Dodaj do ulubionych

Dzbanek z podgrzewaczem

02.07.10, 14:03
Cześć
Jako że jestem osobą dość mocno nie lubiącą kurzołapów i innych
takich chcę was zapytać o radę przed zakupem, a nie po -smile
Ostatnio wręcz chodzi za mną taki dzbanek z podgrzewaczem jak w
linku poniżej :
tiny.pl/h7h2g
ale właśnie pytanie brzmi, czy używacie takowych dzbanków i czy są
Wam przydatne , czy po porstu lepiej nie zawracać sobie głowy kupnem
takiego pier..oła do domu, bo potem albo wyrzucę (tak jak bym
wyrzuciła pieniądze) albo postawię w ciemnym zakamarku szafy
starając się nie pamiętać, że tam jest.
wydaje , ale tylko wydaje mi się że moze być fajnie użyteczny : na
chłodne wieczory postawić na stoliku razem z herbatą...
Poproszę o opinie i porady... kupić nie kupić, przyda się - nie
przyda się ?
Obserwuj wątek
    • misself Re: Dzbanek z podgrzewaczem 02.07.10, 14:51
      My pijemy bardzo dużo herbaty, przyjaciele i znajomi też, też kiedyś chciałam
      taki dzbanek, ale się wyleczyłam. I tak każdemu robię inną herbatę smile

      Moi Rodzice mają taki dzbanek, podgrzewacz jest używany raz na ruski rok, kiedy
      pijemy herbatę z filiżanek. Na co dzień używamy kubków i przy pięciu osobach nie
      ma czego podgrzewać, bo czajnik bezprzewodowy i imbryk mają po 1,5 l pojemności.
      • misself Re: Dzbanek z podgrzewaczem 02.07.10, 14:51
        Dodam, że kupiłabym taki dzbanek, gdybym miała własne filiżanki i okazje, żeby
        te filiżanki wyciągać częściej niż dwa razy do roku. Zależy od sytuacji smile
    • budzik11 Re: Dzbanek z podgrzewaczem 02.07.10, 15:58
      Ja mam wprawdzie zwykły szklany dzbanek na metalowym podgrzewaczu, nie taki
      bajerancki, ale używam rzadko, bo nie pijamy herbaty. Zaparzamy tylko jak są
      goście (żeby mogli sobie dolewać, żeby nie trzeba było biegać do kuchni) i w
      razie choroby, kiedy pije się dużo herbatki z miodem i cytrynką wink Większość
      czasu dzbanek stoi w mało używanej szafce i mi nie przeszkadza, że tam jest.
      • kitty4 Re: Dzbanek z podgrzewaczem 02.07.10, 16:04
        Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedz, sugestie i porady. Też mi
        się wydaje że na chwilę obecną byłby mało używany, ale ciagnie mnie
        do zakupu jakiegopś fajnego gadżetu do kuchni..., dawno nic nie
        kupiłam -smile
        Może jak będę miała taras lub ogródek zakupię taki lub podobny i
        wtedy będę używała...
        Dzięki.
        • misself Re: Dzbanek z podgrzewaczem 02.07.10, 16:26
          kitty4 napisała:
          > Może jak będę miała taras lub ogródek zakupię taki lub podobny i
          > wtedy będę używała...

          Trochę bez sensu, bo z tarasu/ogródka korzystasz najczęściej, jak jest ciepło, a
          z takiego dzbanka, jak jest zimno... Choć z drugiej strony za taką cenę...
          • budzik11 Re: Dzbanek z podgrzewaczem 03.07.10, 09:49
            misself napisała:

            > Trochę bez sensu, bo z tarasu/ogródka korzystasz najczęściej, jak jest ciepło,
            > a
            > z takiego dzbanka, jak jest zimno...

            Nie, całkiem przyjemnie wieczorkiem posiedzieć nad herbatką, nawet w letni
            wieczór, o ile komary cie nie zjadają wink Albo poranną kawkę tak sobie zaparzyć?
            • misself Re: Dzbanek z podgrzewaczem 03.07.10, 17:00
              budzik11 napisała:
              >
              > Nie, całkiem przyjemnie wieczorkiem posiedzieć nad herbatką, nawet
              > w letni
              > wieczór, o ile komary cie nie zjadają wink Albo poranną kawkę tak sobie zaparzyć?

              A to już kwestia gustu smile Ja w lecie prawie wcale nie piję gorącego, a kawy
              przez cały rok może 10 kubków się nazbiera. Ale jak ktoś pija, to jak
              najbardziej smile Tylko 800 ml to trochę mało dla kilku osób.
    • aaaguniaaa Re: Dzbanek z podgrzewaczem 02.07.10, 16:14
      kupilam kiedys taki w biedronce za 13zl. u mnie sie przydaje. w zimowe wieczory
      robie herbate i stoi sobie ciepla w kuchni. jak ktos ma ochote to sobie nalewa i
      ma odpowiednia do picia (bo goraca to ona nie jest)
    • attta Re: Dzbanek z podgrzewaczem 02.07.10, 18:14
      To może jasmile) Mam taki, używam codziennie.Nie lubię zimnej herbaty. Dom 3 osoby
      i przy śniadaniu lub kolacji robię w dużym dzbanku nie dolewam bez przerwy. Poza
      posiłkami robię zieloną i tez jest ciepłą. Polecam smile)
      • julk_a33 Re: Dzbanek z podgrzewaczem 02.07.10, 19:37
        imbryczek fajny , ale ja obiektywna nie jestem bo lubię takie gadżetysmile). Poza
        tym u mnie wszyscy lubią ciepła herbatę , sprawdza się również przy wizytach
        koleżanek , szczególnie gdy w towarzystwie ma się osobę , która tylko herbatkę
        chłepcze smile) .
        Ja na allegro nabyła taki wzór , dokupiłam też cukiernice , mają chyba 1l i
        1,5L u mnie tylko ten litraż większy się sprawdzasmile).
        allegro.onet.pl/item1088390579_imbryk_dzbanek_czajnik_z_podgrzewaczem_1_5l.html

        • kitty4 Re: Dzbanek z podgrzewaczem 02.07.10, 22:33
          julk_a33, dzięki -smile Też patrzyłam na ten wzór , który zalinkowałaś,
          ale jak dla mnie to rączka jest taka jakaś.... , no sama nie wiem,
          dla mnie to akurat nie ta linia.
          A zresztą - pieniądze nie wielkie, może kupię i sprawdzę jak się
          sprawdza (ale słowotwórstwo), a jak nie będzie się sprawdzał to może
          niechcący się stłucze ?
    • kitty4 Re: Dzbanek z podgrzewaczem 02.07.10, 22:36
      A co myślicie o takim wzorze ? Wiem, że zależy od tego co kto libi i
      do jakiego wystroju ma pasować ? Ale tak po prostu ? ładny, czy nie
      bardzo ? Czy taki bardziej babciowy ?
      allegro.onet.pl/item1095926062_czajnik_z_podgrzewaczem_cmielow_rococo_nowosc.html
      • budzik11 Re: Dzbanek z podgrzewaczem 03.07.10, 09:52
        kitty4 napisała:

        Ale tak po prostu ? ładny, czy nie
        > bardzo ? Czy taki bardziej babciowy ?

        IMO okropny, rzeczywiście babciowy.
      • misself Re: Dzbanek z podgrzewaczem 03.07.10, 17:02
        Zupełnie nie w moim guście ten Ćmielów uncertain
    • allija Re: Dzbanek z podgrzewaczem 02.07.10, 23:30
      ja mam kilka dzbanków, o różnej pojemności, w których robię herbatę
      bo połowa rodziny to herbaciarze. Powiem tak, u mnie w zupełności
      wystarcza sam dzbanek, herbata jest tam gorąca i dobrze ciepła nawet
      do godziny czyli podgrzewacz jest niepotrzebny. Dłużej nie ma co
      herbaty podgrzewac bo robi się niesmaczna zwyczajnie.
      Podgrzewacz wykorzystuję czasami do potraw ale to raczej np. w
      czasie świąt kiedy różne potrawy stoją na stole i żeby nie stygły,
      tu widzę większy sens jego zastosowania.
      Jeśli koniecznie chcesz kupic jakis domowy gadżet to zajrzyj na
      stronę Tchibo, właśnie najnowsze propozycje dotyczą kuchni, może ci
      się coś spodoba.
      • kitty4 Re: Dzbanek z podgrzewaczem 03.07.10, 00:31
        Dziękuję Allija. Lecę na stronę Tchibo. No bo cóż ja na to poradzę,
        że MUSZĘ coś kupić -smile. Tak, wiem, to się leczy -smile
    • otterly Re: Dzbanek z podgrzewaczem 03.07.10, 12:14
      U nas herbata jest głównym napojem (poza wodą),wiec mam wile różnych akcesoriów
      do jej parzenia i podawania. Jak już ktoś wspomniał, gruby, ceramiczny dzbanek
      długo trzyma ciepło, a herbata "odstana" traci smak, więc IMO nie ma większego
      sensu, ale... ostatnio zachorowałam na coś takiego :
      www.sekretyorientu.pl/_var/gfx/f7f59e18236e9ee60bb24ee7c4bfb161.jpg

      Szklane dzbanki są piękne, bo widać kolor herbaty, można w nim zaparzyć taką
      kulkę,które się otwiera i wygląda jak kwiat, albo w ogóle powrzucać suszone
      kwiaty. Szkło nie trzyma ciepła, więc tu podgrzewacz jest jak najbardziej na
      miejscu.
      • kitty4 Re: Dzbanek z podgrzewaczem 03.07.10, 15:10
        Śliczny ten dzbanek szklany, tylko chyba niepraktyczny ? Trzeba by
        mieć kilka, bo z jednego herbata wypita, osad pozostał, do zmywarki
        go i trzeba wyjąć następny ?
        • otterly Re: Dzbanek z podgrzewaczem 03.07.10, 20:38
          Jak to? Nie rozumiem... Nie można go umyć sokiem z cytryny po wypiciu herbaty?
          ja i tak myję dzbanek po każdej herbacie, więc nie widzę problemu.
          • allija Re: Dzbanek z podgrzewaczem 03.07.10, 21:34
            ja zachorowałam na coś takiego
            www.tchibo.pl/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/pl/-/PLN/TdPlDisplayProductInformation-Start?ProductSKU=0018653
            niestety, bezczelnie uciekł mi sprzed nosa. Jakby ktoś miał i nie
            chciał to ja chętnie odkupię.
            • julk_a33 Re: Dzbanek z podgrzewaczem 03.07.10, 22:32
              Ja zachorowałam na imbryk szklany firmy Berghoff , podpatrzony u koleżanki . Nic
              nie zachodzi , wstawia do zmywarki i wszystko pieknie się domywa łacznie z
              sitem. Niestey juz od dłuższego czasu importer imbryka nie sprowadza i mało kto
              go posiada ,. W euforii szczęścia zakupiłam na allegro i okazało się ,ze
              sprzedawca nie może zrealizowac zamówienia bo towaru nie posiada .Jak widzę
              wystawia cały czas , ale ja wkleję zdjęcie podlądowo - moze ktoś w W-wie widział
              taki imbryk bo moje poszukiwania zakończyły się niepowodzeniem . Musiałam
              zadowolić się imbrykiem ceramicznym ale w sumie nie żałuję , bo sprawuje się
              świetnie , myję go w zmywarce i jest ok. Co do uchwytu to mi wydaje sie bardzo
              poręczny , może na zdjęciu wydaje się taki malutki .

