-
witam. pisze prace licencjacka o bezrobociu wsrod absolwentow szkol wyzszych w polsce i w holandii. czy ktos wie moze ,gdzie moglabym znalezc inf o ludziach ktorzy ukonczyli uczelnie wyzsza w ciagu 12 miesiecy i sa bezrobotni. potrzebuje podzialu na kobiety i mezczyzn. glowny problem mam z holenderskimi studentami chodzi mi o statystyki. na gusie ciezko mi znalezc dane o ktore dokladni emi chodzi
-
Wyglada na to, ze bezrobocie u mnie jest porownywalne z Polskim.
Przynajmiej liczbowo. Na szczescie pogoda dopisuje. -)
www.edd.ca.gov/About_EDD/pdf/urate200902.pdf
-
Oficjalnie poziom bezrobocia w US to 7%, ale wg
www.shadowstats.com/alternate_data
jest już 17% ! (Liczone starymi metodami).
Co miesiąc przybywa milion bezrobotnych, a recesja potrwa co najmniej jeszcze 2 lata.
Mój typ to 33% bezrobocia w dołku. Brzmi przerażająco !
-
Bezrobocie widmo
Tygodnik "Wprost"
Wielu polskich bezrobotnych jest gotowych dać łapówkę, by nie trafić do
legalnej pracy
Tu na tej ziemi, poza ludźmi sukcesu mamy też przynoszące hańbę Polsce
bezrobocie - grzmiał na jednym z wieców Lech Kaczyński. - Zatrudnisz nowego
pracownika - otrzymasz o tysiąc złotych w każdym miesiącu niższy podatek CIT,
zatrudnisz dwóch - dwa tysiące". Tymczasem Polacy jakby nie chcieli korzystać
z oferty kandydata na prezydenta, bo w Polsce to nie ludzie ...
-
To jest tak przewrotne - ze nie wiadomo czy plakac, czy sie smiac.
Od dawna wszyscy kwestionowali oficjalne liczby podawane przez departament
pracy - ale oni po raz pierwszy oficjalnie przyznali sie, ze ich model nie
dziala prawidlowo i beda zmuszeni do dokonania powaznych rewizji w dol. -)
www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601068&sid=aGBkhROUjNds
A skoro juz tu jestesmy - to przypominam, ze zadnego "dna recesji" nie ma i
nie widac. Dalej mamy szybka jazde na rynku pracy i co miesiac...
-
Zgodnie z raportem CPS dane za grudzien 2007:
zmiana poziomu zatrudnienia -436,000 osob
bezrobotni +474,000 osob
DOW 12,800 - troche wysoko na zakupy
Szczesliwego Nowego Roku 2008.
-
w sumie nie ciekawie bo jest tam ponad 12% bezrobocia, i co na to
euroentuzjasci?
jak widac trzecia droga niemiecka nie pracuje... gratulacje... mam nadzieje
ze Polacy nie wezma przykladu z niemiec. tak to jest jak USA prowadzilo ich
za raczke dawalo kase to bylo cacy, kasa i prowadzenie za raczke sie
skonczylo zaczyna sie kiepsko... juz odzywaja sie ruchy w sumie
faszystowskie... ehhh pieknie w tej EU
no tak w tej paskudnej ameryce jest tylko 5.4% cholera kaza tu wszystkim
pr...
-
bardzo interesujaca praca tutaj:
www.scribd.com/doc/13282170/Unemployment-1930s-vs-Today
Pokazuje to, co widac golym okiem, czyli dosyc znaczny potencjal do dalszego
spadku zatrudnienia w porownaniu do okresu wielkiej depresji.
Dane z rynku pracy jak zwykle nierewelacyjne, ale to przeciez kazdy widzi.
-
To ma byc luzna i lekka uwaga na powyzsze tematy.
Czytalem jedna dyskusje na forum e-upr i doszedlem do wniosku, ze jeden
podany przez chlopakow przyklad swietnie ilustruje problem fiskalizmu w
Polsce. Tam byl bodajze jeden hydraulik i jeden lekarz.
No wiec w zamierzchlych czasach wymiany barterowej, 1 hydraulik i 1 lekarz
dentysta brali tyle samo za godzine pracy. Zamiana byla mozliwa 1:1 wiec
zarowno hydraulik pracowal dla lekarza jak lekarz dla hydraulika.
Dentysta mial wsp...
-
Amerykański naukowiec Herbert Gans w latach siedemdziesiątych opublikował raport "The Uses of Poverty. The Poor Pay All" ("Wykorzystywanie biedy. Biedni płacą za wszystko") Gans przytoczył 13 funkcji biedy, warunkujących, jego zdaniem, rozwój społeczeństwa i podnoszenie się standardu życia ludzi najbogatszych.
Bieda i bezrobocie są, paradoksalnie korzystne, ale tylko dla bogatszej części społeczeństwa. Istnienie biedy gwarantuje m.in. pewność wykonania "czarnej roboty", której nie chcą się p...
