babeczkaa
10.10.04, 09:54
Mam go zapisanego w komputerze, wczoraj wypróbowałam, niestety nie wiem kto go podał na Forum i komu podziękować za najlepszy przepis jaki do tej pory wykorzystałam. Pizza wyszła po prostu cudo, tak się nawcinałam, że ledwo chodziłam i kwiczałam z przejedzenia. Oto on, może ktoś rozpozna swój przepis.
Składniki:
- 1,5 szkl mąki,
- 3 dkg drożdży,
- 3 łyżeczki oleju,
- 0,5 szkl wody przegotowanej i lekko ciepłej,
- 0,5 łyżeczki soli,
- 0,5 łyżeczki cukru.
Do miski wsypujemy mąkę,kruszymy drożdże, wlewamy olej, wsypujemy sól i cukier (ewentualnie jakieś zioła, jeśli chcemy mieć ciasto ziołowe). I włączamy mikser :) Tak tak. Ciasto wyrabiamy mikserem dolewając wodę w miare uznania, aż wszystko się połączy w jednolitą masę. Teraz ciasto wyjmujemy z miski i zagniatamy podsypując mąką aż będzie mieciutkie i gładkie. Zostawiamy w misce pod ściereczką aż wyrośnie w jakimś ciepłym miejscu.
Gdy wyrośnie jeszcze kilkakrotnie zagniatamy ( łatwiej zwiększy swą objętośc i będzie pulchniejsze ).
Na posypanym mąką blacie rozwałkowujemy ciasto nadając mu kształt blaszki na której będzie pieczona pizza.
Ja nie użyłam miksera tylko rąk własnych i drewnianej łyżki ale wyszło super. Kto jest autorem?