-
Szukam pracy od 2 miesięcy. Jestem dość często zapraszana na rozmowy ale nikt nie decyduje się na zatrudnienie mnie. Wskaźnik bezrobocia jest podobno niski nie rozumiem więc dlaczego pomimo doświadczenia zawodowego i aktywnego poszukiwania pozostaję nada bez pracy. Łamię się powoli. Jak to jest z tą statystyką ktoś wie?
-
JWT - pilnie szukam, gdyż od lat nie mogę go nigdzie znaleźć. Szukam w wielu
firmach, sklepach i nic! Szczególnie interesują mnie przypadki bezrobocia
wśród młodych i wykształconych.
GDZIE JEST BEZROBOCIE? Niech ono przestanie się ukrywać, balansować w sferze
mitów i legend a pokaże się w świetle dziennym. Chcę je zobaczyć na własne
oczy! Chce zobaczyć to bezrobocie a nie tylko leni śmierdzących i
narzekających nieudaczników. Tylko oni opowiadają baśnie o bezrobociu a je
chcę zob...
-
Jestem bez pracy prawie 4 lata, nie odczuwam potrzeby by ją
szukać. Zawsze jest za mało czasu na planowanie jak często
Piszecie swoich karier. Pracy potrzebują Ci, którzy nie mają
innych sposobów na utrzymanie się by nie doszło do
samounicestwienia. W każdym razie praca zbyt bardzo kojarzy nam
się z zarobkami :) $$$, tymczasem można żyć i mieć pieniądze
nie praucją senso stricto i to całkiem niezłe. Nie ma sensu bym
podawał sposobów spekulacji prowadzącej do kumulacji portfela, ...
-
To przerażające, że chcę pracować, a nikt mnie nie chce - wyższe studia , nie
powiem ile kursów, angielski....a tu żadnych odpowiedzi na wysyłane cv. Trzeba
się godzić z faktem - nie jestem atrakcyjna na rynku pracy i nie mam
znajomości. Już za dwa miesiące udam się na Ciołka - boję się, że tam to
dopiero dopadnie mnie depresja. W moim zawodzie to jest teraz
makabra...Zdecydowałam się tu napisać, bo czuję, że muszę to wykrzyczeć.Może
ktoś ma pomysł jak sobie z tym poradzić albo jakiś po...
-
Szukam go od dawna, bardzo dawna. Wiele o nim mówią, zwłaszcza w mediach.
Podobno jest wszędzie i dotyka masowo ludzi. Nieustając z poszukiwaniu tegoż
zjawiska, patrzę na codzień, co się dzieje w firmie a także w innych firmach,
z którymi wspólpracujemy. WSZĘDZIE potrzebują ludzi! Poczynając od zawodowych
kierowców na głównych specjalistach kończąc. Żadna z firm nie zamierza płacić
wręcz mitycznych już sześciuset złotych. Na niektórych stanowiskach gotowość
pensji dziesięciokrotni...
-
Wolontariat, czyli smutki i radości bezrobocia
(fragment)
No tak, nie mam pracy. Szukam, szu kam i nic. Piszę cv, poprawiam cv, listy
motywacyjne: moim największym marzeniem, odkąd pamiętam, jest praca w takiej
firmie. Z każdym dniem coraz mniej wiem o tym, co chciałabym robić w życiu, z
każdym dniem jestem coraz bardziej skłonna do kompromisów i powoli fluktuuję
od pracy naukowej do fabryki odżywek, od literatury ku brutalnej
rzeczywistości rynku. Ale i to nie pomaga. W takich ...
-
Otoz mam znajoma, 51 lat, pracuje na umowe zlecenie jako sprzataczka, ale
jest bardzo chora i meczy sie w tej pracy, chcialaby zmienic. Poza tym nie
palca tam regularnie. Wiec prosi mnie abym czegos jej poszukala. Wiec jak
przegladam siec to jej cos czasem znajde. I teraz znalazłam jej ogloszenie-
szukaja kobiety do pracy w kiosku, na umowe o prace itd. Co uslyszałam-nie,
nieee, to za daleko, nieee a jak mi tam kaza na 6 jezdzic to co??jak ja
pojade?? (ma b.dobre polaczenie komunia...
-
Ciekawi mnie, jak na Wasz brak pracy reagują Wasi rodzice. Bo ja mam w domu
piekło, ciągłe narzekanie, że tyle pieniędzy poszło na edukację a ja nie mogę
pracy znaleźć, że jestem kiepska, że za słabo się staram szukać itp. I ta ich
postawa wpędza mnie w dużo większy dół, niż sam brak pracy (szukam dopiero 3
m-ce zresztą). Na nic tłumaczenia, że to już nie czasy jak za ich młodości,
kiedy praca czekała, bo trzeba było dawać "wszystkim po równo" :)
Jak to jest u Was? I jakie macie m...
-
Hej,
Nie wiem, czy poprawię Wam humor, czy nie, ale opowiem niewiarygodną historię
firmy, w której pracowałam:
Firma powstała jako sp. z o.o., de facto filia firmy zagranicznej, w połowie
2000 roku, założyła ją formalnie pewna pani - dla zmyłki nazwijmy ją Barbarą.
Przez pół roku pracowała sama. Potem przyjęła jedną osobę - z odpowiednim
przygotowaniem w sensie wykształcenia, lecz bez przeszkolenia i bez
doświadczenia w tym konkretnym zajęciu. Nazwijmy ją Kasią. Dodam, że chodzi o...
-
Podobno jest duże bezrobocie a my nie możemy znaleść chętnych do pracy w
Warszawie
Jak to jest?
-
Mialam przygode z forum e-dziecko. Pracuje w biurze Doradztwa Personalnego,
zajmujemy sie opiekunkami do dzieci i pomoca domowa. Na tym forum jest wiele
pan szukajacych pracy, ale admin "psottka" niestety usuwala moje posty
oferujace prace tym osobom. Kryptoreklama - tak to nazwala i szlus. A ja
myslalam ze ludzie chca sobie pomagac - my naprawde mozemy im znalezc prace,
malo tego - dobra opiekunka znajdzie u nas prace w 2 tyg-miesiac max. To
-
Czy ktoś z was pracuje możę w Bibliotece Narodowej. Mam możliwość pracy w tej
instytyucji, jednka nie jest to praca związana z moim wykształceniem ani
zainteresowaniami. Jednak ze względu na długie bezrobocie jest to dla mnie
szansa, mam 25 lat i z drugiej strony jak pomyślę, że całe życie mam spędzić
w Bibliotece Narodowej to jestem przerażony.