-
Pojawil sie bardzo interesujacy komunikat z Bialego Domu, w ktorym mowi sie,
ze w piatek pojawi sie raport o bezrobociu (non-farm payroll) w ktorym "setki
tysiecy ludzi" stracilo prace.
www.cnbc.com/id/32297536
Ten komunikat pojawil sie rano po 9 EST, kiedy rynek wlasnie budzil sie do
ruchu po ADP. Wyglada na to, ze nie bylo reakcji na ten dziwny komunikat.
Zaraz potem zaczal sie wielki popyt na akcje spolek finansowych, ktore
najwyrazniej sa skupowane przez inwestorow oraz brokerow, ...
-
To nasze największe zmartwienie. Na ten rok znowu koncerny zapowiadają
drastyczne cięcia etatów, a przecież przed nami szok akcesyny. Zamknietych
bedzie musiało być wiele zakładów nie spełniających unijnych norm. Na
restrukturyzację czeka kolej, górnictwo telekomunikacja i pewnie jeszcze
kilka innych branż. Emigracja nie jest rozwiązaniem, po Unia nie jest w
stanie wchłonąć tak dużej nadwyżki siły roboczej.
Sadzę, że ten rok bedzie rokiem protestów społecznych. Najgorasza jest
...
-
Zenada.
"UE/ KE proponuje fundusz pomocy dla osób zwalnianych z pracy
01.03.2006 Bruksela (PAP) - Komisja Europejska chce pomagać osobom zwalnianym
z pracy w wyniku zmian globalizacyjnych. Szacuje, że chodzi co roku o 35-50
tys. pracowników. W tym celu zaproponowała w środę utworzenie specjalnego
funduszu w wysokości pół miliarda euro rocznie. "
"Chodzi o pracowników zwalnianych np. w wyniku przenoszenia przez firmy
produkcji poza Unię Europejską, gdzie koszty pracy są niższe, cz...
-
spadku bezrobocia ?
Glupio sie upieram przy swoim ze nie, moze dlatego ze troszke sie
orientuje jak wyglada przyjmowanie i zwalninie z pracy w USA.
Mialem tu kilka miejjsc pracy i z wyjatkiem jednego, pracowac
zaczynalem nastepnego dnia po zaakceptowaniu na stanowisko.
Wiadomo- pracodawca potrzebuje rak, a pracownik roboty czyli kasy.
Formalnosci zalwtwia sie w 15 minut.
Dlaczego wiec wciskaja ten kit ze recesja sie konczy albo
przynajmniej nie poglebia jesi bezrobocie ro...
-
Jest, nie ma, będzie plateau. W związku z tym, że się nie znam
proszę o odpowiedzi.Jeżeli chodzi o termin to recesja to chyba jest
ujemny przyrost PKB przez dwa kwartały z rzedu.
-
Kolejne porównanie obecnej recesji z poprzednimi (głównie
postwojennymi, ale i z GD).
Zbiór wykresów, a wnioski każdy wyciągnie inne :) :
www.cfr.org/content/publications/attachments/2009OutlookFinal_Long.pdf
Wydzielam w osobny wątek, bo sądzę, że takie porównania warte są
prześledzenia (jeżeli zbyt pochopnie to proszę o przeklejenie).
-
Uslyszałem newsa, że sąd w Poznaniu zajmię się wszyskimi sprawami "Biedronek". Uważam, że to dobra wiadomość. Początek cywilizacji i kultury w Polsce. Może dalej idąc to w końcu doczekamy się w Polsce nawet godziwej płacy minimalnej, czyli powiedzmy 2000zł netto. Firmy, które nie stać na taką pensje dla pracownikow powinny zbankrutować i nie psuć rynku zaniżając do absurdu ceny.
-
Przycichlo o kryzysie argentynskim.
Jakie wiesci? Wychodza, stagnacja czy tez sie poglebia?
W necie wyszukalem tylko indormacje z poczatku wieku (jak to brzmi ;)) a nic nie ma o biezacej sytuacji.
-
"Bezrobocie w Hiszpanii jest najwyższe w historii. Pracy nie ma już ponad 4 mln osób, czyli ponad 17 proc. aktywnej zawodowo ludności.
Ekonomiści są pesymistyczni. - Tendencja wskazuje, że przekroczymy 20 proc. może nawet dojdziemy do 23 proc. bezrobocia - przewiduje Dominic Bryant, ekonomista BNP Paribas. Jeśli do tego dojdzie, pobite zostaną wszelkie historyczne rekordy. A dojść może, bo z ankiet prowadzonych wśród firm wynika, że z powodu kryzysu aż 35 proc. przedsiębiorstw nadal planuj...
-
Zastanawiam sie czy nie zbliza sie czas radykalnych rozwiazan.O tym pisze JKM
i robi to na tyle czesto,ze sie juz przywyczailem,a przeciez to rzeczywiscie
moze nastapic. Przy okazji watku o sluzbie zdrowia na forum UE przypomnialem
sobie ,ze to nie jedyne problemy. Drugim waznym(a moze pierwszym?) jest
zadluzenie RP, nie mozna pozyczac bez konca,a przeciez rzadzacy nami kret..i
robia to na nasz rachunek. Bezrobocie jakie jest takie bylo, Belka na pewno
nie przeprowadzi reform,a nastepn...