Dodaj do ulubionych

"Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski"

05.12.08, 19:03
Sława Sowizdrzoła na Ślonsku niy mijo
Konkursowi fraszki istny patronuje
Nabrojić poradzi - dyć niy tragedyjo
Ze szpasu sie czowiek tyż przeca raduje.

Regulamin konkursu
----------------
Obserwuj wątek
    • szwager_z_laband Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 05.12.08, 19:15
      pszi okazji

      www.slonskogodka.com/Czytej.html
      • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 06.12.08, 11:13
        Na Mikołaja
        ===============


        Z diobłym do mie prziszoł - pektorałym grozioł
        Wongel z łoszkrabinom na stole wyłożoł
        Diosek zaś łańcuchym ździeloł mie po dupie
        Ryczoł cobych przestoł szkryflać rymy gupie

        Jak mieli wyłazić jakby sie zmiyniyli
        Pedzieli skiż czego tak mie nawiydziyli
        Bo ze mojim szpasym idzie tyż łostuda
        I tropiom sie kajsik - czy do nieba póda.
        • szwager_z_laband Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 06.12.08, 12:07
          pektorałym = kryjom;)
          • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 06.12.08, 14:13
            Rudzki dynkmal Sowizdrzoła???

            Kwaśne wiśnie wcinoł
            -Tako mina mioł
            We "Wiśniowym Sadzie"
            Rzić chnet bydzie grzoł?

            Zicnie tam na ławce
            -Rudzian uraduje?
            Dyć łon ślonski humor
            Jako swoj traktuje!
            • szwager_z_laband Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 06.12.08, 15:02
              Antek z Franckym ryby chytou se na stawie
              Tera jo Ci powiym o "kawie na uawie"
              Downo downo tymu Slonzok miyszkou w Slonsku
              Kery melou kawa po ziarku-po konsku

              Kawa dalyj pije Slonzok za granicom
              Bo sie abszidowou z ludzmi za Brynicom
              Oni zasyfiyli i staw i Brynica
              Dwa miliony ludzi pituo za granica ...
              • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 06.12.08, 21:16
                "Pitli" - takoś pedzioł
                Som bardzi szczyńśliwi?
                Czy Sowizdrzoł to wiy
                co nikerych dziwi?
                • szwager_z_laband Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 06.12.08, 23:16
                  Szczynscie kozdy chyto jak ino poradzi
                  Kery chyci prowda - tyn ci to sam zdradzi(?)
                  • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 09.12.08, 11:23
                    Ano, ano - prowda "zdradzi"
                    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=34281&w=54533390&v=2&s=0
                    Dyć gupocie czy zaradzi?
                    • szwager_z_laband Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 09.12.08, 15:43
                      kozdy sondzi durch drugego
                      a jo suchac niychca tego.
                      • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 09.12.08, 23:35
                        Z Sowizdrzołym tako bywo
                        Że na koniec boki zrywo.
                        • alladyn15 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 10.12.08, 04:27
                          Sluchaj Bronek,hmm...a jakie sa przewidziane pieniezne nagrody?Nie
                          mysl o mnie zle,ale od dluzszego juz czasu cierpie na blokade
                          poetycko-pisarska.Brak motywacji chyba.Swiat idzie ku przepasci i
                          tylko dzieki interwncji USA zrobi powazny krok naprzod.No i
                          sluchaj,jakie sa te wygrane?Czy pisalem juz,ze mam tez powazna
                          blokade finansowa?

                          To jest probka mojej fraszki do polfinalow;

                          Idzie Bronek idzie po Dzidzie,
                          niby idzie,choc na dzidzie.
                          Ile mozna byc na dzidzie
                          jak sie idzie po Dzidzie?

