Dodaj do ulubionych

Górny adriatyk.

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.05.05, 19:57
Witam.
Proszę o radę jaką miejscowość wybrać na pierwszy pobyt we Włoszech z małymi
dziećmi w górnym adriatyku (okolice Wenecji). Myślę o Lido Di Jesolo. A może
macie jakieś lepsze propozycje. Pragnę spędzić udane pierwsze od dłuższego
czasu wakacje. Jadę w terminie 23 lipca na 2 tygodnie. Z góry dziekuje.
Obserwuj wątek
    • Gość: Monik@ Re: Górny adriatyk. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.05, 20:37
      Cześć

      Pomimo że wiele osób krytykuje miejscowości typu Lido di Jesolo, Cavallino, czy
      Rimini ja i tak pojadę w tym roku właśnie do Jesolo. Wyjeżdżam 15 lipca (bo
      chcę się załapać na święto w Wenecji - Redentore, w sobotę 16 lipca). I też
      jadę na 2 tygodnie. Mało tego będę tam już po raz trzeci. To jest typowo
      turystyczna miejscowość, całe mnóstwo lokali, pizzeri, dyskotek, park wodny
      aqualandia ( możesz zobaczyć ich stronę www.aqualandia.it). Z czystością wody
      to jest tam średnio, ale woda cieplutka. Jakbyś chciała wiedzieć coś więcej to
      możemy pogadać na gg.

      pozdrawiam

      Monik@
      • Gość: gosela Re: Górny adriatyk. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.05, 20:59
        Co to za święto w Wenecji ??
        Napisz coś więcej.
        • ennka Re: Górny adriatyk. 16.05.05, 22:27
          Lido di Jesolo ,w lipcu ,z dziećmi,jak najbardziej.
          Byłam juz 4 razy i pewnie jeszcze pojadę.
          Z Polski ,jest tam stosunkowo niedaleko /1350km z W-wy/.Duża ,piaszczysta
          plaża ,morze ciepłe.Woda troche mętna , bo niedaleko laguna wenecka.Kąpać można
          się bez obaw, bo żadne świństwo w tym nie pływa.
          Myślę ,że będziecie zadowoleni i dzieci również.
          Czy jedziecie z jakiegoś biura , czy na własną rękę ?
          Życze udanych wakcji.
          • ennka Re: Górny adriatyk. 16.05.05, 22:32
            Acha, dodam ,że chyba wszystkie kurorty nad Adriatykiem wyglądają dość podobnie.
            Szrokie plaże ,wzdłuż nich hotele, deptak przez środek miejscowości,mnóstwo
            różnych lokali.No i tłumy turystów.
            Nie każdy to lubi ,ale mnie nie przeszkadza.Jestem zwierze stadne.
        • Gość: Monik@ Re: Górny adriatyk. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.05, 23:59
          Tu możesz trochę poczytać o Redentore
          www.comune.venezia.it/turismo/feste/redentore/home.asp
          16 lipca jestem tam na 100% :)
    • ortodox Re: Górny adriatyk. 16.05.05, 23:17
      Czy nie sądzicie, że takie miejscowości jak Lido di Jesolo czy Rimini
      należało by raczej nazywać miejscowościami typowo wypoczynkowymi
      a przebywających tam ludzi wczasowiczami? To rozróżnienie określeń
      turystyczny i wypoczynkowy może nie jest zawsze łatwe a czasem nawet
      nie celowe, jednak przy Lido di Jesolo wątpliwości raczej być nie powinno.
      Jak myślicie?
      • vojager29 Re: Górny adriatyk. 17.05.05, 07:51
        mysle, ze nie masz racji uzywajac okreslenia "turysta", turysta jest lub moze
        byc kazdy, kto opuszcza domowe pielesze
        turysta mozna takze byc stacjonarnie tzn. wracac co wieczor w to samo miejsce
        i turysta jest nie tylko ten, ktory przemieszcza sie z dnia na dzien w inne
        miejsce
        mozliwe, iz okreslenie TURYSTYKA mocno sie zdewaluowalo w stosunku do
        pierwotnego znaczenia, kiedy to dotyczylo raczej tylko "pieszych, gorskich
        wedrowek z ciupaga"
        osobiscie jade na urlop a nie na turystyke, niezaleznie od tego w jakiej formie
        bede go realizowal, aktywnie czy pasywnie ale do Italii rokrocznie przyjezdza
        miliony TURYSTOW a nie urlopowiczow





        • Gość: filolog Re: Górny adriatyk. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.05, 23:07
          Słownik języka polskiego pod hasłem turystyka podaje:
          „Zorganizowane zbiorowe lub indywidualne wyjazdy poza miejsce stałego
          zamieszkania, wędrówki po obcym terenie, mające cele krajoznawcze lub
          będące formą czynnego wypoczynku”
          To, że dzisiaj to słowo jak twierdzi Vojager29, się zdewaluowało, to właśnie
          za sprawą niepoprawnego używania zamiennie za: urlop, wypoczynek, wczasy... .
          Zdecydowanie jednak znaczenie tych słów jest odmienne.
    • Gość: greg Re: Górny adriatyk. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.05, 20:18
      fajna jest chioggia . kemping europa. blisko do morza.
    • Gość: greg Re: Górny adriatyk. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.05, 20:21
      www.viamichelin.com/viamichelin/gbr/tpl/hme/MaHomePage.htm to jest "
      opracowywacz" podróży

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka