Dodaj do ulubionych

Kto był grabarzem polskiej lewicy?

27.08.06, 19:40
Takie pytanie postawił swoim interlokutorom Ryszradowi Bugajowi,Leszkowi
Millerowi i Słowomirowi Sierakowskiemu Cezary Michalski.
Ciekawy panel dyskusyjny, który oznacza nie mniej ni więcej tylko to, że nie
ma szans na zjednoczenie polskiej lewicy dziś a nawet w najbliższym czasie.
Oczywista moze byc zjednoczenie SLD, "SDKPiL" i PD ale to tylko akcja mająca
zapobiec totalnej klęsce aby przetrwać.
Beznadziejny jest nawiedzony S.Sierakowski.Nawiedzony bo reprezentuje
skrajnie liberalną obyczajową lewicę .L.Miller nie wnosi do dyskusji nic poza
swa mantrą o tym , ze to on i jego formacja wprawadziła Polskę do EU a to
wymusi modernizację RP.Najbardziej zrównoważone stanowisko zajmuje Ryszard
Bugaj, do którego nie przeczę jako przedstawiciela lewicy posierpniowej mam
najwięcej sympatii.R.Bugaj pomimo , ze uczestniczył w warszawskiej paradzie
równosći - to ma do liberalnych pod względem obyczajowym bardzo duzy dystans -
tzn. opowiada się za tolerancją w tej sferze ale bez małżeństw
homoseksualnych.Ponadto zdecydowanie prezentuje swa opinię o lewicy i
jednoznacznie wskazuje, ze grabarzem polskiej lewicy jest siedzący obok niego
Leszek Miller.
Z całego tego panelu dyskusyjnego widać, że lewica w RP ma przed sobą
długą drogę do odzyskania dawnej pozycji - nie ma bowiem szans aby lewica
postkomunistyczna wraz z lewica postsolidarnościowa i nawiedzoną nową
lewicą "obyczajową " miała się zjednoczyć - zbyt duzo te formacje dzieli
jesli chodzi o spojrzenie na ekonomię , sferę obyczajowości czy wreszcie na
kwestie socjalne...
Obserwuj wątek
    • douglasmclloyd Tylko i wyłącznie Miller nt 27.08.06, 19:42
      • jorge.martinez Re: Tylko i wyłącznie Miller nt 27.08.06, 21:28
        Zgadzam się. Leszek pokazał jak się kończy (wykańcza) partię, która w wyborach
        osiąga 40% poparcia.
        • entefuhrer Wyłącznie ? Bzdura - ojców takiego sukcesu... 28.08.06, 02:14
          ...jest zawsze więcej ;-)
    • sierota.po.ud Olek-komsomolec Kwaśniewski. 27.08.06, 19:43
      i dupowkrętne media.
    • precz.z.preczem Re: Kto był grabarzem polskiej lewicy? 27.08.06, 19:45
      Kim by nie był, to zrobił świetnie, choć pewnie nie miał takiego zamiaru.
    • dr.szfajcner Tak sie rodza PiSSowskie autorytety 27.08.06, 19:49
      camille_pissarro napisał:

      > Nawiedzony bo reprezentuje
      > skrajnie liberalną obyczajową lewicę

      camille_poissarro napisal ze jeste nawiedzony,
      to znaczy ze jest nawiedzony.
      - Bez jednego slowa uzasadnienia.

      Albo kolejny co "wie lepiej", albo mu kazali tak napisac.
      • terraincognita Re: Tak sie rodza PiSSowskie autorytety 27.08.06, 19:54
        MAREK TWAIN PISAL, ZE WIADOMOSCI O JEGO SMIERCI SA MOCNO PRZESADZONE...
    • ubu_roy Re: Kto był grabarzem polskiej lewicy? 27.08.06, 19:53
      Jaruzelski i jego minister do spraw wyznan Adam Lopatka.
    • pandada po co komu takie teksty? 28.08.06, 00:03
      najmniej lewicowy jest Bugaj, zatem to lewica dobra. Najbardziej lewicowy Sierakowski nawiedzony?

      To, ze Sierakowski nie oszukuje i jest konsekwentny ideowo, to nie jest zadne nawiedzenie czy opetanie.

      Bugaj i Miller to nie lewica.
      • mysz_polna5 Re: po co komu takie teksty? 28.08.06, 00:33
        pandada napisał:


        > Bugaj i Miller to nie lewica.



        ********************************************************************************


        Uprzejmie prosze mnie oswiecic, nawet za pomoca zarowki;)))))))))))

        Mam 3 pytania proste:

        1. Co to jest dzisiejsza lewica?
        2. Jaki ma program?
        3. Do czego dazy, czyli jakie cele chce osiagnac?

        Bede wdzieczna za odpowiedz :)))))))! Ha!
        • pandada dzisiejsza lewica 28.08.06, 20:26
          1. na swiecie
          - pacyfizm
          - wielokulturowosc
          - pomoc socjalna

          Miller do tego nijak nie pasuje - likwidowal Fundusz Alimentacyjny, zamrazal
          emerytury, wprowadzil liniowy CIT, wspieral pralata Jankowskiego, wysylal
          wojska do Iraku
    • jaa_ga Rywin n/t 28.08.06, 00:16

      • dr.szfajcner Raczej Michnik :-) 28.08.06, 01:58
        jaa_ga napisała:

        >
      • camille_pissarro Afera Lwa Rywina była tylko przysłowiowym 28.08.06, 20:09
        gwoździem do trumny, nic ponadto , regres zaczął sie zdecydowanie
        wcześniej.Gdyby to była tyko "afera Rywina" jak chce np. Leszek Miller tro
        sprawa byłaby za prosta.
        "Wszystko jest piękne, wystarczy tylko umieć dobrze spojrzeć" /Camille~Pissarro/
    • homosovieticus Grabarzami polskiej lewicy byli aparatczycy 28.08.06, 06:36
      partyjni stanowiący trzon reżimu Generala Jaruzelskiego.
      • o_o.o_o Eee tam! Komunę jak wiadomo rozwaliły wtyczki 28.08.06, 06:55
        Solidarności w PZPR.
        • homosovieticus To "Solidarność" byla infiltrowana przez komusze 28.08.06, 07:05
          sluzby bezpieczeństwa a nie partia przez "Solidarność" jelopo politykujacy.
    • zapijaczonyryj Czas.Po prostu się przezyła 28.08.06, 07:34
      i afera Rywina jako gwóżdz do trumny
      • homosovieticus Dopóki jest miejsce na wyzysk i przemoc 28.08.06, 14:11
        kapitałową dopoty jest miejsce na klasyczna lewice.
        • camille_pissarro Re: Dopóki jest miejsce na wyzysk i przemoc 28.08.06, 19:16
          Sprawa wbrew pozorom nie jest taka prosta w zglobalizowanej gospodarce.
          Lewica jako ta opcja polityczna , która ma dbac o zdobycze socjalne ludzi pracy
          nie moze jednoznacznie adsresować swoich żadań i przestrzegania prawa pracy gdy
          kapitał nie jest usytowany w konkretnym miejscu - mam tu na myśli państwo
          narodowe.Taka sytuacja miała miejsce na przełomie i poczatku XX wieku , teraz
          gdy kapitał i korporacje sa zatomizowane i porozrzucone po całym globie nie
          jest juz tak prostu artykułować swoje postulaty...
          • homosovieticus Moim zdaniem nadal jest prosta 28.08.06, 21:25
            Korporacje finansowe mają swoje miejsce w przestrzeni a kapitalem porozrzycanym
            zawsze ktoś zarządza i do niego będą się zwracali Ci,którzy których nazywamy
            ludxmi pracy. Dobrze by bylo, moim zdaniem, żeby istnialy terytorialne( nie
            branżowe)związki zawodowe.
    • kapucynka9 Komunę rozwalił Prałąt, a wskrzesza ją Ojciec 28.08.06, 19:19
      Dyrektor, po to by mieć znanego mu wroga, a nie jakiegoś nowego.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka