broneknotgeld 05.12.08, 19:03 Sława Sowizdrzoła na Ślonsku niy mijo Konkursowi fraszki istny patronuje Nabrojić poradzi - dyć niy tragedyjo Ze szpasu sie czowiek tyż przeca raduje. Regulamin konkursu ---------------- Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
szwager_z_laband Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 05.12.08, 19:15 pszi okazji www.slonskogodka.com/Czytej.html Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 06.12.08, 11:13 Na Mikołaja =============== Z diobłym do mie prziszoł - pektorałym grozioł Wongel z łoszkrabinom na stole wyłożoł Diosek zaś łańcuchym ździeloł mie po dupie Ryczoł cobych przestoł szkryflać rymy gupie Jak mieli wyłazić jakby sie zmiyniyli Pedzieli skiż czego tak mie nawiydziyli Bo ze mojim szpasym idzie tyż łostuda I tropiom sie kajsik - czy do nieba póda. Odpowiedz Link
szwager_z_laband Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 06.12.08, 12:07 pektorałym = kryjom;) Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 06.12.08, 14:13 Rudzki dynkmal Sowizdrzoła??? Kwaśne wiśnie wcinoł -Tako mina mioł We "Wiśniowym Sadzie" Rzić chnet bydzie grzoł? Zicnie tam na ławce -Rudzian uraduje? Dyć łon ślonski humor Jako swoj traktuje! Odpowiedz Link
szwager_z_laband Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 06.12.08, 15:02 Antek z Franckym ryby chytou se na stawie Tera jo Ci powiym o "kawie na uawie" Downo downo tymu Slonzok miyszkou w Slonsku Kery melou kawa po ziarku-po konsku Kawa dalyj pije Slonzok za granicom Bo sie abszidowou z ludzmi za Brynicom Oni zasyfiyli i staw i Brynica Dwa miliony ludzi pituo za granica ... Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 06.12.08, 21:16 "Pitli" - takoś pedzioł Som bardzi szczyńśliwi? Czy Sowizdrzoł to wiy co nikerych dziwi? Odpowiedz Link
szwager_z_laband Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 06.12.08, 23:16 Szczynscie kozdy chyto jak ino poradzi Kery chyci prowda - tyn ci to sam zdradzi(?) Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 09.12.08, 11:23 Ano, ano - prowda "zdradzi" forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=34281&w=54533390&v=2&s=0 Dyć gupocie czy zaradzi? Odpowiedz Link
szwager_z_laband Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 09.12.08, 15:43 kozdy sondzi durch drugego a jo suchac niychca tego. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 09.12.08, 23:35 Z Sowizdrzołym tako bywo Że na koniec boki zrywo. Odpowiedz Link
alladyn15 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 10.12.08, 04:27 Sluchaj Bronek,hmm...a jakie sa przewidziane pieniezne nagrody?Nie mysl o mnie zle,ale od dluzszego juz czasu cierpie na blokade poetycko-pisarska.Brak motywacji chyba.Swiat idzie ku przepasci i tylko dzieki interwncji USA zrobi powazny krok naprzod.No i sluchaj,jakie sa te wygrane?Czy pisalem juz,ze mam tez powazna blokade finansowa? To jest probka mojej fraszki do polfinalow; Idzie Bronek idzie po Dzidzie, niby idzie,choc na dzidzie. Ile mozna byc na dzidzie jak sie idzie po Dzidzie? Podoba mi sie to co wymyslilem,doslownie ot tak,z glodu! Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 10.12.08, 09:34 Za fraszki Sowizdrzoł niy płaci Wystyknie że to sie niy straci A reszta jest w regulaminie Rym rośnie we ślonski dziedzinie Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 10.12.08, 20:05 broneknotgeld napisał: > Sława Sowizdrzoła na Ślonsku niy mijo Bronek, a co to jest za sowizdrzał slonski ? Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 10.12.08, 22:14 Rita, wiysz, pedzieć ło niym ślonski, to zdo sie za wiela, dyć przeca Sowizdrzoł i na Ślonzek zoglondnoł. Ta naszo "sowizdrzologjo" znojdziesz we takim wontku nasza-klasa.pl/forum/17/977/49Polecom. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 10.12.08, 22:15 Sowizdrzoł Ślonski Jedyn w Saksońji kajś był rodzony Choć pomarł ponoć w Holsztynie A my na Ślonsku swojego momy Niychej wieść ło niym niy minie Sowa mu znakym - to richtig wiycie Toż mondry nad podziw bywo Szprytu wystyknie na cołke życie Niyjedyn aże sie dziwo Zdrzadło tyż ze niym - przeca niy krziwe Prowda ci zowdy pokoże Choć czynsto gorzko ty jyj podziwej Cygaństwo niy dopomoże Dyć istny niy byłby Sowizdrzołym Jakby ze szpasym niy brojoł Kpina łonaczy we śmiych wesoły Tako łodbiyrej co skrojoł Ślonski bo ślonsko mo karlus dusza Gorko jak wongel na ruszcie To ło niym szrajbnońć tyż przeca musza Mury heresztow z niym kruszcie Bo wolność ducha szczyńście durś niesie W zdrzadle przeglondo tyż sowa Przi Sowizdrzole bardzi żyć chce sie Ze klynczek dźwigać durś z nowa Kto latoś "patynt" taki dostanie Mianym w dziedzinie rozblyśnie Na rudzkim forum zaś welowanie Głosy jak żdżałe som wiśnie. Odpowiedz Link
sloneczko1 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 10.12.08, 22:28 pytoł sie roz Sowizdrzoł baby co gyńś szkubała po co to robi,ona mu odpedziała,że te piorka dowo sie do zygowka i na niym sie śpi,wzioł Sowizdrzoł jedne piorko,położoł sie je pod gowa na kamiyń i usnoł, rano budzi sie z boloncom gowom i tak do siebie godo: jak te ludzie mogom na tela piorkach spać jak mie po jednym tak gowa boli? Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 10.12.08, 23:10 dobre Choc mnie się Sowizdrzał z kim innym kojarzy. Coś Sowizdrzała czytałam, ale co? Do jutra powinna sobie przypomnieć Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 11.12.08, 21:53 Mozna polegać na mnie jak na slowie Zawiszy, a więc przypomniałam sobie o sowizdrzale, czyli o jego aforyzmach. Znane są sowizdrzalskie aforyzmy. Słyszeliście cos o tym ? "Mój znajomy dopóty mówił o tym, że tylko głupi mają szczęście, aż się bogato ożenił." Widoczne rózna jest sowizdrzalska twórczość Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 11.12.08, 22:29 Hehehe - piykne, dejcie cosik jeszcze. Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 12.12.08, 21:51 Dom, co mom żalować, przecie mi nie ubandzie ;)))) zaro bandzie Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 12.12.08, 21:53 Aforyzmy Sowizdrzała, Bronek nie są tak imponujące, one są trudne. Wybiorę te lżejszego kalibru. "Nad główkami panienek widzą kochankowie świetlaną glorię, ojcowie drogi kapelusz" Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 12.12.08, 21:54 "Myśli są wolne jak ptaszyny - powtarzają sobie wróble i papugi" Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 13.12.08, 09:26 Papagaje w klotce! -Cygaństwo we godce. Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 13.12.08, 20:12 hehe, może Cię one natkną twórczo :) "Pochwała samotności, to najpiękniejsza balowa zabawa po północy." Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 13.12.08, 20:13 "Kłamstwa socjalne bywają czasem grube jak pięść i podobne do prawdy jak pieść do nosa". Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 13.12.08, 20:13 "Są jasne chwile w życiu, w których się tęskni do potęgi ciemnoty." Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 13.12.08, 20:14 "Kłócą się rozmaici, jak słuc jajko: czy z szerszej, czy z węższej strony; jedni zwą się optymistami, inni pesymistami, nie masz Kolumba." Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 14.12.08, 21:14 Nie spij Bronek, idzie nowe natchnienie ;) Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 14.12.08, 21:14 "Wielu jest miedzy najmłodszymi poetami tak zdolnych, że hymny do nocy potrafią pisać w samo południe." Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 14.12.08, 22:59 Możno jak słonka majom za wiela Marzy we ćmoku se sago frela. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 14.12.08, 23:00 Kalyndorz 2008-2010 Sztyrnoscie miesiyncy rok mo u nos prawie? W aglomeracyji yno to na jawie? Z grudniym we Bytomiu już jest Nowy Rok? A Zabrze na styczyń zrobiyło se skok? Muster z tego weźnie Polska ponoć cało Dwa miesionce wiyncy we roku - niymało Dugsze z tym na Wiejski bydom kadyncyje Coby czuć se zdrowo styknie komedyje. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 15.12.08, 16:14 Sowizdrzoła znać po tymu że tu szrajbnie coś do rymu? Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 15.12.08, 22:51 No to jesce :) "I psychiatrzy mają halucynację; najstraszniejszą ich halucynacją to świat bez obłąkanych." Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 15.12.08, 22:52 Abo to, to bydzie łatwiejsze: "Podobno i Prawda jest tylko kokietką uchylającą rozkosznie spódniczki." Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 16.12.08, 18:30 Ło ty prowdzie wiym forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28940&w=24498423&v=2&s=0 Bestoż taki rym. Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 16.12.08, 20:47 Jeszcze mom niezaskoro sowizdrzalskich aforyzmów :) Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 16.12.08, 20:48 "Słońce nowej sztuki wschodzi obecnie przynajmniej pięc razy dziennie." Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 16.12.08, 20:49 "Obok bogów narodowych, bożków lokalnych, są jeszcze bałwany epokowe." Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 17.12.08, 18:10 rita100 napisała: > Jeszcze mom niezaskoro sowizdrzalskich aforyzmów :) Skuli wolny woli Skowronek świyrgoli Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 17.12.08, 20:57 ;) to jest dobre "Niektórzy blagierzy tak pędzą szalenie na rumakach fantazji, że ich zaledwie cień prawdy dogania." Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 18.12.08, 16:12 Dziś Bronek będzie ostatni sowizdrzała aforyzm, ale za to jaki ? ;) Warto będzie czekać, czekać i czekać...... Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 19.12.08, 20:34 rita100 napisała: > Dziś Bronek będzie ostatni sowizdrzała aforyzm, ale za to jaki ? ;) > Warto będzie czekać, czekać i czekać...... Niy trza wygrywać, dyć ciyngym grać Ze tego radość we życiu brać Wystyknie czekać, nadzieja mieć Szczyńście w tym coby chciało sie chcieć. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 18.12.08, 19:03 rita100 napisała: > ;) to jest dobre > > "Niektórzy blagierzy tak pędzą szalenie na rumakach fantazji, że ich zaledwie > cień prawdy dogania." Prowda skiż ćmoka goni boroka? Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 18.12.08, 21:47 Bronek czekasz ? Powiedz kiedy będziesz gotowy do przeczytania tego sowizdrzalskiego ostatniego aforyzmu. Specjalnie dedykowany dla Ciebie :) Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 19.12.08, 20:30 Sowizdrzoła konkurs fraszki Chnetko se rozkulo nasza-klasa.pl/forum/17/977/77 Niy trza tymu czyjiś łaski Rym ślonski niy fulo Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 19.12.08, 21:32 No jesteś, witaj na FGGG Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 19.12.08, 21:32 "Kto chce czytać aforyzmy, ktore by mu się zupełnie podobały, musi je sam pisać." ;))))))) Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 20.12.08, 09:38 Kto chce żyć w stolicy fraszki Tyn niy czeko czyjiś łaski. Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 20.12.08, 20:16 Stolica fraszki dobrze fedruje i każdy jo przecie miłuje. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 20.12.08, 22:35 Ano, ano - przeca wiym Niy na darmo tyn moj rym forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=261&w=88797881&v=2&s=0 Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 21.12.08, 19:23 Wcześniej czy później, taka ulica będzie :) Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 21.12.08, 20:53 Bydziesz mieć weselszo mina Jak se kukniesz w post admina forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=261&w=88837061&v=2&s=0 Co "wybiórczom" klasom blyszczy Chwały tym "gazecie" zyszczy. Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 22.12.08, 23:29 Jeszcze gra admina w podchody trwa ? Fraszka górą - Wielkie Brawa ! Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 05.01.09, 08:27 No i zaś pyńdziałek momy W nowym roku go witomy Już do szkoły idom dzieci Tydziyń wartko jednak zleci Co tyn roczek nom prziniesie? Medytować nad tym chce sie -Niych nadzieje niesie z nowa! -Byda tako Wom winszować. Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 08.01.09, 21:02 Przez zimę przebrniemy do wiosny dobrniemy Lody splyną z wodą bóle miną ;))) Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 13.01.09, 12:24 Trzinosty dziyń roku i miesionca tako Niychej zły tref prawie tukej nom niy krako Rymym trza go gonić bo to gizd pieroński Dyć sie niy strachejcie - po to ślonske konski Fraszka se radości i szczyńściu pokłoni Przeca dobrze wiycie - we niyj humor dzwoni Z niom niy trza se tropić nawet trzinostego -Jo dzionka winszuja richtig - nojlepszego! Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 13.01.09, 13:49 Dzionka trzynastego roku pamietnego Bronek winszuje FGGG buduje ;)) Odpowiedz Link
hanys_hans Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 13.01.09, 14:02 Edum, dedum, didum, dala Ecum, cecum, cicum, cala Edum, dedum, jołki, połuki Idz´ do szewca strugać kołki Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 13.01.09, 20:13 hanys_hans napisał: > Edum, dedum, didum, dala > Ecum, cecum, cicum, cala > Edum, dedum, jołki, połuki > Idz´ do szewca strugać kołki > hehe, Hanys, chcesz zostać Sowizdrzałem Roku ;)))) Odpowiedz Link
hanys_hans Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 13.01.09, 20:30 sowizdrzoł szoł i gwizdoł, sowizdrzoł nie gwizdoł, kto gwizdoł? Odpowiedz Link
hanys_hans Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 13.01.09, 21:05 Sowizdrzoł Za czasow jak na naszych ziymiach panowali ksionżynta opolscy, Pon Bog chcioł skorać bogatych panow za krziwda, kero chłopom wyrzondzali. Zesłoł na nasza okolico sromotne grzmoty i blyskawice. Trzaskało i blyskało wtedy bez trzi dni i dwie noce. Mocka wtedy zgorało chałup i dworow od tych bogoczy. Biydota tam wtedy niy uciyrpiała, bo przeważnie mieli niski chałupki i na dokłodka przi kożdyj rosła lyska, a tam kaj lyska stoji, to nigdy blyskawice niy pierom. Uciyrpioł jednak nasz kościoł drzewiany, kery stoł na kympce. Została yno po nim kupa biołego hasio. Ludzie lamyńcili co jedyn to bardzij, ale z tego nic niy wyszło. Toż jedyn taki mondrzejszy chłop wsiowy padoł, że wystawiymy nowy, murowany kościoł, kery już niy zgore. Wszyjscy sie we wsi śnim zgodziyli i kożdy doł tela piniyndzy, na wiela go było stać. Potym jeszcze uradziyli, że bydom wszyjscy włosnymi rynkami tyn nowy kościoł stawiać i robota nic ich niy bydzie kosztować. Jednak okozało sie, że chocioż tela chynci majom, to niy styknie, bo trza jeszcze tysionc talarow żeby skończyć tyn nowy koscioł. Żył tyż w tyj wiosce jedyn taki chop, kery wszystko dycko umioł załatwić i na wszystko umioł znojść lyk. Godali na niego Sowizdrzoł. Toż poszli do niego ci nojstarsi, żeby jako poradziył, co majom zrobić. I padoł im wtedy, że sie ni majom starać, bo łon te tysionc talarow som wyłoży. Podziwali sie ci starsi na niego z politowaniym, bo przeca wiedzieli że krom małyj chałupy i konska pola przi nij, nic nimo. Prawie taki bogaty jak wiynkszość wsiowych. Sowizdrzoł jednak mioł łolyj w łepie i zaczon chodzić po wszystkich inkszych wsiach dołokoła i rozprawiać, że mo gospodarstwo i tysionc zwierzont do sprzedanio. Kupa ludzi przichodziylo do niego, żeby kupić te jego gospodarstwo. Kupcy chcieli oglondać te zwierzynta i całe te niby wielki gospodarstwo, ale Sowizdrzoł był mondry i czekoł na jakoś grubszo ryba. Bele jakimu pachołkowi przeca niy sprzedo. Znojd sie jedyn taki bogocz, kery aże z pod Opolo przijechoł. Spisali umowa i tyn bamber zapłaciył za kożde zwiyrza jednego talara. Potym jak szli oglondać te zwierzynta, Sowizdrzoł zakludziyl go do zegrody za stodołom, kaj mioł stoć ul z pszczołami. Tukej mocie tyn tysionc zwierzont.. ! – padoł do bambra. Kupiec stanył choby mu kery w pysk strzelił i niy wiedzioł co poczonć. Sowizdrzoł mu wyklarowoł, że umowa jest umowom, a niy yno swinie i krowy som zwierzyntami, ale pszczoły tyż. Kupiec wol niy wol musioł sie z tym zgodzić, że wpod w taki sidła sowizdrzołowe. Tak ludzie we wsi mogli ukończyć budowa kościoła, a Sowizdrzoł szoł i gwizdoł. Odpowiedz Link
hanys_hans Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 14.01.09, 09:04 sowizdrzoł szoł i mataczoł, sowizdrzoł nie mataczoł, kto mataczoł? Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 23.12.08, 14:54 Fraszka wiyrchym zowdy - tym se jo niy tropia Dyć czy za mie komuś z Temidom dokopia? Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 23.12.08, 21:28 Bóndź dobrej wiary na fraszkę nie ma miary Odpowiedz Link
szwager_z_laband Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 23.12.08, 21:37 mocka mo Szoltysek win ale niychca robic kpin jedne miano mu sie sicuo we przi kerym Bronek kicno'u to FRASZOUKA slonsko je i niych zyje jako je niych jom Bronek propaguje i gorolstwym sie niy truje;) Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 23.12.08, 22:48 Sie wystrachali forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=396&w=88891745&v=2&s=0 Na łoślo dali. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 23.12.08, 22:54 Leci ciekawie We ty "zabawie" forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=261&w=25156544&a=88925231 Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 24.12.08, 23:11 Lista zamkniynto - tam se dziwejcie nasza-klasa.pl/forum/17/977/77 Potym punktacjo swoja podejcie. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 25.12.08, 16:30 Jako ze tym bydzie? nasza-klasa.pl/forum/17/977/79 Zagłosować idzie! Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 28.12.08, 22:46 Eulynszpigel blysnoł zdrzadłym forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=261&w=89012667&v=2&s=0 Miyndzy młotkym a kowadłym. Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 28.12.08, 22:58 łoj Bronek ale masz tam karuzela Ustąp im tam miejsce, daj pokój na to Nowe Latko. Nie rozumią , ale tez nie muszą rozumieć. Dej im pokój. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 28.12.08, 23:07 U mie zowdy "znak pokoju" Yno rym se rwie do "boju". Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 28.12.08, 23:37 Musisz rymy trzymac na wodzach by nie wypuszczac jich chocby Ci się śniły po nocach. Kiedy jest czegoś nadmiar wtedy sie tego nie szanuje dlatego postaw swoim rymom wysokie wymagania i zdyscyplinuj. Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 29.12.08, 19:39 Bronek , widziałes szopkę ? Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 29.12.08, 20:55 Bronek, sowizdrzałek, strzel parę fraszek na temat szopki, dowolnie pofolguj sobie w całej rozciągłości, a dyć w szopce wszystko wolno. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 01.01.09, 23:24 "Szopka" mom swoja Tam niy pobroja. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 29.12.08, 22:51 rita100 napisała: > Musisz rymy trzymac na wodzach > by nie wypuszczac jich chocby Ci się śniły po nocach. > > Kiedy jest czegoś nadmiar wtedy sie tego nie szanuje > dlatego postaw swoim rymom wysokie wymagania i zdyscyplinuj. > Za porady dziynki Ślonski rym niy miynki. Odpowiedz Link
rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 30.12.08, 11:11 To nie porada, to są głosne mysli, które zawsze można korygować. Ja też się nie poddaję. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 30.12.08, 18:33 Na Nowy Rok! ================= Niych tyn Nowy lepszy bydzie Szczyńścio wiyncy ze niym przidzie Trza nom zdrowio i radości Szkryfna tako Wom nojprości. Odpowiedz Link
hanys_hans Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 30.12.08, 19:21 Bronek pod gwiozdkoom blady jak sciana Miou noom grac´ murzina a zagrou bauwana Niych to wszysko kaczka kopnie Ryma go dzisio tropi okropnie Uod ty rymy kichol mo jusz ksziwy Cza by go podlyczyc´Piwym Na dodatek zacioon mu sie rym Rym, rym--------rym, cym,cym Paraduje we piykny czerwoony czopce I nic niychce szkryfnyc´ we ty naszy szopce Jak tak dali bydzie omijou ta naszo szopka To mu przefarbiymy ta czerwoono czopka Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 30.12.08, 22:23 Toż skiż znajomych mojich fajruja nasza-klasa.pl/profile/3565481 Dziesiyńć tysiyncy prawie rachuja Zdrowie tych kierzy profil bogacom Niychej ze niego mi sie niy stracom. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 31.12.08, 14:03 To co dobre se Wom marzy Niychej Nowy Rok przidarzy Odpowiedz Link
hanys_hans Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 31.12.08, 14:14 broneknotgeld napisał: > Toż skiż znajomych mojich fajruja > nasza-klasa.pl/profile/3565481 > Dziesiyńć tysiyncy prawie rachuja > Zdrowie tych kierzy profil bogacom > Niychej ze niego mi sie niy stracom. 10.000 znajoomych to cza byc´ jusz prominyntym Szkryfnij cojs´ w szopce niyroob sie s´wiyntym Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 01.01.09, 16:09 Dyć se świyntym tu niy robia Zowdy jako chca nazgobia Kaj chca pieprza, kaj chca sola Doł Ponboczek wolno wola. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 08.01.09, 09:15 Szwortek w tym roku jedyn już był Toż pewno roczek nabiyro siył Na dworze mrozik zima nom darzy Komuś se lato i słonko marzy? Ech, wszysko bydzie, dyć se doczkomy A na piciecha durś rymy momy Idzie i niymi łogrzoć choć dusza -Jo rozhajcować terozki musza. Odpowiedz Link
alladyn15 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 13.01.09, 12:46 Wyrabiasz sie.Ciesze sie,ze to dzieki mnie. Przyszla gorolka do ciula bo dziura nie pasowala do ula, gdzie pszczoly trzymano wielkie ciulata majac zachete. Wprost ma wszystkie tematy slaskie moge pisac.Dzisiaj + 3 dni,nie bedzie wulgaryzmow,wiec jednoznacznie koniec mojej tworczosci. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 17.01.09, 12:17 Sowizdrzoła Konkurs Fraszki Jak sztrachecel wele draski "Paulek" prawie w niym wygrywo Toż dziedzina tyż szczyńśliwo Coby wszyskim gratulować Prawie tam trza posty dować nasza-klasa.pl/forum/17/977/39?find=last#post83 Odpowiedz Link