                          Podoba mi sie to co wymyslilem,doslownie ot tak,z glodu!
                          • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 10.12.08, 09:34
                            Za fraszki Sowizdrzoł niy płaci
                            Wystyknie że to sie niy straci
                            A reszta jest w regulaminie
                            Rym rośnie we ślonski dziedzinie
                            • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 10.12.08, 20:05
                              broneknotgeld napisał:

                              > Sława Sowizdrzoła na Ślonsku niy mijo

                              Bronek, a co to jest za sowizdrzał slonski ?
                              • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 10.12.08, 22:14
                                Rita, wiysz, pedzieć ło niym ślonski, to zdo sie za wiela, dyć
                                przeca Sowizdrzoł i na Ślonzek zoglondnoł.
                                Ta naszo "sowizdrzologjo" znojdziesz we takim wontku
                                nasza-klasa.pl/forum/17/977/49Polecom.
                                • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 10.12.08, 22:15
                                  Sowizdrzoł Ślonski

                                  Jedyn w Saksońji kajś był rodzony
                                  Choć pomarł ponoć w Holsztynie
                                  A my na Ślonsku swojego momy
                                  Niychej wieść ło niym niy minie

                                  Sowa mu znakym - to richtig wiycie
                                  Toż mondry nad podziw bywo
                                  Szprytu wystyknie na cołke życie
                                  Niyjedyn aże sie dziwo

                                  Zdrzadło tyż ze niym - przeca niy krziwe
                                  Prowda ci zowdy pokoże
                                  Choć czynsto gorzko ty jyj podziwej
                                  Cygaństwo niy dopomoże

                                  Dyć istny niy byłby Sowizdrzołym
                                  Jakby ze szpasym niy brojoł
                                  Kpina łonaczy we śmiych wesoły
                                  Tako łodbiyrej co skrojoł

                                  Ślonski bo ślonsko mo karlus dusza
                                  Gorko jak wongel na ruszcie
                                  To ło niym szrajbnońć tyż przeca musza
                                  Mury heresztow z niym kruszcie

                                  Bo wolność ducha szczyńście durś niesie
                                  W zdrzadle przeglondo tyż sowa
                                  Przi Sowizdrzole bardzi żyć chce sie
                                  Ze klynczek dźwigać durś z nowa

                                  Kto latoś "patynt" taki dostanie
                                  Mianym w dziedzinie rozblyśnie
                                  Na rudzkim forum zaś welowanie
                                  Głosy jak żdżałe som wiśnie.
                                  • sloneczko1 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 10.12.08, 22:28
                                    pytoł sie roz Sowizdrzoł baby co gyńś szkubała po co to robi,ona mu
                                    odpedziała,że te piorka dowo sie do zygowka i na niym sie śpi,wzioł
                                    Sowizdrzoł jedne piorko,położoł sie je pod gowa na kamiyń i usnoł,

                                    rano budzi sie z boloncom gowom i tak do siebie godo: jak te ludzie
                                    mogom na tela piorkach spać jak mie po jednym tak gowa boli?
                                    • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 10.12.08, 23:10
                                      dobre
                                      Choc mnie się Sowizdrzał z kim innym kojarzy. Coś Sowizdrzała czytałam, ale co?
                                      Do jutra powinna sobie przypomnieć
                                      • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 11.12.08, 21:53
                                        Mozna polegać na mnie jak na slowie Zawiszy, a więc przypomniałam sobie o
                                        sowizdrzale, czyli o jego aforyzmach. Znane są sowizdrzalskie aforyzmy.
                                        Słyszeliście cos o tym ?
                                        "Mój znajomy dopóty mówił o tym, że tylko głupi mają szczęście, aż się bogato
                                        ożenił."

                                        Widoczne rózna jest sowizdrzalska twórczość
                                        • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 11.12.08, 22:29
                                          Hehehe - piykne, dejcie cosik jeszcze.
                                          • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 12.12.08, 21:51
                                            Dom, co mom żalować,
                                            przecie mi nie ubandzie
                                            ;)))) zaro bandzie
                                            • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 12.12.08, 21:53
                                              Aforyzmy Sowizdrzała, Bronek nie są tak imponujące, one są trudne. Wybiorę te
                                              lżejszego kalibru.

                                              "Nad główkami panienek widzą kochankowie świetlaną glorię, ojcowie drogi kapelusz"
                                              • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 12.12.08, 21:54
                                                "Myśli są wolne jak ptaszyny - powtarzają sobie wróble i papugi"
                                                • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 13.12.08, 09:26
                                                  Papagaje w klotce!
                                                  -Cygaństwo we godce.
                                                  • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 13.12.08, 20:12
                                                    hehe, może Cię one natkną twórczo :)

                                                    "Pochwała samotności, to najpiękniejsza balowa zabawa po północy."
                                                  • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 13.12.08, 20:13
                                                    "Kłamstwa socjalne bywają czasem grube jak pięść i podobne do prawdy jak pieść
                                                    do nosa".
                                                  • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 13.12.08, 20:13
                                                    "Są jasne chwile w życiu, w których się tęskni do potęgi ciemnoty."
                                                  • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 13.12.08, 20:14
                                                    "Kłócą się rozmaici, jak słuc jajko: czy z szerszej, czy z węższej strony; jedni
                                                    zwą się optymistami, inni pesymistami, nie masz Kolumba."
                                                  • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 14.12.08, 21:14
                                                    Nie spij Bronek, idzie nowe natchnienie ;)
                                                  • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 14.12.08, 21:14
                                                    "Wielu jest miedzy najmłodszymi poetami tak zdolnych, że hymny do nocy potrafią
                                                    pisać w samo południe."
                                                  • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 14.12.08, 22:59
                                                    Możno jak słonka majom za wiela
                                                    Marzy we ćmoku se sago frela.
                                                  • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 14.12.08, 23:00
                                                    Kalyndorz 2008-2010

                                                    Sztyrnoscie miesiyncy rok mo u nos prawie?
                                                    W aglomeracyji yno to na jawie?
                                                    Z grudniym we Bytomiu już jest Nowy Rok?
                                                    A Zabrze na styczyń zrobiyło se skok?

                                                    Muster z tego weźnie Polska ponoć cało
                                                    Dwa miesionce wiyncy we roku - niymało
                                                    Dugsze z tym na Wiejski bydom kadyncyje
                                                    Coby czuć se zdrowo styknie komedyje.
                                                  • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 15.12.08, 16:14
                                                    Sowizdrzoła znać po tymu
                                                    że tu szrajbnie coś do rymu?
                                                  • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 15.12.08, 22:51
                                                    No to jesce :)
                                                    "I psychiatrzy mają halucynację; najstraszniejszą ich halucynacją to świat bez
                                                    obłąkanych."
                                                  • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 15.12.08, 22:52
                                                    Abo to, to bydzie łatwiejsze:

                                                    "Podobno i Prawda jest tylko kokietką uchylającą rozkosznie spódniczki."
                                                  • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 16.12.08, 18:30
                                                    Ło ty prowdzie wiym
                                                    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28940&w=24498423&v=2&s=0
                                                    Bestoż taki rym.
                                                  • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 16.12.08, 20:47
                                                    Jeszcze mom niezaskoro sowizdrzalskich aforyzmów :)
                                                  • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 16.12.08, 20:48
                                                    "Słońce nowej sztuki wschodzi obecnie przynajmniej pięc razy dziennie."
                                                  • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 16.12.08, 20:49
                                                    "Obok bogów narodowych, bożków lokalnych, są jeszcze bałwany epokowe."
                                                  • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 17.12.08, 18:10
                                                    rita100 napisała:

                                                    > Jeszcze mom niezaskoro sowizdrzalskich aforyzmów :)

                                                    Skuli wolny woli
                                                    Skowronek świyrgoli
                                                  • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 17.12.08, 20:57
                                                    ;) to jest dobre

                                                    "Niektórzy blagierzy tak pędzą szalenie na rumakach fantazji, że ich zaledwie
                                                    cień prawdy dogania."
                                                  • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 18.12.08, 16:12
                                                    Dziś Bronek będzie ostatni sowizdrzała aforyzm, ale za to jaki ? ;)
                                                    Warto będzie czekać, czekać i czekać......
                                                  • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 19.12.08, 20:34
                                                    rita100 napisała:

