Dodaj do ulubionych

Sprawiedliwosc istnieje:-) Poczytajcie

20.01.06, 21:04
Mam zaszczyt poinformaowac, iz nasza vikiko vel kamusia_a vel...
przegrala sprawe sadowa za doprowadzenie do niekorzystnego rozporzadzenia
mieniem w kwocie 57zl (!!), dzialajac na szkode XX.

Sprawa sprzed roku, zgloszona przez jedna z forumek.

Przytocze orzeczenie:
I. na podstawie art 66 par 1 i 2 kk, arty. 67 par 1 kk postepowanie karne
przeciwko Beacie Ksmile, uznajac ze czyn zarzucany oskarzonej stanowi wypadek
mniejszej wagi kwalifikowany z art. 286 par 1 i 3 kk, warunkowo umarza na
okres 2 lat proby

II na podstawie.... orzeka wobec Beaty K. swiadczenie pieniezne w kwocie 200
zlotych na rzecz Spolecznego Komitetu Wspierania Pomnika - Szpitala "Centrum
Zdrowia Dziecka" ...

III na podstawie... zasadza od oskarzonej na rzecz Skarby Panstwa kwote 150
zl tytulem kosztow sadowych

Dziewczyny - teraz rzecz toczy sie o znacznie wieksze pieniadze ale takze z
tego samego paragrafu, co oznacza odwieszenie postepowania karnegosmile

Vikiko - nie pisz juz wiecej o niskiej szkodliwosci spolecznej czynu.

Wnioskuje o zablokowanie jej nicku skoro sad uznal jej wine (a chodzi o
sprzedaz a naszym forumowym sklepiku).

Dla jasnosci - orzeczenie mam przed oczyma. Zawsze warto walczyc o
sprawiedliwosc.

Pozdrawiam serdecznie
~ foretka ~ mama Paulinki (13.09.2004r.)
zapraszam na forum Zakątek Szczecińskich MaMsmile
Obserwuj wątek
    • sssiwa Re: Sprawiedliwosc istnieje:-) 20.01.06, 21:10
      No tym razem sie spisali na medal ,mam nadzieje że nasza droga vikiko zapamięta
      te forum dokońca życia.hehe
      • piekielkoe Re: Sprawiedliwosc istnieje:-) 20.01.06, 21:24
        bardzo się cieszę- może w końcu się opamięta a jak nie... do kicia!
        • maria_rosa Re: Sprawiedliwosc istnieje:-) 20.01.06, 21:36
          No wiec....sprawiedliwość jednak jest.smile))
          • maria_rosa Re: Sprawiedliwosc istnieje:-) 20.01.06, 21:37
            Dziękujemy Pani XX za udostępnienie nam dokumentów, świadczących o powyższym.
            pozdrawiam,
            • foretka Re: Sprawiedliwosc istnieje:-) 20.01.06, 21:39
              Tak, tak - dziekujemy bardzo!

              Dawno zaden swistek papieru mnie w taka euforie nie wprawilsmile

              ~ foretka ~ mama Paulinki (13.09.2004r.)
              zapraszam na forum Zakątek Szczecińskich MaMsmile
    • angelikadzelka Re: Sprawiedliwosc istnieje:-) Poczytajcie 20.01.06, 22:03
      dobrze jej tak !!!! ale to wciąż za mało... powinna siedziec !
      • krol-bush Re: Sprawiedliwosc istnieje:-) Poczytajcie 21.01.06, 15:27
        jeżeli to prawda to pozostaje mi jedynie pochylić czoło... przed panią, która
        sprawę założyła i przed wami - wielkimi optymistkami jeżeli chodzi o polskie
        prawo........ ale jakieś dla mnie to orzeczenie jest średnio logiczne. no
        nieważne. szczerze gratuluję w każdym razie.
        • odojoachim mnie cieszy to ale też zachęca do działania 21.01.06, 22:58
          dziewczyny! Czy to nie jest tak, że skoro ta sprawa się udało to inne też się
          udadzą??!! Prawda jest taka że jak ona została już raz oskarżona i skazana, to
          jeżeli teraz pokoleji każda z poszkodowanych złoży sprawę ma szansę jeżeli nie
          na odzyskanie pieniędzy to na wynagrodzenie moralne, znaczy świadomość że
          sprawiedliwość i w jej sprawie wygrała. Nasza vikiko wyrządziła większą szkodę
          niż 57 zł i zasługuje na większą karę. Dla zainteresowanych, mogę spróbować
          poprowadzić jakoś tą sprawę do sądu. Znaczy ja nie jestem adwokatem, ale mam
          znajomą która właśnie skończyła prawo niech sobie dziewczyna nabierze
          doświadczenia, a cowink Oczywiście za darmo. Jeżeli jesteście zainteresowane co
          można zrobić, jakie prawa wam przysługują etc i zostałyście poszkodowane przez
          vikikoo zapraszam. Wszystki dane przekażę mojej znajomej i za pośrednictem jej
          będę radzila, a jeżeli będzie potrzeba być może pomogę też przy postępowaniu
          sądowym-tego ni obiecuje muszę spytać się znajomej, napewno poradą tak, ale czy
          reprezentowane będziecie przez nia to się nie znamwink Zapraszam więc na priv!!
    • malgog Re: Sprawiedliwosc istnieje:-) Poczytajcie 22.01.06, 11:55
      Chyba najważniejsze w sprawie są koszty czyli strona finansowa, którą "poczuje"
      vikiko vel kamusia
      - koszty sądowe (procent od zaskarżanej kwoty) ale chyba przy małych kwotach
      liczony zupełnie inaczej - tutaj 150 zł
      - świadczenie pieniężne - tutaj na rzecz CZD - 200 zł

      Sprawa po raz pierwszy i pewnie miała czystą kartotekę, a przestepstwo też nie
      dużego kalibru - więc orzeczono umorzenie warunkowe na 2 lata - ale jeśli w tym
      czasie znowu wpłynie wniosek o czyn z tego samego artykułu to jest juz recydywa
      i wyrok większy, a więc obciążenie finansowe też.

      Jednym słowem trzepnie ją po kieszeni.....
      • maria_rosa Re: Sprawiedliwosc istnieje:-) Poczytajcie 22.01.06, 13:35
        Z całą pewnością ją trzepnie, gdyż aktualnie toczą się postępowania sądowe z
        tego samego artykułu, przeciwko niej.
        Oszukanych osób było ( jest ) wiele, zatem również "poszły" po sprawiedliwość.

        I tak trzymaćsmile
        • odojoachim a ja cały czas mówię pomoge w formalnościach 22.01.06, 16:20

        • sarka7 jedno auto będzie musiała sprzedać :) na koszty 06.02.06, 01:31
          i chyba to będzie autko męża, bo skoro on już ledwo dycha to po co mu auto??
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20&w=36135234&v=2&s=0
    • vaniliaa1 Re: Sprawiedliwosc istnieje:-) Poczytajcie 23.01.06, 10:18
      oby tak dalej...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka