-
Jakie byloby tak naprawde bezrobocie w Polsce, gdyby wszyscy
ci Polacy ktorzy wyjechali na zarobek za granice wrocili do
Polski? Czy ktos z grubsza wie.
-
30 kwietnia kończy mi się umowa o pracę i teraz nie wiem co robić, czy
ubezpieczyć się u męża w pracy czy zarejestrować się w Urzędzie Pracy?
Co mi w ogóle daje prócz status bezrobotnego prócz podstawowego ubezpieczenia?
Koleżanka mówi mi że nie będę miała ciągłości do emerytury? Może mi ktoś
wytłumaczyć?
-
mnie się wydaje, że całą wieczność jestem bezroborna
-
Straciłam pracę w trakcie zwolnienia. Nie pracuję od dziś ale do
końca września mam zwolnienie - czy powinnam się rejestrować jako
bezrobotna?
I drugie pytanie - od dziś moje L4 "realizuje"ZUS. Czy powinnam do
ZUSu się odezwać, gdzie mi mają wypłacić pieniądze? Numer konta
podać czy coś
-
od 9 marca tego roku nie pracuję (pracowałam w banku). Do tej pory
nie zarejestrowałam się w urzędzie pracy. W moim mieście "przemiłe"
panie w tym urzędzie twierdzą że nie trzeba się rejestrować, bo
żadnych ofert i tak nie ma, lepiej szukać pracy na własną rękę.
Liczę na to że szybko znajdę pracę. Mam teraz wolne wiec chciałbym
skorzystać z okazji i porobic sobie różne badania. Do kiedy
obowiązuje mnie ubezpieczenie skoro pracowałam do 9 marca. Czy mogę
zrobić sobie darmowe...
-
Hej!
Tak sie sklada, ze czesto Was czytam i chcialabym poznac Wasze opinie.
Problem jest taki. Jestesmy razem rok, mieszkamy ze soba pol roku, studiujemy,
on na 5 ja na 3 roku. Sielanka i w ogole.
Tylko.
W wakacje chcielismy zarobic, on chcial juz pracowac na stale, godzic nauke z
praca. A ja chcialam pracowac, by miec kilka swoich groszy, a nie ciagle
prosic rodzicow, wstyd mi jest i uwazam, ze czasy: mamo, daj 100 zl na
spodnie, dawno sie skonczyly.
Mieszkamy w duzym miescie. On z...
-
jestem obecnie bezrobotnym z dwojka dzieci 16 i 18 lat,Zona za granica nie
utrzymuje ze mną kontaktu.Czy jest szansa ,,,,,,,abym mógł starać sie
bezplatnie o separacje.Prosze o pomoc jak to zrobić.
-
Mam prośnę, czy znacie jakąś stronkę w necie (ściągę) gdzie mogłabym znaleźć
przykłady plusów i minusów bezrobocia w Polsce?? Sama nie mogę znaleźć a
obrona tuż tuż. Proszę, pomóżcie...
-
a co froumowi specjalisci powiedza na temat ludzi wyksztalconych, ktorzy z
jakis powodow stracili prace? czy oni tez powinni myc okna za 5 zl, czy moze
maja prawo bedac na zasilku szukac pracy na swoim poziomie?
w koncu, kiedy pracowali, placili swoje skladki, miedzy innymi po to, aby moc
z nich skorzystac, gdy sami znajda sie w takim polozeniu
-
Mam problem. Od jakiegos czasu szukam pracy i nic nie znajduje. Ma to byc
moja pierwsza praca za kase (wczesniej robilam wolontariaty przez okolo 2
lata).
Niestety, nie moge znalezc.
Robie sie coraz bardziej wkurzona. Zlosc, niestety, przelewam na meza, ktory
ma bardzo dobra prace (jest zadowolony z niej i z zarobkow). Zaczynam go w
duchu obwiniac o to, ze ja tej pracy nie mam. Jestem potwornie zazdrosna o
jego fajne zycie, jakie ma poza domem.
Ja natomiast czuje sie (coraz cz...
-
Jezu czemu faceci sa tacy dziecinni i bezradni. Moj jest teraz bezrobotny i
wogole nie rozumie chyba idei szukania pracy... Mysli ze jak kupi jedna
wyborcza i tam nie ma pracy to juz koniec, a inne gazety i portale to juz sie
nie licza....
A jak mu podpowiadam to sie wymądrza....
Pisalam w innym wątku za co cenie facetow za konkretnosc ale nie nawidze ich
za dziecinnosc i ta bezradnosc, ze ktos wezmie i poprowadzi za raczke ....
-
No jak to jest? Stracilem prace, dostalem zasilek dziadowski, ktory wkrotce
wycofano. Teraz odbebniam byle jaka fizyczna prace (mimo wyksztalcenia), bo
musze z czegos zyc.
Znajoma jest w Sztokholmie jest samotna matka z 12letnia corka.
Jest na bezrobociu od wielu lat. Jak to jest tam mozliwe? Jak to jest ze
system jej zezwala na to? Wszedzie indziej trzeba sie wykazac ze faktycznie
sie o prace stara i podjac cokolwiek jest pod reka. A ona ma zasilek juz od
wielu lat? Moze mi kt...
-
w kraju w jakim mieszkam jest 6% bezrobocia , a i tak dobrze trzeba sie
napocic zeby dostac prace. Ja na szczescie nalezy do tych szczesliwcowm, ze
zawsze mam/mialam prace. CZytam gazety z Polski i nie moge sie nadziwic jak
ludzie sobie radza z takim bezrobociem kolo 20%! A przy tym zasilek
bezrobocia jest maly i tylko pol roku. a tutaj na Forach widze ze zycie
tetni, ludzie maja poczucie humoru no i chyba pieniadze bo wchodza na
internet. Kupuja drogie rzeczy, kosmetyki, czesto w...
-
jest taki projekt, zeby kobiety przebywajace na urlopie wychowawczym nie
mogly byc w trakcie niego zwolnione z pracy i jeszcze do roku po powrocie z
niego. trzymam kciuki za powodzenie tej ustawy. moze sprawi ona,ze kobiety w
moim wieku beda mogly znalezc wreszcie prace i spokojnie dopracowac do
emerytury, a mlode matki spokojnie sobie wychowaja dzieci.
-
Panie Kazimierzu,
Chyle głowe przedpana osiagnięciami oraz wielkoscia
Panskien osoby. Jest pan wzorem dla tysiecy młodych
ludzi.WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!!!
MARTINELLI
-
Wiadomo jakie są czasy bezrobocie i bezrobocie końca nie widać.Jesteś czy
byłaś w sytuacji gdzie mąż mówi ci ,że jest na liście do zwolnienia a ty nie
pracujesz . Mieliście zamiar zmienić samochód mieszkanie itp.I co teraz
czujesz żal do całego świata ,czy potrafisz iść do przodu?