bawi wysuwa dolną szczękę do przodu i potrafi
tak siedzieć albo chodzić nawet godz.Mała dostaje smoczek do spania wieczorem
ale go zaraz wypluwa jak tylko uśnie.Czy to może być powodem problemów z mową?