                                                    > Dziś Bronek będzie ostatni sowizdrzała aforyzm, ale za to jaki ? ;)
                                                    > Warto będzie czekać, czekać i czekać......
                                                    Niy trza wygrywać, dyć ciyngym grać
                                                    Ze tego radość we życiu brać
                                                    Wystyknie czekać, nadzieja mieć
                                                    Szczyńście w tym coby chciało sie chcieć.
                                                  • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 18.12.08, 19:03
                                                    rita100 napisała:

                                                    > ;) to jest dobre
                                                    >
                                                    > "Niektórzy blagierzy tak pędzą szalenie na rumakach fantazji, że
                                                    ich zaledwie
                                                    > cień prawdy dogania."

                                                    Prowda skiż ćmoka
                                                    goni boroka?
                                                  • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 18.12.08, 21:47
                                                    Bronek czekasz ? Powiedz kiedy będziesz gotowy do przeczytania tego
                                                    sowizdrzalskiego ostatniego aforyzmu. Specjalnie dedykowany dla Ciebie :)
                                                  • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 19.12.08, 20:30
                                                    Sowizdrzoła konkurs fraszki
                                                    Chnetko se rozkulo
                                                    nasza-klasa.pl/forum/17/977/77
                                                    Niy trza tymu czyjiś łaski
                                                    Rym ślonski niy fulo
                                                  • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 19.12.08, 21:32
                                                    No jesteś, witaj na FGGG
                                                  • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 19.12.08, 21:32
                                                    "Kto chce czytać aforyzmy, ktore by mu się zupełnie podobały, musi je sam pisać."

                                                    ;)))))))
                                                  • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 20.12.08, 09:38
                                                    Kto chce żyć w stolicy fraszki
                                                    Tyn niy czeko czyjiś łaski.
                                                  • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 20.12.08, 20:16
                                                    Stolica fraszki dobrze fedruje
                                                    i każdy jo przecie miłuje.
                                                  • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 20.12.08, 22:35
                                                    Ano, ano - przeca wiym
                                                    Niy na darmo tyn moj rym
                                                    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=261&w=88797881&v=2&s=0
                                                  • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 21.12.08, 19:23
                                                    Wcześniej czy później, taka ulica będzie :)
                                                  • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 21.12.08, 20:53
                                                    Bydziesz mieć weselszo mina
                                                    Jak se kukniesz w post admina
                                                    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=261&w=88837061&v=2&s=0
                                                    Co "wybiórczom" klasom blyszczy
                                                    Chwały tym "gazecie" zyszczy.
                                                  • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 22.12.08, 23:29
                                                    Jeszcze gra admina w podchody trwa ?
                                                    Fraszka górą - Wielkie Brawa !
                                                  • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 05.01.09, 08:27
                                                    No i zaś pyńdziałek momy
                                                    W nowym roku go witomy
                                                    Już do szkoły idom dzieci
                                                    Tydziyń wartko jednak zleci

                                                    Co tyn roczek nom prziniesie?
                                                    Medytować nad tym chce sie
                                                    -Niych nadzieje niesie z nowa!
                                                    -Byda tako Wom winszować.
                                                  • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 08.01.09, 21:02
                                                    Przez zimę przebrniemy
                                                    do wiosny dobrniemy
                                                    Lody splyną z wodą
                                                    bóle miną ;)))
                                                  • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 13.01.09, 12:24
                                                    Trzinosty dziyń roku i miesionca tako
                                                    Niychej zły tref prawie tukej nom niy krako
                                                    Rymym trza go gonić bo to gizd pieroński
                                                    Dyć sie niy strachejcie - po to ślonske konski

                                                    Fraszka se radości i szczyńściu pokłoni
                                                    Przeca dobrze wiycie - we niyj humor dzwoni
                                                    Z niom niy trza se tropić nawet trzinostego
                                                    -Jo dzionka winszuja richtig - nojlepszego!
                                                  • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 13.01.09, 13:49
                                                    Dzionka trzynastego
                                                    roku pamietnego
                                                    Bronek winszuje
                                                    FGGG buduje ;))
                                                  • hanys_hans Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 13.01.09, 14:02
                                                    Edum, dedum, didum, dala
                                                    Ecum, cecum, cicum, cala
                                                    Edum, dedum, jołki, połuki
                                                    Idz´ do szewca strugać kołki
                                                  • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 13.01.09, 20:13
                                                    hanys_hans napisał:

                                                    > Edum, dedum, didum, dala
                                                    > Ecum, cecum, cicum, cala
                                                    > Edum, dedum, jołki, połuki
                                                    > Idz´ do szewca strugać kołki
                                                    >

                                                    hehe, Hanys, chcesz zostać Sowizdrzałem Roku ;))))
                                                  • hanys_hans Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 13.01.09, 20:30
                                                    sowizdrzoł szoł i gwizdoł, sowizdrzoł nie gwizdoł, kto gwizdoł?
                                                  • hanys_hans Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 13.01.09, 21:05
                                                    Sowizdrzoł

                                                    Za czasow jak na naszych ziymiach panowali ksionżynta opolscy, Pon Bog chcioł
                                                    skorać bogatych panow za krziwda, kero chłopom wyrzondzali. Zesłoł na nasza
                                                    okolico sromotne grzmoty i blyskawice. Trzaskało i blyskało wtedy bez trzi dni i
                                                    dwie noce. Mocka wtedy zgorało chałup i dworow od tych bogoczy. Biydota tam
                                                    wtedy niy uciyrpiała, bo przeważnie mieli niski chałupki i na dokłodka przi
                                                    kożdyj rosła lyska, a tam kaj lyska stoji, to nigdy blyskawice niy pierom.
                                                    Uciyrpioł jednak nasz kościoł drzewiany, kery stoł na kympce. Została yno po nim
                                                    kupa biołego hasio. Ludzie lamyńcili co jedyn to bardzij, ale z tego nic niy
                                                    wyszło. Toż jedyn taki mondrzejszy chłop wsiowy padoł, że wystawiymy nowy,
                                                    murowany kościoł, kery już niy zgore. Wszyjscy sie we wsi śnim zgodziyli i kożdy
                                                    doł tela piniyndzy, na wiela go było stać. Potym jeszcze uradziyli, że bydom
                                                    wszyjscy włosnymi rynkami tyn nowy kościoł stawiać i robota nic ich niy bydzie
                                                    kosztować. Jednak okozało sie, że chocioż tela chynci majom, to niy styknie, bo
                                                    trza jeszcze tysionc talarow żeby skończyć tyn nowy koscioł.

                                                    Żył tyż w tyj wiosce jedyn taki chop, kery wszystko dycko umioł załatwić i na
                                                    wszystko umioł znojść lyk. Godali na niego Sowizdrzoł. Toż poszli do niego ci
                                                    nojstarsi, żeby jako poradziył, co majom zrobić. I padoł im wtedy, że sie ni
                                                    majom starać, bo łon te tysionc talarow som wyłoży. Podziwali sie ci starsi na
                                                    niego z politowaniym, bo przeca wiedzieli że krom małyj chałupy i konska pola
                                                    przi nij, nic nimo. Prawie taki bogaty jak wiynkszość wsiowych. Sowizdrzoł
                                                    jednak mioł łolyj w łepie i zaczon chodzić po wszystkich inkszych wsiach
                                                    dołokoła i rozprawiać, że mo gospodarstwo i tysionc zwierzont do sprzedanio.
                                                    Kupa ludzi przichodziylo do niego, żeby kupić te jego gospodarstwo. Kupcy
                                                    chcieli oglondać te zwierzynta i całe te niby wielki gospodarstwo, ale
                                                    Sowizdrzoł był mondry i czekoł na jakoś grubszo ryba. Bele jakimu pachołkowi
                                                    przeca niy sprzedo. Znojd sie jedyn taki bogocz, kery aże z pod Opolo
                                                    przijechoł. Spisali umowa i tyn bamber zapłaciył za kożde zwiyrza jednego
                                                    talara. Potym jak szli oglondać te zwierzynta, Sowizdrzoł zakludziyl go do
                                                    zegrody za stodołom, kaj mioł stoć ul z pszczołami.

                                                    Tukej mocie tyn tysionc zwierzont.. ! – padoł do bambra.

                                                    Kupiec stanył choby mu kery w pysk strzelił i niy wiedzioł co poczonć.
                                                    Sowizdrzoł mu wyklarowoł, że umowa jest umowom, a niy yno swinie i krowy som
                                                    zwierzyntami, ale pszczoły tyż. Kupiec wol niy wol musioł sie z tym zgodzić, że
                                                    wpod w taki sidła sowizdrzołowe.

                                                    Tak ludzie we wsi mogli ukończyć budowa kościoła, a Sowizdrzoł szoł i gwizdoł.
                                                  • hanys_hans Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 14.01.09, 09:04
                                                    sowizdrzoł szoł i mataczoł, sowizdrzoł nie mataczoł, kto mataczoł?
    • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 23.12.08, 14:54
      Fraszka wiyrchym zowdy - tym se jo niy tropia
      Dyć czy za mie komuś z Temidom dokopia?
      • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 23.12.08, 21:28
        Bóndź dobrej wiary
        na fraszkę nie ma miary
        • szwager_z_laband Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 23.12.08, 21:37
          mocka mo Szoltysek win
          ale niychca robic kpin
          jedne miano mu sie sicuo
          we przi kerym Bronek kicno'u
          to FRASZOUKA slonsko je
          i niych zyje jako je

          niych jom Bronek propaguje
          i gorolstwym sie niy truje;)





          • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 23.12.08, 22:48
            Sie wystrachali
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=396&w=88891745&v=2&s=0
            Na łoślo dali.
            • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 23.12.08, 22:54
              Leci ciekawie
              We ty "zabawie"
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=261&w=25156544&a=88925231
    • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 24.12.08, 23:11
      Lista zamkniynto - tam se dziwejcie
      nasza-klasa.pl/forum/17/977/77
      Potym punktacjo swoja podejcie.
      • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 25.12.08, 16:30
        Jako ze tym bydzie?
        nasza-klasa.pl/forum/17/977/79
        Zagłosować idzie!
        • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 28.12.08, 22:46
          Eulynszpigel blysnoł zdrzadłym
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=261&w=89012667&v=2&s=0
          Miyndzy młotkym a kowadłym.
          • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 28.12.08, 22:58
            łoj Bronek ale masz tam karuzela
            Ustąp im tam miejsce, daj pokój na to Nowe Latko.
            Nie rozumią , ale tez nie muszą rozumieć.
            Dej im pokój.
            • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 28.12.08, 23:07
              U mie zowdy "znak pokoju"
              Yno rym se rwie do "boju".
              • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 28.12.08, 23:37
                Musisz rymy trzymac na wodzach
                by nie wypuszczac jich chocby Ci się śniły po nocach.

                Kiedy jest czegoś nadmiar wtedy sie tego nie szanuje
                dlatego postaw swoim rymom wysokie wymagania i zdyscyplinuj.
                • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 29.12.08, 19:39
                  Bronek , widziałes szopkę ?
                  • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 29.12.08, 20:55
                    Bronek, sowizdrzałek, strzel parę fraszek na temat szopki, dowolnie pofolguj
                    sobie w całej rozciągłości, a dyć w szopce wszystko wolno.
                    • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 01.01.09, 23:24
                      "Szopka" mom swoja
                      Tam niy pobroja.
                • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 29.12.08, 22:51
                  rita100 napisała:

                  > Musisz rymy trzymac na wodzach
                  > by nie wypuszczac jich chocby Ci się śniły po nocach.
                  >
                  > Kiedy jest czegoś nadmiar wtedy sie tego nie szanuje
                  > dlatego postaw swoim rymom wysokie wymagania i zdyscyplinuj.
                  >

                  Za porady dziynki
                  Ślonski rym niy miynki.
                  • rita100 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 30.12.08, 11:11
                    To nie porada, to są głosne mysli, które zawsze można korygować.
                    Ja też się nie poddaję.
                    • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 30.12.08, 18:33
                      Na Nowy Rok!
                      =================

                      Niych tyn Nowy lepszy bydzie
                      Szczyńścio wiyncy ze niym przidzie
                      Trza nom zdrowio i radości
                      Szkryfna tako Wom nojprości.
                      • hanys_hans Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 30.12.08, 19:21
                        Bronek pod gwiozdkoom blady jak sciana
                        Miou noom grac´ murzina a zagrou bauwana
                        Niych to wszysko kaczka kopnie
                        Ryma go dzisio tropi okropnie
                        Uod ty rymy kichol mo jusz ksziwy
                        Cza by go podlyczyc´Piwym
                        Na dodatek zacioon mu sie rym
                        Rym, rym--------rym, cym,cym
                        Paraduje we piykny czerwoony czopce
                        I nic niychce szkryfnyc´ we ty naszy szopce
                        Jak tak dali bydzie omijou ta naszo szopka
                        To mu przefarbiymy ta czerwoono czopka
                        • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 30.12.08, 22:23
                          Toż skiż znajomych mojich fajruja
                          nasza-klasa.pl/profile/3565481
                          Dziesiyńć tysiyncy prawie rachuja
                          Zdrowie tych kierzy profil bogacom
                          Niychej ze niego mi sie niy stracom.
                          • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 31.12.08, 14:03
                            To co dobre se Wom marzy
                            Niychej Nowy Rok przidarzy
                          • hanys_hans Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 31.12.08, 14:14
                            broneknotgeld napisał:

                            > Toż skiż znajomych mojich fajruja
                            > nasza-klasa.pl/profile/3565481
                            > Dziesiyńć tysiyncy prawie rachuja
                            > Zdrowie tych kierzy profil bogacom
                            > Niychej ze niego mi sie niy stracom.

                            10.000 znajoomych to cza byc´ jusz prominyntym
                            Szkryfnij cojs´ w szopce niyroob sie s´wiyntym
                            • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 01.01.09, 16:09
                              Dyć se świyntym tu niy robia
                              Zowdy jako chca nazgobia
                              Kaj chca pieprza, kaj chca sola
                              Doł Ponboczek wolno wola.
                              • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 08.01.09, 09:15
                                Szwortek w tym roku jedyn już był
                                Toż pewno roczek nabiyro siył
                                Na dworze mrozik zima nom darzy
                                Komuś se lato i słonko marzy?

                                Ech, wszysko bydzie, dyć se doczkomy
                                A na piciecha durś rymy momy
                                Idzie i niymi łogrzoć choć dusza
                                -Jo rozhajcować terozki musza.
                                • alladyn15 Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 13.01.09, 12:46
                                  Wyrabiasz sie.Ciesze sie,ze to dzieki mnie.

                                  Przyszla gorolka do ciula
                                  bo dziura nie pasowala do ula,
                                  gdzie pszczoly trzymano wielkie
                                  ciulata majac zachete.

                                  Wprost ma wszystkie tematy slaskie moge pisac.Dzisiaj + 3 dni,nie
                                  bedzie wulgaryzmow,wiec jednoznacznie koniec mojej tworczosci.
    • broneknotgeld Re: "Sowizdrzoła konkurs fraszki ślonski" 17.01.09, 12:17
      Sowizdrzoła Konkurs Fraszki
      Jak sztrachecel wele draski
      "Paulek" prawie w niym wygrywo
      Toż dziedzina tyż szczyńśliwo
      Coby wszyskim gratulować
      Prawie tam trza posty dować
      nasza-klasa.pl/forum/17/977/39?find=last#post83
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka