-
Obecne statystki bezrobocia są jasne, w ciągu roku w całym województwie w Toruniu pojawiło się najwięcej bezrobotnych:
Bydgoszcz wzrost o 0,9%
Powiat bydgoski wzrost o 0,8%
Toruń wzrost o 1,7%
Powiat toruński wzrost o 1,5%
Włocławek wzrost o 0,9%
Powiat włocławski 1,5%
Reasumując miasto które dostaje najwięcej dotacji w całym województwie, ma najwięcej etatów w państwówkach (moloch zwany urzędem marszałkowskim), które jest ponoć siedzibą największych firm i jest podobno kołem...
-
Zejdźcie na ziemie bydgoscy megalomani, bezrobocie w Toruniu i bydgoszczy jest na podobnym poziomie . W Toruniu od marca do lipca bezrobocie spadło o 0,8 % a w bydgoszczy tylko o 0,3 %.
www.wup.torun.pl/statystyka/stopa.php
-
Z zestawienia wynika, że praktycznie w każdym zawodzie jest problem ze znalezieniem pracy.
Niby brakuje ludzi z wyksztalceniem zawodowym, a na liście masa techników... do tego absolwentow kierunków zamawianych: chemia, biotechn., itd.
Oto obraz dużego miasta powiatowego, a nie stolicy województwa.
Napiszcie jak to sie ma we Włocławku czy Grudziądzu, a bedziecie wiedziec czemu jest taka emigracja!!!
-
biznes.interia.pl/news/tam-padl-rekord-bezrobocia-w-polsce,1420897
-
Taki okres kryzysu to najlepszy moment na rozwój i podgonienie reszty.
Niestety nieudaczne władze nie potrafią tego wykorzystać. W czasach kryzysu
zawsze następuje przeniesienie ośrodków gospodarczych, zmiana struktury
gospodarki itd. Niestety Bezrobocie do Bydgoszczy też zawita.
-
www.wup.torun.pl/statystyka/stopa.php
Upada kolejny mit wielkiej bydgoszczy.
-
w Bydgoszczy poniżej 9%. Miejsca pracy oferują małe i średnie
przedsiębiorstwa. Aktualnie jest ok. 900 ofert pracy. Niedługo otwierane
markety też bedą potrzebować pracowników np. carrefoure 300. Fabryka AVP
kilka setek. tak więc bezrobocie w bydgoszczy spada. Pytanie tylko ile będa
płacić?
-
Tak około 7,9%.Dobra ale i zła wiadomość - wysokie bezrobocie może być dla
potencjalnego inwestora dobrym prognostykiem dla znalezienia taniej siły
roboczej...
-
Trwała tendencja od marca 2005...To dość optymistyczne - mam wrażenie że
będzie jeszcze lepiej.
-
Ostatnio dotarłem do danych na temat bezrobocia w Bydgoszczy z podziałem na
dzielnice.
Można poznać orientacyjne wielkości dotyczące bezrobocia na poszczególnych
osiedlach.
Dane pochodzą z 2005 r.
BYDGOSZCZ: 10,7%
I Ścisła czołówka:
-Bartodzieje: 6,4%
-Skrzetusko: 7,4
-Brdyujście: 7,6
-Górzyskowo: 7,6
-Osiedle Leśne: 7,8
II Dobre dzielnice o bezrobociu poniżej średniej
-Wyżyny: 8,7%
-Błonie: 8,9
-Miedzyń: 9,1
-Kapuściska: 9,3
-Jary: 9,5
-Glinki: 9,5
-Zawisza: 9,...
-
Gdyby w Bydgoszczy powstala w koncu SSE bezrobocie byloby jeszcze nizsze!
-
Główny Urząd Statystyczny podał dane statystyczne za marzec. Poziom bezrobocia
w Bydgoszcz ponowie spadł - do 5,9 % (o 0,4 % przez miesiąc).
Spada od początku roku.
Gorzej u sąsiadów zza miedzy - bezrobocie utknęło na poziomie 6,9 %. (Wzrost
od początku roku) Pomyśleć, że w grudniu zapowiadało się bezrobocie poniżej 6 %.
-
GUS dzisiaj opublikował dane o bezrobociu w powiatach na koniec września.
Bezrobocie w Bydgoszczy, jak już pisała Wyborcza, spadło do 11% (Wyborcza
zaokrągliła ten wynik do 10.9%, co wyglądało lepiej). We wrześniu ubyło 400
bezrobotnych. W końcu bezrobocie w powiecie bydgoskim spadło poniżej 20%
(19.9% wobec 20.7% na koniec sierpnia).
-
Udało nam się spaść kolejną pozycję w rankingu bezrobocia w największych
polskich miastach. W końcu Wrocław nas wyprzedził. Jeśli Łódź utrzyma swoje
tempo, to mamy szanse za pół roku mieć największe bezrobocie pośród 10
największych miast w Polsce. Najniższe zarobki mamy już chyba od dłuższego czasu.
Obecny prezydent miasta chwali się, że pod tym względem jest świetnie. :)
-
o 1,23%. Tymczasem nie sprawdzają się prognozy sąsiadów zza miedzy - w
Toruniu bezrobocie WZROSŁO o 3,29% do poziomu blisko 9.8%.W powiatach nadal
najniższe bezrobocie utrzymuje się w powiecie bydgoskim 16,6% (w grudniu
lekki spadek bez zmiany wartości procentowej) dla porównania powiat toruński
zanotował również nieznaczny spadek ale do poziomu 25,6% (ponad 1/4 ludzi w
powiecie toruńskim jest bez pracy!).
-
biznes.interia.pl/news?inf=815164
-
www.stat.gov.pl/dane_spol-gosp/praca_ludnosc/bezrob_pow/2004/12_04.xls
Z miast powyżej 100 tyś.
1. Warszawa 6,5%
2. Poznań 7,0%
3. Kraków 7,5%
4. Katowice 7,7%
5. Rzeszów 9,3%
(...)
10. Bydgoszcz 11,2%, powiat 21,6% (1 miejsce w województwie)
(...)
18. Toruń 13,1%, powiat 29,7% (12 miejsce w województwie)
-
Jeśli ktoś się baaardzo postara, to na stronach GUS może znaleźć informację o
bezrobociu na koniec października w Bydgoszczy. Powoli... :-)
-
miasta.gazeta.pl/torun/1,35576,4429046.html
Z mnożeniem urzędników Urząd Marszałkowski radzi sobie znakomicie.
Szkoda że tylko 120, przecież to i tak głównie z podatków
bydgoszczan, więc trzeba sobie było od razu zafundować ze 200 nowych
urzędasów.
No i dzięki temu bezrobocie w Toruniu już poniżej 10%. Ma sukcesy
pan Całbecki.
-
cieszy fakt, że co miesiąc można powiedzieć, że w naszym mieście spada
bezrobocie. ciekawe jest, że w grudniu odsetek ludzi bez pracy spadł tylko w
dwóch powiatach w naszym województwie (Bydgoszcz - powiat grodzki i ziemski)...