Dodaj do ulubionych

NO WRESZCIE urodzilam :)))

29.03.05, 16:04
W nocy 19 marca przyszla na swiat moja coreczka Wiktoria :) ( 2820/51).
Rodzilam w szpitalu miejskim. Pobyt oceniam dosc dobrze. Przy porodzie mialam
super polozne i lekarza podobnego do Van Damme'a ;D Rodzilam ok 6 godzin
silami natury. Przy porodzie daja rozne znieczulenia ( w tym glupiego jaska,
po ktorym smacznie spalam pomiedzy skurczami ;D ). Warunki sanitarne w
szpitalu sa dobre, jedynie to troche dziwnie, ze np trzeba miec swoje sztucce
do jedzenia, kubek itp.. ( na pierwsze sniadanie zjadlam suche kanapki z
wedlina, bo nie mialam czym posmarowac chleba.. ) Ale o dzieci dbaja dobrze,
polozne - wiadomo - sa rozne, wiec zalezy na jakie sie trafi, ale ogolnie
oceniam je pozytywnie. Tylko dziewczyny, jesli chcecie sie czegos dowiedziec,
nauczyc o pielegnacji dziecka, to PYTAJCIE ich o to, bo to jest taka masowka,
ze im nie przychodzi do glowy kazda z was brac do kapieli i tlumaczyc : 'tak
myjemy, tak zawijamy pepek itd.. ' One to robia w dwie minuty i 'ida ' dalej,
dlatego jesli checie aby wam cos pokazaly czy pomogly, to im to po prostu
powiedzcie - wtedy chetnie pomoga i pokaza.
Ogolnie opieke w tym szpitalu oceniam pozytywnie, jakbyscie mialy jakies
konkretne pytania, to chetnie odpowiem, tylko prosze nie zlosccie sie, jesli
nie bedzie to od razu na drugi dzien ;) bo nie zawsze jest czas aby usiasc do
komputera...
Pozdrawiam Was i wasze brzuszki, trzymam kciuki za latwe i szybkie porody i
zycze szczescia :))) Marta
Obserwuj wątek
    • paris4 Re: NO WRESZCIE urodzilam :))) 29.03.05, 21:41
      Gratuluję i życzę zdrówka Tobie i Maleńkiej:)))))
    • isabelka20 Re: NO WRESZCIE urodzilam :))) 30.03.05, 15:06
      Marti kochanie ty juz wiesz ze ja sie ciesze :)
      Za to ja bylam dzis na usg i moja mala zdrowiutka wazy 2300 w 34tyg i wcale nie
      pcha sie na swiat :)
      Ale pamietaj spacer jeszcze w maju
      Pozdrawiam mamusie i Wiktorie :)
      iza z Oliwcia
    • magduss Re: NO WRESZCIE urodzilam :))) 30.03.05, 18:05
      Gratulacje!!!! Dużo zdrowia dla Was! Fajnie że masz juz swoją kruszynkę w ramionach :)) Magdus i Majowa Niespodzianka
      • agus1975 Re: NO WRESZCIE urodzilam :))) 30.03.05, 20:14
        GRATULACJE!!!!! Ja też chciałabym mieć już swoją Maję i przede wszystkim mieć
        za soba poród. Pierwszy raz słyszę o głupim jasiu podawanym w czasie porodu:/.
        Czy w szpitalu miejskim podaja to na życzenie, czy kazdemu jak zwykłe
        znieczulenie. Trzymajcie się obie cieplutko i pozdrawiam serdecznie.Aga
        • martiii Re: NO WRESZCIE urodzilam :))) 31.03.05, 16:48
          >Pierwszy raz słyszę o głupim jasiu podawanym w czasie porodu:/.
          > Czy w szpitalu miejskim podaja to na życzenie, czy kazdemu jak zwykłe
          > znieczulenie.
          Wiesz co, chyba to takie ' standardowe ' znieczulenie, bo nikt mnie nie pytal
          czy je chce, ale tez nie wiem tego na pewno - moze za bardzo sie darlam... ;D ;D
          A wszystkim dziekuje serdecznie za gratulacje i trzymam za was kciuki :) M
          • myszunia1982 Re: NO WRESZCIE urodzilam :))) 31.03.05, 20:27
            ja rodzilam 5 lat temu i sie nie darlam a chodzilam z krwawieniem i mi tez dali
            wydaje mi sie ze oni daja dla swietego spokoju bo mnie nic nie bolało a jak
            lazilam to musieli lazic za mna
        • kropka1907 Re: NO WRESZCIE urodzilam :))) 01.04.05, 09:46
          Ten "głupi jaś" to pewnie lek o nazwie dolargan. Jest to morfinopodobny środek
          stosowany przy silnych bólach. Jest po nim osłabiona sprawność psychofizyczną.
          To coś podają przy porodach w każdym szpitalu. Z tego co mówiła nam położna w
          szkole rodzenia ten środek jest podawany wtedy, gdy nie skutkują inne, słabsze
          leki przeciwbólowe. W miejskim można dostać też znieczulenie w kręgosłup za
          dodatkową opłatą (około 500 zł)ale wcześniej trzeba umówić się indywidualnie z
          anestezjologiem.
          • paris4 Re: NO WRESZCIE urodzilam :))) 01.04.05, 13:41
            Piersze słyszę, że dolargan podaje się standartowo w każdym szpitalu. Ja na
            pewno nie wyrażę na to zgody....
            • kropka1907 Re: NO WRESZCIE urodzilam :))) 01.04.05, 15:05
              Nie napisałam, że go podają standardowo - tylko, że jest podawany wtedy, gdy
              nic innego nie skutkuje a ktoś chce jeszcze coś przeciwbólowego (można go wtedy
              podać). Z tego co mówiła położna po podaniu tego środka dziecko może być (ale
              nie musi) ospałe i przez jakiś czas może nie reagować w prawidłowy sposób na
              bodźce.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka