Forum Kuchnia Wegetarianizm
ZMIEŃ
      kapusta

kapusta

(11 wyników)
    • Proszę o pomoc w znalezieniu przepisu na surówke z białej kapusty, której dalekim "wspomnieniem" jest surówka podawana w barach z jedzeniem dalekowschodnim. Z góry dziękuję.
    • Zwracam się jako do specjalistów od wrzyw, pamiętam z dzieciństwa kapustę świeżą, nie kiszoną , gotowana z ziemniakami i potem chyba to się traktowało tłuczkiemi doprawiała babcia octem, jakos tak słodko kwaśno, gdyby ktoś wiedział o czym mówię serdecznie proszę o poradę
    • No, to skoro (skąd inąd słusznie) Brmbak "uporządkował" wątek o dietetykach wspierających wegetarian, pozwalam sobie zamieścić pytanie o wegetariańską wigilię... Jakieś pomysły? Najlepiej w dwóch wersjach: ortodoksyjnej i nieortodoksyjnej, czyli skupionej na potrawach klasycznych (ew. przeróbki pod kątem wege) i na potrawach "nieklasycznych" (dajmy na to ryż z warzywami...)
    • Jestem wegetarianinem - to brzmi tak dumnie. Nie jem mięsa a biedne krowy i siwnie mogą spać spokojnie. Media zachęcajAą, gwiazy estrady oają przykład, a ludzie nie pozbawieni zdolności samodzielnego myślenia - najśladują. Tak to juz jest, że wystarcz umiejetni ogłosić, ze coś jest modne, postępowe, po prostu super i od razu miliony sie pod tym podpiszą. Ostanio uczestniczyłam w paktykach pedagogicznych w szkole. Uczę biologii i przyrody. Z przerażeniem odkryłam, że wiele młodych ...
    • 4 łyżki majonezu 4 łyżki ostrej musztardy (sarepska się nada...) 4 łyżki śmietany "kremówki" główka czosnku szczypiorek Czosnek i szczypiorek rozdrobnić i wymieszać z całą resztą. Jak dotąd "przetrenowałem" to z surówką z kapusty pekińskiej i marchwi (główka kapusty i dwie duże marchwie). Rewelacja... niebo w gębie zwłaszcza jak się to wszystko ze sobą "przegryzie" tak ze 2 godziny Wygrzebałem to jakieś 3 tygodnie temu z jakiejś XIX wiecznej ksiązki kucharskiej. Zgodnie z "tradycj...
    • Macie jakieś łatwe szybkie i proste sposoby na surówki? Tak żeby do obiadu i tak w ogóle? :) Bo ja bardzo w tym temacie się nie znam :( Dzieki z góry ;) ----------- Pozdrowienia!
    • zna ktos jakis przepis ? Prosze pomozcie .... Imagine.
    • Boli głowa mnie boli bom się najadł fasoli gdybym zaś kapustę jadł bolałby mnie mocno zad
    • Co robicie na kolację wigilijną? U mnie na pewno będzie barszcz z uszkami z kapustą i grzybami, duszona kapusta... co do reszty jeszcze sie zastanawiam :)))
    • Hej, hej, co wegetarianie polecają na czas Świąt? Czy macie jakieś przepisy, odpowiednie na okres Świąt, a bezmięsne? Pozdrawiam wielkanocnie, świątecznie!
    • Zastanawiam się czym by tu mozna bylo zastapic rybe na wigilijnym stole, moze soja na jakis fajny sposob? Jestem otwarty na sugestie :) Pzdr

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się