bezrobocie

(69 wyników)
  • Obecne statystki bezrobocia są jasne, w ciągu roku w całym województwie w Toruniu pojawiło się najwięcej bezrobotnych: Bydgoszcz wzrost o 0,9% Powiat bydgoski wzrost o 0,8% Toruń wzrost o 1,7% Powiat toruński wzrost o 1,5% Włocławek wzrost o 0,9% Powiat włocławski 1,5% Reasumując miasto które dostaje najwięcej dotacji w całym województwie, ma najwięcej etatów w państwówkach (moloch zwany urzędem marszałkowskim), które jest ponoć siedzibą największych firm i jest podobno kołem...
  • Zejdźcie na ziemie bydgoscy megalomani, bezrobocie w Toruniu i bydgoszczy jest na podobnym poziomie . W Toruniu od marca do lipca bezrobocie spadło o 0,8 % a w bydgoszczy tylko o 0,3 %. www.wup.torun.pl/statystyka/stopa.php
  • Z zestawienia wynika, że praktycznie w każdym zawodzie jest problem ze znalezieniem pracy. Niby brakuje ludzi z wyksztalceniem zawodowym, a na liście masa techników... do tego absolwentow kierunków zamawianych: chemia, biotechn., itd. Oto obraz dużego miasta powiatowego, a nie stolicy województwa. Napiszcie jak to sie ma we Włocławku czy Grudziądzu, a bedziecie wiedziec czemu jest taka emigracja!!!
  • biznes.interia.pl/news/tam-padl-rekord-bezrobocia-w-polsce,1420897
  • Taki okres kryzysu to najlepszy moment na rozwój i podgonienie reszty. Niestety nieudaczne władze nie potrafią tego wykorzystać. W czasach kryzysu zawsze następuje przeniesienie ośrodków gospodarczych, zmiana struktury gospodarki itd. Niestety Bezrobocie do Bydgoszczy też zawita.
  • www.wup.torun.pl/statystyka/stopa.php Upada kolejny mit wielkiej bydgoszczy.
  • w Bydgoszczy poniżej 9%. Miejsca pracy oferują małe i średnie przedsiębiorstwa. Aktualnie jest ok. 900 ofert pracy. Niedługo otwierane markety też bedą potrzebować pracowników np. carrefoure 300. Fabryka AVP kilka setek. tak więc bezrobocie w bydgoszczy spada. Pytanie tylko ile będa płacić?
  • Tak około 7,9%.Dobra ale i zła wiadomość - wysokie bezrobocie może być dla potencjalnego inwestora dobrym prognostykiem dla znalezienia taniej siły roboczej...
  • Trwała tendencja od marca 2005...To dość optymistyczne - mam wrażenie że będzie jeszcze lepiej.
  • Ostatnio dotarłem do danych na temat bezrobocia w Bydgoszczy z podziałem na dzielnice. Można poznać orientacyjne wielkości dotyczące bezrobocia na poszczególnych osiedlach. Dane pochodzą z 2005 r. BYDGOSZCZ: 10,7% I Ścisła czołówka: -Bartodzieje: 6,4% -Skrzetusko: 7,4 -Brdyujście: 7,6 -Górzyskowo: 7,6 -Osiedle Leśne: 7,8 II Dobre dzielnice o bezrobociu poniżej średniej -Wyżyny: 8,7% -Błonie: 8,9 -Miedzyń: 9,1 -Kapuściska: 9,3 -Jary: 9,5 -Glinki: 9,5 -Zawisza: 9,...
  • Gdyby w Bydgoszczy powstala w koncu SSE bezrobocie byloby jeszcze nizsze!
  • Główny Urząd Statystyczny podał dane statystyczne za marzec. Poziom bezrobocia w Bydgoszcz ponowie spadł - do 5,9 % (o 0,4 % przez miesiąc). Spada od początku roku. Gorzej u sąsiadów zza miedzy - bezrobocie utknęło na poziomie 6,9 %. (Wzrost od początku roku) Pomyśleć, że w grudniu zapowiadało się bezrobocie poniżej 6 %.
  • GUS dzisiaj opublikował dane o bezrobociu w powiatach na koniec września. Bezrobocie w Bydgoszczy, jak już pisała Wyborcza, spadło do 11% (Wyborcza zaokrągliła ten wynik do 10.9%, co wyglądało lepiej). We wrześniu ubyło 400 bezrobotnych. W końcu bezrobocie w powiecie bydgoskim spadło poniżej 20% (19.9% wobec 20.7% na koniec sierpnia).
  • Udało nam się spaść kolejną pozycję w rankingu bezrobocia w największych polskich miastach. W końcu Wrocław nas wyprzedził. Jeśli Łódź utrzyma swoje tempo, to mamy szanse za pół roku mieć największe bezrobocie pośród 10 największych miast w Polsce. Najniższe zarobki mamy już chyba od dłuższego czasu. Obecny prezydent miasta chwali się, że pod tym względem jest świetnie. :)
  • o 1,23%. Tymczasem nie sprawdzają się prognozy sąsiadów zza miedzy - w Toruniu bezrobocie WZROSŁO o 3,29% do poziomu blisko 9.8%.W powiatach nadal najniższe bezrobocie utrzymuje się w powiecie bydgoskim 16,6% (w grudniu lekki spadek bez zmiany wartości procentowej) dla porównania powiat toruński zanotował również nieznaczny spadek ale do poziomu 25,6% (ponad 1/4 ludzi w powiecie toruńskim jest bez pracy!).
  • biznes.interia.pl/news?inf=815164
  • www.stat.gov.pl/dane_spol-gosp/praca_ludnosc/bezrob_pow/2004/12_04.xls Z miast powyżej 100 tyś. 1. Warszawa 6,5% 2. Poznań 7,0% 3. Kraków 7,5% 4. Katowice 7,7% 5. Rzeszów 9,3% (...) 10. Bydgoszcz 11,2%, powiat 21,6% (1 miejsce w województwie) (...) 18. Toruń 13,1%, powiat 29,7% (12 miejsce w województwie)
  • Jeśli ktoś się baaardzo postara, to na stronach GUS może znaleźć informację o bezrobociu na koniec października w Bydgoszczy. Powoli... :-)
  • miasta.gazeta.pl/torun/1,35576,4429046.html Z mnożeniem urzędników Urząd Marszałkowski radzi sobie znakomicie. Szkoda że tylko 120, przecież to i tak głównie z podatków bydgoszczan, więc trzeba sobie było od razu zafundować ze 200 nowych urzędasów. No i dzięki temu bezrobocie w Toruniu już poniżej 10%. Ma sukcesy pan Całbecki.
  • cieszy fakt, że co miesiąc można powiedzieć, że w naszym mieście spada bezrobocie. ciekawe jest, że w grudniu odsetek ludzi bez pracy spadł tylko w dwóch powiatach w naszym województwie (Bydgoszcz - powiat grodzki i ziemski)...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się