Dodaj do ulubionych

ZAKRÓTKIE WĘDZIDEŁKO ???????????????

03.03.04, 19:00
WITAM WAS E MAMY

MAM PYTANIE DO MAM KTÓRYCH DZIECI MAJA PODOBNY PROBLEM TZ ZBYT KRÓTKIE
WEDZIDEŁKO . GDZIES PRZECZYTAŁAM ZE WŁASNIE PRZEZ TO NIE UMIE SSAC
PIERSI .CZY TO MOZLIWE ?

KASIA
Obserwuj wątek
    • andula5 Re: ZAKRÓTKIE WĘDZIDEŁKO ??????????????? 03.03.04, 20:26
      Moja corak urodzila sie z krotkimwedzidelkiem ale ssala jak smok, jak miala 3
      miesiace podcieto jej (nawet nie mrugnela okiem) i teraz ma 1,5 roku i
      wspaniale mowi jak na takie male dziecko i nie sepleni aile Twoja pociecha ma
      mies. lat?
    • maniol4 Re: ZAKRÓTKIE WĘDZIDEŁKO ??????????????? 03.03.04, 22:31
      Mój synek miał taki problem , ale nie zauważyłam tego wcześniej (dopiero jak
      miał 4 latka). Faktem jest ze jako niemowlak przy ssaniu , łykał bardzo dużo
      powietrza (które mu potem przeszkadzało).
      Jako przedszkolak nie potrafił np wywalić jęzora tak aby dotknąć brody czy
      nawet górnej wargi i oczywiście mówił niewyraźnie .
      Podcinaliśmy je ale p. chirurg-stom . powiedziała , ze przychodzimy bardzo
      późno. Musiał potem chodzic do logopedy , aby język wyćwiczyć, bo już nabrał
      pewnych nawyków w mówiemiu.
      Skonsultuj to jak najszybciej i podetnij jeśli trzeba . Im starsze dziecko tym
      gorzej to znosi. U nas nie był to taki bezbolesny zabieg - Mikołaj nie mógł jeść
      i w ogóle ruszac językiem przez dwa dni.
      Pozdrawiam
      • kochj1 Re: ZAKRÓTKIE WĘDZIDEŁKO ??????????????? 12.03.04, 21:39
        mojej znajomej synek ma za krótkie wędzidełko i chodza do logopedy ma 16 miesięcy logopeda twierdzi ze jeszcze za wczesnie na podcięcie nie wiem co o tym sądzić
    • jkko3 Re: ZAKRÓTKIE WĘDZIDEŁKO ??????????????? 13.03.04, 13:28
      Mój synek równiez miał za krótkie wędzidełko i w związku z powyższym nie ssał
      wogóle. Od poczatku był na butli. W wieku 4 miesięcy lekarz podciął mu
      wędzidełko. teraz ma prawie 6 lat, żadnych wad wymowy wszystko ok. Jedynym
      wspomnieniem tego jest to że nigdy nie ssał mojej piersi sad(
      • dora31 Re: ZAKRÓTKIE WĘDZIDEŁKO ??????????????? 13.03.04, 14:00
        hej
        Mój synek (teraz 18 m-cy) także miał b. krótkie węzidełko.....z ssaniem
        natomiast problemów nie było.
        Węzidełko miał podcinane w wieku 12 m-cy.

        pozdrawiam
        Dorota
    • solka11 Re: ZAKRÓTKIE WĘDZIDEŁKO ??????????????? 16.03.04, 09:31
      Moja córcia tez ma za krótkie.Ssie jak smok,choc często cmoka przy tym,nie
      wiem,czy ma to związek.Już w szpitalu neonatolog poradziła nam je
      podciąć,ale "jakoś się nie złożyło".Ja też miałam takie
      wędzidełko.Przeszkadzało jedynie przy intensywnym kaszlu,bo raniło się o
      zęby.Wady wymowy nie mam,a podcinałam w wieku 25lat,przez 3 miałam zdrętwiałą
      po znieczuleniu buzięsmile.Pozdrawiamy
    • kocik_76 Jak sie wykonuje taki zabieg? 16.03.04, 23:46
      E-Mamy!

      Czytam, ze nawet kilkumiesieczne maluszki mialy przeprowadzany zabieg
      podcinania wedzidelka. Nasz synek tez ma taki problem, ale podczas konsultacji
      chirurgicznej w IMiDzie dowiedzialam sie, ze u 4-miesieczniaka trzeba bedzie to
      robic w calkowitej narkozie, co rowna sie praktycznie normalnej operacji. Nie
      musze chyba Wam mowic,ze to ostatnia rzecz,ktora chcialabym zrobic! I nurtuje
      mnie- jak bylo u Was? PROSZE, poradzcie!
      Dzieki!
      Kasia
      • kochj1 Re: Jak sie wykonuje taki zabieg? 27.03.04, 19:15
        Ja reż jestem ciekawa jak długo goi sie ranka po zabiegu i czy potem jeszcze trzeba ćwiczyć po zabiegu bo słyszałam że tak aby język spowrotem nie przyrósł?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka