Dodaj do ulubionych

Idalia w praktyce:)

08.08.07, 08:37
Idalka ma już miesiąc i t.j. myślałam-jest sporo osób,które nie znają jej
imienia...
Pani przy rejestrowniu w urzędzie sprawdzała w swoim spisie.Jak gdzieś
dzwonię-przychodnie itp. często pytają-"a co to za imię?","polskie?","a skąd
je pani wzięła?".
Rekord zaś pobiły pani lekarka i pielęgniarka w prywatnej przychodni-miały
listę pacjentów i tam naszą Idalię Weronikę-jak weszłyśmy,patrząc na tę listę
mówią-"o przyszła mała Weronika",ja-"nie,Idalia", a one na to,że takiego
imienia nie ma,że nie można sobie samemu wymyślać imion,i że jak mi to w ogóle
je zarejestrowali...
Ale są też osoby,które normalnie przyjmują-"Idalia?-ładnie-Ida,
Idusia",ale to najczęściej ci,którzy jakąś znali lub gdzieś slyszeli to imię.
Mam nadzieję,że córeczka nie będzie miala nam za zle,ze tyle osób pyta o jej
imię,jest zainteresowanych nim bo go nie zna.
Pozdrawiam serdeczniesmile
Obserwuj wątek
    • gaudencja Re: Idalia w praktyce:) 08.08.07, 09:30
      Megi, najwyraźniej te osoby "Fantazego" nie czytały. Przy okazji,
      dobrze byloby zakupić tę książkę, zeby mała Ida ją znała.
      A lekarka z pielęgniarką kwalifikują się moim skromnym zdaniem do
      skargi pisemnej na właściciela przychodni, który nie wie, jak się
      odnoszą do pacjentów. To coś niesłychanego. Są od leczenia dzieci, a
      nie od zmieniania im imion.
      • mal_art Re: Idalia w praktyce:) 08.08.07, 12:39
        No cóż, niemili czy nietaktowni ludzie będą się zdarzali na drodze życiowej
        małej Idalii, podobnie jak by było, gdyby nazywała się Anią czy Julką. Nie
        przejmujcie się za bardzo, imię jest piękne.
        A panią doktor i panią pielęgniarkę zapytajcie może przy okazji o znajomość
        wielkiej literatury romantycznej, niech się zawstydzą troszeczkę. Albo może
        tylko podpowiedzieć im zdrobnienie Ida? Ono chyba nie budzi takiego zdziwienia?...
        Ale rzeczywiście ich zachowanie jest b. niestosowne.
    • Gość: Dee Re: Idalia w praktyce:) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.08.07, 13:33
      Idalia to bardzo ładne imię. Nie przejmuj sie tym co powiedzialy
      te "znawczynie". Oczywiscie były bardzo niegrzeczne i nietaktowne.
      Powinny zając sie swoją pracą a nie komentowaniem imion dzieci.
    • koza_w_rajtuzach Re: Idalia w praktyce:) 08.08.07, 15:21
      z czasem będzie lepiejsmile.
      Też na początku nasłuchałam się różnych komentarzy. Teraz nikt już nie komentuje
      źle imienia mojego dziecka smile. Ludzie za to ją zapamiętują i sądzę, że imię jej
      to ułatwia.
    • Gość: Malwina Re: Idalia w praktyce:) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.07, 19:58
      Wasza Idalia nosi naprawdę bardzo bardzo ładne imię. Z chęcią sama
      nadałabym je córuchnie. smile
      Reakcja lekarki i pielęgniarki bardzo źle o nich świadczy. Nawet
      jeśli wcześniej nie spotkały się z Idalią wypadałoby zareagować
      inaczej i oszczędzić sobie komentarza.
      • abiela Re: Idalia w praktyce:) 08.08.07, 20:02
        Zgadzam się z dziewczynami, że lakark ai pielęgniarka zachowały się niestosownie
        i IMO powinnaś im to dac do zrozumienia.
        • koza_w_rajtuzach Re: Idalia w praktyce:) 09.08.07, 09:35
          a ja jestem ciekawa megi co odpowiedziałaś lekarce?
    • megi79 Re: Idalia w praktyce:) 10.08.07, 08:36
      Mój problem polega na tym,że odpowiednią ripostę wymyślam zazwyczaj już po
      fakciesadLekarce i pielęgniarce powiedziałam,że imię istnieje,nawet nosi je ponad
      500 Polek i że jest w książce z imionami.Jednak one się podśmiewały jakby mi nie
      uwierzyły i robiły przemądrzałe miny i uwagi przez całą wizytę(nie tylko
      dotyczące imienia,ogólnie).Niestety już więcej tam nie pójdę,bo jak wizyta
      kosztuje 90zł można by się spodziewać lepszego traktowania pacjentów.
      Pozdrawiamsmile
      • Gość: Dee Re: Idalia w praktyce:) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.07, 08:52
        megi79 napisała:
        Mój problem polega na tym,że odpowiednią ripostę wymyślam zazwyczaj
        już po
        > fakcie

        Kurcze Meg, mam tak samowink
    • agi40 Re: Idalia w praktyce:) 10.08.07, 09:35
      Megi, Idalia to przepiekne imie, jest na mojej liscie:o)

      Zachowania lekarki i pielegniarki jest po prostu NIE DO POMYSLENIA,
      niby mi sie wydaje, ze tak daleko od Polski nie jestem, ale zawsze
      mnie takie rzeczy szokuja.

      Co do akceptacji imienia. Jedna znajoma (starsza i nieco
      konserwatywna osoba)powiedziala mi niedawno: "kuzynka nadal coreczce
      imie Idalia, na poczatku wydawalo mi sie dziwne, a teraz tak sie
      przyzwyczailam i polubilam to imie!"

      Mysle, ze podobnie bedzie z czasem w Twoim otoczeniu.
      A na to nieprzyjemne dziwowanie sie, pytaj ludzi, co mieli z
      polskiego w szkole i odsylaj do lekturysmile)
    • Gość: megi79 Re: Idalia w praktyce:) IP: 212.180.145.* 10.08.07, 10:42
      Dzięki za pocieszaniesmile
      Imiona Twojej córeczki też są śliczne-Amelia b.mi się podoba(ze względu na
      filmsmile,tylko niestety jest mocno popularne w Polsce.A Charlotte należy do moich
      ulubionych imion zagranicznych(obok Scarlettsmile
      A ta kuzynka znajomej to nazwała córkę Idalia w Polsce?
      POZDRAWIAM Wszystkich
      • asidoo Re: Idalia w praktyce:) 10.08.07, 11:31
        Mnie się to imię podoba, ale mój mąż słyszy Italia i uznał, że to głupie imię,
        bo kojarzy się z nazwą państwa.
        Ja jednak popieram ten wybór. A jestem ciekawa jak pielęgniarka i lekarka swoje
        dzieci ponazywały.
      • agi40 Re: Idalia w praktyce:) 10.08.07, 11:51
        Tak,w Polsce, mala Idalia ma 2,5 roku.
        Bedzie dobrze, zobaczysz:o)
      • agi40 Re: Idalia w praktyce:) 10.08.07, 20:01
        Tak, wiem o tej popularnej Amelii w Polsce - jeszcze Ci chcialam napisac, ze tu,
        gdzie mieszkam wlasnie Amelia wywolywala zdziwienie (okazuje sie, ze...Niemcy
        bardziej znaja forme Amalia, z kolei rzadsza w Polsce! Zdarzyly nam sie juz
        nawet takie bledy w korespondencji)
        Natomiast kiedy w tym roku bylismy w Hiszpanii, imie bylo przyjete calkiem
        naturalnie, choc uswiadomiono mnie, ze raczej jest obecnie w Hiszpanii malo
        nadawane (mniej, niz Noelia, ktora tez mi sie bardzo podoba).
        Bardzo ciekawe sa te roznice.
        jak widac z sasiedniego watku male Idalki sa i beda i bardzo dobrze. A swoja
        droga mam nadzieje, ze nie podziela losu Amelii i pozostana oryginalne, choc
        ludzie sie juz dziwic tak nie beda.
    • ankaiw Re: Idalia w praktyce:) 10.08.07, 11:39
      Hmm, mnie Idalia brzmi tak zwyczajnie, najnormalniejsze imię pod
      słońcem , do tego bardzo dziewczęce, śliczne.
    • izuniabielas Re: Idalia w praktyce:) 10.08.07, 12:32
      moze i to piękne imie, ale z epoki literatury romantycznej! ja
      jestem przeciwna wszelkim udziwnieniom. Moim zdaniem to usilne
      starania ku wyjątkowości. Ale po co? Jest tyle pięknych imion. Po co
      wam te Scarlett, Idalie, Charlotty, Demetrie... Co o tym będą
      myslały wasze dzieci. Chyba nie będą zachwycone. Ja
      bynajmniej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • mal_art Re: Idalia w praktyce:) 10.08.07, 13:11
        Izuniu! Masz coś przeciwko literaturze romantycznej?
        Nie twierdzę, że imiona z tej epoki muszą się każdemu podobać (ja za swoim
        średnio przepadam, a był czas, kiedy zamieniłabym nawet na Kleopatrę), ale to
        rodzice mają prawo do wyboru imienia dla swoich dzieci (a nie dzieci, jak już
        urosną) - a tu dyskutujemy też nad różnymi imionami czysto teoretycznie (choćby
        dlatego, że trudno mieć tyle dzieci, ile imion nam się podoba wink)
        A w czasach, gdy triumfują różnej maści Dżesiki i Nikole, a najpopularniejsze
        imiona dla małych dziewczynek to Klaudia, Oliwia i Wiktoria, miło pogadać o
        imionach z całkiem innej beczki, z innej epoki, wywołujących całkowicie inne
        skojarzenia. I sporej liczbie ludzi może zależeć na nadaniu swoim dzieciom
        imienia odwołującego się do tradycji romantycznej/średniowiecznej/antycznej czy
        jakiejkolwiek innej, za to niebanalnego i niespotykanego. Idalia do takich
        należy, a przy tym nie odbieram jej jako skrajnie niepraktycznego imienia "na
        nagrobek" (bez zdrobnień, bez możliwości zabawy imieniem, nadającego się
        wyłącznie dla dojrzałej kobiety, a nie dla małej dziewczynki).
        Pozdrowienia dla malutkiej Idalki i Jej Mamy!
        Malwinka
        • Gość: megi79 Re: Idalia w praktyce:) IP: 212.180.145.* 10.08.07, 15:06
          Dzięki MalwinkosmileMy też Cię pozdrawiamy
      • Gość: megi79 Re: Idalia w praktyce:) IP: 212.180.145.* 10.08.07, 14:43
        Moim zdaniem Idalia/Idalka nie za mocno różni się w brzmieniu od popularnego
        Natalia/Natalka.A zdrobnienie Ida nikogo nie dziwi i jest podobne do modnych
        teraz imion typu Pola,Nina,Iga,Lena.Zaś Scarlett czy Charlotte nadalabym
        wyłącznie mieszkając zagranicą.
        Moje córki mają na 2-gie imiona-imiona z 1-szej 10-tki teraz
        najpopularniejszych(Maja i Weronika)i w razie niezadowolenia z 1-szych,mogą
        używać 2-gichsmile
    • majarzeszow Re: Idalia w praktyce:) 10.08.07, 15:58
      i nam sie szykuje Idalia - wiec z ciekawoscia przeczytalam watek.
      panie w przychodni i to do tego prywatnej - zgroza...

      maja i
      • Gość: megi79 Re: Idalia w praktyce:) IP: 212.180.145.* 10.08.07, 17:23
        Druga Idalkasmile
        A jak dacie na drugieimię?
        Pozdrawiamy,mama 3,5 letniej Lili i małej Idy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.