              A tu link do berghoffa i sprzedawcy , który go nie posiada smile) a ponownie
              wystawia aukcje .

              allegro.onet.pl/item1102425621_berghoff_imbryk_dorado_4_cz_warszawa.html
              • kitty4 Re: Dzbanek z podgrzewaczem 03.07.10, 23:45
                julk_a33, hm... nie wiem czy tak można zrobić, ale trudno : uważaj
                bardzo na tego sprzedawcę, również się na niego nacięłam, i to chyba
                nie tylko ja jedna. Ja co prawda chciałam dokupić widelczyki do
                kompletu , który już posiadam i kilka innych rzeczy, , razem 6
                sztuk z sześciu aukcji i okazało się, że żadnej nie ma na tzw "
                stanie".
                Chciałam odebrac osobiście innym razem i zostałam baaaardzo niemiło
                potraktowana w sklepie w W-wie na Bielanach. Generalnie rzecz
                biorąc : hm... jak ktos ma cierpliwość czekać w nieskończoność ....
                • anula36 Re: Dzbanek z podgrzewaczem 04.07.10, 00:40
                  ja jestem wielka fanka szklanych dzbankow z Wolomina.Maja tez takie fajne wklady na sypka herbate i do tego szklane podgrzewacze dopasowane rozmiarowo do wielkosci dzbanka.
                • ivis Re: Dzbanek z podgrzewaczem 04.07.10, 11:44
                  Kitty, mam bardzo podobny dzbanek z podgrzewaczem. Sam dzbanek
                  bardzo długo trzyma ciepło, i co dla mnie ważne nie ulewa mu sie z
                  dziubka smile) natomiast podgrzewacz idealnie nadaje sie do
                  czekoladowego foundee - miseczka dopasowana z ikeii.
                • julk_a33 Re: Dzbanek z podgrzewaczem 04.07.10, 20:49
                  dzieki za ostrzeżenie ale poniewaz sama się sparzyłam , napewno już
                  nigdy nie skorzystam z aukcji tej firmy. Jeśli mogę coś
                  podpowiedzieć to sprzedawca , u którego kupowałam imbryk ma swój
                  sklep internetowy i bardzo duży wybór towarów , jeśli nie udało Ci
                  się kupić zamawianych przedmiotów to może tam znajdziesz potrzebne
                  widelczyki itp. Z mojej stony mogę , powiedziec ,że transakcja była
                  przeprowadzona bez zarzutu .
              • misself Re: Dzbanek z podgrzewaczem 04.07.10, 08:32
                julk_a33 napisała:

                > Ja zachorowałam na imbryk szklany firmy Berghoff , podpatrzony u koleżanki .

                Nie masz czego żałować, ten, który wkleiła Otterly, jest dużo lepszy, bo ma
                szklane sitko. Herbatę zaparzaną w metalowym czuć lekko metalem.
                • otterly Re: Dzbanek z podgrzewaczem 04.07.10, 10:12
                  No właśnie ja sceptycznie podchodzę do wszelkich metalowych i plastikowych
                  akcesoriów do herbaty. Najbardziej lubię czyste szkło, bo jest neutralne.
                  Zaparzaczce (takie koszyczki) mam bambusowe i też się sprawdzają.

                  Ten sprzedawca ma piękne, szklane akcesoria do herbaty:
                  allegro.onet.pl/show_user_auctions.php?uid=39801
                  • misself Re: Dzbanek z podgrzewaczem 04.07.10, 18:36
                    otterly napisała:

                    > No właśnie ja sceptycznie podchodzę do wszelkich metalowych i plastikowych
                    > akcesoriów do herbaty. Najbardziej lubię czyste szkło, bo jest neutralne.
                    > Zaparzaczce (takie koszyczki) mam bambusowe i też się sprawdzają.

                    Ja mam zaparzacze metalowe i ceramiczne. Te drugie zdecydowanie lepiej zdają
                    egzamin.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka