kasia_kp 03.03.04, 19:00 WITAM WAS E MAMY MAM PYTANIE DO MAM KTÓRYCH DZIECI MAJA PODOBNY PROBLEM TZ ZBYT KRÓTKIE WEDZIDEŁKO . GDZIES PRZECZYTAŁAM ZE WŁASNIE PRZEZ TO NIE UMIE SSAC PIERSI .CZY TO MOZLIWE ? KASIA Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
andula5 Re: ZAKRÓTKIE WĘDZIDEŁKO ??????????????? 03.03.04, 20:26 Moja corak urodzila sie z krotkimwedzidelkiem ale ssala jak smok, jak miala 3 miesiace podcieto jej (nawet nie mrugnela okiem) i teraz ma 1,5 roku i wspaniale mowi jak na takie male dziecko i nie sepleni aile Twoja pociecha ma mies. lat? Odpowiedz Link Zgłoś
maniol4 Re: ZAKRÓTKIE WĘDZIDEŁKO ??????????????? 03.03.04, 22:31 Mój synek miał taki problem , ale nie zauważyłam tego wcześniej (dopiero jak miał 4 latka). Faktem jest ze jako niemowlak przy ssaniu , łykał bardzo dużo powietrza (które mu potem przeszkadzało). Jako przedszkolak nie potrafił np wywalić jęzora tak aby dotknąć brody czy nawet górnej wargi i oczywiście mówił niewyraźnie . Podcinaliśmy je ale p. chirurg-stom . powiedziała , ze przychodzimy bardzo późno. Musiał potem chodzic do logopedy , aby język wyćwiczyć, bo już nabrał pewnych nawyków w mówiemiu. Skonsultuj to jak najszybciej i podetnij jeśli trzeba . Im starsze dziecko tym gorzej to znosi. U nas nie był to taki bezbolesny zabieg - Mikołaj nie mógł jeść i w ogóle ruszac językiem przez dwa dni. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
kochj1 Re: ZAKRÓTKIE WĘDZIDEŁKO ??????????????? 12.03.04, 21:39 mojej znajomej synek ma za krótkie wędzidełko i chodza do logopedy ma 16 miesięcy logopeda twierdzi ze jeszcze za wczesnie na podcięcie nie wiem co o tym sądzić Odpowiedz Link Zgłoś
jkko3 Re: ZAKRÓTKIE WĘDZIDEŁKO ??????????????? 13.03.04, 13:28 Mój synek równiez miał za krótkie wędzidełko i w związku z powyższym nie ssał wogóle. Od poczatku był na butli. W wieku 4 miesięcy lekarz podciął mu wędzidełko. teraz ma prawie 6 lat, żadnych wad wymowy wszystko ok. Jedynym wspomnieniem tego jest to że nigdy nie ssał mojej piersi ( Odpowiedz Link Zgłoś
dora31 Re: ZAKRÓTKIE WĘDZIDEŁKO ??????????????? 13.03.04, 14:00 hej Mój synek (teraz 18 m-cy) także miał b. krótkie węzidełko.....z ssaniem natomiast problemów nie było. Węzidełko miał podcinane w wieku 12 m-cy. pozdrawiam Dorota Odpowiedz Link Zgłoś
solka11 Re: ZAKRÓTKIE WĘDZIDEŁKO ??????????????? 16.03.04, 09:31 Moja córcia tez ma za krótkie.Ssie jak smok,choc często cmoka przy tym,nie wiem,czy ma to związek.Już w szpitalu neonatolog poradziła nam je podciąć,ale "jakoś się nie złożyło".Ja też miałam takie wędzidełko.Przeszkadzało jedynie przy intensywnym kaszlu,bo raniło się o zęby.Wady wymowy nie mam,a podcinałam w wieku 25lat,przez 3 miałam zdrętwiałą po znieczuleniu buzię.Pozdrawiamy Odpowiedz Link Zgłoś
kocik_76 Jak sie wykonuje taki zabieg? 16.03.04, 23:46 E-Mamy! Czytam, ze nawet kilkumiesieczne maluszki mialy przeprowadzany zabieg podcinania wedzidelka. Nasz synek tez ma taki problem, ale podczas konsultacji chirurgicznej w IMiDzie dowiedzialam sie, ze u 4-miesieczniaka trzeba bedzie to robic w calkowitej narkozie, co rowna sie praktycznie normalnej operacji. Nie musze chyba Wam mowic,ze to ostatnia rzecz,ktora chcialabym zrobic! I nurtuje mnie- jak bylo u Was? PROSZE, poradzcie! Dzieki! Kasia Odpowiedz Link Zgłoś
kochj1 Re: Jak sie wykonuje taki zabieg? 27.03.04, 19:15 Ja reż jestem ciekawa jak długo goi sie ranka po zabiegu i czy potem jeszcze trzeba ćwiczyć po zabiegu bo słyszałam że tak aby język spowrotem nie przyrósł? Odpowiedz Link Zgłoś