Dodaj do ulubionych

Co z ta Paricia Cornwell?

24.10.05, 19:26
Czytam wlasnie jedna z jaj ostatnich powiesci {wyd.2003)" Blow Fly" ,jedna
z glownych bohaterek udaje sie z misja dedektywistyczna do Polski,do
Szczecina,{ z ktorego ja pochodze}i takie oto kwiatki: ...Bardzo malo
swietnosci zostalo przywrocone Szczecinowi po II-ej WS,kiedy to Hitler
zdecydowal usunac Polske i jej mieszkancow z mapy{ Europy}
J Jest niemozliwoscia zarobic tu na wzgledne zycie.Kilku tylko moze
pozwolic sobie na ladny dom ,samochod,dodre ubrania i ksiazki{!}czy pojechac
na wakacje...."},no gdyby to napisala p.Cornwell w roku powiedzmy 53,to
rozumiem,chociaz Szczecin przed wojna byl niemiecki,ale teraz w 2003 takie
bzdury wypisywac!I ja wiem, ze jej ksizki to nie podreczniki historii tym
niemniej jakos malo mi sie juz chce te jej ksiazki czytac.
Obserwuj wątek
    • baba67 Re: Co z ta Paricia Cornwell? 24.10.05, 20:36

      Okropne bzdury tam powypisywala- nie wiadomo skad wzial sie tam... czarny rynek
      dolarowy- jest rok 2000.Tam wyraznie byl SIDE MARKET-co to w ogole jest ?
    • ben-oni Re: Co z ta Paricia Cornwell? 25.10.05, 12:33
      Ludzie , nie czytajcie takich g... bo sobie uszkodzicie mózgi . Szczerze mówiąc
      to ja nawet nie wiem gdzie takie dyrdymały można spotkać . Skąd wy bierzecie te
      zabawki ?
      Jakaś kucharka z Leeds ( jedna z tych co to przeczytają dwie książki i są
      przekonane , że trzecią muszą napisać same ) wypisuje głupoty a wy się
      denerwujecie .
      • Gość: mica1 Re: Co z ta Paricia Cornwell? IP: *.jamsis01.sc.comcast.net 25.10.05, 16:28
        No wiesz ben-oni,nie zawsze ma sie ochote na Dostojewskiego czy Pintera.
        Patricia Cornwell napisala sporo ksizek i zdobyla wiele nagrod w swojej
        oczwiscie kategorii(Edgar Award,czy chocby brytyjska Gold Dagger Award),jest w
        Stanach popularna i zarobila sporo na swoich ksiazkach.Wymagalo by sie od niej
        wiec troche rzetelnosci w podawaniu faktow.Mnie najbardziej irytuje to,ze
        utwierdz Amerykanow w tym bzdurnym postrzeganiu naszego kraju jako
        brudneg,zacofanego kraju,bedacgo ciagle czescia Rosji,nie mowiac o mojej
        urazonej dumie lokalnej. To tylko tyle
        • ben-oni Re: Co z ta Paricia Cornwell? 26.10.05, 13:01
          Co do Amerykanów to nie mam złudzeń . Ich znajomość swiata ogranicza się do
          rozmiarów ekranu telewizyjnego .
          Co do p. Cornwell , to jej sukcesy marketingowe moga robić wrażenie na
          księgowych a nie miłośnikach dobrej książki . Rozumiem , że dzielisz literaturę
          na trudną ( klasyka ) i łatwą ( czytadła ) . Czytadła nie wymagają wysiłku
          intelektualnego więc stanowią "łyk czystej wody po tranie literatury
          ambitnej" . Pomijając fakt , że mnie czytanie Dostojewskiego czy Joyce'a bawi ,
          to czytadła źle napisane męczą mnie okrutnie . Jeśli p. Cornwel lekceważy cię
          jako czytelnika , obraża swą głupotą i jest tak leniwa , że nie chce się jej
          poznać miejsc które opisuje , to nie wmówisz mi , że to dobra pisarka .
          Czytadła też mogą być dobrze napisane . Spróbuj : Chesterton ( sensacja i
          kryminał ) , Fuks ( j.w. ) , Warszawski ( s.-f. ) , Coelho , Gary , Meyrink (
          horrory - b. popularne na początku XX w. ) , Updike , Irwing , Sender ,
          Cofińo , Murdoch ( b. pop. w GB ) , Christie , Simenon .
          Nie przyzwyczajaj się do bylejakości bo to dziedziczne ! Nie rób tego swoim
          potomkom .
          • Gość: mica1 Re: Co z ta Paricia Cornwell? IP: *.jamsis01.sc.comcast.net 26.10.05, 15:32
            Dzieki ben-oni za liste,zapomniales o Le Carre i Greenie.A jesli dobrze
            przeczytales moj post ,to ja wlasnie przestalam ja lubic.bye
    • Gość: lukrecja Re: Co z ta Paricia Cornwell? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.10.05, 13:06
      a tak lubię jej książki
      jeśli to prawda (w co wierzę ) to trochę się zawiodłam !
      nawet kryminały nie zwalniają od obowiązku realności świata opisywanego
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka