Forum Auto-Moto Automobil
ZMIEŃ
      akumulator

akumulator

(31 wyników)
    • silnik wlaczony, ale stoimy na luzie. czy alternator wtedy laduje akumulator? i czy w takim samym stopniu jak podczas jazdy?
    • Od pewnego czasu w Hondzie dzieje mi sie cos ciekawego - jak postoi 2-3 dni, to potem przez jakies 30 minut jazdy sie temptomat nie chce wlaczyc. Poczatkowo myslalem ze sie cos psuje, ale ostatnio mam podejrzenia ze to akumulator jest winny - zostawilem otwarte drzwi na kilka godzi i sie dos porzadnie wyladowal - tak ze lewo mi zapalila. I temptomat nie dziala az do nastepnego dnia... Pytanie do ekspertow - mozliwe to jest czy to niezalezne problemy i czeka mnie powazniejsza naprawa + w...
    • Odwiedziłem ostatnio swoją dobrze zbunkrowaną primerę, jako że codziennie jeżdżę srajczento. Wciskam przycisk alarmu i g..o, otwieram z kluczyka alarm nawet nie wyje. Wyciągnąłem więc przewody rozruchowe domowej roboty i zapalił, przejechałem się 20minut ( powinno do cholery wystarczyć) wyłączam silnik i próbuje odpalić i g..o. Co jest do cholery przecież trzy tygodnie temu po dwóch miesiącach stania palił jak złoto a w tegoroczne mrozy tez nie było problemu ( też po długich prz...
    • nie wiecie przypadkiem jak sensownie pozbyć się starych akumulatorów? zdaje sie że na stacjach benzynowych widziałem takie skrzynki do upłynniania tych cegieł, ale to zdaje się za friko jest (jeżeli przypadkiem nie trzeba dopłacić), z drugiej zaś strony złom ołowiany figuruje na liście skupowanych surowców wtórnych, więc skoro ktoś na tym lody kręci, to dlaczego nie mógłbym być to ja? czyli pytanie konkretne- nie wiecie czy gdzieś toto skupują w całości, ew jak bezpiecznie zutylizować/...
    • ........a bylo to tak. Akumulator w Pajero nie nalezal chyba do najnowszych, poniewaz bez ladowania wytrzymywal tydzien a jak nie jezdzilem ze 3 dni to potrafil byc juz rozladowany, jednak jak go naladowalem to na 2 tygodnie starczylo. W ubiegla sobote postanowilem wyjac baterie z auta i naladowac uczciwie malym pradem przez cala noc, cala niedziele a nie jak zawsze 5min. szybkiego ladowania na maxa:)) jakiez bylo moje zdziwienie, gdy w poniedzialek po zamontowaniu baterii do auta silni...
    • Witam Szukam dobrego akumulatora do Opla Vectra 1989 bez zadnych bajerów, silnik 2.0
    • Pytanie blondynki, ale zupełnie na poważnie: Czy dla alternatora ma znaczenie, ile amperów ma akumulator? Konkretniej: czy wymiana akumulatora 220A na 300A pociągnie za sobą jakieś negatywne skutki? Dzięki za pomoc!
    • Witam, kilka pytan odnosnie akumulatora: Kupilem nowy akumulator (bosh silver 62Ah / 480A) na poczatku stycznia 2003. Jest to model pasujacy do mojego auta. Alternator jest sprawny, laduje bardzo dobrze. W sierpniu auto stalo u blacharza, gdzie bylo malowane i otrzymalo nowa maske. Pomimo moich upomnien blacharz debil nie odpial akumulatora tylko auto stalo tak kilka tygodni bez drzwi, ze swiecacymi swiatelkami w bagazniku. Odebralem samochod z naladowanym akumulatorem - prz...
    • Czolem! Jak w temacie. Mi wlasnie padl i nabylem w drodze kupna nowy. Przezyl od nowosci 4 zimy (z czego ostatnia ta hiper mrozna po -30). Niegarazowany. To normalne czy za szybko? Cienx, Ciekawski Pap :)
    • Jak w temacie: t3m.pl/aku.htm Czy to jest tzw. gazoszczelny? Pierwszy raz się z tym spotykam, a jak nie naładuję to mam rano przechlapane :(
    • zony chevrolet od rana stal z wlaczonymi swiatlami akumulator padl wymontowanie akumulatora w chevrolecie wymaga rozebrania polowy samochodu czy moge go odpalic z kabli i dac mu sie samemu naladowac, czy po czyms takim i tak bedzie do wywalenia? czy to bardzo zaszkodzi(lo) akumulatorowi i wymiana i tak jest konieczna? pytam, bo woz zostaje na czas mojego wyjazdu do australii i bedzie odpalany raz na miesiac dla rozruszania nie chcialbym, zeby wtedy stanal
    • Chodzi mi po głowie pomysł nabycia drogą zakupu takiego aku ale jak zwykle są małe znaki zapytania - co lepsze i dlaczego. Są takie pozycje na Allegro np. tiny.pl/6sr8lub tiny.pl/6srv------------------------------------------------- Ze wszystkich sztuk najważniejszy jest dla nas film. Włodzimierz Lenin
    • Wczoraj, po jednodniowym postoju, Alfa ledwie odpalila. Przejechalem ze 30 km, zostawilem auto na jakies 3 godziny i znowu ledwo, ledwo. Dzis rano calkiem nie wiem jak to sie stalo, ze silnik odpalil, bo rozrusznik prawie nie chcial krecic. Spadki napiecia byly takie, ze az resetowal mi sie licznik dzienny i wlaczal alarm. Podejrzenie padlo na rozrusznik, no bo co innego moglo pasc tak nagle i bez uprzedzenia. Postanowilem jednak dac szanse rozrusznikowi (byc moze dlatego, ze wydlubanie go...
    • i może ich nie być bo w Polsce jest znacznie więcej używanych aut niż było. a ołów zdrożał o 142% w ciągu roku. koszt baterii do diesla nawet 500zł. mam nadzieję że mój panasonic gładko przejdzie przez dziesiąte urodziny rp.pl/artykul/66449.html
    • Czy spotkaliście się z typem prostownika? Telwin to znana firma, ale nie umiem ocenić na ile ta nowość spełnia swoją rolę a na ile to gadżet? Panel sterowania jest dość oszczędny. Chyba cały proces odbywa się z automatu. Jeżeli dobrze widzę po wtyczkach to akumulator można ładować przez gniazdo zapalniczki. Dość niecodzienne. -- Xenon z allegro
    • No własnie - jaka informacje przekazuje mi wskaźnik napięcia ładowania? Czy jak jest wysokie to powinienem jechac ostrożnie czy raczej ostro? A jak spadnie to czy to oznacza ze należy dodać gazu czy wręcz przeciwnie? Po co mi ta informacja??? Czy to może taki gadget żebym myślał ze mam pojazd F1?
    • motoryzacja.interia.pl/news?inf=717528 Ech, marzy się masowa produkcja w Polsce. Żeby tak jeszcze dodać: jedzie sie do Castoramy po 20 l wody destylowanej, pod podwoiziem samochodu w procesie elektrolizy rozkłada sie na wodór i tlen, a potem to już obieg zamknięty :)
    • Pontiac - niedlugo bedzie 200 tys. km (125 tys. mil). W zdumiewajaco dobrym stanie jest ten samochod jak na taki przebieg. Ale to dobrze bo jeszcze 9 miesiecy/20 tys. mil musi wytrzymac. Krotki rachunek sumienia: - trzecia para opon z przodu, druga z tylu - jeden nowy termostat - nowy komputer - nowy CD player - nowe rolki paska klinowego - oba paski nowe - naprawiony komputer ABS'u - nowy podnosnik szyby tylniej - lusterko wsteczne odpadlo dwa razy - nowe tarcze z przodu - dwa r...
    • Dokładnie to rozchodzi się o stare Reno Megane pierwszej generacji (96'), wyposażone w oryginalny alarm i centralny zamek (obsługiwane jednym przyciskiem w kluczyku). Wczoraj miałem taką objawę: po zakończeniu jazdy i zamknięciu auta z jednoczesnym uzbrojeniem alarmu - ten po kilku sekundach zaczął wyć nieproszony (a ta oryginalna syrena jest wyjątkowo głośna). Jednorazowe wyłączenie i ponowne uzbrojenie alarmu doraźnie uciszyło drania. Po następnym etapie jazdy znowu zamykam auto...
    • Czy wiesz o co chodzi z tym systemem odzyskiwania energii w F1?? www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=5320

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się