Forum Auto-Moto Eksploatacja samochodu
ZMIEŃ
      akumulator

akumulator

(162 wyniki)
    • W Punto 1,1 mam akumulator ( bezobsługowy) wyprodukowany przed marcem 2005 (samochód kupiłem -nowy w 2006) i pomimo nieracjonalnej eksploatacji - przeważnie raz w tygodniu ~10 km sprawuje się dobrze, badany w stacji obsługi zdiagnozowany jako "dobry". Jedno z praw Murfiego mówi, że nie naprawia się urządzeń działających .. ale jak długo ?
    • Witam. Proszę pomóżcie mi, jestem kobietą. Przez ostatnie mrozy mam problemy z akumulatorem. Muszę wymienić i zastanawiam się co będzie się lepiej sprawować niemiecki Molla czy polska Centra, trochę tańsza. Ford Focus 1,8TDI.
    • Witajcie, odziedziczylam po dziadku jego uno z 1996 r. mialam sprzedac, ale mam do auta sentyment, wiec nim jezdze. Auto bylo w doskonalym stanie, sprawdzone na przegladzie etc. Od wrzesnia mialam problemy z szybkim rozladowywaniem sie (nowego) akumulatora. W warsztacie okazalo sie, ze lampa w suficie nie dzialala, ale prad plynal. Odcieli doplyw pradu. Za miesiac sytuacja sie powtorzyla. Panowie poogladali auto i czujnikiem znalezli przyczyne - zle odmontowany alarm. Wyjeli mi z auta p...
    • Mam problemy z odpalaniem, na wyświetlaczu zapala sie kontrolka oleju (olej wymieniony 2 tyg. temu) oraz akumulatora. Stary akumulator podładowaliśmy w domu i następnego dnia rano autko bez problemu odpaliło. Niestety po 8 godzinach postoju na parkingu pod pracą był znowu problem z jego odpaleniem. Dlatego wczoraj kupiłam nowy akumulator - centra. Dziś rano auto nie odpaliło - znajomi sugerują by podładować ten świeżo zakupiony akumulator. czy faktcznie stosuje sie takie praktyki, mozliwe, że...
    • Witam Akumulator w corsie b rozładowuje się po kilku dniach jeśli auto nie jeżdzi. Akumulator nowy, elektryk sprawdzał- wszystko ok, elektornik sprawdzał wszystko ok. Radio odłączone. Wrócałam z wyjazdu- auto stało tydzień, dziś nie mogłam nawet otworzyć drzwi ( centralny zamek ) przy próbie odpalenia żadna kontrolka sie nawet nie zaświeciła... Teraz ładuję już 2 h i w prostowniku lampka- kontrolka od poziomu naładowania wcale nie świeci. Jestem świeżym kierowcą, nie znam się na autac...
    • Musze przed zima zmienic akumulator w 12-letnim Golfie 1.4 Basic (benzyna) no i co tu ukrywac chcialbym kupic wytrzymaly aku na male trasy rzedu kilkanascie km dziennie. Jaki tani i wytrzymaly aku polecalilbyscie?
    • Zmienilem na nieszczescie moje samochód – z poprzednim nie mialem problemów. Jak kupilem ten obecny to nic nie wskazywalo na jakies niedomagania, ale niespodzianka nadeszla. Po paru dniach uzytkowania wymienilem (stary) akumulator. Wystarczyly dwa dni przerwy w eksploatacji i rozladowal sie. Pod koniec grudnia wymienilem go. Ten nowy wystarczyl na 2 miesiace i historia sie powtórzyla. Po trzech dniach postoju rozladowal sie calkowicie. Mial gwarancje na trzy lata (ale w sk...
    • mam problem a że jestem kobietą i ogólnie nie znam się na samochodach postanowiłam napisać do Was :) Mój samochód 13 letnia Toyota Corolla...tak tak wiem że wiekowa ale całkiem dobrze mi się nią jeżdzi od 3 miesięcy (moje pierwsze auto) zaczęła mi płatać figle. Raz mi nie chciała odpalić pod pracą po godzinie ściągnęłam znajomego odpalił mi za pomocą kabli rozruchowych. Drugi raz pod domem- pobiegłam na autobus bo nie miałam czasu nic sprawdzać. Mąż kupił kable ale auto wieczore...
    • Witam forumowiczów, na samym wstępie proszę o wyrozumialość ponieważ jestem świeżym kierowcom i świeżym posiadaczem auta. Ponieważ moja wiedza na temat eksploatacji samochodu jest blika zeru - proszę o odpowiedz czy porade, komentarze w stylu: daj sobie spokoj z autem nie beda przyjmowane do wiadomosci. Pewnego dnia auto nie chciało odpalić. Sama doszłam do wniosku, ze to akumulator - jeżdże bardzo mało, mam podłączone radio, które gra nawet gdy nie przekrece kluczyka. Dzisiaj z...
    • Witam..Woz stal ze3-4tygodnie nie odpalany i wczoraj w nocy przekrecam kluczyk i nie odpalil--kontrolki sie slabiej swiecily i rozrusznik lekko zakrecil,ale niebylo wystarczajacej mocy do odpalenia...toyota 3.0l automat--wiec na pych/zaciaganie nie da rady,kable mam-ale to na krotka mete....mylalem zeby pozyczyc prostownik i naladowac go na max--nigdy sie w to niebawilem--zawsze codziennie jezdzilem--a jak padla bateria to ze starosci/zuzycia i kupowalem nowy....jakie postepowan...
    • witam mam prosbe o poradopomoc. w 1 tyg stycznia zakupilem nowy akumulatorw zakladzie specjalizujacym sie w oplu(astra2, 2001r, benzyna). zadna znana firma ale i koles w sklepie i mechanik ktory go montowal zgodnie twierdzi ze jest calkiem solidny(centra ale robiona dla jakiejs hurtowni). i teraz problem: od tego czasu juz 2 raz mi nie odpalil samochod!! 1 raz podczas parkowania samochod mi zgasl na zaspie i juz nie odpalil-byl tylko w polowie na miejscu parkingowym a wepchnac g...
    • witam, czy można ładować akumulator nie odłączając klem?
    • Na wstępie napiszę, że jestem młodym kierowcą i sprawy techniczne są mi obce. :) Samochód posiadam od kwietnia tego roku (Hyundai i30, diesel, nowy). Za pierwszym razem (początek listopada) myśląc, że wysiadł procesor sterujący całym tym ustrojstwem (wnioskowałem tak, ponieważ nie działał autoalarm, który jak sądziłem, działa niezależnie od akumulatora), zadzwoniłem do assistance, które przysłało pomoc drogową. Jak się okazało, rozładował się akumulator, a autoalarm nie zawsze jest o...
    • W moim Golfie IV zaczal padac akumulator wiec w listopadzie 2007 kupilem nowy, Boscha o parametrach nieznacznie lepszych od dotychczasowego. Niestety, 2 miesiace temu musialem komus pomoc uruchomic autko - uzywalismy klemow i nazajutrz moje autko bylo martwe... Po wielogodzinnym ladowaniu wszystko wydawalo sie wrocic do normy ale... w zeszlym tygodniu znienacka rano zastalem w garazu autko martwe - totalnie rozladowany akumulator (werdykt w serwisie). Zaznaczam ze NIGDY nie pozo...
    • Podładowywałem akumulator. Stan pełnego naładowania na wskaźniku, prostownik pokazał mi po około 5 minutach. Dlaczego? Po zamocowaniu akumulatora na swoim miejscu, samochód nie odpala. Świecą się jedynie niektóre kontrolki, jest więc podłączony prawidłowo. Czy warto podładowywać akumulator ponownie, czy trzeba będzie kupić nowy? A może jest jakaś inna przyczyna?
    • Czy ktoś mógłby doradzić mi coś w temacie kupienia nowego akumulatora do Citroena ZX? Czym się sugerować przy wyborze, gdzie najlepiej kupić, jak wymienić itd.? Czy każdy akumulator pasuje do każdego samochodu?
    • Wyładował się do zera, nawet nie "zajęczał" przy próbie odpalenia, samochód nie odpalił na kable ani pchany. W nocy nie było nic włączone, nie mam alarmu, nie włączam radia, nie włączałam ogrzewania szyby auto ma 16 lat i nie nic z nowoczesnej elektroniki. Koledzy z pracy podładowali akumulator tak żebym mogła podjechać go zareklamować, w serwisie dano mi zastępczy (wczoraj po południu), dzisiaj rankiem taka sama sytuacja, czyli to wina auta. Proszę Was drodzy Panowie podpowiedzcie co ...
    • Nie aż tak dawno zrobiłam prawko ale dopiero teraz słyszę, ze jest też coś takiego jak sprawdzanie pozimu elektrolitów w akumulatorze, dolewanie wody destylowanej jeśli jej za mało i....po przeczytaniu tego tekstu "Jeżeli z akumulatora szybko ubywa wody, a ponadto zauważymy w nim silne gazowanie, to uzupełniając poziom elektrolitu nie należy zbyt szczelnie dokręcać korków: gazy powstające w gotującym się akumulatorze grożą wręcz jego wybuchem." troche sie wystraszyłam. uczono nas gdzie ...
    • Padał mi akumulator. Czy jeżeli odpalę samochód np poprzez przewody rozruchowe lub naładuje na tyle, żeby zapalił to podczas jazdy może stanąć w szczerym polu z winy słabego akumulatora. Pytam bo muszę jechać do innego miasta na rozmowę w sprawie pracy a tam akumulator do mojego kosztuje 20 zł taniej niż w moim mieście. Zawsze to coś.
    • witam, nie mam bladego pojecia o akumulatorach-Ojciec jezdzi matizkiem i chcemy kupic w prezencie akumulator poki stary nie padnie calkie;)Prosze doradzcie co i jak :) dziekuje i pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się